Най-добрият град за живеене в България?

  • 14 958
  • 290
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 19 303

Ти за себе си такова мнение ли имаш- забутана източноевропейка от крайните квартали, която не е виждала фризьор? А всички в Германия имат къщи, БМВ и посещават само първокласни коафьори и са по последна мода и като ги видиш с поклон благоговееш пред съвършенството им.

Само дето истината е друга, много от тях са цял живот под наем, не знаят театър и изложба и накрая на живота си нямат пари да си закупят гробно място, затова ги кремират по нежелание.

А аз винаги съм живяла на центъра, където и да отида- както вече го написах- въпрос на манталитет и културни потребности, за които ти е трудно да разбереш.
искаш да кажеш,че ако в София живееш в Драгалевци или във Варна в Бриз ще си по-малко културно заинтересован човек отколкото ако живееш на центъра?
странно ми е как образован човек с високи културни интереси може да заклеймява всичките 82 милиона немци като пълни идиоти.
айде на мен ми е простено да го правя,защото съм от покрайнините и съм проста,трудно ми е да разбера тези културни потребности. на всичкото отгоре не знаех,че в България 100% от населението ходи по изложби,театри,опери,първокласни фризьори.но най-лошото е,че не само аз съм заблудена,ами и класацията за елитни немски университети е посочила 5 от общо 6 университета в неголеми градове.освен да им пиша да местят унитата в големите градове,защото накрая всички ще изпростеем,ще пием бира и ще ни кремират по нежелание Shocked

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 02:05 от b_u_b_i

# 286
  • Мнения: 1 216
но най-лошото е,че не само аз съм заблудена,ами и класацията за елитни немски университети е посочила 5 от общо 6 университета в неголеми градове.освен да им пиша да местят унитата в големите градове,защото накрая всички ще изпростеем,ще пием бира и ще ни кремират по нежелание Shocked

Разговорът ни стана съвсем безпредметен. Точно в големите градове го има това яления, защото е скъпа земята, по селата и малките градове е друго. Би трябвало да го знаеш, а и е лесно да се сетиш- като помислиш малко, не само да се чудиш как да опонираш.


Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 04:37 от Г-жа Броненосец

# 287
  • Мнения: 278
В края на януари мисля да заформя следната схема: ще си живея в Блачик в къща с двор, а ще работя във Варна. Разстоянието е 40 км и никак не ме притеснява, освен това работата ми не изисква да съм от 9-17 ч в офис, което е още по-добре. И на всичкото отгоре ще съм заобиколена от любимите ми хора, приятели, семейство. А докато дойде този момент ще поскучая още един месец в Бургас. Нямам нищо против град Бургас, но камъка тежи на мястото си - родена съм във Варна, родителите ми са в Балчик, за какъв чеп ми трябваше да се местя ...

# 288
  • Мнения: 223
Моя си град естествено- Софето обичам го с всичките му предимства и недостатъци

# 289
  • Мнения: 463
на мене сливен ми е най-любим. ама защото съм родена там, много си го обичам и съм напълно субективна. няма за мене лондон, париж и барселона - най-прекрасният град на света за мене е сливен и като се прибера там, съм най-щастлива.
иначе от българските градове най-много (след сливен!) ми харесва бургас. може и да има заводи и т.н., които замърсяват, обаче според мен този град определено има атмосфера.
в софия животът може да не е най-лесният, особено ако си в кофти квартал, обаче в софия има неща, които никой друг български град не предлага.

в крайна сметка всяко мнение кой е най-добрият БГ град е изцяло субективно. градът може да е прекрасен, ама на теб нещо да ти скофти изкарването там, и край. естествено, важи и обратното.

# 290
  • Мнения: 214
За мен това са  на първо място Варна , после Пловдив

Общи условия

Активация на акаунт