Зимни хали вънка веят, а АПРИЛки хубавеят!!!

  • 11 825
  • 297
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 82
kalli и аз мерси-голямо-копнах си списъка и го прочетох по диагонал утре ще му се задълбоча по-обстойно.
mona77 разгледах продуктите за пръв път ги виждам тези пасти за зъби-ефикасни ли са?а и доста евтини ми се виждат за много добри продукти!!?? Thinking[color=blue]момичета вие видяхте ли ги някой ползвал ли е?[/color]

# 91
  • Мнения: 96
Здравейте!
Аз още нямам финален списък, но събирам всички чужди Laughing
Вчера пак се изкуших и купих две много сладурски дрешки за бебка. За съжаление нямам фотоапарат тук, но ще ви ги снимам по-нататък.
Днес бях в Пигис Хаус и съм страшно доволна. Попаднахме на една много приятна продавачка, която ни разказа всичко от-до. За количките, легълцата, дрешките, козметиката и всичко останало. Беше супер полезно, особено за новобранци като нас.  Сега обаче имам няколко въпроса към по-опитните майки:
1. Дайте повече мнения за помпата за кърма. Препоръчаха ни на Авент, за 92лв, което никак не е малко (а някой беше писал от вас, че не препоръчва да си купуваме скъпа помпа от сега). Обясниха ни, че ще ми трябва, ако кърмя, и че ако рискувам с по-лоша, ще е болезнено.
2. Количка - да си призная досега въобще не съм проучвала въпроса. Знам само това, което научих днес. Харесахме една количка за 1000 лв. Тя е с кош за новородено, с кош за по-голямо дете и преносим кош (с поставка за кола). Това много ли е скъпо? Гледам че повечето от вас спрягат цени към 300лв... Това с всички джаджи ли е или купувате трите неща поотделно? newsm78
3. Кошарка - ако някоя от вас си е купила вече, моля дайте инфо. Какви ще взимате? За какви пари? Аз, както ви писах по-рано, харесвам моделите на Грако. Те изглеждат по-скъпи, но са с всички присполобления, които иначе се купуват отделно. Струва ми се, че като се дръпне чертата и излиза почти еднакво...

Аз съм ЗА анатомичната ваничка. Тази, която гледахме, имаше място за поставяне на бебчето като е съвсем малко, и такова за седнало положение.

Извинете за дългия пост Hug

# 92
  • Мнения: 6 713
Здравейте момичета Hug

Сега разгледах албума - страхотни неща сте накупили, и ние съвсем скоро ще се заемем с таткото по -сериозно Party
И коремчетата ви са супер Hug Ще взема и аз да се заснема тези дни да си покажа коремчето Grinning

Освен киселините, които имам всяка сутрин, ми се появи и гадене заедно с киселините! Няколко дни подред преди закуска, а понякога и след това.  Close 

Относно мазането на корема и бедрата - прекратих всякакво мазане засега, защото нали имах едни лишеи по лицето, и спрях да се мажа с каквито и да било кремове за лице, само чист вазелин и ми минаха засега! Дано да не се появат пак. Но веднъж се намазах с олиото на Чико по бедрата и корема и пак се обринах на лицето! Явно кожата ми е ужасно чувствителна Shocked

Aquariel, как си с коремчето? Аз пих и една смекта онзи ден (питах аптекарката и каза, че няма никакъв проблем, давало се и на бебета) и май съм по-добре вече newsm78

# 93
  • Мнения: 200
ЛУРДЕС от вчера съм окей Simple Smile Ям каквото ми падне и няма проблем, може да съм се простудила малко. Радвам се че и ти си по-добре.  Hug За следващият път ще знам и аз да си взема смекта  Peace
За гаденето с киселините е нормално, даже съм чела че може малко и да се повърне храна, пробвай прясно мляко, аз само това пия сутрин. На мен пък вечер ми се гади нещо  newsm78
Сладки сънища момичета и на бебчовците също  Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 19
добро  утро

Пак е понеделник и  въобще не ми  се работи. Вече ми  се иска да съм си  вкъщи  и  да обикялам по магазините и да не ставам рано  за работа.

Днес отивам на зъболекар да хвърли  един поглед дали нямам пак ниякоя плмба - дано  да ми  се размине машинката този път.
 А пък утре съм на ЖК и  ще трябва да си пускам  ПК.
Дано  всичко  да е наред. нямам търпение да видя бебка .

Лек ден на всчики и  лека седмица.

# 95
  • Мнения: X
Здравейте момичета, честитя ви на всички Новата година, защото чак сега се включвам!!! Аз едва в петък се дотътрих до Варна, предполагам всички усетихте зимната обстановка-ние прекарахме 2 дни по пътищата, и малко се притеснявам, защото доста се раздрусах, а знам, че не е добре за бебето-дано всичко да му е наред!
 Започвам с въпросите, че много ми се насъбраха:  има ли някои от вас, които са се ориентирали към тези леките кошари, сгъваемите-надявам се да ме разберете, защото вкъщи място за дървена няма. Но не знам каква марка е добре да е! А за количка аз съм си избрала Chipolino Pooky – мисля, че  така се пишеше-някакви отзиви за нея да ми дадете?
  Въпрос към варненските мами-от кои магазини ще пазарувате? А също и дали вече сте се насочили къде и при кой лекар ще раждате? Аз искам в Майчин дом, но тъй като не ми е водена там консултацията се чудя въобще дали да ангажирам специален лекар от там, при който да ида на няколко прегледа преди това или да се доверя на дежурният екип? А също и дали някоя от вас е ходила или мисли да посети някой от тези курсове за бременни и ако да-къде?
 Аз напоследък доста често сънувам едни такива сънища, че бебето се ражда, а в къщи не сме купили нищо за него, ама НИЩО!!! И сега по цял ден за това мисля, а все още не искам нищо да купувам-не знам дали е от суеверие, по-скоро искам да ми е по-спокойно, да имам време да обикалям надълго и на широко по магазините, за да избера най-хубавите неща, но това притеснение ще ме довърши, станала съм кълбо от нерви....а и се притеснявам, че няма да съм добра майка, като се върнем от болницата и няма да знам какво да го правя това дете-сама ще си го гледам, моят любим сигурно ще предпочете да е на работа, пък и аз май ще съм по-спокойна да не ми се мотае между краката  и като ги събера всичките тези неща.......ми идва да плача 24 часа в денонощието!
   Извинявайте и за дългия пост и за лошите мисли, дано не съм ви развалила настроението. Благодаря ви, че ви има и че научавам доста неща от тук.

# 96
  • Мнения: 2 531
Аз мисля че има и още излишни неща за първо време!
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето

1. Дрехи, спално бельо + други текстилни изделия

1.1. Бодита с дълъг ръкав – 3-5 бр
1.2. Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) – 5-6 бр.
1.3.Бодита с къс ръкав (или камизолки) – поне 5 бр 
1.4. Ританки - 5 бр
1.5. Чорапки – 5-8 бр.
1.6.Шапка за навън – 1-2 бр
1.7.Шапка за след баня – 1-2 бр.
1.8. Хавлийки за баня – 2-3 бр 3 - една за баня и една за дупето!
1.9. Възглавнички (до 3 месеца са излишни) – 1-2 бр.
1.11. Лигавници– 3-5 бр.
1.12. Обиколник – 1-2 бр. (до 6 мес-излишен)
1.13.Одеало лекичко (или тънко спално чувалче ) – 2 бр.
1.14.Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) –     1-2 бр. ..
1.15.Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 4 бр
1.16. Ръкавички, за да не се дере по лицето

Тензухени/памучни пелени – 6-8 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото, а и за цедене на сокове)
1.16.Комплект за излизане навън (панталоче, дебела блузка, космонавт, шапка, шал, ръкавички) 3-4 бр.
1.17. Комплект за изписване


2. Аксесоари и принадлежности за хранене

2.1. Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия2..2. Биберон залъгалка –2 бр.
2.3. Помпа за изцеждане на кърма 
2.4. Биберони за шише 0-4 м. – 2-4 бр
2.5. Шишета - 4 бр. 
2.6. Четка за шишета и биберони – 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберони
2.7. Термобокс за шишета единичен или двоен ...
 3.  Хигиена

3.1. Бебешки сапун
3.2. Гъбка за баня (много нежна, да не дразни кожата на бебето)- никога не съм ползвала и смятам че са развъдници на бактерии!
3.3. Бебешко гребенче и четка
3.4. Бебешко олио или зехтин – (Бюбхен)
3.5. Бебешки клечки за уши с ограничител -отрича се чистенето на уши с клечки- само се попива отвън мидата!
3.6. Мокри кърпи
3.7. Ножичка / нокторезачка  . 6.00
3.8. Носов аспиратор .4.00 - от опит - не върши никаква работа!
3.9. Памперси за новородено
3.10. Прах за пране за бебешки дрехи
3.11. Сапунерка
3.12.Термометър за вана
3.13. Цинков крем против подсичане
3.14. Шампоан за тяло и косичка
(Козметика – на Бюбхен)

