Отново за летните отпуски на ДГ и Яслите

  • 4 246
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 47 982
добре де, а в нашата градина в крайна сметка така направиха, че имаше само 1 единствено дете, записано в сборна група
ако просто всички си ги записвахме за сборна група, то ще се види че децата са много и няма как

# 91
  • Мнения: 2 614
mamavassi, хората според мен се страхуват от сборните групи защото там не гледат децата добре - това мисля, че е неоспорим факт. Затова повечето правят страшни салта, а другите просто имат баби на разположение...
Но ако се спре да се говори за сборни групи и просто се направи списък с хората, които искат детето им да ходи на ДГ или ясла, нещата няма да стоят така - така мисля. Колко е истина - ще видим!  Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 8 932
В 114 ЦДГ миналата година почиваха от края на юли до края на септември. Но правиха ремонт, предполагам затова отвориха толкова късно. Иначе не е вярно, че няма деца през лятото. Има, но тормозът преди това е такъв, че родителите се отказват от сборните групи. Аз обаче съм темерут, записвам си детето винаги, въпреки, че мога да го гледам.
Един от проблемите е, че госпожите имат много дълги отпуски. За разлика от нашите 20 дни, те имат повече, нека се включи някой, който знае точната цифра.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Отпуските им са 48 дни, ако е член на синдикат стават 56 дни.
И какво от това може да си ги взимат поетапно. В нашата градина не е имало и сборни групи дори.

# 94
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И нашето ОДЗ-71-во(Младост)-почива всяка година през юли и август, а през почти целия юни са сборни групи в градината. Доколкото знам, и на учителките не им е много приятно, тъй като не през цялото време са в платен отпуск. Има дежурни градини, но миналта например през юли беше една, която хич не е близо и за хора без МПС(като нас) си е пилене на нерви и подметки. Да не говорим за по-малките, трудноадаптиращи се деца, колко им е трудно. Правили сме невъзможното, за да има кой да гледа Танти и по този случай не можем да си засечем отпуските и да идем някъде заедно на почивка.

Племенникът ми ходи на ДГ в Х. Димитър. Там почиват по един месец-или юли, или август. Така е доста по-поносимо.

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Учителките през цялото лято са си в платен отпуск 48 дни са си 2 месеца и 6 дни.

# 96
  • Мнения: 959

От познати в провинцията знам,че там градините си работят целогодишно .А,си мисля че,там общините по принцип са по бедни.
Както и да е.По темата.
Синът ми е първа група и няма да говоря от личен опит но,информацията е достоверна.
Нашата градина137"Калина Малина" почива всяко лято 2м.-юли,и август.
Първият месец се прави освежителен ремонт с участието на родителите,втория за отпуски/предполагам/
Почти целия септември децата са в сборни групи.

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И как успяват в провинциите да организират нещата , а в София това е невъзможно?

# 98
  • Мнения: 9 990
Софиянки си имат баби в провинция. Mr. Green
Сега, майтапа на страна, НО, както изразих и преди мнение-сами сме си виновни.Няма как работното време на градината да е до 19.00, а ние да си чупим краката и да пращаме тетки и стринки Унука да е прибран до 16.00.И после-ма те се цупят, сърдят се, че им Закъсняваме.Ай сиктир.Що на мен не са ми се нацупили ни веднъж?Що на мен фасон не ми е направен за това в колко часа взимам детето си?Това първо.И второ-за сборните.Пак ние сме си виновни, защото т.нар. сборни групи всяват ужасТ и смут в душата на всяка квартална майка, хвърлят огън и жупел колко е Гадно на Сборна, съответно пак се впрягат баби по села и паланки за ваканцията и НЕ си записват децата на сборна.Мои наблюдения и впечатления-не ангажирам никой с тях.
Аз проблем имах на подобна основа в старата градина-детето ми беше малко за градинските сборни групи, а яслена не правеха, защото тя беше ЕДИНСТВЕНА в списъка от желаещи.Не можеха да ми я вземат и в градиснката сборна, защото беше бебе.Предлагаха ми вариант с една много далечна яслена сборна, която ми удължаваше пътя сутрин на час и половина, а вечера на НАД два часа.

# 99
  • Мнения: 959
пенелопа[/color  напълно съм съгласна с теб. Peace
Аз, лично не се притеснявам да си оставя детето до 18.30да се наиграе,нито от това да  го пратя в сборна група.

# 100
  • Мнения: 1 470
Мами,ако се организира протест срещу липсата на места в ДГ,предлагам да се включите и с искането да не се затварят лятото...Пишете и там!!!

# 101
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Учителките през цялото лято са си в платен отпуск 48 дни са си 2 месеца и 6 дни.

Нашите и през годината взимат отпуски. Не знам, с нашите г-жи сме коментирали за ваканциите. И те не са очаровани. И пак-племенникът ми е на градина в "Х.Димитър" и НЕ почиват два месеца. Значи може. Съседната сграда там е яслата, а тя не почива лятото(поне преди 5г. не почиваше).


Питах Гугъл за няредба за ваканциите-нищо не ми каза по този въпрос  Thinking

# 102
  • Мнения: 1 470
Мами,включете се в протеста за недостиг на места в ДЗ!Нека обединим усилията си,за да успеем!!!Поздрави!!!

# 103

Общи условия

Активация на акаунт