ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!

  • 4 059
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 196
С тоя линк вече си ми подозрителна. Посещаемостта ли му дигаш, на заплата ли си, каква е таз реклама направо.

# 76
  • Мнения: 7 091
Така поне за вашите деца ще има бъдеще. Не са ли ви казали още за промоцията?

Радостина, ако имаш нещо да казваш, защо не го кажеш в прав текст? Не съм аз тази, която е парадирала с материално състояние, за да ми хвърляш подобни реплики, моля. Stop
По темата- да, всички си мислят, че от тях не зависи и затова сме на този хал. Политиците и те се избират от електората, нали? Независимо в коя държава живее човек си носи последствията от управниците, както и от собствените му решения, колкото и да не му се иска да е така.

# 77
  • Мнения: 25 633
А аз още чакам превод на филмчето...  Crossing Arms  Еййй, така и ще си умра необразована, значи!  ooooh!

А дотогава ще дам своя принос към екологията като омуам една телешка пържола. Смърт на гадните говеда, производители на метан и замърсители на детския въздух, смърт!  #Cussing out
Утре може и да потроша колите на път за работа, що не?  Mr. Green
Няма да ми осират бъдещето на детето, я?  #2gunfire

# 78
  • София
  • Мнения: 38 523
А аз ей сега отивам да дръпна шалтера на Кремиковци или ТЕЦ - Дружба, че ми е по-близко.  Mr. Green

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
На въпросът ти Креми:
-Не, няма бъдеще за нашите деца, нито за техните.
Най-вече, защото всички си мислят, че от тях не зависи.

Написаното е продиктувано от този пост. В случая съм от тези, които мислят, че откъм екологични постижения нищо не зависи. А ти си от тези, които мислят, че от тях зависи. Тъй като ние сме от различните страни на "барикадата", значи и децата ни са от различни страни. От това направих извода, че нашите и вашите деца са различни.
От друга страна и екологията е повлияна от маркетинга, особено в развитите държави на Северна Америка, е напълно възможно вече да пробутват и такива идейки, че децата на просветените ще имат бъдеще, (а пък на непросветените няма да имат), само ако си купите продукта ХХХ, разработен от Еко-компания.
Нищо лично.

# 80
  • там някъде...
  • Мнения: 235
А аз още чакам превод на филмчето...  Crossing Arms  Еййй, така и ще си умра необразована, значи!  ooooh!

А дотогава ще дам своя принос към екологията като омуам една телешка пържола. Смърт на гадните говеда, производители на метан и замърсители на детския въздух, смърт!  #Cussing out
Утре може и да потроша колите на път за работа, що не?  Mr. Green
Няма да ми осират бъдещето на детето, я?  #2gunfire

Може ли да се присъединя към твойта трапеза..... hahaha

# 81
  • Мнения: 6
С тоя линк вече си ми подозрителна. Посещаемостта ли му дигаш, на заплата ли си, каква е таз реклама направо.
Това е моя принос към човечеството. Дано си го гледала. Най-интересно е http://www.youtube.com/watch?v=RqEYLvPt0lA
този път линка е от Ю Тюб  Grinning

# 82
  • Мнения: 7 091
Написаното е продиктувано от този пост. В случая съм от тези, които мислят, че откъм екологични постижения нищо не зависи. А ти си от тези, които мислят, че от тях зависи. Тъй като ние сме от различните страни на "барикадата", значи и децата ни са от различни страни. От това направих извода, че нашите и вашите деца са различни.
От друга страна и екологията е повлияна от маркетинга, особено в развитите държави на Северна Америка, е напълно възможно вече да пробутват и такива идейки, че децата на просветените ще имат бъдеще, (а пък на непросветените няма да имат), само ако си купите продукта ХХХ, разработен от Еко-компания.
Нищо лично.

Нещо си в грешка. Ако беше прочела внимателно, аз съм написала " всички" си мислят, че от тях не зависи. Така че не знам за какви страни и какви барикади говорим, а още по-малко разбирам с какво това дали вярваш, че можеш да промениш нещо ти дава материалните възможности да им купиш място в Биосфера.
Но едно е човек да гледа, друго да вижда, така че може би аз съм от невиждащите.  newsm78

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако не съм разбрала, моите извинения.
Това с Биосферата не помня откъде ми е попаднало, но преди години са започнати експерименти за живот на хора и отгллеждане на храна в такава Биосфера. Май са издържали поне 1-2 години затворени. Идеята била да се види как хората ще мога да се справят с изхранването и живота си на чужда планета или на станция от вида на Международната космическа станция.
Толкова неща се пишат за състоянието на Земята, че вече не е ясно къде е истината, къде са печалбите и къде черната фантастика.

# 84
Читети Фаст фуд нейшан
http://books.google.com/books?id=yNFN1OpnkBkC
Ама ни читети.

# 85
  • Мнения: 7 091
Ако не съм разбрала, моите извинения.
Това с Биосферата не помня откъде ми е попаднало, но преди години са започнати експерименти за живот на хора и отгллеждане на храна в такава Биосфера. Май са издържали поне 1-2 години затворени. Идеята била да се види как хората ще мога да се справят с изхранването и живота си на чужда планета или на станция от вида на Международната космическа станция.
Толкова неща се пишат за състоянието на Земята, че вече не е ясно къде е истината, къде са печалбите и къде черната фантастика.

За този експеримент ли говориш?

http://en.wikipedia.org/wiki/Biosphere_2

Ако да, то интересна е тази статия:
http://www.kold.com/Global/story.asp?S=3902230

Аз бях гледала филм за това, най-вероятно това ни чака за съжаление. Аз също не вярвам, че достатъчно хора ще се стреснат навреме, това не ми пречи да правя каквото аз мога обаче.

# 86
  • Мнения: 6
Моля някой който е гледал фимчето http://www.youtube.com/watch?v=RqEYLvPt0lA
Да го коментира

# 87
  • Мнения: 25 633
Бе, ти нали щеше да превеждаш????????
Колко дена да те чакам?  Rolling Eyes

# 88
в. Капитал, Брой 52, 27 декември 2007, 16:57 / ПЛАНЕТАТА

Еленко ЕЛЕНКОВ

Досадната истина

Зелената кауза премина границата "полезен шум" и потъна в света на модното


Автор: Ясен ЗГУРОВСКИ

Щом всичките пари са ти в зелено, в зелено
И моите мечти са в зелено, в зелено

Ина - "Зелено", 1999


Минавам пред 7-мо училище в София. Едно момиче казва на друго: "Еми кво - аз пък да имам тези кинти, ще си купя цици и хибрид."

Посещавам фитнес клуб. Осветлението е със сензори: лампите светват само ако нещо се движи. Пишкам... Лампата изгасва, защото не се движа. Стряскам се. Лампата светва. Тоалетната пред мен е опикана. Споделям с позната. Тя: "Ами да - сензорите в мола не засичат децата ми, защото са ниски - като ги пратя до тоалетна и те почват да реват, защото е тъмно."

Получавам PR съобщение, че Ути Бъчваров започва да прави "кулинарно екошоу" в Хасково, спонсориран от фирма за обработка на отпадъци.

В супермаркет в София се продават "био чери домати" за 18 лв./кг и пресни череши от Чили за 65 лв./кг.

Купувам си скъпи енергоспестяващи крушки. Монтирам. Щракам. Лампата светва като жезъла на Гандалф. Къщата ми прилича на болница въпреки уверението на опаковката, че крушките са "естествени". След две вечери енергийна ефективност очите ми са изморени. Сменям всички крушки със скъпи, но халогенни. Те харчат 20% повече дори от тези с жичка, но се чувствам добре.

Един приятел оборудва своята кола с биодизел уредба. Колата мирише на кебапчета. Той обяснява, че си купувал по-евтино гориво, правено от старо олио от ресторанти. Всички в офиса го бъзикали как мирише.

Магистрала "Тракия". "Кремиковци" днес е пуснал розови димки. Поне са разнообразни. Имат видим обем поне десет кубични километра. Представям си за момент как г-н Митал почива край Лаго ди Комо. Представям си изказване на Александър Томов.

Повечето български списания за стил на живот имат зелени рубрики; някои дори излизат на рециклирана хартия, но се продават опаковани в найлон.

Ал Гор печели нобелова за мир. Вече официално нямаме по-голям враг от глобалното затопляне. В същото време в Ирак, Афганистан и Пакистан нещата са по-зле от всякога.

В Economist има две страници реклама на инвестиционна банка, която не съобщава за нова услуга, а как от 2008 г. ще имат нулеви въглеродни емисии. С какво това помага на бизнеса им?

Автокъща на "Симеоновско шосе" продава Lexus LS 600h с хибриден двигател за 280 000 лева. Колата има: типтроник, климатроник (4 зонен), лингуатроник, парктроник, дистроник, сервотроник, автопилот, биксенон, сензор за дъжд и алкантара. Електрическите седалки са с: памет, подгряване, масаж и обдухване. Мощта на тази кола е 438 к.с.; колкото на BMW 760Li. Попитах и продавачът твърдеше, че вторият двигател служи, за да дава още конски сили. Не знаеше, че колата всъщност е хибрид.

До същата автокъща има пункт за изкупуване на хартия, където дядо с галоши връща кашони за 7 лева на ден по неговите думи.

Наскоро в София построиха първата "еко фън шуй сграда"!

Хайде стига примери.

В последната година сме свидетели на това как една добра кауза се превръща в мода. Да си еко вече е имидж.

Медиите и маркетинга обръщат зелената идея в "обмислено консуматорство" (оригиналният термин е conscious commerce), което пък е подразделение на т.нар. cause marketing, или маркетиране чрез кауза. Зеленото продава така добре като червеното. Ако се сещате - марката product (red), оглавявана от Боно, която се шири от iPod до линии на Armani и Gap.

Зеленият маркетинг работи, защото е вид индулгенция за консуматора. Срещу зелената кауза се спори трудно, защото а) по условие е полезна за всички и създава неизбежна утопия и б) поставя спорещия като лош, защото мотивите му могат да съществуват само ако е подвластен на нечий интерес. Също както е трудно да се спори срещу софтуера с отворен код. В крайна сметка излиза, че си по-модерен човек, ако си купиш хибрид, отколкото да ходиш пеш или с колело.

Да се говори зелено е все още евтино и печелившо - и всички се възползват. Българските фирми минаха на зелена рекламна вълна било то поради глобални директиви от компаниите майки или по желание на местните маркетингови мениджъри да са в крак с модата. Зеленото стана любимо на спонсорите и медиите си пренаредиха рубриките и добавиха зелена част. Всяко списание започна да ви съветва как да си купите екогоричка в Индия, да перете със студена вода, да ползвате рециклирана тоалетна хартия, да миете банята с оцет, да пускате водата по-рядко и да си изкупите въглеродните емисии по интернет, давайки пари на фонд, регистриран на остров Ман.

За горното говорене вече има термин - greenwashing. Това означава да говориш за зелено и да печелиш от това говорене, без да правиш нещо по въпроса. В крайна сметка медиите подсилват зелената вълна така, че хората са заслепени от зелени обекти на желанието и не виждат истинския проблем.

Светът няма да се оправи, ако тренираме разделяне на боклука (за малко), сменяме си крушките с по-бледи и искаме справка от бабите на "Графа" дали са биосертифицирани. Още по-малко, ако само говорим за това.

Трябва да вземаме по-обмислени решения. Да бъдем активни. Да пращаме писма до евроинституции, ако тукашните не стават. Да гласуваме и лобираме за хора, които биха решили проблемите отгоре надолу. Само погледнете "Кремиковци". За секунда заводът прави повече мизерии, отколкото доброто, което правят вашите енергоспестяващи крушки за цял живот. Дори да си купите хибрид, от мерцедесите наоколо не е останало място за паркиране.

Не казвам, че да си зелен е тъпо. Просто трябва да се мисли повече и да се говори по-малко. По-добре да не се купува, вместо да се купува нещо зелено. Да не се създават самоцелни продукти само защото са нови и зелени.

Ако през следващата година се изговорят още малко зелени приказки, всички ще престанат да обръщат внимание на това, както аз вече прескачам зелените страници в списанията. (И зелените реклами.)

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Между другото, халогенните крушки са много вредни за очите. Сега не мога да се сетя подробности, но имаше връзка между дължината на вълната на тази светлина и способността на фоторецепторите в окото да реагират на нея, както и на диаметъра на зеницата и пропускането на тази светлина. Ако успея да намеря статията ще ви я покажа. Изводът беше, че обикновените крушки с жълтата светлина са по добри за използване и не вредят много да очите.

Общи условия

Активация на акаунт