Къде изчезна естествената красота ?

  • 7 851
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
Тука си е естествената красота. Просто всяка епоха си има определена мода и нейните жертви  Laughing
Като се почне от древността до днес жените, а и мъжете са използвали всякакви средства и похвати да придобият привлекателен външен вид, според модата, така да се каже - от грима на египтяните до опитите на римлянките да станат по-руси и от беладоната накапана в очите за по-широки зеници до мазилата за подмладяване съдържащи ... какво ли не  Sick, сега се сещам за китайките с деформираните крачета, африканските жени с жирафски вратове, матроните от остров Мавриций, за където съм чела, че дебела жена = хубава жена и момиченцата буквално ги угояват от ранна възраст..... Пудри, перуки, подплънки, корсети, изкуствени мигли, фалшиви бенки, .... нищо ново под слънцето, пластичните операции просто постепенно стават все по-достъпно средство за разкрасяване. Прав е малкият принц, че "Най-хубавото е невидимо за очите", ама пуста суета     Flutter

# 31
  • Мнения: 6
Тука си е естествената красота. Просто всяка епоха си има определена мода и нейните жертви  Laughing
Като се почне от древността до днес жените, а и мъжете са използвали всякакви средства и похвати да придобият привлекателен външен вид, според модата, така да се каже - от грима на египтяните до опитите на римлянките да станат по-руси и от беладоната накапана в очите за по-широки зеници до мазилата за подмладяване съдържащи ... какво ли не  Sick, сега се сещам за китайките с деформираните крачета, африканските жени с жирафски вратове, матроните от остров Мавриций, за където съм чела, че дебела жена = хубава жена и момиченцата буквално ги угояват от ранна възраст..... Пудри, перуки, подплънки, корсети, изкуствени мигли, фалшиви бенки, .... нищо ново под слънцето, пластичните операции просто постепенно стават все по-достъпно средство за разкрасяване. Прав е малкият принц, че "Най-хубавото е невидимо за очите", ама пуста суета     Flutter
Еййй, така ми напълни душата това мнение, че не се сдържах -   нищо, че нищо смислено няма да кажа по темата, просто   bouquet
ПП Всъщност ме натъважава повече другото - че онова, "невидимото за очите" все по-невидимо и по-невидимо става и май на доста хора все по-малко им липсва. Или моите очила криво виждат...

# 32
  • Мнения: 928
vodka_s_led, всичко е суета, всички се опитваме да се харесаме най-вече на себе си. Супер ми е като отида на фризьор, маникюр, педикюр, козметик.... обичам си се  Hug  Цици няма да си сложа само, защото съм голямо бъзе. Хайде не казвай, че ти не се стараеш да изглеждаш добре. Иначе едва ли щеше да посещаваш "Красива мама" Wink

# 33
Хубава темичка.Аз мисля че естественото си е най хубаво и според мен няма грозни жени така, че много се чудя на младите момичета не родили и не са си разваляли фигурата с нищо да се вманиачават да си слагат гърди и да си оправят всякъкви части от тялото.Аз съм за пластичната хирургия но само когато се налага. Laughing

newsm10 newsm03

# 34
  • Мнения: X
Някъде из форума четох,май мъж го беше казал:Ако една жена излезе току що от банята и е красива,значи винаги е красива. Laughing

Така е, освен това съм чувала, че същото важи и когато стане от сън, тогава истината излиза наяве.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 216
Не е изчезнала. Винаги се радвам да видя хубава жена, момиче. Вярвам и с мъжете е така.
А изкуствени устни хубави виждали ли сте, аз не! за гърдите- хайде- ако е през дрехи, много не личат, но с разголено деколте? Особено като си ги качат под гърлото и помежду им място за още една. Чудя се защо ги правят така и защо суетата е толкова голяма, че да си причиниш това недоразумение. или просто още няма технология, която да ги докарва хубави? Сигурно като изкуствените зъби- помните усмивката на Рет Бътлър от старите ленти- нали, ама сега правят хубави зъбки- безбожно скъпи, вярно, но.... Simple Smile

# 36
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
За изкуствените устни,винаги съм си задавала въпроса-жените които третират устните си наистина ли не виждат ефекта в огледалото след това,като изключим тези които наистина имат прекалено тънки устни и го правят за да изглеждат по добре. newsm78

# 37
  • Мнения: 1 885
Толкова ли не разбрахте, че това е една огромна индустрия, на която И изнася наливането на средства, чрез налагане на неестествен и труднодостижим модел.
Много хора се хранят от това!

# 38
  • Мнения: 1 929
...Преди години е било нормално жената да е космата-естествена сега не е?
Гримирането не е било в сегашните мащаби също.
Защо ползваме крем за лице нали естествената красота е най- важна, нека ни стават бръчки.
Защо си боядисваме косата , а не я оставим естествено прошарена?


Този еталон на красота е наложен вече в обществото - борбата красотата и младостта да се запази колкото е възможно по-дълго, и аз го подкрепям с две ръце.
Защо трябва да имаш комплекс към нещо, щом можеш да го поправиш?

Мъжете харесват красивите жени, не ги интереува как е постигнато



точно,сякаш аз съм го писала

# 39
  • Мнения: 14 491
проблемът поне за мен не е в пластичната хирургия или в каквото и да било друго изкуствено. като имаш толкова комплекси сложи си изкуствен бюст, като си си гризал ноктите през пубертета ми направи си ноктопластика, ако са ти тънки устните -направи корекция....
ужасното е, че от това тунинговане всички изглеждат еднакви - изправени дълги коси, изкуствен бюст, задължителна ноктопластика (или изрисувани нокти Sick)....
няма вече жени с индивидуалност, без значение със силикон или ноктопластика

# 40
  • Мнения: 1 227
Не е изчезнала естествената красота, просто по-трудно се забелязва, защото "изкуствената" е навсякъде. И все пак нямам нищо против пластичната хирургия. Който мисли, че нещо не му е както трябва и има пари, нека си направи корекциите. По-скоро и аз се дразня от еднаквият тип...

# 41
  • Мнения: 337
Понякога имам чувството,че жените в България са направени от преса, нещо като конвеир на дядо Коледа. Много са малко и мъжете харесващи естествени жени в смисъл с по-малко грим. Аз не се гримирам много - молив и гланц и въпреки това, понякого любимия човек ми казва "остави кожата си да почине". Аз те харесвам и така.
Повечето жени се съобразяват с мнението на мъжете, което понякога е жалко. Затова като свалят грим приличат на чудовища, сякаш са свалили маска, замислете се само не ходят ли все повече жени с такива маски? Аз им казвам шпакловки Mr. Green

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
проблемът поне за мен не е в пластичната хирургия
..........................
няма вече жени с индивидуалност, без значение със силикон или ноктопластика


Съгласявам се с това мнение.
Светът върви напред, възможностите стават неограничени, предлагането също. А човешката суета е неизменна.
Съвсем нормално е, хората да се възползват от съществуващите начини да я задоволяват.
Единственото смущаващо за мен е именно унифицирането и загубата на индивидуалност. Но това може да се отдаде и на липсата на изначална такава, която подтиква към придържане към наложени стандарти и моди, наместо търсене на личната хармония.
Другото нещо, което не бива да се подценява е зависимостта, която създават различните хирургични интервенции. Чела съм, че е доста опасна и че веднъж тръгнал по този път, човек продължава по него подлагайки се на поридица от нови и нови операции, все по-претенциозен и по-недоволен от постигнатото. И тук в съзнанието ми изниква образа на Майкъл Джексън и прословутия му нос от който са останали само две дупки  Sick

# 43
  • Мнения: 189
Естествената красота я има, просто не се среща по списанията. Не мога да се съглася, че всяка хубава жена, която видя е задължително тунингована.

Аз съм за корекциите, няма нищо лошо в това да поправиш нещо, което не ти харесва и ти смачква самочувствието. Имам предвид жени с явен проблем, например някои от тези, които участваха в Пълна промяна.

И аз искам хубави гърди, но не бих си сложила силикон, защото това е само каприз от моя страна, нямам нужда от големи гърди. Може би някой ден, когато всички мои нужди са задоволени, когато родя и гърдите ми съвсем изчезнат, може да се замисля. Надрастнах периода, в който страдах за размера. Но...и не си изкарвам хляба с тях, все пак.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 106
...В днешно време е нормално за една жена да има изкуствен цици, устни, всякакви други  корекции, различин цвят на очите с лещи, удължена и сгъстена коса  и всевъзможни други подобрения...
На мен пък това, което ми описваш, ми прилича на поредната звездичка от попфолка. Не мисля, че е чак толкова разпространен този вид сред жените, а и не мисля, че чак толкова се харесва. И аз съм на мнение, че мъжете предпочитат естественото... Peace

Общи условия

Активация на акаунт