Колко време кърмихте с помпа и шише?

  • 6 748
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 476
От няколко дни давам зеленчуково на обед и дохранвам с 100мл кърма, но се чудя за да се замести изцяло храненето, 160гр пюре ли трябва да му дам?!? Грамажа на пюрето равнява ли се на кърмата?!  newsm78
(да си поспама малко тематаWink

# 46
  • Мнения: 421
vmitkova  безкрайно ти благодаря за изчерпателните съвети - от голяма помоща са ми! От вчера се цедя по четири пъти...като един от тях е през нощта. Тъй като прочетох,че тогава се засилва още повече лактацита.Ако успея да увелича кърмата ще преместя цеденето през "будната" част от денонощието ми.Днес съм поръчала да ми донесат жито,а тази сутрин закусвах овесени ядки,като все пак ще винамавам с количеството.Иначе течностите от преди си ги пиех..Предполагам,че ще ми е трудно да върна беба на гърдата,но пък аз ще направя всичко възможно да увелича кърмата.За последното денонощие с цедене на 4 пъти изцедих...500мл:( Но! Ще се боря да го увелича или поне...да го запазя. Благодаря ти пак!

# 47
  • Мнения: 13 805
една година
дъщеря ми отказа да суче на 20 ден а имах много кърма... трябваше да избирам и аз избрах. Беше много много трудно, особено защото тя спря нощните хранения едва като стана на 6 месеца.
Цедях се преди да давам шише и след това доизцеждах, така стигнах до половин литър от двете гърди всеки 3-4 часа, какъв късмет че малката беше злояда и повечето изхвърлях...
За дългото цедене си трябва инат, инат и пак инат
поздрави

# 48
  • Мнения: 324
Щом авторката си е пооспамила сама темата, да го направя и аз  Mr. Green
Храня с изцедена кърма от 10-я ден на раждането. Сега детето ми е на близо два месеца. Искрено се надявам да успея до 6-я месец, но дали ще стане,незнам  Confused Дано  Praynig
Искам да попитам първо, на всяко цедене и двете гърди ли изпразвате?
И действително колко пъти на ден минимум е достатъчно да се цеди /преди да е захранено детето/, за да се поддържа лактацията?
Аз засега успявам от 6 до 7-8 пъти /т.е. през около 3-4 часа/, но съпругът ми е в отпуск и имам нужното време да го правя. Дори има малко кърма и "в излишък".
От февруари месец нататък обаче, ще ми е абсурдно да отделям по толкова много време, защото няма да има кой да гледа малката, а тя не е от най-спокойните бебета. Да не говорим и домакинската работа из вкъщи, разходки и т.н, за които няма да има помощ.
Дали около 4 пъти на денонощие ще са достатъчни? Мами, с опит, споделете как сте процедирали вие, моля!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Арабела, аз все още се цедя, но вече по-нарядко, т.е. 3-4 пъти на денонощие и кърмата ми доста намаля, но имам заместени хранения и засега ми е достатъчна. По твоите въпроси:
Цитат
на всяко цедене и двете гърди ли изпразвате?
Аз изпразвах докрай и двете гърди на всяко цедене, за да имам повече кърма и да ги стимулирам и двете едновременно.
Цитат
Дали около 4 пъти на денонощие ще са достатъчни? 
Не са достатъчни при положение, че бебчо е само на кърма, а и гарантирам, че ще ти намалее значително. За този период 7-8 изцеждания на денонощие са напълно достатъчни, за да поддържаш една добра лактация. Аз се цедях през 3, макс. 4 часа. Пожелавам ти успех, защото знам колко е трудно, особено, когато няма кой да ти помага.  Hug

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 857
От няколко дни давам зеленчуково на обед и дохранвам с 100мл кърма, но се чудя за да се замести изцяло храненето, 160гр пюре ли трябва да му дам?!? Грамажа на пюрето равнява ли се на кърмата?!  newsm78
(да си поспама малко тематаWink

Да, грамажа на пюрето се равнява на мл. кърма. Аз давам 170-180гр. зеленчуково пюре на обяд.

# 51
  • Мнения: 73
Veleva, със започване на захранването (зел.пюрета) намалих броя на изцедежданията, но аз си имам малко запаси във фризера за "черни дни", а и реших да давам по веднъж на ден АМ. Тъй като до 5 дни вкарвам и кашата, т.е. потреблението още ще намалее, реших да си го "позволя". (а между другото още не съм заместила обедното, след него давам кърмичка, горе-долу половината на това, което яде на другите хранения)   Peace
Арабела - всичко е много индивидуално. Аз лично доскоро с 4 изцеждания осигурявах ядене за 6-7 пъти, познавам още една мама, която още храни мъничето си само с кърма и се цеди 3 пъти на ден. Всичко зависи по колко изцеждаш. От друга страна, по време на кризи с намаляване на кърмата, съм стигала до 6-7 пъти ден, но и досега не съм се цедила през нощта. Успех   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 1 724
4 пъти са достатъчни, но само ако цедиш по около 200 мл. /или колкото там трябвада яде детето общо/ Аз сутрин цедя за 2 хранения и през деня още 4 пъти- т. е. общо 6 изцеждания, като понякога Яна през нощта се излъгва и да суче от гърдата.

# 53
  • Мнения: 1 045
cher  знам ли....на мен ми е едно такова - Асексапилно:( и за това само се крия като престъпник из къщи. Днес пак цял ден съм с помпата ама тц:( наливам се с течноси ям плодове.Не знам защо  така намаля. На майка ми и е спирала така разко кърмата в края на 3-ти месец и аз съ мислех,че ще изкарам до тогава... Ще продължавам да мъча,каквото стане.Докато имам и 50 мл - ще и давам. А кажете ми имало някакви хапчета....?
Аз съм пила хомеопатични Рицин но се дават май само с рецепта  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 1 724
Хомеопатичното се казва Рицинус Комунис, потенция 5 или 9, продава се и без рецепта, но дали да се пие това или Уртика Улренс е добре да определи хомеопат.

# 55
Аз се цедя вече 8 месеца и половина, но бебко вече е захранен с попара, пюрета и каши и пие мляко само сутрин и вечер . Иначе имам доста кърма засега, около 1 литър за 24 ч. и смятам да продължа поне до 1 година , ако всичко е наред. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт