КаРДИО

  • 24 353
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 484
Имай предвид, че след известно време организмътр свиква с карнитина и ефектът му отслабва или направо изчезва.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 798
Няма пробелм, аз нямам много за сваляне, въпросът е месец да действа, след това само ще поддържам теглото. Лошотое, както казах, че 3 месеца само мърдах от омпютъра до хладилника, най-много до магазина до нас и до колата. Спорт никакъв. Работата ми е на PC и нямам време с двете деца да се занеса до фитнеса, сега с кростенажора вкъщи нямам оправдание и влизам във форма.  Party

# 47
  • Мнения: 4 678
1 месец пиеш карнитин,1 седмица почиваш Peace

# 48
  • Мнения: 139
Поли, Поци   bouquet
Имам вече велоергометър /с маховик 7кг/ ако може дайте съвети как да го въртя и по колко, всеки ден ли?/ Инфо за мен - 172см 62 кг 29 год. иска ми се да намаля килограмите до 55 и да стегна желето  Embarassed. Благодаря ви. Ровя из стари теми относно въртенето но... newsm78

# 49
  • Мнения: 372
Поци, Поли, дайте съвет:
1. Колко време сутрин преди тренировка да пия Л- Карнетин. Ставам рано, преди работа въртя и ми е проблем да чакам 30 мин. за да се усвои
2. Има ли проблем за гръбначния стълб въртенето на колело
3. На коя степен е най- удачно, за да не трупам мускули
Навремето преди 5 г. колелото ми помогна повече от всичко за да добия добра форма. Сега обаче ми е трудно да съм упорита на велоергометъра. Нямам тонус да въртя дълго и с добра скорост. Какво освен Л- Карн. ще ми помогне в тази насока
4.Колко пъти седнично, за да не привикна и да спре да действа?

# 50
  • Мнения: 484
С велоергометъра се тренира като всяко кардио - има два варианта:
 - интервално (аз го предпочитам) - след лека загрявка се върти на интервали бързо, спринтово темпо, докато вече "нямаш въздух" (на лека за теб степен) и след това на по-бавно, умерено темпо (можеш леко да вдигнеш степента), докато пулсът ти се поуспокои, но не съвсем. Сами ще прецените как да бъдат интервалите. Идеята е да се сменя темпото на кратки интервали - така процесът на горене се задейства по-бързо и не е нужно да въртите над 30-40 мин, за да горите;
 - постоянно темпо, което трябв да поддържате над 40 мин, за да има ефект. Тренира се издържливостта.
Сега на другите въпроси:
1. Аз не съм много наясно с карнитина, но ако пиеш течен, няма ли да се усвои по-бързо?
2. Няма проблем за гръбначния стълб, но това е в общия случай. Ако имаш сериозен проблем с него, обърни се към лекар.
3. Щом нямаш сили да си упориа, а искаш резултати, пробвай интервално кардио - и за 20 мин се постига резултат. За степента не мога да ти кажа конкретно, защото много зависи в каква форма си и от други неща - индивидуално е. Няма да натрупаш мускули, вярвай ми - това става много трудно без специални добавки. Внимавай и с храненето  балансирания режим е много важен.
4. Три - четири пъти е ок. Ако можеш комбинирай с упражнения за отделни мускулни групи.

# 51
  • Мнения: 4 678
Няма какво да добавя smile3505 newsm53

# 52
  • Мнения: 372
Много благодаря и на двама ви.
Формата ми не е зле, но проблемът ми е в корема. Не мога да постигна плосък корем.
Освен това от стоенето на комп. напоследък имам болки в гръбн. стълб, но смятам да тръгна на пилатес.

Бъдете винаги така любезни.

# 53
  • Мнения: 4 678
Mускулите на корама са ти там и са плоски,просто изчисти обвивката която ги скрива Wink

# 54
  • софия
  • Мнения: 379
а с моите разширени вени какво не трябва да правя във фитнеса?

# 55
  • Мнения: 4 678
Да вдигаш тежко,кардио можееееее Hug

# 56
  • Мнения: 139
Поли, Поци   bouquet и хиляди благодарности!
Безценни сте smile3501
        p.s. Слушам и изпълнявам

# 57
бих искала да попитам компетентните тук Поци и Поли,

може ли лека закуска преди въртенето на колело, няколко плода напр. киви

Има ли ефект ако го караме вечер след като сме се нахранили, едва ли има?

Добре ли ще е ако се намажим със специален крем на проблемните места, и после поставим фолио или гумен пояс?

# 58
  • Мнения: 484
Маргото, виж за разширени вени една гимнастика: http://www.letsgym.com/2007/10/13/gimnastika-razshireni-veni/. Освен това е добре кардиото, която правиш да не е свързано с подскоци. Например въ фитнеса можеш да правиш кростренажор и велоергонметър, но по-добре избягвай пътеката. Не ти препоръчвам бягането или скачането на въже, интензивната аеробика. Прави танци, средно и нискоинтензивна аеробика.

Титон, може плод преди сутрешното вело, но нека да е един. Simple Smile
Ефектът от кардиото не зависи от това кога ще го правиш. Но след вечеря едва ли ще ти е до колело - стомахът ти е пълен, спи ти се и т.н.
Твърдо съм против увиването с фолио или каквото и да е - напротив по-добре е да тренираш с екии от естествена материа - това няма да пречи на кожата да диша по време на интенивна тренировка. Тези неща не помагат - нито найлоните, нито "специалните" сауна клинове и всякакви други. Идеята е да се потим, но от тренировката, а не от такива средства - те само могат да причинят непоправими вреди на кожата ти.

# 59
  • Мнения: 1 952
Джиткам на степера по 1 час, това кардио ли е? И ще ми свърши ли работа?

Общи условия

Активация на акаунт