Как приготвяте питката за бъдни вечер- със сода или мая?

  • 39 266
  • 139
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 001
Едно време се е слагало пепелява вода,тя е служила за набухвател.....

# 136
  • Мнения: 1 679
Приготвих я по рецептата в последния Кулинарен журнал с мая.

# 137
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Аз направих питката за Бъдни вечер със сода.Вчера попитах една съседка,която е доста възрастна - около 70-годишна, и тя ми каза:"от майка ми знам - питката на Бъдни вечер само с брашно,вода и сол."

# 138
  • Мнения: 812
pina и аз съм чувала, че навремето са месели с пепелява вода. Незнам дали е набухвател, но така са го правили. Имам една много, много стара рецепта за сладки с мед и пепелява вода. Аз не постя. Съмнявам се, че тези, които постят по 2 месеца имат и най - малка идея колко добавки, подобрители и консерванти има в постните храни, които купуваме от магазина. В този смисъл навремето в селата постът е бил пълен, защото са яли храни, произведени от самите стопани. Сега това не може да стане.

# 139
  • Мнения: 11 747
аз за пепелява вода чух тази година за първи път от една гръцка леля, тя за гьозлемета слагаше. От дъбов дънер трябвало да е пепелта.

Чесно казано т'ва с пепелта ми звучи като бабини деветини и не виждам какво би могла да свърши тая пепел newsm78

Аз сега съм решила да чета Библията, та току виж сама съм си отговорила на някои въпроси, но едва ли! Много измишльотини са добавени с годините...

Общи условия

Активация на акаунт