а ако не направя питка ?

  • 5 471
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 864
И аз не съм правила.
На 40-тия ден попът ми обясни,че мога да я направя дори и на 1 годинка.

# 31
  • Мнения: 6 618
Не съм правила пита и на църква не сме ходили.

# 32
  • Мнения: 296
Не съм правила, защото не знаех. Малко след това научих, че се правило питка на 40-я ден и то от телевизията.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 588
Изобщо не съм правила питка. Peace

# 34
  • Мнения: 4 451
Аз харесвам обичая и правихме питка. Няма нищо лошо, ако решиш да не правиш, разбира се.

# 35
  • Мнения: 351
аз също не съм правила погача на 40-то дена,просто в нашия край не е популярна тази традиция,от форумите научих,че имало такъв обичай Peace
Peace

# 36
  • Мнения: 574
Аз водих малката в църква на 40-тия ден, а питка - когато беше на 3 месеца. На баткото също правих питка, когато беше на 3 месеца, него и в църква не го водих, че беше кучи студ навън.
Не мисля, че ще сбъркаш, ако не правиш питка, или ако не е на опредиления 40-ти ден Peace

# 37
  • Мнения: 2 438
Ако ти се прави питка направи и я наречи за здраве, примерно другата неделя, когато е Йордановден.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не съм правила пита и на църква не сме ходили.

И аз.

# 39
  • Мнения: 389

Аз не съм правила питка.Не виждам особен смисъл да се събират много хора при толкова малко бебе! newsm78
 

 newsm10

# 40
  • София
  • Мнения: 2 884
Разбира се , че не е фатално Hug Това е един вид да се покаже бебето на близките и да е след около 40 дни. другото е просто обичай Wink

# 41
  • Мнения: 2 910
Не съм правила питка и на църква не сме ходили, а за този обичай научих наскоро.

# 42
  • Мнения: 3 069
Най-важно е на 40-я ден да я заведеш в църква за чистата молитча а другото може и без него.

# 43
  • Мнения: 872
Не е фатално ,ако го пропуснеш това мероприятие.
Ако не ти е удобно и ще си създаваш неудобсва, или нямаш желание...не мисля,че е някакъв проблем и да не правиш питка.

# 44
  • Мнения: 46 516
Не спазваме подобни традиции, за нас "питката" беше купон вкъщи Laughing Поканихме наши познати - двойки, мъже и жени, "питката" беше малки питчици за всеки Joy в менюто имаше и сладко, и солено  Peace

Общи условия

Активация на акаунт