епидурална упойка

  • 2 384
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 463
Аз съм много доволна от това, че раждах с епидурална упойка. Усещах кога имам контракции, но не и болка, усещах напъните и силата им, но не и болка, усещах дори разкритието си , но не и болка. Не съм се напикавала, както някои са написали. Вярно много ми се пишкаше след това, но си усещам всичко. Само дето трябваше да лежа два часа след раждането, че накрая ми праснаха силна доза, за да ме зашият и тогава не чувствах нищо.
Единственият минус при мен беше, че ми падна кръвното и ми се виеше свят, но за около шест чса и шоколади се оправи.
Благодарение на тази упойка имах незабравимо и безболезнено раждане!
Щом всяка вечер от тогава се сещам с удоволствие за раждането....

# 31
  • Мнения: 402
Първия път родих без упойка, вторият със. И при двете раждания имах силни болки, само че при първото продължиха 7-8 часа, а при второто около30 мин. Също плюс е, че при епидуралната упойка малко пада кръвното, а аз бях с доста високо при първото раждане. Твърдо съм за упойката  , мъките са по-малко и съзнателно усещаш раждането като нещо много важно и много хубаво!

# 32
  • София
  • Мнения: 5 566
Родих първото си дете без никаква упойка, а второто - с епидурална. Разликата е голяма... Болка с епи-то почти не се усеща. Минусът е според мен при напъните..., много по-добре се усещат без упойка... Лекарите трябваше да ми казват втория път кога да се напъвам... Освен това мястото, където ме бяха боцнали, ме наболяваше поне месец след раждането. Но това определено са дребнички нещица... Живот и здраве, предпочитам пак с упойка...  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 960
искам да попитам тези които са раждали с епидурал. дали ве е боляло при раждането?
аз мисля да съм на епидурал, но искам вашето мнение

Моето секцио беше с епидурална и се възстанових много бързо, въобще не ме болеше и на 4-я ден си тръгнах от болницата. Предполагам при нормално раждане още по-бързо ще се възстановиш.  Peace

моето секцио беше напълно безболезнено ...но бях с пълна упойка.Просто във варненските болници нямат кой знае какъв опит с епидуралните упойки,но аз и не бих се навила на такава.С пълната нямах проблем,излязох бързо от нея,не съжалявам че избрах да родя така...изборът обаче е твой Peace

# 34
  • Мнения: 463
Цитат
... Лекарите трябваше да ми казват втория път кога да се напъвам... Освен това мястото, където ме бяха боцнали, ме наболяваше поне месец след раждането.

 Явно не ти е сложена качествено упойката, тъй като аз казвах на лекарите, че идва напън, пък бях с упойка. А , мястото където ме бяха боцнали - още в болницата забравих за него. То не се забелязваше.

# 35
  • Мнения: 55
И аз мога да се присъединя към мамите, които са доволни от раждането с епидуралната упойка! Не беше силна болката от контракциите, усещаха се, но не бяха това за което се бях подготвила, тоест - ужасна болка! Като за първо раждане - родих сравнително бързо , няма и 4 часа, което също мисля че дължа на упойката, приеха ме с 3 см разкритие и за 4 часа достигнах -10 см! Единствения минус, който много мами са споменали че притъпи поне при мен, усещането за напън, но моя доктор ми обясни , че анестизиолога е предозирал упойката, и затова се е получило така! Просто бебка излезе по трудно, но пък не и мъчително! А шевовете си бяха песен след това, не усещах нищо, дори се шегувахме с доктора! След раждането единственото ми неразположение беше явно падането на кръвното, прилошаваше ми в началото при всеки опит за ставане, но и това минава! Нямах никаква болка на мястото където бях боцната! Нито пък съм губила контрол над ходенето по малка нужда! Успех, леко раждане, и твърдо ЗА епидрулната упойка! Peace

# 36
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Който е измислил епидуралната е бил свят човек. Два пъти така раждах, и двата пъти всичко мина толкова леко и безпроблемно. Няма никаква болка - нито при поставянето, нито при раждането, нито ако се наложи да те шият, а и после боли по-малко при възстановяването. Ако имам трето - пак така ще раждам.

# 37
  • Мнения: 1 536
има вероятност по време на самото раждане
упойката да не е активна

При мен се получи така-усетих си всичките болки и екстри на раждането.Единствения плюс беше,че при шиенето не усетих нищо.
Докторката каза,че съм била прекалено емоционална и затова не ме е хванала упойката Rolling Eyes

Така че съществува и такава вероятност.
И мен не ме хвана,нито по време на раждането,нито като ме шиха.Болеше зверски 

# 38
  • Мнения: 367
Мен ме боля и то много. Аз имах очакване, че след като ми сложат упойката и всичко ще е ОК, но не беше така...Акушерката по време на раждането ми каза: спокойно мила, представи си какво е без упойка... Но имаше жени в моята стая, които също бяха раждали с упойка и не ги беше боляло. Не зная от какво зависи!

# 39
  • Мнения: 50
 newsm10Аз съм твърдо ЗА епидуралната упийка!Родих първото си дете така и не усетих абсолютно нищо.Понеже се беше обърнало бебето родих със секцио.Всичко видях,но нищо не усетих! smile3521 newsm68

# 40
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Раждах без упойка и съм много доволна Peace

# 41
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Усещах си контракциите и не мога да кажа че не съм усещала никаква болка  Rolling Eyes Предимството бе също че родих бързо пр.с 3 напъна казвали са ми че за това спомагнало  епидуралната .  PeaceГледам че има постове където мамите са писали че не са усещали нищо newsm78 явно и тук е индивидуално и до човек. Sunglasses

Пожелавам безпроблемно раждане и весело посрещане на НГ   bouquet

# 42
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Мен ме боля, защото не ме хвана упойката  ooooh!
Цаката е да се изтърпи до пълно разкритие. Когато започнат напъните, вече не боли толкова  Peace

# 43
  • Мнения: 274
Има    начин    да не   боли    изобщо. Епидурална + пълна упойка.  Аз   така   раждах   два     пъти. Секцио. Но    това е   въпрос    на   избор   и  предпочитания.  Хубавото е,   че  могат    още   няколко   дни   след    секциото   да   те     обезболяват и   реално   раната    те   дърпа    само   когато    ставаш    от   леглото,  и   то   ако   дозата   на   епидуралната   е   понамаляла...

# 44
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Цаката е да се изтърпи до пълно разкритие. Когато започнат напъните, вече не боли толкова  Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт