От кога вода?

  • 1 423
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 35 973
От раждането! Как без вода!
Тялото на човек е до 60%  вода. Кръвта съдържа 82% вода, а белите дробове - почти 90%...как без вода.
Водата изхвърля и остатъчните продукти /'отровите', резултат от метаболизма/ от тялото 

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
След 5 месец, но самата тя започна да пие вода доста по-късно.


АМ и кърмата съдържат необходимото количество вода за малкото дете  Peace

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Предлагах вода от раждането.Някои модерни педиатри съветват след пиене на мляко устата да се изплаква с вода.Това предотвратявало млечницата и появата на гъбички в устата.

# 33
  • Мнения: 581
Щом си захранила, предлагай, но не насилвай.
Следи течностите като цяло за деня, не е задължително да е вода, моето изпиваше по литър мляко на ден и вода пропи на 1 г. и 3-4 м.

 Peace Peace
подкрепям,
В началото пырво кырмех а после кашата за захранване, за да не ми намалее кырмата, но понеже сучеше много и имаше много мокри памперси не сым предлагала вода. Чак на 7-8 месеца, когато започна да похапва по-здраво пюрета и нямаше тырпение да суче както преди, му предложих вода - пиеше малко и си набавяше останалото от пюретата и кырмата.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 397
Давах вода от самото раждане, синът ми пиеше по малко можеби защото беше есента зимата, бебка пиеше повече, но пък тя се роди пролетта лятото.

# 35
  • Мнения: 865
давам вода от самото раждане
Peace

# 36
  • Мнения: 506
Никъде никой не е написал да не се дава вода на детето! Не знам къде го прочете това!

Пак прочети поста ми и ако трябва пак ще го напиша перефразирано - не трябва майката да се притеснява, ако бебето не желае вода, защото поема течности и от други места. И съм написала майката да предлага, но да не се притеснява, че "...ще се запече, ако не пие вода..."(ха-ха-ха)
Абсолютно никъде в темата не е написано, че бебето трябва да се лишава от вода.

Аз също съм предлагала вода, но сина ми пропи чак след годинката като започна да яде от деската кухня. И пак да повторя: НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ИЗПАДА В КРАЙНОСТИ!
#Shocked #Shocked #Shocked #ShockedКак реши, че съм писала относно твоя пост, та аз даже не съм го чела Shocked Shocked Shocked, прочетох само първия, на авторката на темата и после изказах мнението си по въпроса.. newsm78
А моя пост е насочен главно към чуждестраните (в Америка, Италия, Германия и др) методи, които постепенно навлизат и в България, а именно да не се дава вода на бебето, а само да се кърми. Naughty
Писах също, че това е само мое мнение, извиних се предварително, ако звучи грубо без да е насочено към някой Sick, но явно това не стига и сега съм обвинена - без да съм виновна #Crazy..и само за оточнение - ако искам да изкажа мнение относно поста на някой, аз вмъквам цитат от него, ти къде видя такова нещо? Shocked

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 18:02 от nikiki

# 37
  • Мнения: 903
Аз започнах да давам вода на Иванна още от раждането й. Нищо, че до година и 2 месеца се кърмихме и започнах късно захранване реших да и давам водичка след всяко сучене, по- късно ядене и т.н. Според мен водата не е вредна, а даже е хубаво да пие поне по- малко Simple Smile

# 38
  • Мнения: 88
Вода давам още от раждането,но без захар. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт