ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!

  • 4 057
  • 108
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Поне що се отнася до мен, не ти се подигравам. Вярно, скептична съм, защото това вече съм го преживяла в стунентските си години.
Знам че повечето са скептици. Нормално е.
Искам просто сега да ви информирам. Моля ви гледаите
http://www.youtube.com/watch?v=RqEYLvPt0lA
http://www.youtube.com/watch?v=29v4FZvhvcc
http://www.youtube.com/watch?v=wUrNBr6KdRI

И като след някоя година има ужасна суша да се замислите, че ние сме виновни
Като следващото лято чуете по CNN че в Щатите имало ураган който помел 2 щата- да се сетите за филама на Ал Гор

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, няма да съм виновна за голямата суша. Достатъчно отвсякъде, кой ли не се опитва да вменява чувство за вина у обикновения човек. Или ще е за сушата, или за корупцията, или за образователната система, все неща, които се решават на политическо и икономическо ниво.
Ще го кажа и по малко по-друг начин - това за урагана и сушата там е проблем на американците, не мой. Да се обърнат към властите си.
Както се казваше в едно стихотворение "земя като една човешка длан" е България. Ако трябва да си говорим за екология, и тук нещата пак са на политическо ниво. Задръстванията не ги правя аз, но и нямам правомощията да строя нови пътища.

# 62
  • София
  • Мнения: 38 523
Гледайте сега - и аз съм си сложила енергоспестяващи крушки и някои уреди клас А. Не карам кола.

Обаче... ТЕЦовете колко СО изхрвърлят в момента заради парното независимо от това?
А електичеството, което отива за големите заводи? И то все още се произвежда от горенето на въглища?
А американските сладури, дето са много екологични, ама всичките им локомотиви са дизелови?

Чела съм толкова, колкото да знам че от напъните за екология на обикновения гражданин почти няма полза.

И се надявам че децата ми имат бъдеще.

# 63
  • Мнения: 6
Не, няма да съм виновна за голямата суша. Достатъчно отвсякъде, кой ли не се опитва да вменява чувство за вина у обикновения човек. Или ще е за сушата, или за корупцията, или за образователната система, все неща, които се решават на политическо и икономическо ниво.
Ще го кажа и по малко по-друг начин - това за урагана и сушата там е проблем на американците, не мой. Да се обърнат към властите си.
Както се казваше в едно стихотворение "земя като една човешка длан" е България. Ако трябва да си говорим за екология, и тук нещата пак са на политическо ниво. Задръстванията не ги правя аз, но и нямам правомощията да строя нови пътища.
Ураганите са американски проблем, но сушата е и наш проблем. Просто ще те помоля да ми запомниш думите и това лято като чуеш по новините че реколтата е с 30 % по ниска от нормалното преди 10 години. Тогава моля те прати ми ЛС.
Ти няма да си виновна за тази суша, но ще си виновна ако не взимах никакви мерки да не стане по зле.Тази суша е причина от индустриалната революция и липсата на информация какво причинява тя. Сега има информация и дори аз ти я поднасям на тепсия в любимият ти форум. И ако ти кажеш :Ще се грея на маслен радиатор Теси че струва 100 лв. а не с климатик които харчи 3 пъти по малко ток но струва 1000.Тогава ще си виновна за сушата която ще става все по зле и по зле.

# 64
  • Мнения: 212
Кремо, Кремоооо хич та няма.  ooooh!
Дано нямаш мъж и деца че горките те. Не мога ги мисли направо.
Гледам някои хора (като RadostinaHZ например) вече им е минал периода на "екологично мислене" Преболедували са го навреме като са били малки още.
Тебе сега те хваща явно тая мания. Дано ти мине по-бързо и дойдеш на себе си че иначе лошо за теб и за хората около теб.
Ще изперкаш като онази "еколожка" - Малеева дето сайта "Горичка.ком" е неин. Тя дето се отказала да ползва памперси за детето си щото били нещо вредни за околната среда и щяла да го гледа с памучни пелени като бабите ни. И онзи ден я гледам по БТВ-то щяла да ходи в САЩ, но понеже трябва да ходи с лодка за да не замърсява околната среда, а тя бързала, щяла да отиде със самолет, но после щяла да се върне и да хване мотиката и лопатата и да засади 342 нови дървета за да компенсирала въглеродния диоскид, който бил изгорил самолета за да я кара до САЩ.
Много мъка има по света, божееее, много  ooooh!

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Сушата НЕ зависи от моите действия или бездействия, защото промените са глобални. Не мога и да спра индустриалната революция, защото медалът има и обратна страна. И тя пак е политическа и става въпрос за много пари. Защо, тогава се оказва, че всички замърсяващи производства се изнасят в Източна европа, Китай и разни изостанали държави? И от кого се изнасят - от индустриално развитите страни, които толкова много задръстват населението си с призиви за опазване на околната среда. Така е много лесно. Като толкова искаш да помогнеш, защо не спреш работата на заводите за санитарен фаянс в БГ и Русия? Те са много големи замърсители на регионите, в които работят, но населението ги превъзнася, защото работи в същите тези заводи на заплата. Защо като е ясно, че Кремиковци замърсява въздуха на цялото Софийско поле и е най-големият замърсител в региона пак нищо не се прави за затварянето му? Само му се начисляват някакви глоби, които не се събират.
Защо ме караш да отварям дума за неща, които нагазват в политиката? Явно с теб четем различни видове инфирмация.

# 66
  • Мнения: 6
Сушата НЕ зависи от моите действия или бездействия, защото промените са глобални. Не мога и да спра индустриалната революция, защото медалът има и обратна страна. И тя пак е политическа и става въпрос за много пари. Защо, тогава се оказва, че всички замърсяващи производства се изнасят в Източна европа, Китай и разни изостанали държави? И от кого се изнасят - от индустриално развитите страни, които толкова много задръстват населението си с призиви за опазване на околната среда. Така е много лесно. Като толкова искаш да помогнеш, защо не спреш работата на заводите за санитарен фаянс в БГ и Русия? Те са много големи замърсители на регионите, в които работят, но населението ги превъзнася, защото работи в същите тези заводи на заплата. Защо като е ясно, че Кремиковци замърсява въздуха на цялото Софийско поле и е най-големият замърсител в региона пак нищо не се прави за затварянето му? Само му се начисляват някакви глоби, които не се събират.
Защо ме караш да отварям дума за неща, които нагазват в политиката? Явно с теб четем различни видове инфирмация.
Съгласна съм че проблема се решава политически. Но ако хората са информирани и знаят какво искат политиката се променя.
Не напразно споменах вятърните електроцентрали и птиците, и АЕЦ-а. За сега те са наи доброто ни решение. И най-хубавото е че ние като българи печелим много от това. Не трябва да затваряме всичко което замърсява. Трябва само да сме за това което не замърсява, и след време замърсителите ще умрат сами.
Нас са ни учили че АЕЦ-а е нещо лошо, но се оказва че е много по добро от ТЕЦ-а. Сега "еколозите" (кавичките са умишлени Wink) ни разправят че птиците за по важни от вятърните електроцентрали. Оказва се че не е така. отново ви моля да гледате филмчетата които ме вдъхновиха.http://manpollo.hit.bg
човека постоянно цитира престижни научни организации.И ако и на него не му вярвате проверете в гоогле какво казват те

# 67
  • Мнения: 6
Кремо, Кремоооо хич та няма.  ooooh!
Дано нямаш мъж и деца че горките те. Не мога ги мисли направо.
Гледам някои хора (като RadostinaHZ например) вече им е минал периода на "екологично мислене" Преболедували са го навреме като са били малки още.
Тебе сега те хваща явно тая мания. Дано ти мине по-бързо и дойдеш на себе си че иначе лошо за теб и за хората около теб.
Ще изперкаш като онази "еколожка" - Малеева дето сайта "Горичка.ком" е неин. Тя дето се отказала да ползва памперси за детето си щото били нещо вредни за околната среда и щяла да го гледа с памучни пелени като бабите ни. И онзи ден я гледам по БТВ-то щяла да ходи в САЩ, но понеже трябва да ходи с лодка за да не замърсява околната среда, а тя бързала, щяла да отиде със самолет, но после щяла да се върне и да хване мотиката и лопатата и да засади 342 нови дървета за да компенсирала въглеродния диоскид, който бил изгорил самолета за да я кара до САЩ.
Много мъка има по света, божееее, много  ooooh!
Имам мъж и дете. Подкрепят ме. Защото не правя голями жертви вкъщи. Правя минималното и призовавам максимален брои хора да направят минималното,без да стигат до краиности. И най-важното е да се информираме какво причиняваме на околната среда и колко малко ще ни струва да го причиняваме по малко.В много случаи дори ще ни е по изгодно.Всички енергоспестяващи уреди ни пестят пари,но струват по скъпо т.е. в по дългогодишен план сме спестили пари и сме навредили по-малко на природата.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Крема,
Разбирам ентусиазма ти. Може би ти се отразява животът в чужбина, а може би нещо друго.
Не разбирам защо очакваш от обикновения човечец да е рационално същество, загрижено за нещо друго, освен за себе си. Хайде малко разходка в миналото. Да си чувала случайно за някоя човешка цивилизация в миналото, която въпреки напредничавостта си в технологично, хуманно и др. отношение за времето си, да е правела сметка за експлоатацията на ресурсите? Няма такава. Човекът по дефиниция е егоистично настроен, мислещ предимно за оцеляването си и използващ с пълна сила всичко, което може да му свърши работа. Не се прави сметка за останалото.
Сега да не би да са се променили нагласите? Не са. Човешкият живот е твърде кратък и на хората като цяло не им пука дали след тях ще има потоп, дори много рядко се замислят за това какъв ще е животът на децата им. Огледай се наоколо и виж как живеят
комшиите ти, съгражданите ти.

Информирана съм. И какво от това? Кремиковци ще продължи да пуши, ако ще аз на тъмно и студено да стоя, че да не хабя ресурсите на природата.

# 69
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
.....
Ще изперкаш като онази "еколожка" - Малеева дето сайта "Горичка.ком" е неин. Тя дето се отказала да ползва памперси за детето си щото били нещо вредни за околната среда и щяла да го гледа с памучни пелени като бабите ни. И онзи ден я гледам по БТВ-то щяла да ходи в САЩ, но понеже трябва да ходи с лодка за да не замърсява околната среда, а тя бързала, щяла да отиде със самолет, но после щяла да се върне и да хване мотиката и лопатата и да засади 342 нови дървета за да компенсирала въглеродния диоскид, който бил изгорил самолета за да я кара до САЩ.
Много мъка има по света, божееее, много  ooooh!

 Joy Joy Joy
дааа,  взе ми думите от клавиатурата и аз го гледах този репортаж. Искрено се забавлявах. Наистина има "леко" изперкване тази жена или по-скоро нас иска да ни направи такива.

# 70
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Абе хора...дайте да се връщаме към пещерите...ама като се замисля и там са се топлили на дърва, пък са имали природни катаклизми  Thinking

# 71
  • Мнения: 7 091
На въпросът ти Креми:
-Не, няма бъдеще за нашите деца, нито за техните.
Най-вече, защото всички си мислят, че от тях не зависи.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Що, бе? Който е достатъчно богат ще си запази място в Биосфера, ако успее да се дореди. Така поне за вашите деца ще има бъдеще. Не са ли ви казали още за промоцията?
Колкото и да не ми се иска ще напомня за учителската стачка. Имаше информация и дезинформация по въпроса колкото щеш. И въпреки, че образованието засяга детето на всеки, по-голямата беда за много родители беше това, че няма кой да им гледа децата ако училищета са затворени.
А вие очаквате проява на гражданско отношение за нещо, което не може да се пипне и самата думичка "екологи" звучи твърде абстрактно.

# 73
  • Мнения: 494
  Темата не е за Малеева, но не се сдържах, просто-луда работа!!! Същото и с Ал Гор. Наскоро четох критика за него, като личност и политик, а също и коментари за филма му. Печеливша тема-да! Модерна! Обаче и той, и цялото му семейство и всичко, което е правил в живота си(и прави) е на милиони мили от възгласите му за мир с "природата-майка"...Чист театър! А на Маги си е яко залитане-от нямане вече какво да прави..."надделяла си е на масрафа", както казва баба ми...
  Иначе, лошо няма. Нямам нищо против да живея природосъобразно. Правя някои нещ отдавна, без да ми пречи много-на мен или семейството ми.  Но нищо прекалено не ми е в природата, нищо маниакално (както е в случая с Малеева). Да не говорим, че точно колкото филми има за това, че иде края на света, какъвто го познаваме, точно толкова, и точно толкова убедителни има, че всичко това е пресилено, изопачено в голяма степен и истерията е напълно неоснователна. Мерки трябва да вземе всеки-не е трудно, но както каза и Радостина, би било по-добре да вземат мерки тези, от които наистина зависи-свръхбогатите индустриалци и бизнесмени, политиците и пр...Нещо, в което аз грам не вярвам!!!
  Така или иначе, Земята има достатъчно компенсаторни механизми-няма да се даде лесно Grinning
  Пък с хората какво ще стане???Ами, ние, както казва един известен филмов образ, сме вирус-ще заразим някоя друга планета! Mr. Green
  

# 74
  • Мнения: 6
Не съм маниячка на тема екогогия. Но много, ама МНОГО се дразня на хора които гледат само собствения си живот, пък да става каквото ще. Знам че една крушка ништо не променя ако в САЩ бълват СО2 като луди. Но до момента над 500 човека са прочели темата ми. ако поне 10 от тях си променят мнението за това какво става, какво ни очаква, и какво можем да направим ще съм доволна.
Моля ви Praynig побликуваите линка http://manpollo.hit.bg в други форуми които посещавате. Така само след месеци сайта ще стигне до хиляди хора, накои от тях политици, други журналилсти ... да променим общественото мнение е по важно отколкото да идем да живеем в пещерите

Общи условия

Активация на акаунт