Отговори
# 45
  • Мнения: 23
аз си пииииша в старата тема,пък то имало нова #2gunfire.изперкваме вече Wink

# 46
  • Мнения: 84
Благодаря ви за пожеланията, момичета и най вече за мненията за стволовите клетки.Лекаря ми каза че тази "екстра" е за хора, на които 3000лв са им едва ли не излишни пари или "дневни" както се изрази той, но аз все си мисля не дай си боже ако стане нещо и не съм съхранила- никога няма да си го простя! Абе трябва да мислим положително и това е!  baby_neutral
Пожелавам голям купон на бургаската среща! Party

# 47
  • Мнения: 668
Ето ме и мен сладуранки!
И аз гласувах за нашите мами.
Изабелка - пази се миличка, рано ти е още  Wink

Може и да ми се смеете, но смятам днес да си направя списъка с нещата които ще ми трябват, и едно по едно да си слагам в чантичката (то и нея трябва да я купя де, щото нямам нищо подходящо, но това ще стане на 02,01,08 след като ида на преглед в болницата). Засега само ги приготвям на едно място. А от 1-2 ще изровя кашончетата от тавана, за да видя кои дрешки от Вики да приготвя за бебешенцето, защото не ми дават да купувам нищо ново. Но аз пак ще си направя на мойто де, смятам да си изпера и изгладя поне някои необходими неща, та да съм подготвена.
А за пеленките - и на мен ми бяха много удобни, и за чаршафче през лятото, за постелка при преобуването и при къпането, като кърмех и оригвах Вики си слагах една на рамото за да не ме нацапа  Simple Smile, но да повивам бебе с тях НЕ, за мен това си е остаряла практика.

Хотдей - честита ти количка, наистина е много хубава, със здраве да си я ползвате!
Ние ще ползваме тази от каката. А сега за бебока съм пазарила моята баба, т.е. прабабата на бъдещото внуче да купи кошницата за кола като подарък, тъкмо съм им била дала идея  Wink

Хайде на бургазлийки - приятно изкарване на срещата и да покажете снимки със сладките кореми после.
Доскоро.  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 96
Магнезия се пие до края на 8 месец, после край, защото иначе следва задържане което не е желателно никак.
Мери, благодаря ти за отговора! Радвам се, че с твоята бебка всичко е наред и е вече цели 3 килограма.
izabela83 , стискам палци всичко да е наред. Да докладваш като се върнеш от доки.
Относно стволовите клетки, аз няма да съхранявам, първо защото нямам излишни пари и второ Evil го е написала много добре
Цитат
За стволовите клетки и ние се отказахме, четохме договора и никаде няма гаранция, че наистина ще те обезщетят в случай на инцидент ,не ги застраховат, и изобщо ми се струва малко зарибявка... примерно ако тока на банката за стволови клетки спре и ти си гориш, както с парите така и с инвестицията си за здраве за в бъдеще...Навсичко отгоре, едни познати, на които им се роди бебе миналата седмица си платиха и им казали моля ви се, че в момонта куриерите не работели, защото са празници, но ще видели какво могат да направят, че да ги траспортират навреме  представятели си каква безотговорност  Слава Богу всичко приключи нормално, но все пак си е несериозно  Може някой да ме обвини за недоверието в БГ системата за съхраняване, но това  е моето мнение
Аз също не вярвам, че тук в България може да се има доверие на лекарите.
Приятен ден на всички!

# 49
  • Мнения: 543
здравейте мили танкчета!

най - после и аз да съм на линия и да съумея да ви изчета - отне ми два дни! 

честито на всички, които са имали макар и най - дребен повод за празнуване!

най - специалната честитка е за мама РИБЧЕ, за таткото и за тяхната прекрасна Вяра - ей, ама страхотно име! много скоро да си я гушкат здравичка у дома!

Мери: честито за кредита и за добрите резултати на теб, Ива и бебето!!!!

при мен нищо ново, освен, че мъжът ни ме рита яко тези два - три дни и е станал много силен. лекарката ми даде направление за раждане -  не знам дали така се казва, мързи ме да го търся и да цитирам правилно, взеха ми влагалищен секрет, кръв и урина и след празниците ще разбера резултатите. тогава всъщност май ще ми правят и записи. в Плевен си изкарах чудесно, и на връщане в колата бая си поплаках, признавам си - срам, не срам....  сега ще сгласяме багажите за болницата, за да сме в готовност, че според изчисленията от Нова година влизам в деветия месец. освен това трябва да нагласим и бебешките неща - креватчето, да перем дрешките, гладене, стерилизация, и вероятно има и други неща, ама не мога да се сетя в момента. направо не знам как ще се справя с всичката работа!

докато бяхме при нашите на Коледа си направихме баница с късмети и дасподеля какво се падна на всеки от нас:
на мен: смяна на памперсите/това го написах за Миро, ама който гроб копае, сам пада в него..... Joy Laughing/, ново возило, мислех си за кола, ама се установи, че ще има да си бутам и търкалям количката.... Joy, нова работа, мързел, трудолюбие и пътуване, вероятно Плевен - Перник,
на Миро: парите /той изтегли и парата от питата/ и другия, най - хубав късмет - да си играе с бебето,
на брат ми му се падна: да купува играчки на бебето, здравето, ущилище и дипломиране - това си беше лично мой късмет, ама нейсе....,
на мама и се падна да облича бебето, другите не ги помня,
и накрая на баща ми му се падна - да гледа бебето и ново гадже / на стари години.... hahaha дано не съм ви оттегчила с моите късмети, простоисках да споделя, все пак за пръв път е включено активно бебешко присъствие. миналата година също имаше, но само като пожелание - да има бебе, но не помня на кой се падна. а сега бебето е факт и участваще активно, макар и без да се вижда в коледните вълнения...
стига толкова за сега от мен, че стана дълго. да викажа: липсвахте ми, но няма вече на къде плътно ще съм пред компа от тук насетне, докато не го изместим в другата студена стая....

# 50
  • Мнения: 307
Здравейте Hug
gotika80,добре дошла отново при нас PeaceМного яки късметчета сте си измислили newsm10
Мери,браво на бебка,вече цели 3 килограма smile3501
За пеленките и аз ги ползвах за след къпане,върху дъската за повиване и под главичката му слагах една нагъната тънка пеленка.За повиване не съм ги ползвала.
Да се похваля,до края на седмицата може би ще си имаме количка Praynig Praynig,таткото се съгласи да я вземем ако ми хареса.Така ще ми остане само кошарката и още някои дреболии.
thedragonbg,и аз вчера си направих списък с нещата за болницата,някои неща съм купила вече,останалите мисля сега след празниците да си ги взема и да стягам багажа. byeТака като ми е приготвено всичко ще съм по-спокойна.
И аз имам от Петър доста дрешки,вече съм ги отделила,само трябва да ги изпера и изгладя,но след празниците малко по малко се заемам с тази задача wash hang 1ironing,честно да си призная нямам търпение newsm53
Бургаският отбор да пише после как е минала срещичката и да пусне малко снимки lalalala,аз не успях да отида smile3518,ама няма кой да гледа малкия.Надявам се другият път да е на градина и да успея.

# 51
  • Мнения: 485
Мери, радвам се, че вече си добре  Hug Ама тя твоята бебка е голямо човече вече  Simple Smile
Чудя се как определят дали бебето ще бъде много едро или не  newsm78 Някъде четох, че наддават около 200 гр. седмично през последните седмици. Мен много ме е страх, че пак ще имам огромно бебе - Андрей се роди 4,500 кг. Явно вече трябва да отида на ехограф за да видят как върви бебето.

# 52
  • София
  • Мнения: 717
Готика, добре си се завърнала! Много готини късметчета са ви се паднали. Mr. Green Миналата година, късметите, които изтеглих ми се сбъднаха.  Heart Eyes
Малеееее и аз имам доста неща да купувам, само някои от Лили ще ползвам, които са готини и не ми се раздават...

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 17:34 от GoldenEyeful

# 53
  • Мнения: 384
Готика, у нас смяната на памперсите се падна на мъжа ми smile3508. Обаче на мен ми се падна "целогодишно обслужване на домашните любимци" и така да се каже си ги разменихме доброволно. Така или иначе той се грижи за котешката тоалетна, ще продължи да си го прави, пък памперсите ще са си за мен. Най-смешно беше с паричката в питата. Като децата съм - зор да е при мен. На Бъдни вечер изядох половината пита, само и само да ми се падне. В крайна сметка се оказа, че при завъртането се е озовала от страната на мъжа ми. Обаче аз като по-наблюдателна, я съзрях и я грабнах под носа му като орлица. Така че неговият късмет дойде при мен smile3521. И без това нацелих всякакви парични и имотни придобивки в баницата, та обяснимо. Тъй като съм скарана с римите, късметчетата ги копирах от интернет. Най-смешният, който ми се падна беше: "Твоите пухкави паласки няма да се отърват от ласки" newsm09.
Hotday, да си кажа и тук, че количката ти е супер. Мери, душке, ти на това ли му викаш "неедро бебе" - три кила newsm12. И аз искам толкова, но има още да трупаме. Сигурно сме към две Rolling Eyes. И моят бебон рита много силно и ми мести корема на вълнички. Освен че не ми дава да спя по гръб, вече не ми дава и надясно да си лежа. Такова ни е разпределението на спалнята, че в тази поза съм лице в лице с мъжа ми. Като го гушна, бебо започва да ме подритва и не се успокоява, докато не се обърна наляво. Голямо нахалче е, все на неговата да е smile3506.

# 54
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Снощи изкарахме страхотно, но така се изморих от високата музика и танците, че днес до 11 не можах да се вдигна от леглото. После пък си спретнах едно чистене готвене и едва сега ще седна да свърша нещо по-интересно. Чакам татито да ми домъкне малко работа, та да не ми закърнее съвсем мозъка.
И аз се ориентирам вече с багажа за болницата, макар че имам доста време. В първите дни на новата година ще си приготвя сакчето и ще извадя дрешките от Благун да ги изпера, гладенето ще оставя за майка ми докато съм в болницата - страхувам се да не пожълтеят. Почти нищо повече няма да купувам, само по един комплект чаршафи за двете деца, малко козметика и памперси. Трябва да намеря време да си изпера и комбинираната количка, която ще използвам в началото. Всичко ще ми е готово преди да родя бебата, за майка оставям само гладенето и изчистването на къщата преди да си дойдем от болницата.
Пелените и аз ги ползвам за след къпане - попиват много добре, както и за чаршафчета и възглавничка (една голяма сгъната пелена). Особено в началото ми беше много удобно, защото сменях всеки ден пелените в креватчето на Блажко, вместо да сменям чаршафите. Но аз съм си малко особена на тема чистене, според Митко даже прекалявам с поддържането на къщата.
По този повод, вие започнахте ли да гнездите? Аз още не съм, само си набелязвам какво имам да свърша през януари.
Готика, страхотни късметчета сте си измислили! Аз утре ще седна да приготвя нашите, ние ги слагаме в баницата на Нова година.
Мери, бебка страхотно е порастнала!
Изабела, чакаме новини от прегледа! Как си?
hotday, освен многото въпросителни относно начина на извличане на стволовите клетки, транспорта и съхранението им, има и още нещо - никак не е ясно как точно ще се използват за да лекуват неизлечими болести. Засега всичко е все още в сферата на опитите. Тези стволови клетки, които се използват за лечение на левкимия се извличат от костния мозък, те са "зрели", а засега не се използват тези от пъпната връв, които са друг вид.  Така че хич не се знае как точно биха могли да ти послужат, нещата са много "на теория". Освен това при раждането опитните акушерки и лекари, преди да клампират пъпната връв, извличат максимално кръв от нея към бебето, а за да има достатъчно стволови клетки тази кръв трябва да си остане в пъпната връв, тоест, лишаваш бебето от малко кръв, което за едно човече има доста значение.
На бургазлийките - приятно изкарване на срещата довечера и да се отчетат със снимки!

# 55
  • Мнения: 387
Браво на ПУХКА , и паричката как си отмькнала само , Whistling  ,пак ни развесели , а бебко не ти е нахалче ,много си е добро детето,а мен питаш ли ме като зариткат и от двете страни  или се качат близо до ребрата  smile3506 Сладурчета   Hands Clap  Hands Clap
ЕВЕЛИНАР  почивай си повече , няма нищо лошо в танците , но недей да прекаляваш , аз сьм готова отдавна сьс дрехите ,защото няма кой да ми помага и започнах по-отрано ,а сьс моето сакче -........ще го почвам скоро и него  smile3503
За сега е това ...целувки  Two Hearts newsm76 Two Hearts

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Гледам пишете за късметите  Wink на мен пак ми се падна любов  newsm78 от тази любов съм на тоз хал сега с надут тумбак  Joy Joy Joy На любимия пак парата, както и на Калоян от питката при баба му. Много е странно... то от няколко години все на мен любов, а на него пари, като платени публикации ни се падат тези късмети. На нова година ще има пак баница с късмети, понеже ще е ресторантска, се надявам на нещо по изкълчено  Wink
Аз нищо не приготвям нито гнездя,само  се надявам да няма изненади  Praynig  За болницата освен чехли и нощници нищо не ми искат, така че чанта няма да има май  newsm78
На бургазлийките приятно изкарване, да слижите снимки  Simple Smile
Нещо не засичам Илинка напоследък, аз ли бъркам...Дано всичко е наред с нея Praynig и Сериожа се губи  newsm78

# 57
  • Мнения: 23
и ние с мъжа ми сме си говорили за тези стволови клетки,и той искаше да си запазим но като гледам отзивите ви .....трябва само да се молим всичко да е наред,пък и 3000 лв не са малко,да се дадат наведнъж.дано не се налага да стигаме до тях Sad

# 58
  • София
  • Мнения: 96
Като заговорихме за късметите, да взема и аз да се похваля.
Паричката се падна на мен Simple Smile , а пък от късметите в моето парче от питката имаше най-много. Само вадих ли вадих. По едно време викам: следващото късметче ще е за бебчето. И то какво се падна?: "Мъничко юначе в къщата ще плаче"  Joy На мъжът ми му се падна любов. То е ясно към кого. Всеизвестно е бащите колко много обичат дъщерите си. Посъветвах го да си купи пушка (за ухажорите след време)

# 59
  • Мнения: 419
и ние с мъжа ми сме си говорили за тези стволови клетки,и той искаше да си запазим но като гледам отзивите ви .....трябва само да се молим всичко да е наред,пък и 3000 лв не са малко,да се дадат наведнъж.дано не се налага да стигаме до тях Sad

Според мен си е най-добре да се прочете малко повече за тези стволови клетки или да се чуе лекция по темата. Дано никой по света да има нужда от тях.
Тези 3100 лв не се дават наведнъж. Първоначалната такса  е 500 лв, след това се доплаща, незнам с точност по колко и до колко. Но с търсачка в нета всеки, който се интересува може да разбере.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт