Отговори
# 420
  • Мнения: 15 708
ще споделя с вас една рецепта за нещо диетично и вкусно - аз съм си я измислила  Blush
ПРОДУКТИ - пил. бутче или филе - 1бр, замразени зеленчуци /микс/ - 1 п., белени домати - 1 буркан,  чесън, лук, вегета

Пил месо се сварява и се нарязва или накъсва на по-едри парчета.
Белените домати се разбиват с пасатор или кана-миксер докато станат на сос.
Лука се нарязва на кубчета и се запържва в тиган без мазнина. Като стане златист на цвят се прибавят доматения сос, вегетата /съвсем малко за вкус/ и чесъня ситно нарязан. Сместа се оставя да повре малко докато се сгъсти, като се разбърква периодично, за да не загори.
Когато е готова се изсипва в иенска тенджера и към нея се прибавя месото. Радбърква се хубаво да се омешат и се слага в микровълнова /може и на реотани/ за 10 мин. на 800 W. И готовооо
Много е вкусно и става бързо макар, че изглежда туткаво  Peace

Сега чакам колежката да ми прати от служебното РС диетата ми, която ми е направена от диетолог преди 2 години, но ми остана в работата и ще ви я дам и нея  Peace

# 421
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Привет мацета! Wink
Аз днес цял ден бях по задачки и чак сега ви изчетох Crazy.С японското започвам от утре,сутринта хапнах сандвич и плодове и до сега не съм яла обаче не върви сега да изпусна вечерята Embarassed.Тиквичке гледам отслабнала си 1кг,браво Peace
Аз изобщо спрях да пия вода от отдавна и сега ще ми е много зор с нея,обаче ще станем пак приятелки- няма начин да няма начин Peace(някой от тук го беше измислил това правило) Laughing
vembi тази рецепта звучи задоволително вкусно, ммммм  HugЩе я пробвам след диетката че сосовете не са позволени.
Честито на именниците,ако има такива сред нас!   bouquet

# 422
  • Мнения: 3 050
ах сега ме подсетихте и мен за водата-пфуу и аз почвам утре рано рано с повече вода Hug
че като съм при приятеля ми хич ме няма с тея правила ooooh!

# 423
  • Мнения: 888
vembi,аз по подобен начин си правя любимия ми(що годе диетичен) ориз с морски дарове.  Hug (който не може да яде ориз да не чете!!!)
Купила съм на отделни опаковки калмари,ролца от раци,скариди,миди.Трябват и 2 опаковки ориз Unclce Bens(май така се пишеше)-единия с гъби,другия със зеленчуци.Слага се ориза на контлона да се размрази.Като вземе да се поразмрази се слагат 1-2 калмара нарязани на шайби и 14-15 миди.Да поври още 15-ина минути,слагам и ролцата от раци,скаридите,лъжица доматено пъре,сол.Като поври още 5-6 мин. и е готово  Peace

Чакам да споделиш и диетатаот диетолога   bouquet

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 20:21 от вайлет

# 424
  • Мнения: 15 708
ах сега ме подсетихте и мен за водата-пфуу и аз почвам утре рано рано с повече вода Hug
че като съм при приятеля ми хич ме няма с тея правила ooooh!

еййй а това с водата ще ми е много трудно - аз съм само за пустинята - деяна като камилите  Joy
но от утре почвам и аз стриктно с вас  Hug

диетата ми е при мен вече, но е писана на WORD, така че ако някой иска ще му я пратя на мейла да й хвърли едно око и ако му хареса да я пробва  Peace

П.П. реших да почна на разделно хранене. извадих тачлици и сега ще видиме дали ще стане нещо

# 425
  • Мнения: 15 708
вайлет дай ми мейл на ЛС и ти я пращам  Peace

# 426
  • Мнения: 1 254
vembi,какво като е на Уърд-копи-пейст и готово.и на мен ми е интересно

# 427
  • на село
  • Мнения: 837
 И мен ме заинтригува тази диета.Ако може да я пуснете тук Grinning

# 428
  • София
  • Мнения: 1 950
И мен ме заинтригува тази диета.Ако може да я пуснете тук Grinning
И мен ме заинтригува.
А иначе да се отчета с режима - дотук почти напълно режимна с изключение на малко шок.бонбонки от именячки. Но след малко отивам на гости такаче незнам дали ще издържа - ще се доотчета утре.

# 429
  • Мнения: 15 708

ПОНЕДЕЛНИК

закуска - Кафе или чай, активия
обяд - 2 варени яйца + малко сирене + зеленчук
следобедна закуска - Два плода по избор
вечеря - Пил. Филе + зеленчук


ВТОРНИК

закуска - Кафе или чай, активия
обяд - 100 гр. Шунка + малко сирене + зеленчук
следобедна закуска - Два плода по избор
вечеря - 2 варени картофа + малко сирене + зеленчук


СРЯДА

закуска - Кафе или чай, активия
обяд - Голяма салата + малко сирене + 1 филия хляб
следобедна закуска - Два плода по избор
вечеря - Риба на скара + зеленчук


ЧЕТВЪРТЪК

закуска - Кафе или чай, активия
обяд - 2 варени яйця + малко сирене + зеленчук
следобедна закуска - Два плода по избор
вечеря - Пил. Филе + зеленчук


ПЕТЪК

закуска - Кафе или чай, активия
обяд - 100 гр. Шунка + малко сирене + зеленчук
следобедна закуска - Два плода по избор
вечеря - Пил. Филе + зеленчук


СЪБОТА

закуска - Кафе или чай, активия
обяд - Голяма салата + малко сирене + 1 филия хляб
следобедна закуска - Два плода по избор
вечеря - 2 варени картофа + малко  сирене + зеленчук



Забележки

1.   Придържайте се към равенството пил. филе = св. черен дроб = печена риба = св. бон филе = шунка = телешка пържола
2.   Закуската да се приема до 30 мин. след ставане
3.   Храненията да са през 3 ½ - 4 часа
4.   Преди всяко хранене да се изпива по 1-2 чаши вода
5.   Добавки /пият се преди храненето/
-   сутрин – вит. А, невробекс, вит. С
-   обяд – невробекс
-   вечер вит. Е, минерали.

Н ЕДЕЛЯ – свободен ден – може да се яде колкото и каквото си пожелаете


ПФУУУУ ДОКАТО ГО ОПРАВЯ - БЕШЕ НА ТАБЛИЦА И ЗА ТОВА НЕ СТАВАШЕ С КОПИ И ПЕЙСТ

# 430
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте, Честита Нова Година от мен:)

Извинявам се, че не съм чела назад, но искам да се вклщча отнов и с нови сили в редиците ви. От утре започвам японската+някакви упражнения у дома, докато стане по-човешко времето+нещоза мазане /Аура слим, например, че ме зарибиха:)/

Стискайте палци да успея да разкарам........... много килограми:)

Поздрави за Миранди, ако е наоколо. Имаме ли си таблички този път?

 Hug

# 431
  • на село
  • Мнения: 837
vembi,диетата ти е почти като моята.Само дето аз от месата си позволявам само риба и пиле.Активията е натурална,нали?

# 432
  • Мнения: 1 092
Момичета,аз от днес съм на лунната  #Crazy бълбукам вече от течности  Sickутре ще видя ефекта  Peace

# 433
  • Мнения: 15 708
vembi,диетата ти е почти като моята.Само дето аз от месата си позволявам само риба и пиле.Активията е натурална,нали?

ами диетолога каза, че мога да ям всякаква активия и аз ядях голяма с плодове  Mr. Green

ох да ви се оплача - току що хапнах някаква манджичка и беше много вкусна. уж е диетична - агнешко месо, грах и картофи ама не съм много сигурна

# 434
  • Мнения: 3 050
Отчитам се с 1 хапнат бонбон-баща ми е именник, хапнах си и чеснов сос с малко картофки Laughing утре ще му мислим като няма именници  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт