как накархте детето да сяда на гърне

  • 6 509
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 097
Пробвах да я сложа на гърнето към 1 г. Първоначално сядаше без проблеми, но след известно време започна да пищи и да отказва. Не съм я насилвала. Отложих го за 1 и 11 м., но тогава я сложих направо на тоалетната - с детска дъска. Научи се буквално за 1 ден.
Затова, съветът ми е да отложиш за по-късен етап, щом категорично отказва. Тъкмо и времето ще се постопли.

# 61
  • Мнения: 486
Лесно, започнах да я държа над гърнето от 6 месечна, акаме там.Знам че тя нищо не разбира, а аз просто уцелвам момента, но така поне ще свикне с гърнето и като поотрасне няма да плаче.Сега много се кефи като я сложа на гърнето и си играе Simple Smile

# 62
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами аз започнах от рано да я слагам, може би около 7- 8 месец. Идеята е, че дори и нищо да не свърши , свикна с него. На год. и малко правеше всичко в гърнето, а на 2 год. и малко махнахме памперса. Не знам, но мина б6рзо и безболезнено приучаването й към гърне.

# 63
  • Мнения: 3 069
Все още не мога да го накарам да го използва.

# 64
  • Мнения: 1 008
Като започна да сяда стабилно някъде на 7 и половина месеца я слагах на гърнето преди всяко сменяне на памперса. Сега е на 10 месеца, ползва го по предназначение. Голямо облекчение е сутрин да се изака в гърнето, не се омазва до ушите и на нея самата явно и е по приятно защото чака да я сложа на гърнето преди да станем сутрин и тогава си върши работата. С пишкането е по сложно, но като порасне и започне да разбира мисля, че няма да има проблем защото схвана за какво става въпрос.
Моя съвет е да не занимаваш детето като го сложиш на гърнето. Да не пееш, играеш, подаваш играчки, пускаш песнички, телевизори и т.н... То трябва да разбере че това е място където се вършат определени неща, а не място за игра. Също съм против гърнетата във форма на столчета, играчки и др. такива. Аз съм  купила съвсем обикновено бяло гърне на Чико.

# 65
  • Мнения: 3 092

Аз приканвам всички майки да не бързат , а да карат на принципа с опитването - пък когато стане тогава.
Все пак сядането на гърне , както и някой други навици  зависят изцяло от индивидуалността на детето и от това кога ще започне да го ползва не зависи колко е интелигентно детето както някой майки смятат.
Говорим си за осъзнато сядане на гърне когато детето разбира за какво иде реч не за дресировка , нали  newsm78

# 66
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534

Говорим си за осъзнато сядане на гърне когато детето разбира за какво иде реч не за дресировка , нали  newsm78

Не знам колко е осъзнато ,но дъщеря ми си хваща гърнето и казва мамо "аку" това е и за двете нужди PeaceДали е осъзнато newsm78

# 67
  • Мнения: 3 092

Говорим си за осъзнато сядане на гърне когато детето разбира за какво иде реч не за дресировка , нали  newsm78

Не знам колко е осъзнато ,но дъщеря ми си хваща гърнето и казва мамо "аку" това е и за двете нужди PeaceДали е осъзнато newsm78
а ти как смяташ

# 68
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Че имам интелигентно дете Mr. Green
Шегата настрана вечер като и сложа памперса преди сън,а тя не е заспала ,а и се пикае става идва и казва,че и се ака,което ме води до мисълта,че на нея не и е приятно да пикае в памперса.Друг път съм го писала,че при нея стана след ужасен памперс дерматит да махнем памперса.

# 69
  • София
  • Мнения: 663
ще следя темата, каката е почти на 2год. и види ли гърнето или заговорим за него, почва да пищи и да бяга

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 131
И двамата сина започнах да слагам на гърне още от 6м възраст и не съм имала никакви проблеми. От тази възраст насрани дупета не съм мила. Малкия някъде на 15 м започна да казва когато има ако и да си носи сам гърнето.

# 71
  • София
  • Мнения: 614
И аз го слагам от 8-9 месечен и какво от това,само се мъча-сложи-свали памперс.
Само си играе и нищо вече 1 година.А като се усамоти да ака и го прилъгвам да седне категорично отказва.Не знам,явно не при всички става с ранното слагане

# 72
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Най-добре според мен е да го водиш със себе си в тоалета и да му обясняваш.
Имам една позната която дори си беше купила кърне и заедно с детето сядаха....на какво ли не са способни майките. Mr. Green
За мян обаче няма такъв случай "като му дойде времето".Трябва ли да го хване срам, за да се научи че има специално място за изхождане.Не е казано че винаги трябва да има успех, но трябва да се почне.

# 73
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 607
Здравейте
Изнамерих темата за приучването към гърне.
Бебка след няколко дни ще навърши 6 месеца и смятам, след като се научи да стои седнала, да се учим и на гърнето. Проблемът, обече, е следния: тя обикновено върши голямата работа, когато я кърмя сутрин и изобщо не зная как да процедирам. 
Ако има мами, които са с подобни случаи, моля да споделят своя опит.

# 74
  • Мнения: 2 829
Заек, виж тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274434.0

Има доста линкове в началото, а и ако имаш нужда можеш там да поискаш съвет или помощ.
Конкретно по въпроса ти-можеш сутрин, докато кърмиш да сложиш леген на пода между краката ти и да подканяш детето да ака там. Съвсем скоро вероятно детето ще започне да ака преди/след кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт