За избора на име и семейните традиции

  • 8 877
  • 159
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 25 620
Въпреки, че не живеем заедно те много ни помагат, всички, и моите родители и свекър ми и свекървата. Особено свекървата, никога не ме е обидила, не ми е казала лоша дума, а като им отидем на гости аз забравям, че имам деца, тя ги поема изцяло и дори не ми дава да правя нищо. Все ни казва излезте, поразходете се. Тя обожава децата ми. Когато са болни се обажда всеки ден да чуе как са, какво правят, оздравяват ли? С такова внимание и търпение се обръща към тях, просто не мога да Ви опиша, даже малко ги глези, ама нищо.  Когато се роди малката всички явно очакваха, че ще я кръстя на нея, но аз я кръстих с друго име. Тя нищо не ми каза даже, напротив каза, че името е страхотно и много и подхожда.
Joy
Dundurela , съжалявам за отклонението, но докато четях думите ти, веднага си представих как някоя друга снаха се оплаква от свекърва си точно заради това, с което ти се хвалиш. Просто тълкуването ще е следното: "Абе, помагат, ама като им отидем на гости, ги обсебва, все едно тя им е майка. Не ми дава да правя нищо, защото не харесва моя начин, кара ни да излизаме, уж да се разхождаме, за да не й пречим да се изживява като майка на децата ми, а как ги лигави самоооо!  ooooh! И като се разболеят, ежедневно ме контролира по телефона, пита как са, оздравяват ли, защото се съмнява, че аз съм добра майка и мога да се грижа за тях, също и се съмнява в методите ми на лечение. И да ви кажа, толкова е подла и двулична, че когато се роди малката и всички очакваха да я кръстя на нея, тя не показа колко е сърдита, а най-лицемерно заяви, че името й харесва и че много й отива! И това пред сина си, да се изкара много добричка. Като че не знам каква подлярка е, мразя я тази жена, не мога да я дишам направо!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out"
 Joy

# 121
  • София,
  • Мнения: 4 267
[ Joy
Dundurela , съжалявам за отклонението, но докато четях думите ти, веднага си представих как някоя друга снаха се оплаква от свекърва си точно заради това, с което ти се хвалиш. Просто тълкуването ще е следното: "Абе, помагат, ама като им отидем на гости, ги обсебва, все едно тя им е майка. Не ми дава да правя нищо, защото не харесва моя начин, кара ни да излизаме, уж да се разхождаме, за да не й пречим да се изживява като майка на децата ми, а как ги лигави самоооо!  ooooh! И като се разболеят, ежедневно ме контролира по телефона, пита как са, оздравяват ли, защото се съмнява, че аз съм добра майка и мога да се грижа за тях, също и се съмнява в методите ми на лечение. И да ви кажа, толкова е подла и двулична, че когато се роди малката и всички очакваха да я кръстя на нея, тя не показа колко е сърдита, а най-лицемерно заяви, че името й харесва и че много й отива! И това пред сина си, да се изкара много добричка. Като че не знам каква подлярка е, мразя я тази жена, не мога да я дишам направо!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out"
 Joy

[/quote/

Незнам защо, но ми се струва че неправилно си изтъркувала моите думи, мога напълно да те уверя че свекърва ми наистина е страхотна и това което ти си написала сигурно се отнася за твоята свекърва. Е разни хора разни идеали!!!!!!!!!!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 122
# 123
  • Мнения: 2 309
Дундурела, мисля, че кака Сийка се шегува  Laughing иронизира повечето майки от форума, а не теб  Grinning

# 124
  • София,
  • Мнения: 4 267
надявам се. Joy Joy Joy

# 125
  • Мнения: 179
Дундурела, мисля, че кака Сийка се шегува  Laughing иронизира повечето майки от форума, а не теб  Grinning
И аз мисля така.Макар,че отскоро съм във форума и съжалявам,че толкова скоро изказвам мнение по въпрос на друго мнение.Кака Сийка просто показва същата ситуация,но от друга гледна точка,хората сме различни,уви...

# 126
  • Мнения: 1 062
Моите деца са кръстени на себе си. Просто тези имена ми харесаха и така ги кръстих, не робувах на традиции и подобни. Кръсти го така както ти харесва, цял живот ще носи името, което му дадеш, а ако ти не го харесваш, как детето да си го заобича.

# 127
  • Мнения: 24 467
Спазването на тази, че и на редица други традиции, не прави семейството или рода по- задруженr. Те просто са вид ограничения, наложени не по логичен, а по недемократичен начин. Ако спазването им налага за някой от членовете на такава общност трудности или поне не е приятно- няма смисъл от подчинение на такива правила.
В нашето семейство също не се кръщаваме един на друг. Аз, самата, не съм кръстена на никоя баба или дядо, никой не е бил обиден от това. Напротив, бабите ми са ме отгледали основно и съм усещала винаги грижа и обич от тяхна страна. Дори едната ми баба, на чийто имен ден съм почти родена, не харесва името си и сама е предложила на родителите ми да не го ползват.
Собствените си синове сме кръстили според това, което на нас ни допадна- на календарните светии от Православния църковен календар, до чиито празници са най- близко рождените им дати.

Последна редакция: пт, 18 яну 2008, 10:28 от Judy

# 128
  • Мнения: 6 993
Според мен за традиции може да се говори ,ако например внукът ще носи имената на дядо си ,както неговият баща носи на своя дядо и така се запазва наистина традиция в рода.
В на моя мъж рода е така.
Майка му е искала вместо Христо да е Христофор  Rolling Eyes Направо се радвам, че не са и дали Mr. Green
На мен ми се пада хубаво име на ред. Като искат първото да е на дядото, на дядото ще е. Ако е момиче, да видим дали толкова ще се натискат за името и продължението на скъпоценния си род Laughing
Сега се сещам как кръстиха братовчедка ми на дядо ми. По-късно се роди братчето и, кръстиха го на свекървата и на дядо ми му беше мъчно, че не е на него с истинското му име Crazy Не е правил сцени, де, ама споделил на баба...

# 129
  • София
  • Мнения: 197
Аз казах на жената "Ти ще го раждаш, каквото име избереш това ще е! Нямам претенции." и тя го кръсти на майка ми .....

Точно това каза и съпруга ми - баща му е Димитър, майка му Димитрина - взех Д и стана Даниел, а понеже  и майка ми е Ани - сега няма никой сърдит Simple Smile
Според мен е много важно да не се натрапват някакви отживелици, защото само се създава излишно напрежение, което не е от полза за мама и бебе   bouquet

# 130
  • Мнения: 22 908
Кръстихме детет с име,което ни хареса.Не ме интересуват въжделенията на родата.И да е имал недовони,нищо не са казали.

# 131
  • Мнения: 86
Я моля те кръсти бъдещото си детенце с най-хубавото име,в то е това което ти си измислиш.Аз моите не съм ги кръщавала на никой!Е имаше малко сърдити,но пък всичко мина и замина!

# 132
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Кръстихме детет с име,което ни хареса.Не ме интересуват въжделенията на родата.И да е имал недовони,нищо не са казали.
  Така мисля и аз.Всеки трябва да кръсти детето си както си реши newsm10

# 133
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Направо недолюбвам тази приемственост.Аз съм потърпевша,защото не "подновявам" името на баба ми от мъжка страна ,а го потретвам.Баща ми е с двама братя и всеки от тях е кръстил момичето си Стефанка,а момчетата за "разнообразие" Димитър(и трите).Когато им ходех на гости не ни наричаха по имена,а малката,средната и голямата.
Питах маман,защо поне мен(аз съм по-малка от брат си) не е нарекла по свой избор,а тя каза,че баща ми отказал за я вземе от родилното ако и аз не съм на майка му.
Сега по стечение на обстоятелствата дъщеря ми носи името, с което е искала да ме запише. Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 1 274
Ще ставам свекърва и отсега се подготвям  Laughing  - внучка ако имам - с моята буква трябва да и започва името! Засега сме се спряли (след семейно обсъждане) на Касиопея  Joy По-долу прочетох за магическата сила на буквата "К" и нямам търпение довечера да разкажа у дома още аргументи в моя полза  Laughing И за да няма изненадки кандидат-снахата ще е уведомена предварително - все пак съм великодушна  Wink Просто е абсолютно сигурно (отсега) колко страхотна маминка (не баба) ще съм и за да улесня сина ми, не за друго  Hug
Наистина много бих се радвала, ако е така! само да съм жива

Общи условия

Активация на акаунт