Правите ли маски на лицето си -колко често и какви?

  • 21 349
  • 172
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 7 798
В момента съм с маска  Hydra Floral Anti-Pollution Flower Essence Moisturising Mask на Decleor, ползвала съм я за сега само веднъж, след още няколко пъти ще споделя отзиви.  Peace

# 151
  • Мнения: 776
На този етап един път седмично слагам почистващата маска на Biotherm от серията Biopur и успокояващата на Decleor - Harmonie Gentle Soothing Mask Hug

# 152
  • Мнения: 146
Kato se zamislq naj-4esto si zaburkvam razni doma6ni na osnovata na huma - s rozova voda, limon, mlqko, nqkakvo maslo, med... kakvoto ot tezi imam na razpolojenie, ne vsi4ki zaedno Wink Naposleduk naj-4esto si zaburkvam edna v kutijka za mnogokratno polzvane Simple Smile - pak huma, smlqna morska sol i grozdovo maslo... dosta sum dovolna! Druga mska koqto izpolzvam naposleduk e ot maq i malko mlqko ili limon. Tq puk dejstva izbistrq6to i podhranva6to i ot neq sum dovolna.  Skoro sum polzvala su6to na Vandini glinenata i tazi sus sauna efekt s bru6lqn i te ne sa nikak lo6i. Propusnah da otbeleja 4e kojata mi e mazna...  Mili spomeni pazq i za edna strahotna sinq glinena maska na Swiss Formula... be6e naistina huava a i otrovniq i sin cvqt be6e dosta zabaven  Laughing Ta tova e ot men   bouquet

# 153
  • Мнения: 1 128
Може ли някой да ми припомни аспириновата маска? И друг въпрос. Докато се кърми не може да се пие аспирин, но дали под формата на маска е нежелателен също?

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 6 333
Може ли някой да ми припомни аспириновата маска? И друг въпрос. Докато се кърми не може да се пие аспирин, но дали под формата на маска е нежелателен също?

3-4 аспирина се стриват  на прах и върху тях се капват 3-4 капки розова вода.Това се намазва на лицето и се оставя да престои около 10 мин. После с изсъхналия аспирин се правят леки кръгообразни движения т. е правиш си пилинг.


Не съм я пробвала още обаче ,но имаше доста доволни.

# 155
  • София
  • Мнения: 156
Правя си домашни маски само на косата, на лицето не. За него ползвам една полска козметика, отразява ми се много добре и Гарниер 3 в 1 - 3 пъти в седмицата. Ами като се замисля ако не ползвам Гарниер, ползвам някоя друга маска и май всеки ден съм със маска на лицето  Simple Smile
Даже и в момента съм със полската хидратираща маска Peace

      Полската козметика, която ползваш да не е  на "Eveline", защото аз се интересувам от маските за лице на тази марка.Ще съм ти благодарна, ако споделиш!  bouquet Hug

# 156
  • София
  • Мнения: 10 858
От темата се замислих, че на практика само купувам, а не си ги правя.
Иначе от домашните харесвам тези на основата на хума ( с розова вода, с кисело или прясно мляко), най-често се мажа със зехтин или ленено олио.

# 157
  • Мнения: 2 631
Онзи ден се опитах да си забъркам по една рецепта маска аз лице: хума, мед и лимонов сок. Уж с пропорции, но стана толкова течна, че си амзах цялото тяло в банята  Joy

# 158
  • Мнения: 759
оо да! Аз съм за маските за лице! Преди година-две бях си купила една пилинг маска на ейвън от чаено дърво и грейпфрут. Мн добре ми се отразяваше Simple Smile После нз с какво разнообразих, но сега пак съм с такава Simple Smile а колко често я правя...примерно веднъж на десет дена...

# 159
  • Мнения: 1 243
Веднъж седмично хидратираща маска с мед и мляко, 2 пъти ексфолиант с жожоба. В общи линии това е. Понякога , когато ми остава време и най-вече желание, си мажа лицето с натурален мед, примесен с канела. Много добре ми се отразява Wink

# 160
  • Мнения: 2 448
Не ползвам маски, само кремове. Не ми се цапа, а и като гледам една дружка, която постоянно тормози лицето си с маски, няма видим ефект. Особено пък това плескане с хранителни продукти. не ми е по вкуса. Моята кожа е склонна към алергии и много внимавам с всякакви експерименти.

# 161
  • Мнения: 223
да, правя- пилинг маска- 1 път седми4но, освежаваща / подхранваща/ стягаща/ балансираща по още 2 пъти....
абе пада ми се през ден- два да си слагам... гледам да ги редувам
или ина4е казано- 3 пъти седми4но с различни

# 162
Аз всяка вечер си слагам на лицето от маслата на Икаров - жожоба или пшеничен зародиш.

добре слагам си на лицето от съответното масло, но колко стои на лицето? Това е въпросът ми

# 163
  • Мнения: 1 013
ох, аз май съм най-несериозната...Накупила съм купища маски, домашни ме мързи да правя и не правя, като се сетя обаче се нахвърлям и си клепам с всички видове в шкафа...Пилинг маски като че ли най-системно, на второ място - хидратиращи, а често и за проблемна кожа с глини и т.н  - за съжаление 95% са купешки. Взимам  си бележка!!!

# 164
  • Мнения: 2 414
Всяка седмица си правя-ексфолиант на Клиник или почистваща маска на Ив Роше.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт