Миене на косата всеки ден ?

  • 18 803
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Забравих да напиша, че имам двама познати, мъже, които си мият косата само с вода!Е, аз не бих си го позволила, защото не мога някак да се лиша от свежия мирис на шампоана, но доколкото зная от единия, приучаването става постепенно и отнема време, в което се ходи с "мазната" коса...Това май не беше за дами, но исках да кажа, че и това е начин...и на двамата косите им изглеждат много добре. Simple Smile

Не, Slav4e_Av4e, нормална е, но поради климата във Варна, както писах, и това съм си мислела.Много бързо придобива точно този вид от влагата.

# 16
  • Мнения: 4 435
Не, Slav4e_Av4e, нормална е, но поради климата във Варна, както писах, и това съм си мислела.Много бързо придобива точно този вид от влагата.

Ето затова при тебе няма да повлияе отрицателно,но при мазните коси е друго.Знам аз Варна,студентка съм  там. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 174
Добре де, аз не съм, ама има толкова хора с мазна коса, които я мият всеки ден...Пак моя близка с подобен проблем казва, че единственото неудобство е, че преди да тръгне нанякъде, й се налагало да мине през банята, вечер преди лягане също я миела...сигурно се свиква с тази поддръжка.А тя е вече на 57 години.

# 18
  • Мнения: 4 435
Е,свиква се.Ама най-добре на никой да не му се налага да свиква с подобно нещо.Аз с тая дълга коса до кръста не се виждам в тая ситуация. Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 175
И аз мия моята коса всеки ден и нямам никакви проблеми, но определено смятам че е строго индивидуално и всеки трябва да избере най-доброто за себе си.
Преди години имах ужасна алергия към козметика и си миех главата само с жълтъци и хума. Косата ми беше невероятна, хем беше много дълга.
Друго противоомазняващо и стимулиращо средство е настойката от коприва.  Flutter

# 20
  • Мнения: 4 496
Ето нещо интересно:/Мит 2 и Мит 4/

http://www.tia.bg/?c=n&id=119&p=0

За Чернокоска /от една друга тема за косата/  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 228
Ох, вредно, не вредно налага се да я мия. Моята коса си е мазна откакто се помня. Може да пропусна миене на косата един ден, ако нямам излизане, но иначе.... абе рядко пропускам ден без миене на косата. Нямам оплакване за сега, да чукам на дърво.

# 22
  • Мнения: 1 128
Всички фризиори ми казват, че е вредно, но ако не я измия всеки ден не се търпя.Мания ми е.

# 23
  • Мнения: 5 103
Леле, като гледам миене на косата всеки ден и ме хваща срам да кажа , че моята коса се мие веднъж на 5-7 дена от фризьор, гъста, суха и дълга е.

# 24
  • Мнения: 2 094
И аз също си мия косата всеки ден през лятото и през ден сега,но е къса и съм я оставила естествената,така че , се омазнява по-бързо!
Според мен по-добре да се мие всеки ден ако е мазна и се замърсява бързо,има си шампоани за ежедневна употреба,достатъчно щадящи,а ,който иска може да редува и с яйце,хума или кисело мляко,също измива,колкото и странно да звучи!
Към авторката на темата-мисля ,че косата ти изглежда така,както си я описала,защото се "утежнява" и остава без обем,мий я ,толкова често,колкото мислиш,че  трябва, за да  изглежда добре, ако си харесваш естествения цвят може и да не я боядисваш,имай впредвид, че боядисаната част се изсушава,но в корените пак се омазнява и пак си е проблем! Ако можеш в къщи да си я оформяш след измиване с четка и сешоар или преса, също е добре!
от моя опит-шампоани "за суши краища и мазни корени" и "за мазна коса" ,при мен НЕ дават резултат #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 407
Опитай се да я миеш поне на 2 дена!Вредно е ,все пак после я сушиш ,а сешоара е вреден.

# 26
  • Мнения: 19 303
аз мия моята през ден,но като ще излизам някъде вечер или по повод я мия пак ако съм я мила предния ден,защото е увиснала и слепната.мен ми се появи това чудо след раждането.ходих на лекар, защото дори започва да ме сърби като не я измия.той ми каза да съм ползвала по-омазняващи шампоани  Shocked ,защото кожата на главата ми била суха. за мен това е ултимативна глупост и ако го правя ,ще трябва и сутрин, и вечер да  я мия  Joy.
чудя се дали измиване с хума не помага за естественото изсушаване на косата.
ако някой е пробвал, ще се радвам да сподели.

# 27
  • Мнения: 1 424
Благодаря на всичики за отговорите  bouquet
Аз ползвам сешоар само зимата и когато бързам, а гелове и други стелизанти не ползвам  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 175
аз мия моята през ден,но като ще излизам някъде вечер или по повод я мия пак ако съм я мила предния ден,защото е увиснала и слепната.мен ми се появи това чудо след раждането.ходих на лекар, защото дори започва да ме сърби като не я измия.той ми каза да съм ползвала по-омазняващи шампоани  Shocked ,защото кожата на главата ми била суха. за мен това е ултимативна глупост и ако го правя ,ще трябва и сутрин, и вечер да  я мия  Joy.
чудя се дали измиване с хума не помага за естественото изсушаване на косата.
ако някой е пробвал, ще се радвам да сподели.
Измиването с хума много помага при бързо омазняващи се коси, но е добре хумата да се комбинира с кисело мляко или жълтък, иначе косата остава без блясък. От друга страна, ако започнеш да миеш косата си само с хума, можеш да завършиш измиването с изплакване с медена вода /1 к.л. мед се разтваря в литър и половина топла вода и с тази течност си заливаш главата/. Друга опция е капването на няколко капки лимон и действаш по същия начин.  Flutter

# 29
  • Мнения: 1 111
Не знам дали е вредно.Косата си мия горе долу веднъж седмично.Косата ми е нормална и не се омазнява.Мисля,че както я свикнеш,колкото по често се мие повече се омазнява.

Общи условия

Активация на акаунт