Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 672
Весела Коледа на всички мами,бебчовци и бебки!
С бебе Руси ви пожелаваме много здраве, щастие и късмет на целитеви семейства![color]

# 271

 

4eстит имен ден,на вси4ки именици

# 272
  • Мнения: 1 546
Честито Рождество Христово! МНого здраве, берекет и усмивки за всички! Hug



Тази година беше много "рождествена"за нас,а? Wink Нека през новата година се раждта само хубави и весели моменти с нашите семейства и приятели!

ПростоАз, не мога да помогна, миличка, но не си пълни главата с щуротии и дерматити, мажи си я с кремчето на Мустела и като идете на док ще се види какво е.

арабела , ходих ама не ми чете попа молитва... Confused Трябвало и детето..можело и само на мен ама било важно детето... и се разбрахме тия дни да идем. Не било проблем, ако не е точно на 40те.А на вашите баби чели ли са им някаква молитва "бабина водичка" newsm78 Попа ме пита, също била важна, прави се точно след раждането, бабите ходят на църква, чете се тази молитва и се носи светена вода вкъщи..традиции и повели много...но трудно може да ги спазим идеално Confused

Усмихнат ден!  bouquet

# 273
  • Мнения: 112

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 18:23 от tedi@az

# 274
  • Мнения: 112
Prosto Az не се притеснявай! не е страшно! и със Стефи  имах подобен проблем, но
смених пенатен с бюбхен и се оправи...все пак лекарят ще си каже...но не е дерматит, та нали е само
около вратлето...
  bouquet
и още веднъж

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!

# 275
  • София
  • Мнения: 614
Честито Рождество Христово!

Да сме живи и здрави, по-щастливи,по-усмихнати,по-самоуверени,по-спокойни за бъдещето на децата си! Да са ни живи и здрави и дечицата! И да благодарим на Бога, че ни е благословил да бъдем майки!

Честити ни именници - Християна на Дес, Християна на TIHA VODA и Божидара на mariana 75! Да растат здрави и щастливи деца!

Хубав празник на всички!  Hug Hug Hug

# 276
  • Мнения: 324
Ей, вярно, че днес имаме и именници  ooooh! Дес, Тиха вода, Мариана, да са ви живи и здрави дечицата! Наздраве!
Всъщност Божидара не празнува ли на Богоявление, но няма значение - пак да е жива и здрава   Simple Smile

арабела , ходих ама не ми чете попа молитва... Confused Трябвало и детето..можело и само на мен ама било важно детето... и се разбрахме тия дни да идем. Не било проблем, ако не е точно на 40те.А на вашите баби чели ли са им някаква молитва "бабина водичка" newsm78 Попа ме пита, също била важна, прави се точно след раждането, бабите ходят на църква, чете се тази молитва и се носи светена вода вкъщи..традиции и повели много...но трудно може да ги спазим идеално Confused
Ditta и аз днес разпитвах в две църкви и ми казаха, че трябва да съм с детето. И няма да отидем утре  Confused - не мога да я изкарам в тази мъгла. Не искам да я водя и по празници, когато църквата е пълна с народ. Да не говорим и че не мога да запиша предварително час, защото на нас режима ни не е твърд - зависи кога се е събудила да яде през нощта и рано сутринта и оттам се изместват часовете през деня.
Имах голямо желание и ми е малко криво, но като се замислих, то сякаш моето вече отива повече към суеверие, отколкото вяра и религиозност  Embarassed Така че, да сме живи и здрави, няма да се правим на по-религиозни отколкото сме, сякаш спазваме всички други традиции, поверия и канони.
А пък щом може и по нататък, ще видим някой слънчев ден, може и да минем за една молитва.
Тук можеш да прочетеш и за Бабината молитва.
Не са ходили нашите баби за молитва и водичка  Wink

# 277
  • Мнения: 1 546
Абсолютно те разбирам, Арабела....аз поради същите съобръжения не я заведох..и нашия режим особено сега, когато се опитвам да регулирам що-годе кърмата, е много халтав..освен това църквите са пълни с кашлящи и кихащ хора...пък и на вън не е за бебе на 40 дена... Confused
Ще идем по- нататък Wink

Честит имен ден на празнуващите ни бебоци-именици!   bouquet Hug

# 278
  • Мнения: 3 416
Честито Рождество Христово и от нас с Ивче! Желая на всички ви здраве,благоденствие и усмихнати бебоци! И нека не сaмо на Коледа,а и през цялата година ви се случват чудеса!!!!
Честит имен ден и на двете Християни и на Божидара!

# 279
  • Мнения: 884
ПростоАз, и Християна беше така,и въпреки моите протести, свеки няколко пъти маца по грубите места с преварена свинска мас и...мина, просто  се охрани кожата...
 Мерси за пожеланията от името на Хриси

# 280
  • Мнения: 80
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО! МНОГО ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ НА ВСИЧКИ!
ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ  bouquet
 
Аз пък не спазвам никаква диета, хапнах си добре от всичко, и бобец, и чесън и др. Не ме притеснява, то бебето е опитало всички вкусове още преди да се роди, засега няма проблем и с стомахчето, спинка си кротко нахранен Grinning
Весел ден на всички...

# 281
  • Варна
  • Мнения: 208
Весела  коледа и от нас.

Много щастие, късмет и здраве на вас и всички около вас.

Честит имен ден на именниците

# 282
  • Мнения: 160
ЧЕСТИТА КОЛЕДА,МИЛИ ПРИЯТЕЛКИ!!!
ЧЕСТИТА ПЪРВА КОЛЕДА И НА МАЛКИТЕ НИ СЪКРОВИЩА,С ПОЖЕЛАНИЕ ДА РАСТАТ В МИР И ЛЮБОВ,ДА СТАНАТ ГОЛЕМИ И ДОБРИ ХОРА!
А НА СЕБЕ СИ ДА ПОЖЕЛАЕМ ДА БЪДЕМ ДОБРИ РОДИТЕЛИ,ДА ОТГЛЕДАМЕ И ВЪЗПИТАМЕ ДОБРЕ ДЕЦАТА СИ!!!
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ,МАЛКИ И ГОЛЕМИ!!!

И аз си хапнах снощи от всичко,пийнах и по 20 гр. вино и ракия,изпуших половин цигара,с идеята,че ще я храня нощес с АМ,а аз ще се цедя(за пръв път),е то детето хубаво яде АМ,но аз едва успях на два пъти да изцедя по 40 мл.Та на сутринта гърдите ми бяха твърдички и със сигурност и бебето е хапнало от снощното ми пиршество,но дано му няма нищо,за сега всичко е наред.Едва тази нощ разбрах какво им е на мамите,които се цедят,направо не им завиждам.

Дита,браво за подаръците,слушала си много тази година  Grinning

Какво ви се падна от питката,ние освен паричка слагаме и късмети,на мен ми се падна нов дом,за който толкова мечтая!Дай Боже!АМИН

Хайде,милички!Весело изкарване на празника!

# 283
  • Мнения: 421
Ами Мажа я яко... и като попие е добре,но след няколко часа отново става супер груба (наистина дращи  Shocked ) ... и да - в горната част на тялото е - около врата,леко по гърдичките,острани около слепоочията също.Доно да се оправи. Тиха Вода...може да пробвам така с преварена свинска мас.То все пак не става на въпрос за постоянно мазане,а за няколкократно.. Иначе,Теди..то възможно ли е след като не е имала пробелм (месец и половина я мажа с Мустела) след това изведнъж да стане ... абе наистина налекар ще се водим!

Биси и аз не спазвам диети вече,да си призная.Хапвам си яко от всичко! Направо бях полудяла.Единствено гледам да не прекалявам с цитрусите,рибата и мъхестите плодове (че нали били алергени) иначе друго всичко ям.Тоооо от тия "кърмачески диети" отслабнах с 5килограма....от килограмите които бях преди да забременея  Shocked  Не,че не се радвам,но... исках да става доста по-бавно,а пък и така станах смешна - сега имам две клечки забити в ШИРОК ТАЗ  Crossing Arms  (да хване да се свива по-бързо,че се дразня)

Мерги не се тревожи - на бебче нищо му няма! Това са дребни кахури,а и ти не си кърмила доста време,нищо,че не си изцедила много.Няма проблем  Peace  .... а иначе за самото цедене си права - много е гадно

# 284
  • София
  • Мнения: 614
Всъщност Божидара не празнува ли на Богоявление, но няма значение - пак да е жива и здрава    Simple Smile

Арабела, май си права, пообърках се, ама то е защото деца, които се раждат на Рождество често ги кръщават като Божи Дар, и затуй... newsm78 Ама нищо, да е жива и здрава, пък на Богоавление пак ще й честитим  Grinning

Ние снощи устискахме с капамата и я нападнахме днес. Айде наздраве ви с една греяна ракийка!

Общи условия

Активация на акаунт