 4. Аптечка


4.1. Бебешки термометър
4.2. Лепенки за пъпче – може и да не потрябват – на доста бебета пъпчето им пада в болницата
4.3. Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето
4.4. Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето
4.5. Чай против колики HIPP не са от първа необходимост за новороденото!
4.6.Капки против колики - Sab Simplex


 5. По-крупни покупки

5.1. Корито/ваничка за къпане - анатомична + стойка
5.2. Бебешка количка + чанта 
5.3. Легло/кошарка + матрак
5.4. Маса/шкаф за преобличане
5.5. Стерилизатор (електрически или за микровълнова) –
5.6. Столче за кола
5.7. Бебефон- в апартамен може спокойно и без него да минете
5.8. Шезлонг  
5.11. Кенгору

6. Други

6.1. Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки –  В началото бебето не може да ги вижда или да играе, но е добре да се закачат на леглото шарени играчки. Специалистите твърдят, че така бебето ще “прогледне” по-бързо и ще има върху какво да съсредоточава погледа си - толкова подаръци ще получите, че ще се чудите какво да ги правите!
6.2. Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето
6.3. Непромокаема постелка за легло
6.4. Непромокаема постелка за повиване
6.5. Стаен термометър
6.6. Дъждобран за количката
6.7. Одеялце за количката (или спално чувалче)
6.8. Хавлии или пелени върху плота/подложката за повиване – поне 3 броя


7. За мама

7.1. Крем за зърна(гермастан)
7.2. Подплънки за кърма
7.3. Сутиен за кърмачки


Сори, ако досадих  Peace

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 1 271
Добро утро!
Да са живи и здрави всички именици!!!   bouquet
Аз още дори не съм почнала да си правя списък, но скоро и това ще стане  Blush

# 98
  • Мнения: 165
добро утро и от мен Hug
vercho , каква марка е количката която си харесала? аз също съм се насочила към колички около тази цена ,но все още не мога да се спра на някоя. ако ми хареса визуално е тежка ,ако пък е лека външния вид нещо не ми допада .
иначе за останалите покупки още малко и почвам постепенно да ги набавям.

# 99
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро и от мен Simple Smile

И аз съм на работа и така както усещам се очертава мнооооого дълга и досадна седмица Simple Smile

За количка аз също за сега съм се спряла на Пуки на Чиполино, ама мисля Февруари да я купуваме, та ще видим, до тогава има време, може да си харесаме друга Simple Smile

За легълце ние си бяхме харесали такова дървено, с бебешка кошарка, дето става по късно на голямо легло, ама кумувете решиха че ще ни го подарят и вече са го поръчали Simple Smile За което аз съм много щастлива, защото изработката ще им отнеме месец - месец и половина и сега съм спокойна, че предварително са помислили Simple Smile

Кали много благодарим за списъка, аз сега си го изпринтих и смятам като влезна в седми месец да започвам сериозно с покупките Simple Smile

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ, ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО МНОГО ЩАСТИЕ Simple Smile

Приятен ден на всички Simple Smile

# 100
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета!
Досега писах един дълъг-дълъг пост и нещо системата ме изхвърли и сега започвам отначало:(
Много хубави дрешки сте накупували за бебоците. И аз правя едни списъци, поне 3-4 варианта имам, но все още не ми остава време да поразгледам сериозно магазините. В общи линии списъците са подобни на този на Kalli. Черпих "вдъхновение" от темичката на мартенските мами, които имат публикувани няколко списъка  Wink Но все още не ми е ясно колко бодита ще ми трябват с дълъг ръкав и ританки (цели бодита) и колко без ръкав и без ританки?!? като за пролетно-лятно бебе. Мисля да обикалвам със сестрата на мъжа ми, на нея и е най-прясно и определено ще ми помогне.
За кошарките, мсиля да си вземем една сгъваема -лекичка, те по принцип ги дават до 3-годишно дете, но кошарката на племенничката вече се е строшила отстрани - за по-малко от година, така че не мился да разчитам твърде дълго на такава кошарка - ианче като цени са доста по-добри от дървените. Но пък дървените кошари според мен имат голям +: по-високи са преградите - детето доста по-късно ще може да ги прескача, определено по-стабилни са, има варианати, които са с колелца и после колелцата могат да се махнат, което е много удобно за вече по-голямо дете. Остава да намерим място в стаята за дървено легълце Wink
Vercho, за количките и аз съм същата - все ми попада окото на по-скъпичките. Има колички, при които за 600 лв. си купуваш зимен кош, кошница и летен вариант на количката - тоест 3 в едно. За 300 лв. не съм виждала да включва толкова неща?
А вие мислите ли да взимате зимен кош за бебоците?? защото на повечето колички дават, че не стават за новородено до 6 м.

# 101
  • Мнения: 269
Добро утро , момичета !!
честит имен ден на всички празнуващи.
Аз засега съм купила само 1 боди с къс ръкав от Джъмбо.
За легло се бях спряла на варианта комбинирано, което после става юношеско, но моя мъж е на друго мнение.
Категорично беше против , защото смята , че това скринче с чекмеджетата , което е вътре в леглото ще е малко за дъската за повиване.Смята да вземем отделно легло и отделно скрин (по-голям).Смятате ли ,че е прав ??? Някой има ли такова легло ??
Другото , което казва е , че съм мислила много занапред ( в смисъл , че ще ползвам легло 15 години ). Какво ще кажете , дали е така ???

# 102
  • Мнения: 410
добро утро и от мен.честит имен ден на всички именници!  bouquet.като гледам списъците на мен няма да ми трябват бодита с къс ръкав,защото тука ще е зима и май ще купувам само с дълъг newsm78-незнам,ще реша после.сега се хващам малко да поошетам-до после мами.

# 103
  • Мнения: 200
Добро утро и от мен. УФ днес ми е първият работен ден  и въобще не ми се ходи  Tired
Ние с таткотоп решихме февруари да пазаруваме.
Да ви споделя нещо ми е много притеснено за бебката. Откакто се друсахме по пътищата т.е от миналата сряда я усещам много по лекичко да рита, смисъл преди риташе много силно, чак се стрясках, и доста на често. Сега е по-рядко и слабичко, едно нежничко. newsm78 А четох някъде че ритничетата търябвало да се усилват. Нещо ме хваща паниката сериозно. Все си викам абе от утре ще рита по-силно днес я мързи, ама няма. Мислите ли че трябва да се притеснявам ? Sad

# 104
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Здравейте и честито на всички именници!

milenag Ние имаме такъв тип кошарка, но като гледам сегашните модели, нашето е май по-голямо. Мястото за повиване е с размери 45*70см (по памет цитирам) и никак не е малко, а после това място можеш да го ползваш за бебешки играчки и козметика.

за покупките Още нищо не съм купила, не се чувствам в напреднала бременност и още не ме е обзело настроение за покупка. Като ми порастне корема повечко, тогава почвам.  Laughing
Пък и чакам да се освободи кошарката от баткото, за да има къде да нареждам дрешките. Поръчали сме едно легло на баткото от Икеа, но с тази пътна обстановка няма да дойде скоро.

за ваничките - Ние имаме от баткото останала една анатомична със стойка - много е удобна и доста дълго време я ползвахме. Той се събираше в нея докъм 4г. Разбира се не е нещо от първа необходимост веднага след раждането, защото както някои мами писаха, в началото бебето не се къпе във ваничка, а се полива. После обаче е голям кеф да го оставиш да си поритка в топлата вода.

Емма - Още не съм се ориентирала при кой доктор ще раждам. Всичко зависи от това, дали бебка ще се обърне с главата надолу или не. Ако ми се очертава секцио, ще ангажирам определено лекар. Ако обаче се очертава нормално раждане, по-скоро ще отида да раждам без допълнителни уговорки. А пък за магазините - не съм тръгнала да обикалям, но засега съм си набелязала - Хиполенд, детски маркет Слънчо, Бебчо, Штъркел.

за бодитата - май няма да ни трябва много долни бодита с дълъг ръкав. Аз ще заложа на бодитата с къс. Април и Май ще слагам отгоре дрешки с дълъг ръкав и мисля, че няма да му е студено на бебока. А пък от Юни нататък бодитата с дълъг ръкав стават излишни.

Общи условия

Активация на акаунт