ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!

  • 4 056
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 091
А според теб как да се накарат хората да се замислят ( и да имат желание) да направят нещо по въпроса, освен да се превърне в мода? Аз лично не виждам как някой от чист алтруизъм ще направи нещо.
Има едно филмче, казва се История за нещата ( story of stuff), което дори обяснява как това да се карат хората да купуват повече си е регламентирано дори с декларации... Затова и целта е за зелените неща да се превърнат в мода, та дано пък желаещите да са модерни са повече от тези, дето искат да направят нещо за бъдещите поколения. Лично на мен ми се струва, че този начин би бил по-успешен, от разчитането на съвестта на хората.

# 91
  • Мнения: 7 091
Между другото, халогенните крушки са много вредни за очите. Сега не мога да се сетя подробности, но имаше връзка между дължината на вълната на тази светлина и способността на фоторецепторите в окото да реагират на нея, както и на диаметъра на зеницата и пропускането на тази светлина. Ако успея да намеря статията ще ви я покажа. Изводът беше, че обикновените крушки с жълтата светлина са по добри за използване и не вредят много да очите.


Да не говорим, че съдържат живак. Аз даже бях пускала статия за това тука.  Peace

# 92
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Халогенните крушки са лнж, да не се бъркате с енергоспестяващите?

# 93
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Уф, ужасно си падам по теми като тази. С такова прекрасно заглавие... И толкова много удивителни...

Силно се надявам за моето дете да има бъдеще. Не правя нищо по въпроса, ако трябва да съм честна.
 Но тъй като стана дума за ураганите- на първо време няма да пускам щерката да живее в Щатите или в район с усилено преобладаване на тези природни бедствия  Crazy
Ще си карам старата кола, щото нещо не ми стигат около 50 хилки да си купя хибрид.
Ползвам найлонови пликове, щото магазините друго не прадлагат, а аз нямам достатъчно големи джобове.
Е, телешко избягвам  Peace
И енергоспестяващи крушки слагам от време на време.
Събирам отделно отпадъците.
Оказа се, че все пак съм направила нещо минимално  Thinking И няма да отговаряма за сушата и глада в Сомалия  smile3501

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Халогенните крушки са лнж, да не се бъркате с енергоспестяващите?

За енергоспестяващите не знам. Статията беше за обикновените кружки, балоните.

# 95
  • Мнения: 25 633
Happy housewife , благодаря за статията!   bouquet
За жалост, зеленодърдорковците няма да я прочетат. Или поне няма да я разберат. И ще продължават да набиват канчетата на бабите си, дето си палят печките с дърва, вместо да си купуват хибридни автомобили и климатици.
Пази, боже, сляпо да прогледа...

# 96
  • Мнения: 7 091
Халогенните крушки са лнж, да не се бъркате с енергоспестяващите?

Аз за енергоспестяващите говоря, те съдържат живак.  Peace

# 97
  • Мнения: 6
Благодаря на Happy housewife за статията. Вярно че е мода и много хора се възползват от това. Аз не се опитвам да накарам хората да си купуват хибриди.  Това което искам е да се образоват  по темата. Затова толкова често слагам линк кам сайта с филмчетата. Трябва всички да сме наясно на каде отива света. Петрола така или иначе ще свърши след 15-20 години.
Искам хората да разберат че АЕЦ е много по добро от ТЕЦ. Нищо че радиоктивните отпадаци са голям проблем. Те ще ни създават главоболия след 100 години. ТЕЦ-овете и всички коли на петролни продукти ще ни създадат проблем до 10 години.
Искам като се правят ВЕЦ-ове и Вятърни ЕЦ-ове хората да ги подкрепят а не да реват за рибите и птиците. Ако това което казват учените е вярно, целия климат ще си е*е майката.
Ще цитирам проучване на Пентагона:
Цитат
With inadequate preparation, the result could be a significant drop in the human carrying capacity of the Earth’s environment
Превеждам за Кака Сийка:
С неадекватна подготовка, резултата може да бъде значително намаляване на капацитета за живот на хора на Земната околна среда....уфф това последното много трудно (може и неправилно) го преведох.

Не трябва да сме за всичко зелено, а за всичко което отделя СО2 в по малки количества

# 98
  • София
  • Мнения: 38 523
Последни новини:

Рекордно потребление на ток в София

03.01.2008
Часовото потребление на топлинна енергия в София е близо 2000 мегавата, съобщиха от Топлофикация София.

Това количество се доближава до рекордните стойности на потребление от преди две зими, както и до производството на АЕЦ Козлодуй. Ако е необходимо при по-голямо застудяване, каквото се очаква през следващите дни, Топлофикация-София има възможност да произведе и по- големи количества топлинна енергия, увериха от дружеството. /БГНЕС
БГНЕС

# 99
  • Мнения: 25 633
Искам хората да разберат че АЕЦ е много по добро от ТЕЦ. Нищо че радиоктивните отпадаци са голям проблем. Те ще ни създават главоболия след 100 години. ТЕЦ-овете и всички коли на петролни продукти ще ни създадат проблем до 10 години.
Искам като се правят ВЕЦ-ове и Вятърни ЕЦ-ове хората да ги подкрепят а не да реват за рибите и птиците.
===
Не трябва да сме за всичко зелено, а за всичко което отделя СО2 в по малки количества

Жено, ти като пишеш, мислиш ли или не можеш да съвместяваш двете неща едновременно?  ooooh!
Значи, пет пари не даваш как и в каква среда ще живеят внуците ти, важното е децата ти да са добре? Егати късия нос имаш, дето не виждаш по-далече от върха му!
И всичко друго да си такова майката, важното е да се отделя по-малко СО2! Другите замърсители не са важни, канцерогенните производства - също, генномодифицираните простотии са подробности, важното е да си купиш климатик и хибрид и да спиш спокойно за изпълнен човешки дълг?
Дано доживееш времето, когато внучето ти ще те погледне тъжно и засмуквайки чист планински въздух през хоботчето си, ще изтрие и трите си оченца и ще промълви с укор:
 - Бабо, бабо, що си била толкоз глупава?

# 100
  • Мнения: 408
Нямам време да чета всичко написано досега, но явно някои хора доста вярват на всичко, което се пише.
Факт е , че световният океан отделя около 70 пъти повече въглероден двуокис, отколкото отделят всички континенти, взети заедно. По този въпрос не може да се направи абсолютно нищо.
Факт е , че в края на 60те и началото на 70те години, когато започва изграждането на съвременната индустрия, съпроводено с отделянето на огромни количества СО2, температурата на земята започва да спада. Тогава започва да се пише и говори за идването на нов ледников период.
Не бъркайте замърсяването на въздуха с микроскопични течни и твърди частици, с отделянето на СО2, това са съвсем различни неща.
Според мен, стоят огромни суми зад цялата тази кампания, и много хора които живеят от това и се радват на голяма популярност.
Политиците си имат оправдание за постоянното покачване на цените на енергията и енергоносителите, данъците и акцизите за тях. Капка в морето са средствата , които отделят след това , за финансиране на "еко" учени и журналисти, които поддържат и развиват тези теории.
Разбира се , че има и много простотии, които унищожават природата, само че те нямат нищо общо с "Глобалното затопляне"
Има един много хубав филм на ВВС по този въпрос, за мита за глобалното затопляне, надявам се поне някой да го е гледал.
Лошото е , че много трудно може да се добере човек до този филм, защо ли ?
Нещата никога не са само "черни" или "бели", интересите, които стоят зад тях са определящи.

# 101
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз го гледах.
И една чудесна статия четох, съвсем не по материали от Пентагона.

Срам, не срам, не помня къде беше, че да я изплескам и просто си мълча.
Няма глобално затопляне няма бели мечки удавени от топящи се ледници.

Че Негово Величество Човекът ака здраво навсякъде е видно с просто око, но това което можем ние да направим е да ограничим себе си, да възпитаме в нормални норми децата си, да се включваме в кампании по садене на дръвчета и да псуем.
Те тава е.

Хибридна кола скоро няма да си купя.
Не ям месо, с което мисля че донякъде балансирам бензиновата си кола.
(не ме карайте да обяснявам какво общо има неяденето на месо с екологията, че ще се наложи Таттман да заключи темата  Praynig)

# 102
  • Мнения: 2 070
Добре дошла на авторката в Клюкарника. Ей тук може да си намериш компания от ентусиастки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169992.0 - зелени идеи за домашна употреба

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164805.0 - където мина - трева не никне

Виж ми и подписа. Напиши в търсачката Глобално затопляне и ще излязат и други теми. Имаше и една яка на Реза за времето, в което живеем, не и помня заглавието, нещо дали се гордеем... цивилизацията и т.н.

# 103
  • Мнения: 494
  Koгато писах малко по-назад, че има достатъчно филми, опровергаващи истериите тип "Ал Гор и сие" имах предвид филма, за който говори Reza и не само този филм, а и достатъчно научни статии по въпроса , при това от сериозни хора.
  Не ставайте идиоти, манипулирани като овце, мили ми (и иначе много симпатични) еко-маниаци...Обективната истина е далече и от двете крайности и не е трудно човек да получи реална представа, стига да потърси инфо...

  Възпитавайте децата си да са цивилизовани, дръжте се и вие цивилизовано и ще направите достатъчно - няма нужда от истерии... Peace
 

# 104
  • Мнения: 25 633
Добре дошла на авторката в Клюкарника. Ей тук може да си намериш компания от ентусиастки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169992.0 - зелени идеи за домашна употреба

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164805.0 - където мина - трева не никне

Виж ми и подписа. Напиши в търсачката Глобално затопляне и ще излязат и други теми. Имаше и една яка на Реза за времето, в което живеем, не и помня заглавието, нещо дали се гордеем... цивилизацията и т.н.



 Дещо, пак не четеш!  Mr. Green
Авторката ясно си го каза - не я интересува нищо друго еко, освен емисиите на СО2. К`во си седнала да я занимаваш с глупости? Това, което си писала, няма нищо общо с климатика й и с хибрида.
Чукча чел, колкото чел (в случая - гледал). Оттам нататък почнал да пише...  Wink Joy

Общи условия

Активация на акаунт