Имали ли сте повече от един спонатнен аборт

  • 1 418
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 586
Ми..... Thinking....може..... Thinking
Може да е причина за аборт, но не и за "кухо яйце" Wink

ааааа за това не споря   bouquet

# 16
  • Мнения: 305
Блогадаря на всички които пишат тък в тази тема. Blush
Значи при мен първият аборт когато получих ми взеха кръв за групата и слава богу се оказа че съм положителна. Ако бях отрицателна - а бебето положителна шяха да ми бият инджекций против някакви антитела, но се оказа че е важно майката да е положителна + и тогава не ти бият инджекций зашото няма страшно. Но не знаех връзката майка-баща + -  дали има от значение.  Незнам защо лекарят ми каза, че можеме да почнем отново веднага опитите за бебе. по принцип и аз съм чувала че се чака най малко 2 месеца.

# 17
  • Мнения: 598
желая ти успех и този път да успееш да износиш бременността! Знам че при повече от два спонтанни аборта се правят изследвания за причината. За съжаление след само един не правят по принцип. Аз така и не разбрах причината за моя в 12та седмица. След това почакахме 6 месеца и сега имаме чудесно момченце. Времето за чакане го дават 6 месеца с цел физическо и емоционално възстановяване, иначе ако емоционално си се възстановила по-рано, няма проблеми и по-рано. Минимума го дават 2 месеца, с цел да има дата на последна менструация и по-точно отчитане на следващата бременност. Успех!!!!! Praynig

# 18
  • Мнения: 74
На никого не пожелавам да чуе в живота си :Няма сърдечна дейност! Имам три спонтанни аборта в 3 месец. Носила съм нежив плод  около 2  месеца в себе си и два пъти съм изхвърляла плод в къщи. Имам две деца на 12 и на две години. Правила съм всички изследвания в Майчин дом и нищо генетично нямаше. Постоянно ме питаха нямате ли ненормални в рода. Пих последния път Дуфастон и мисля, че той ми увеличи прогестерона в организма и родих на 37 години. Божа работа! Успех на всички, които искат бебенце. А всъщност имаше  и един доктор / Велев/, който ми следеше бремеността и се грижеше да го износя.

# 19
  • Мнения: 468
Аз не съм с два аборта , а с един - мисед в 12г.с.Беше ми втора бременност.(Първата премина супер леко, от която си имам едно момченце.) Оказа се че плода отговарял на 9г.с. След това ми правиха разни генетични изследвания , от тях нищо.И мен ме питаха дали имаме ненормални в рода.Но няма. Отдадоха го на хашимото , което имам , но пък ендокриноложката ми каза че с тия нива на хормоните ми не би трябвало да е от това.После го преписаха на шарката която беше карал синът ми точно като разбрах че съм бременна, макар че варицелата не би трябвало да влияе след като съм я карала като малка. Каккто и да е .Шест месеца по късно още на първия опит след пазенето бях бременна. Последва пак кървене , пак престой в болницата  и в 7 г.с. след като все още не долавяха пулс(и то на вагинален ехограф), искаха и това да махат но аз не дадох , казах че ще изчакам поне седмица още.На прегледа в 8г.с. пак нямаше пулс но пък плода нарастваше и за това пак отказах да го махнат , чак в 9г.с. доловиха пулс.Последва много пазене , лежане и пиене на хапове , но сега си имам една здрава красавица.
Извинявам се за дълги пост, дано не съм досадила много .Успех на чакащите бебнце и не се отчайвайте.

# 20
  • Мнения: 801
аз самата засега нямам спонтанни аборти, но майка ми преди да ме роди мен и сестра ми е имала 3 аборта. Тогава  (преди 30-тина и кусур години) нещата са ги обяснавали с несходство в кръвните групи на родителите  Shocked

# 21
  • Мнения: 15 586
по принцип и аз съм чувала че се чака най малко 2 месеца.

миличка нека ти дам един съвет. знам ,че сега нямаш търпение да забременееш възможно най-скоро след аборта, но изчакай да минат 6 месеца. за 2 м. матката не укрепва достатъчно и вероятността от втори аборт е много голяма. и аз нямах търпение, не исках да чакам, даже започнахме с опитите на 4-ия месец след аборта, но се радвам, че забременях чак на 6-тия. за твое спокойствие и за да имаш една прекрасна и лека бременност изчакай 6 м. МОЛЯ ТЕ ПОСЛУШАЙ МЕ.
желая ти всичко най-хубаво   bouquet  bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 188
Мислех тези дни да пусна една такава тема. Аз самата нямам аборти, но моя близка претърпя два и много трудно забременя трети път. Сега всички стискаме палци да е успешна. Когато родих в стаята имаше едно момиче, което също беше претърпяло 2 аборта, като последния бил в 6-я месец, било си направо раждане.
Та както и да е и при двете се оказа, че са попаднали на некадърни и несъвестни доктори. Проблемът бил в хормоните и след консултация със ЕНДОКРИНОЛОГ, едната си роди живо и здраво детенце, а другото е на път, благодарение на поддържаща терапия.
А, и още един случай при моя приятелка, която десет години се бори със стерилитет и накрая попадайки при точния специалист отново ендокринолог и почвайки лечение още в същия месец забременя и си има и тя бебенце.
Та моя извод е, че повтарящите се аборти и невъзможността да се забременне се дължи на объркване на хормоналния статус и там трябва да се търси причината. Въпроса е, че много гинеколози не са много наясно с този факт.
При такъв проблем трябва да се търси ендокринолог-специалист.
Желя ти успех   bouquet

# 23
  • Мнения: 14 133
Кураж миличка!!!!  Peace  Heart Eyes
И аз имам чудесно момченце след един спонтанен аборт.

Общи условия

Активация на акаунт