За ходенето пеша при бременните

  • 14 303
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И аз мисля, че 20 мин. е минимум, а не максимум.Разхождах се с часове доката бях бременна, сега продължавам, но вече с количката.Действа ми освежаващо и ме разнообразява.

# 31
  • Мнения: 750
И при двете си бременности нито за миг не съм се спирала, събираха ми се повече от 12 часа накрак

# 32
  • Мнения: 2 131
И аз да се присъединя към останалите - Ходенето пешА е супер полезно.Аз сега в деветия месец не се спирам, всички ми викат че ще родя по улиците.
Ами, то и аз без малко да родя на улицата. Водите ми изтекоха в центъра, като бях тръгнала да подавам данъчните декларации  Laughing

# 33
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
И аз много вървя , с часове , но последната седмица явно много се изморявам , защото корема много ме заболява и като седна ми минава. ShockedЗнам обаче , че ходенето е полезно.

# 34
Разходките са наистина полезни и приятни,но аз вече много се изморявам.Боли ме гърба, кръста и краката ми се схващат,а съм още в 7м.Но гледам поне в къщи да не бездействам.

# 35
  • Мнения: 1 132
Обичам да ходя. По време на бременността навъртах по 5-6 километра всеки божи ден.

# 36
  • София
  • Мнения: 39 761
При мен кръвното е малко странно. Лекарката (джипито) ми каза, че трябва задължително поне по 1/2 час на ден да се разхождам, но не от колата до офиса и обратно, а хубава разходка.
С Дияна се разхождах докато можех да ходя Simple Smile Към края чаках мъж ми да се прибере от работа, за да ме изведе навън и да направим поне една обиколка на блока Simple Smile

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Вървях много. Всекидневно. Дори в най- големите снегове и студове ( тогава зимата имаше Т от минус 18-20 градуса). Правех дълги разходки, бавно, но славно.
Същото беше и с първото бебе.
Първият път родих за 12 часа, вторият- за 4. Не знам точно каква е връзката с движението  Crazy

# 38
  • Мнения: 1 098
Аз когато бях бременна ходех минимум час на ден пеша. От първият до последният ден.

# 39
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ако всичко ти е наред, чувстваш се добре, няма проблем да ходиш колкото искаш. Аз до деня преди да родя не се спирах, вечно в движение и то пеша, ходех си по 2-3 часа, ако не и повече на ден.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И с двете си бременности съм ходила по много пеша ...

# 41
  • Мнения: 2 159
аз обичах да се движа, макар че родих секцио, обаче след една голямаразходка прокървих, така че всичко с мярка и зависи от това ти как се чувстваш Peace

# 42
  • Мнения: 2 100
Добре е да се правят разходки. Последния месец и половина се застоях в нас и въобще не се чувствах добре поради липса на движения. Чувстваш ли се добре-разхождай се без притеснения  Peace

# 43
  • Мнения: 193
Аз ходех ужасно много, в резултат може би, отидох да раждам с 5 сантиметра разкритие. Но ходенето ми помагаше да съм във форма ш да се чувствам по-добре физически.

# 44
  • Мнения: 1 691
През цялата бременност си ходех пеша по 8-9 км дневно, при това на бърз ход. Отразяваше ми се прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт