Зимни хали вънка веят, а АПРИЛки хубавеят!!!

  • 11 809
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 080
А добре тогава, в България къде имат магазини - само в София или и в други градове - Търново, Варна?
 newsm78 newsm78 newsm78

# 76
  • Мнения: 319
Момичета, организира се молебен за Елвира! Вижте темата, ако ви интересува и, който вярва, че това може да помогне, може да се включи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254129.20

Нямам думи........това е ужасно,но защо едва сега се разгласява за случая?Прочетох статията  където споменават имената на 4-мата лекари работили в екип и извършили операцията на Елвира........,но никъде не видях името на Анестезиолога направил грешката да завиши 3 пъти упойката й ShockedСпоред мен носи много по-голяма отговорност за случилото се,отколкото екипа!!!!!

# 77
  • Мнения: 1 095
Момичета, организира се молебен за Елвира! Вижте темата, ако ви интересува и, който вярва, че това може да помогне, може да се включи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254129.20

Нямам думи........това е ужасно,но защо едва сега се разгласява за случая?Прочетох статията  където споменават имената на 4-мата лекари работили в екип и извършили операцията на Елвира........,но никъде не видях името на Анестезиолога направил грешката да завиши 3 пъти упойката й ShockedСпоред мен носи много по-голяма отговорност за случилото се,отколкото екипа!!!!!
ДОкторицата се казва Добрева

# 78
  • Мнения: 134
Момичета, организира се молебен за Елвира! Вижте темата, ако ви интересува и, който вярва, че това може да помогне, може да се включи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254129.20

Нямам думи........това е ужасно,но защо едва сега се разгласява за случая?Прочетох статията  където споменават имената на 4-мата лекари работили в екип и извършили операцията на Елвира........,но никъде не видях името на Анестезиолога направил грешката да завиши 3 пъти упойката й ShockedСпоред мен носи много по-голяма отговорност за случилото се,отколкото екипа!!!!!

Сиска ужасно е дори да си го помисли човек  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
не екипа ами начело с "милия" директор на болницата и анестезеолога заслужават на центъра на Варна да ги растрелят  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 79
  • Мнения: 200
Цитат
Момичета, организира се молебен за Елвира! Вижте темата, ако ви интересува и, който вярва, че това може да помогне, може да се включи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254129.20
Аз се чудя хората виновни за състоянието на Елвира как живеят и как спят нощем  #Cussing out Много жестока съдба има това момиче!
Трябва ако имаше някакво правосъдие в България досега целия екип да е осъден за лекарска грешка и да си понесе наказанията! Такова нещо няма. Те за убийство дават 3 месеца, а за лекарска грешка поне аз не съм чула да има осъден лекар  newsm78
Аз ще се помоля на 13ти за нея!   Praynig
Благодаря момичета за инфото и адресите  Hug на магазините   bouquet

# 80
  • Мнения: 97
А добре тогава, в България къде имат магазини - само в София или и в други градове - Търново, Варна?
 newsm78 newsm78 newsm78

За сега само в София.

# 81
  • Мнения: 547
Здравейте,вчера и аз ходих до Джъмбо,но се престраших и взех за първи път само по едно нещо на двата бебока ще кача снимките.Вие какви размери взимате от тези за 0-3 месеца ли защото на мен ми изглеждат много малки като се сложи и памперса въпреки че взех точно такива.Да знаете магазин за детски мебели където има налични гардеробчета,ракла,скрин защото мисля да си харесам и после като се родят бебоците мъжът ми да отиде да ги вземе,но неискам да поръчвам предварително.

# 82
  • Мнения: 2 531
Харесала съм Phil&Ted's с допълнителна седалка, защото нямам намерение да спирам работа след раждането, каката не ходи на ясла и ще трябва да ги взимам и двете с мен, а това е свързано с много ходенепеша.
Ако не е прекалено любопитно какво работиш ? Не мога да си представя как се съвместява работа с гледане на 2 деца  Shocked Иначе разгледах моделите на тази фирма , изглеждат удобни  Peace

# 83
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!
Аз днес показах на свекито какво съм купила и тя много ги хареса  Laughing .За разлика от таткото тя ме подкрепя да започвам с покупките и ми сподели,че и тя вече харесала доста неща за бебка ама не смеела да купува,че да не ме обиди.Така че аз от утре започвам още по-смело с покупките  newsm44 .Днес съм намислила да се захвана с разчистването на един шкаф,в които мисля да държим дрешките на малката и от утре да започвам да го пълня  newsm53 .
Това е от мен за сега.Приятен ден на всички  newsm51 !!!

# 84
  • София
  • Мнения: 1 391
Харесала съм Phil&Ted's с допълнителна седалка, защото нямам намерение да спирам работа след раждането, каката не ходи на ясла и ще трябва да ги взимам и двете с мен, а това е свързано с много ходенепеша.
Ако не е прекалено любопитно какво работиш ? Не мога да си представя как се съвместява работа с гледане на 2 деца  Shocked Иначе разгледах моделите на тази фирма , изглеждат удобни  Peace


Хареса ми реакцията ти Joy. Занимавам се с внос на медицински пасти за зъби и витамини за бременни и кърмачки от Германия и Англия/но няма да споменавам марки, че ще ме бият, ако ти е любопитно ще ти пиша на лични/. С други думи работя за себе си и ако искам да изкарвам пари, трябва да бачкам без прекъсване.

# 85
  • Мнения: 82
mona77 че кой ще те бие-бързо споделяй за марките може и клиентела да натрупаш... newsm74

# 86
  • Мнения: 2 751
Здравейте,вчера и аз ходих до Джъмбо,но се престраших и взех за първи път само по едно нещо на двата бебока ще кача снимките.Вие какви размери взимате от тези за 0-3 месеца ли защото на мен ми изглеждат много малки като се сложи и памперса въпреки че взех точно такива.Да знаете магазин за детски мебели където има налични гардеробчета,ракла,скрин защото мисля да си харесам и после като се родят бебоците мъжът ми да отиде да ги вземе,но неискам да поръчвам предварително.
Аз взех бодита 3-6 месеца. Другите са ужасно малки. А и за 1 месец след раждането бебето така бързо расте, че просто няма смисъл от толква малки бодита, освен ако не дай Боже се роди по-рано бебока  Peace

По молба на Aquairel....

Ето малко споделен опит:
Аз си взех около 6-7 бодита, 3-4 ританки, 3-4  цели камизолки, 2-3 жилетки, чорапки, лигавници, ръкавички (за да не се дере в началото).
Купете си и 1-2 комплекта пелени-много са удобни за различни цели. Тензухените за сокове, а другите си ги слагах на рамото като гушках бебето или ги слагах като постелка преди да легне я на някой креват, я на дивана...
Иначе съм фен на Чико-помпата за кърма и стерилизатора ми за МВ са от Чико и съм много доволна, както и шишетата ми са на Чико.
За биберони препоръчвам каучокови-по-меки са като за начало.
Както и за биберони за шишета  Peace
За козметиката-с две ръце препоръчвам Бюбхен и в никакъв случай Джонсън  Naughty

Ето направо един списък, като някои неща са излишни според мен:

Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето

1. Дрехи, спално бельо + други текстилни изделия

1.1. Бодита с дълъг ръкав – 3-5 бр
1.2. Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) – 5-6 бр.
1.3.Бодита с къс ръкав (или камизолки) – поне 5 бр 
1.4. Ританки - 5 бр
1.5. Чорапки – 5-8 бр.
1.6.Шапка за навън – 1-2 бр
1.7.Шапка за след баня – 1-2 бр.
1.8. Хавлийки за баня – 2-3 бр 3
1.9. Възглавнички (до 3 месеца са излишни) – 1-2 бр.
1.11. Лигавници– 3-5 бр.
1.12. Обиколник – 1-2 бр. (до 6 мес-излишен)
1.13.Одеало лекичко (или тънко спално чувалче ) – 2 бр.
1.14.Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) –     1-2 бр. ..
1.15.Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъф – 4 бр
1.16. Ръкавички, за да не се дере по лицето

Тензухени/памучни пелени – 6-8 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото, а и за цедене на сокове)
1.16.Комплект за излизане навън (панталоче, дебела блузка, космонавт, шапка, шал, ръкавички) 3-4 бр.
1.17. Комплект за изписване


2. Аксесоари и принадлежности за хранене

2.1. Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия2..2. Биберон залъгалка –2 бр.
2.3. Помпа за изцеждане на кърма 
2.4. Биберони за шише 0-4 м. – 2-4 бр
2.5. Шишета - 4 бр. 
2.6. Четка за шишета и биберони – 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберони
2.7. Термобокс за шишета единичен или двоен ...

 3.  Хигиена

3.1. Бебешки сапун
3.2. Гъбка за баня (много нежна, да не дразни кожата на бебето)
3.3. Бебешко гребенче и четка
3.4. Бебешко олио или зехтин – (Бюбхен)
3.5. Бебешки клечки за уши с ограничител
3.6. Мокри кърпи
3.7. Ножичка / нокторезачка  . 6.00
3.8. Носов аспиратор .4.00
3.9. Памперси за новородено
3.10. Прах за пране за бебешки дрехи
3.11. Сапунерка
3.12.Термометър за вана
3.13. Цинков крем против подсичане
3.14. Шампоан за тяло и косичка
(Козметика – на Бюбхен)

 4. Аптечка


4.1. Бебешки термометър
4.2. Лепенки за пъпче – може и да не потрябват – на доста бебета пъпчето им пада в болницата
4.3. Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето
4.4. Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето
4.5. Чай против колики HIPP
4.6.Капки против колики - Sab Simplex


 5. По-крупни покупки

5.1. Корито/ваничка за къпане - анатомична + стойка
5.2. Бебешка количка + чанта 
5.3. Легло/кошарка + матрак
5.4. Маса/шкаф за преобличане
5.5. Стерилизатор (електрически или за микровълнова) –
5.6. Столче за кола
5.7. Бебефон
5.8. Шезлонг
5.11. Кенгору


6. Други

6.1. Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки –  В началото бебето не може да ги вижда или да играе, но е добре да се закачат на леглото шарени играчки. Специалистите твърдят, че така бебето ще “прогледне” по-бързо и ще има върху какво да съсредоточава погледа си
6.2. Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето
6.3. Непромокаема постелка за легло
6.4. Непромокаема постелка за повиване
6.5. Стаен термометър
6.6. Дъждобран за количката
6.7. Одеялце за количката (или спално чувалче)
6.8. Хавлии или пелени върху плота/подложката за повиване – поне 3 броя


7. За мама

7.1. Крем за зърна(гермастан)
7.2. Подплънки за кърма
7.3. Сутиен за кърмачки


Сори, ако досадих  Peace

# 87
  • Мнения: 70
kalli, как така ще си досадила. Та нали разчитаме на мамите с опит да споделят и да помагат  Simple Smile
А покупките ви са страхотни момичета.
Само да се пооправи малко времето и ще направим и ние един маратон по магазините. Не искам да оставям всичко за последния момент. А и мъжо заяви, че иска всичко предварително да вземем, и да не се налага той да избира нещо сам  Grinning
 

# 88
  • София
  • Мнения: 1 391
mona77 че кой ще те бие-бързо споделяй за марките може и клиентела да натрупаш... newsm74

Ама ако стане напечено ще се застъпиш за мен Mr. Green www.ajona.dir.bg

# 89
  • Мнения: 200
Добър вечер момичета Simple Smile
Ние тъкмо се върнахме от гости и аз съм на чашка фреш и реших да ви видя  HugТъй като нашите приятели си имат бебче на 1 годинка и малко, ни подариха едно тяхно страхотно термометърче за вана във формата на костенурка, ще го снимам утре Simple Smile И така вместо аз да си купя първото нещо за бебка, те ни го подариха, мислите ли че това е добре  newsm78
кали златна си!  Hands Clap Страхотен списък, аз ще се водя по него. Даже си го копирах и утре на работа ще си го принтирам  Crazy
Благодаря ти!  Heart Eyes
Аз като най-срамежлива чак сега качих снимки на коремчето и на таткото в албума Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт