Правите ли маски на лицето си -колко често и какви?

  • 21 342
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
Правя си 1,2 пъти седмично Peace- използвам seventeeen и отскоро Kores с кисело мляко.
есфолирам с Neutrogena

# 16
  • Мнения: 4 292
Два пъти седмично си правя маски, като редувам различни. Пилинг, дълбоко почистващи, енергизиращи, подхранващи, стягащи. Понякога си мажа лицето с тънък слой мед, добре ми действа, особено на устните, много нежни стават. Имам на различни марки и от повечето съм доволна, гледам винаги да са подходящи за кожата ми - смесена ми е. Веднъж месечно гледам да ходя на козметик.

# 17
  • Мнения: 1 368
не,не си правя напоследък.ползвам само ексфолиант на Ланком

Ексфолирането е стъпката преди маската, за да може да се усвоят по-добре съставките, които тя съдържа.
Само ексолиране - без последващи процедури е недостатъчно, това е мое мнение, държа да отбележа( но го знам от козметичка)!

По темата - правя си  поне 1 седмично - първо ексфолиране , след това ползвам понякога готова, понякога домашна(от всевъзможни продукти).

# 18
  • Мнения: 3 782
не,не си правя напоследък.ползвам само ексфолиант на Ланком

Ексфолирането е стъпката преди маската, за да може да се усвоят по-добре съставките, които тя съдържа.
Само ексолиране - без последващи процедури е недостатъчно, това е мое мнение, държа да отбележа( но го знам от козметичка)!

Да, ексфолирането не замества нуждата на кожата от маски. Peace

# 19
  • Мнения: 26
И аз като anastangelche си правя маски с хума. Когато съм на кеф слагам кисело мляко, но обикновено си забърквам маската докато съм банята с вода.  И на косата си слагам такава маска с хума и така ми се омазнява доста по-бавно.
За съжаление бебока ми е още малък и се къпя на отворена врата за да го чуя ако плаче и то стакава скорост, че време за маски не ми остава.
Затова ползвам Garnier 3 in 1, но само за измиване ( не като маска).

# 20
Нямам време-и нерви-да си правя домашни маски,затова ползвам готови. Кожата ми е мазничка и ползвам маската на Neutrogena 2 в 1 веднъж седмично. Много добре ми почиства лицето.

# 21
  • Мнения: 87
За маски много не остава време, но вечер задължително си почиствам лицето с розова вода и после кремче.А по-добро почистване се полу4ава като се намаже лицето първо с бадемово масло и след 10 мин розовата вода.Така кожата ми се чувства много добре.

# 22
  • Мнения: 3 782
За маски много не остава време, но вечер задължително си почиствам лицето с розова вода и после кремче.А по-добро почистване се полу4ава като се намаже лицето първо с бадемово масло и след 10 мин розовата вода.Така кожата ми се чувства много добре.
Eдно добро почистване на кожата е също толкова приятно за кожата колкото и поставянето на маски.

# 23
  • Мнения: 812
2 пъти седмично/почистващата на талодерма и хидратираща на ла рош посей/

# 24
  • Мнения: 209
От време на време си правя пилинг маска

# 25
  • Мнения: 1 798
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.

# 26
  • софия
  • Мнения: 2 140
Предимно готови маски използвам.

# 27
  • Мнения: 1 165
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.
Какъв е ефекта върху кожата ти? Питам, защото аз правя само веднъж седмично и ми се струва недостатъчно. Но, пък ако правя през ден...хм..така кожата няма  ли да се пренасити и да се получи обратен ефект newsm78

# 28
  • Мнения: 302
Ами, като че ли, само маски не слагам... Не мисля, че имам нужда, кожата ми все още е млада и й стига ежедневното почистване и хидратиране, както и ексфолирането веднъж в седмицата. Иначе съм се изкушавала да пробвам някоя купешка маска, но въобще не съм доволна, независимо от ценовия клас, в който попада Thinking

# 29
  • Мнения: 1 798
През ден се  мажа, редувам около 10 вида.
Какъв е ефекта върху кожата ти? Питам, защото аз правя само веднъж седмично и ми се струва недостатъчно. Но, пък ако правя през ден...хм..така кожата няма  ли да се пренасити и да се получи обратен ефект newsm78
Имам мазна кожа, чувствителна, след ходене на козметик се възпалява, става на петна Embarassed.
Почнах да си правя маски през  ден, така не повтарям една поне 10-тина дни, по-добър е вида, определено.Единствената домашна, кояот ползвам е каша от кисело мляко и  хума.
Иначе  Ейвън, Гарние, едни полски, На Билка с мавруд, Регал,има едни единични   по 3лв,  забравих името...Нещо полско май.

Общи условия

Активация на акаунт