СНБМ - инициативи - 16 част

  • 15 756
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
# 271
  • Мнения: 1 828
Момичета, тази седмица ми ад в офиса и за това се включвам само набързо сутрин.

Кали не знаей за разговора ви с Жени (или съм го пропуснала). Не съм говорила нищо по-специално с нея, освен, че тя каза, че евентуално може да помага за детските градини. Тя имаше желание да дойде на срещата, дано да има възможност за другата неделя.

# 272
  • Мнения: 3 336
Момичета, тази седмица ми ад в офиса и за това се включвам само набързо сутрин.

Кали не знаей за разговора ви с Жени (или съм го пропуснала). Не съм говорила нищо по-специално с нея, освен, че тя каза, че евентуално може да помага за детските градини. Тя имаше желание да дойде на срещата, дано да има възможност за другата неделя.

Дано да дойде, много се надявам тя да се съгласи да се включи в работната група за градините и яслите. Както и още някой да имаме там, хубаво е поне двама души да са, защото както виждате всичко се случва.

# 273
  • Мнения: 3 336

Това си заслужава да се прочете. Интересно ми е тази стратегия нещо различно ли е от това, което вече сме виждали или е нещо ново и ако е така защо през 1 година пишат стратегии, а реално проблемите си остават същите Rolling Eyes

# 274
  • София
  • Мнения: 2 708
Здравейте, и аз искам да се запиша тук в очакване на одобрение за членство. Бих могла и искам да помогна от каквото имате нужда още от сега. Вижда се че има доста неща за правене, така че казвайте какво да е. Ще гледам да дойда на срещата която организирате ако може разбира се

# 275
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Куки, добре дошла! Разбира се, че можеш да дойдеш на срещата, дори е желателно  Hug

Писмото за БАОО е изпратено. Съдържа представяне на СНБМ и приоритетите ни за 2008г, а също и правата свързани с майчинството  Grinning Има го в прикачен файл в папка Изходящи в пощата, ако някой има интерес да го види.
Благодаря на Тони, Ели и Марти (марисасав) за написването му!

# 276
  • Мнения: 3 336
Добре дошла на Куки Hug
Още не сме си разпределили добре задачите, което е видно, и очакваме другата неделя да се съберем, за да направим уточнения. Така че и аз те каня да присъстваш, независимо дали сме получили вече заявлението или не, тъй като такива слещи се организират веднъж месечно максимум и следващата ще е доста по-нататък, а всечки ще искаме да се запознаем с новите членове  bouquet

Доли, днес ми се обадиха от една организация, ще участват в някакъв проект, искат да им партнираме. Става въпрос за проблема с прекъсването на работа по време на бременността, когато майките по една или друга причина са изгубили работата си и искат да се квалифицират и да се адаптират към промените. Очакват от нас ние да им помогнем с разпространение на брошури и също с намиране на такива майки, които те да обучават. Помолих ги да пратят инфо на пощата днес, защото искат отговор до края на другата седмица, така че  моля всички да го прегледате и да си кажете мнението Peace

# 277
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте, току що мина Креми и лично си даде заявлението!   bouquet

Сега ще прегледам темата, но минавам да кажа добре дошли на новите момичета и да ви се оплача - ходих днес до социалните да си оправям там моите соц. помощи и съм бясна - за издаване на удостоверение за семейно положение в определения срок - 4лв, ако го искате експресно - 6лв, ако го искате веднага - 8 лв. Shocked, а все пак се вади за пред социални грижи и има хора за които тези цени са непосилни. И още 5,50 за издаване на удостоверение, че бащата не е съден за издръжка, и въобще ако си го закъсал финансово въобще няма да вземеш помощи!Много се издразних, егати и социалната държава сме ако така се грижим за най-бедните независимо какви са! Ми оплаках си се,сега мога и да попрочета нещо. Mr. Green

# 278
  • Мнения: 2 070
Ради, тия такси или са от скоро или сте прецакани в София с някакво решение за местни такси за такива услуги. Тук ми беше не повече от лев и петдесет цялата тая история. И ми го извадиха веднага, не съм чакала.

Стратегията май не е същата, но пък това, че извънбрачните деца са полвината го знаем отдавна. Мен лично това е последното, което ме притеснява.

# 279
  • София
  • Мнения: 12 269
  Момичета малките са болни от вчера... Цяла нощ бяха с висока темп почти не съм спала, сега са малко по-добре, но ме съмнява до понеделник да се оправят. Кажете какво ще правим с интервюто в понеделник? В този случай не мога да отида с тях, а и аз почвам да се разболявам май...

# 280
  • София
  • Мнения: 6 207
Цитат
15-дневен срок за постъпване на болничните листове в Националния осигурителен институт е бил приет на заседание на надзорния съвет на института вчера. От 1 април дължимите суми ще бъдат превеждани два пъти седмично по банковите сметки на лицата.
тук

# 281
  • София
  • Мнения: 12 269
  Момичета почвам нещо вече да се ядосвам и то основно на тази телевизия. Оказа се че Кали няма някакъв номер конкретен на който да се обадя,звъняли са и май от стационарен. Днес трябваше да са снимките, а на мен никой не ми се е обадил за час и място. Аз дори не знам за кое от предаванията им става въпрос. Малките са по-добре, мислех си да намеря някои да ги гледа, но ми е невъзможно да ангажирам някой за целия ден след като незнам за кога става въпрос.  Дори и следобяд всичко да е ок, аз незнам къде да ходя. С Мишленце решихме, че по този начин е явно, че ангажимента отпада.

# 282
# 283
  • Мнения: 3 336
Привет!

Говорихме с Роси - Лавендър на лични да напишем от името на двете организации едно писмо до омбудсмана и де кой ресорен още има, във връзка с новия проектозакон за насилието над домашните любимци и приоритетите на социалната политика, която се води, на фона на ставащото в домовете за деца, както и във връзка с това, че на телефона на доверието вече има над 10 000 обаждания на деца, претърпяли насилие в домашни условия.

Кажете дали някой има нещо против и най-вече УС да се изкаже, за да можем да го напишем и да го изпратим, докато темата още е гореща.


И ако мога да помоля момичетата, които следят пресата ако имат нещо в архива по тези теми да ми кажат, защото ще е хубаво да имаме конкретна информация за писмото. Praynig

Ще се радвам ако ми отговорите скоро Wink

# 284
  • Мнения: 4 181
Здравейте момичета, не съм писала последните дни, защото имах работа и събота и неделя за вкъщи, а освен това Алекс отново е болен Confused
Направо вече се чувствам все едно ме е газил валяк ooooh!

Кали, аз нямам нищо против за писмото.
Мими (Томасе) можеш ли да изровиш статии за законопроекта, че ти си спец по тази част  Praynig


Момичета, казвайте срещата остава ли за неделя, 13 часа в офиса на Силвето, защото трябва  да си планирам нещата отсега?

Общи условия

Активация на акаунт