Правите ли маски на лицето си -колко често и какви?

  • 21 374
  • 172
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 55
Слагам готови маски.Скоро попаднах на едни китайски със ЗЕЛЕН ЧАИ и GARNIER с екстракт от акациев мед.

# 121
  • Мнения: 266
правех си маска с кисело мляко,когато съм по свободна,иначе ползвам на ЕЙВЪН,НЕ СИ СПОМНЯМ КАК СЕ КАЗВА.ПОЧИСТВАМ СИ ЛИЦЕТО С ТОАЛЕТНО МЛЯКО ИЛИ С ТОНИК

# 122
  • Мнения: 54
Правя си 1-2 пъти седмично, като предпочитам да си купувам. В момента ползвам Neutrogena visibly CLEAR. Често обаче си мажа лицето с остатъци от плодовете, които остават в сокоизтисквачката  Rolling Eyes

# 123
  • София
  • Мнения: 3 271
Мноого рядко Embarassed

# 124
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
и аз май съм от по - немърливите. Слагам един крем сутрин и това е. Но определено кожата ми около очите има голяма нужда от нещо по - ефикасно.А сега и след диета, се страхувам да не ми се отпусне съвсем кожата.

Ето ви една рецепта за медена вода
1/2 чаена лъжичка мед
50г розова вода
50г запарка от маточина/1 с.л. билка се запарва с 1 чаша вряща вода/
25 г спирт

Изпробвана е и е добра. С това съм си почиствала лицето.
Рецептата е за нежни, леко отпуснати кожи.

# 125
Аз си правя маска на лицето 1-2 пъти седмично(старая се да е 2 пъти седмично).Ексфолирам си лицето и нанасям.Ползвам на Гарние с цинк и една с бадемово масло за "професионална употреба".Доволна съм и от двете.А иначе всяка вечер почиствам с толалетно мляко остатъците от грим,лосион за лице,кремчета за очите и така лягам.
Преди време ползвх една маска на Swiss Formula с морски водорасли за дълбоко почистване.Честно казано по добра маска за лице от тази не съм имала,но за съжаление я няма вече.Или поне аз не я откривам никъде.Ако някой знае дали все още има някъде продукти на тази марка ще съм му благодарна да сподели.Благпдаря предварително.

# 126
  • Мнения: 4 292
Момичета, може ли да ми препочръчате някаква маска за освежаване на тена, че напоследък кожата на лицето ми има много уморен вид... Tired
Сори за спама, но да не пускам нова тема.  Peace

# 127
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Всичко което се яде може да се сложи на лицето. Аз правя -кисело млако ,ако има време и мед и лимон слагам вътре.

# 128
Всеки ден си мажа лицето с масло от жожоба.Стоя така 10 мин и го премахвам с розова вода на Икаров.

# 129
  • Мнения: 199
винаги преди баня си намазвам лицето с мед и стоя 30 мин.ефектът е страхотен.кожата става мн мека и сияеща.

# 130
  • Мнения: 3 036
Аз си правя всеки ден,но редувам различни маски.
Един ден си правя от тази с филията хляб,кисело мляко и аспирин,на втория ден глинена,на третия с хума и т.н.

# 131
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз си правя всеки ден,но редувам различни маски.
Един ден си правя от тази с филията хляб,кисело мляко и аспирин,на втория ден глинена,на третия с хума и т.н.

това е интересно, за какво е аспирина

# 132
  • Мнения: 3 050
аспирин=ацетилсалицилова киселина
т. е. производно на салициловата киселина която използваме за почистване на лицето в 1 и 2 процента като вариант;
ефект-по бързо възобновяване на тъканта, на кожата;
но при по- голям процент от 2 % вече има обратен ефект  Peace
В половината от продуктите като лосиони, гели и т.н. има салицилова киселина която води до премахване на лъщенето, свива порите... но при по-често използване на подобни продукти особено при по-суха кожа се изсушава още повече кожата.  Peace

# 133
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
мерси за инфото, но как се приготвя знаеш ли?

# 134
  • Мнения: 3 050
Бях го копирала от някоя тема във форума   bouquet

На филия хляб намазвам дебел слой кисело мляко, изчаквам водата от него да попие в хляба и се мажа с останалото, което е гъсто.Стоя 15 минути и изплаквам с хладка вода. А тази я знам!Но, аз слагам и един счукан аспирин отгоре, става каша с кис.мляко.

Аз лично съм я правила веднъж маската, определено стяга  Peace жалко че нямам време всеки път да се мацам с нея. За счукан аспирин може да ползваш някой от аптеката във вид на прах-например Aspejic 500 mg прахче се равнява на 1 аспирин  Peace

Общи условия

Активация на акаунт