СНБМ - инициативи - 16 част

  • 15 752
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 828
Току що говорих със Силвето. Тя е ок за неделя в 13 часа и нейния офис е на разположение.
Аз също съм ок за деня и часа. Адресът на офиса е:
Лозенец, ул. Кричим №25, вх. 5, ет. 2, ап. 17 (входа е откъм гърба на блока).
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=3c5fef6feb6cd44ee755ff0ce34d2d … x=0&start.y=0

Пак приканвам да дойдете подготвени и да прочетете стратегията, вътрешните ни правила и организационната структура. Каним и всички нови момичета, които имат възможност да дойдат, за да се запознаем. Който още няма достъп до пощата ни, нека ми прати на лични ел.поща и ще ви пратя документите. Стискам палци да се съберем повече хора.

# 286
  • София
  • Мнения: 12 243
  Тази неделя ли? Отсега казвам, че за съжаление може да не успея да дойда. Мама е в болница в Пазарджик и сигурно ще пътуваме до там. Може и да отидем само за съботата, но нищо не обещавам.

# 287
  • Мнения: 2 070
Кали, аз лично бих се разграничила от такова писмо. Дораслото общество пази правата и на детето и на животните и не виждам база за противопоставяне едно на друго нещата. И не виждам как това, че ще се прокарва защита на животните би попречило на това децата също да са приоритет. Тези неща с животните си вървят по директиви на ЕС предполагам. Не съм запозната с въпрсният закон за животните и ще си кажа мнението като видя написаното от вас писмо. Така или иначе ако всички сте ЗА и само аз съм против - няма особено значение. Но си казах мнението, нали съм в УС. Общество, което е дорасло да уважава природата и животните, значи уважава и себе си достатъчно. И не виждам как това пречи на децата. Иначе подкрепям всякаква политика в полза добруването на децата от домовете...

# 288
  • Мнения: 3 336
Деси, бях писала позицията си в предишни постинги, ядосва ме например факта, че въвеждат правило за всяко домашно животно да има по 6 кв. м в жилището, при положение, че има доста български деца, за които няма и по 2 метра, камо ли 6 в едно жилище. Тези родители кой ги глобява, че отглеждат децата си едно върху друго, без да им осигурят качество на живот? Защо започваме да говорим за качество на живот на кучетата, преди да сме заговорили за качество на живот на децата в българия. Ами децата по домовете, случая с Могилино вероятно не е единичен... Домашното насилие над деца вероятно е в много по-големи мащаби, отколкото това над домашни любимци, Фандъкова онзи ден каза, че само до момента откакто е пуснат телефона на доверието има над 10000 обаждания на деца. Не съм против създаването на такъв закон, но съм против това да стане преди да се разрешат проблемите на децата с насилието и качеството на живот, които си висят от години и за тях никой не мисли нищо да прави. Кучетата си лаят, кервана си върви. Ето това се получава. И точно това е идеята, да пишем до омбудсмана, защото вероятността това да идва като задължение към ЕС е най-голяма, та да разберат в европа, че преди да стигнат до кучетата и котките, в България има много други проблеми, за които гражданите на една нормална европейска държава никога не биха могли и да помислят, че съществуват в страна от ЕС. Ето към това смятам, че трябва да насочием вниманието им.

Дотук имаме 2 гласа за и 1 против, другите какво мислят? УС?

# 289
  • Мнения: 2 388
Кали, относно писмото, за което сте говорили с Роси искам да обърна внимание на нещо много важно. Това, че се изготвя проекто закон против насилието на домашни любимци или въобще на животни ( съжалявам, но не съм запозната с текста) само по себе си е прекрасно. Темата за децата е нещо съвсем отделно. Не виждам точно как и най-вече защо да се противопоставяме на такъв закон.

В този смисъл аз съм категорично против написване на такова писмо от наше име.

Ако правилно съм те разбрала от постовете по-горе. Няма нищо лошо нещата да вървят паралелно, т.е. можем да подкрепим едно писмо, което коментира темата за децата, но не и да правим сравнително разглеждане от този род - животни и деца.

Това е моето мнение по темата.

# 290
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Кали, аз лично бих се разграничила от такова писмо. Дораслото общество пази правата и на детето и на животните и не виждам база за противопоставяне едно на друго нещата. И не виждам как това, че ще се прокарва защита на животните би попречило на това децата също да са приоритет. Тези неща с животните си вървят по директиви на ЕС предполагам. Не съм запозната с въпрсният закон за животните и ще си кажа мнението като видя написаното от вас писмо. Така или иначе ако всички сте ЗА и само аз съм против - няма особено значение. Но си казах мнението, нали съм в УС. Общество, което е дорасло да уважава природата и животните, значи уважава и себе си достатъчно. И не виждам как това пречи на децата. Иначе подкрепям всякаква политика в полза добруването на децата от домовете...
Peace В случая съм съгласна с Деси.

Относно срещата в Неделя ако съм добре ще дойда.

# 291
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Съгласна съм с Кали за писмото. Не да се противопоставяме на закона за животните, а да искаме права за децата.
За срещата ще дойда, ако сме здрави, дай Боже.
Ще извадя материали утре или в другиден, когато имам време.

# 292
  • Мнения: 2 070
За писмото - мисля, че Танчето го е казала по-добре и стегнато от мен. Сравнението е неуместно, не трябва да се смесват нещата. Ако има писмо по-добре да е с друг подход. Освен това доколкото знам в ЕС има такива директиви, които вероятно сме приели, но не се обсъждат или не са на дневен ред - поне аз знам, че в Германия и Белгия го има това изискване за жилището и квадратурата, отнесено към хората, не само към животните. Най-вероятно е въпрос на време да го има и тук, ако го няма. Просто не бива да се поставят нещата от такъв ъгъл. Може в писвмото да се спомене само, че след като има такова нещо за животните как така няма за децата... Но не и да скачаме срещу една така или иначе добра инициатива. Нека Танчето каже какво е мнението и на съпруга и, може да попитаме и чужбинските мами, според мен обикновените европейци едва ли ще ни разберат, ако тръгнем да скачаме срещу това за животните...

# 293
  • Мнения: 2 388
Кали, миличка, дай малко повече подробности за това писмо. Впускаме се в излишна полемика. Може би просто не сме те разбрали добре.

# 294
  • Мнения: 1 828
Понеже се иска мнението на УС Rolling Eyes да кажа и аз за писмото. Принципно мен дълбоко ме потриса насилието и над деца, и над животни. Смятам, че отделни органи и институции следва да се занимават и с двете теми. Аз също не намирам много общо между двете неща. Не мисля и че трябва да приемаме, че след като едните институции са си свършили работа и са прокарали нещо в подкрепа на животните, това е пречка да се гледат по-добре децата. Аз по-скоро бих изисквала от институциите, които се занимават с проблемите на децата, да си вършат по-добре работата и да постигат по-добри резултати от защитниците на животните.
А въпросната наредба най-вероятно е приета с оглед изисквания на ЕС (просто е нямало къде да ходят, а не че толкова са се загрижили).
Та покрай обърканото ми изсказване, аз по-скоро не виждам смисъл да се напише писмо в тоя дух.
Извинете объркания ми пост, но съм доста уморена и тази сутрин просто не мога да включа на "мислене"  Confused 

# 295
  • София
  • Мнения: 293
Здравейте, отношо съм за кратко, само да кажа, че адреса е този, който Доли е написала, но входа е Б, то и без това са само 2 входа. И да кажа че звънеца на домофона нещо не работи, та ще слизам периодично да проверявам или звънете на мобилния ми. Айде до неделя  Hug

# 296
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
В "Нашите деца" има тема "Идея за кръгла маса...." - проблемът с недостатъчния бр места в ДГ. Май е добре да я погледнете и някой "в час" с проблема да се включи.

# 297
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
В "Нашите деца" има тема "Идея за кръгла маса...." - проблемът с недостатъчния бр места в ДГ. Май е добре да я погледнете и някой "в час" с проблема да се включи.
Ето я темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262336.0

Имам едно предложение: с цел популяризиране на СНБМ във форума всички членове да си сложат логото в подписа, но то да бъде и линк към сайта ни. Ако може логото да е едно за всички още по-добре - срещам различни размери и отстрани изглежда като кой каквото намери.

# 298
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826

# 299
  • София
  • Мнения: 12 243
  Томасе и аз същото си го мислех за подписа и сайта, ама в момента не виждам голям смисъл, поне докато не се актуализира информацията там. Като се влезе стои информацията за кръглата маса и информация за членство на заглавна страница. Ако не знаеш за какво става въпрос, сайта определено не изглежда много подкупващо. Няма просто нищо актуално. Ти нали спомена за помощ за сайта от някоя от новите мами, които ще се включат?

Общи условия

Активация на акаунт