За ходенето пеша при бременните

  • 14 309
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 161
Направо се побърках от ходене пеш по време на бременността, още от самото начало до последно.Бях научила всяко камъче в морската градина наизуст:) Не ходех на работа бях в болнични и всеки ходех поне по 1 час пеша, дори и повече. Обаче в 9 месец е няма такова ходене много исках да родя и си мислех че колкото повече тръмбовам толкова по-бързо и лесно ще родя. Мъжа ми беше с мен последните месеци по разходките ако щете ми вярвайте но всеки ден сменяше по няколко лепенки, горкия боляха го краката обаче с мен до последно. Ами като отидох да раждам имах 3 см разкритие без нищо да усетя и без никаква родова дейност /отидох заради водите/. Там ми започна родовата дейност и когато дойде времето за напъните, на втория напън бебето беше навън. Та съвета ми е никакви 20 мин. на ден, ходете по много по колкото можете повече.

# 46
  • Мнения: 582
Ходех много от началото до края на бремеността  Peace

# 47
  • Мнения: 400
Аз ходех през цялата си бременност, в някои дни по 12 и повече километра:)
Чуствах се супер така, е, накрая кръста ме заболяваше, но се чувствах освежена и добре, а ако не се раздвижех я кръст, я нещо друго с еобаждаше.
Ходенето не може да е вредно:)

# 48
  • Мнения: 875
като бременна не се спирах. остави друго, ами и обикалях чукарите наоколо - нали обичам да съм сред природата. около седмица преди да родя пък ходих на фирмено парти и си отиграх хорца. така че, не се стягай толкова - щом се чувстваш комфортно ходи колкото ти душа иска (и крака държат).  Peace

# 49
  • Мнения: 422
и аз ходих много , до миналия месец , ходих по 2 часа на ден , пеша обикалях Бургас,,,но вече едно ,че е студено , и второ ми става и трудно , пък и трябва да се пазим да не се разболеем сега накрая , до сега да чукна на дърво,само 3 /4 пъти  парацетамол, и тва е ,,, не се притеснявай наистина ,навсякъде пише много неща ,за бременните ,, важното е ти как се чувстваш, щом ти и бебо сте добре , ходенето е полезно,аз така релаксирах, в морската ,, супер беше Simple Smile)) леко бременеене

# 50
  • Мнения: 66
И аз съм на мнение че при една нормално протичаща бременност движенията са повече от желателни. Аз се движих много, дори в началото( не че се страхъвах от кг. 0 просто ми се налагаше. последния триместът изминавах поне по 3 км на ден (изобщо не ми тежеше). Мисля че на това родих лесно и за нула време. Peace

# 51
  • Мнения: 85
Какви 20-30 минути, моето момиче като се юрне по моловете не и мърдат 3 часа на ден /като не е на работа, де/

Готиното е , че не винаги пазарува нещо.  WinkИначе ходенето май е най удобната „поза” за напреднала бременност

# 52
  • Мнения: 4 621
Ако нямаш проблемна бременност, можеш да ходиш пеша колкото си искаш.
Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 44 122
Ако всичко е наред - ходи си колкото ти се иска....
Аз преди работех до кемпински, всяка вечер се прибирах пеша до орлов мост и вече от там с рейс, + че ходех и сутрин до там по половин час пеша.....и разходки правех във всяко свободно време.....
Кеф ми беше и така до края, даже мъж ми се притесняваше да не зараждам из града разхождайки се...

# 54
  • Мнения: 1 674
-ходех през цялата си бременност по2-3 часа дневно

Общи условия

Активация на акаунт