Минусовите температури и разходките навън

  • 2 661
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 287
Днес примерно изведох малкия за около 30 мин, въпреки че навън бе -12.
В часът на мама казаха, че е полезно да се извеждат децата навън дори при доста минусови температури. Както някой беше писал по-горе: така се каляват. Борко сега е с хрема и педката каза, че е препоръчително да го извеждам навън, стига да не духа вятър и да няма мъгла. Така, че обличай детето добре и атака на снега Simple Smile

# 31
  • Мнения: 423
Аз не смея да ги извеждам, че и без това са все болни. Освен това последните дни на мен самата ми замръзват и ръцете, и ушите, и носа, и бузите само за 10-15 мин. навън, а какво остава за децата.

# 32
  • Мнения: 1 555
Задължително и бебка и батко и са навън за по 1 час, НО постоянно се движим, защото иначе застоиш ли се на едно място за около 2-3 мин става страшно ! Така децата наистина се каляват, естествено да са и добре облечени !

# 33
  • София
  • Мнения: 7 097
Изкарвам я всеки ден и стоим по 1 час даже навън. Разхождаме се, вчера се събраха с още няколко приятелчета и се търкаляха в снега. Бяха много щастливи.

# 34
  • Мнения: 4 555
Извеждам я по за час и половина - два. При това не е кой знае колко добре облечена, понеже не може да търпи дебели дрехи по себе си, особено шапки - съдира се от рев. Така че я извеждам с една тънка шапчица, яке и на краката терлички над ританките. Даже чорапи не й слагам. Количката не е покрита с нищо.

# 35
  • София
  • Мнения: 614
Ох,точно такава тема исках да отворя и ...ето
Досега винаги съм го извеждала малкия-той е на 1г. и 8м.
Вчера не знаех колко градуса е и го изведох за около 50минути,добре облечен.Обаче като се прибрахме краката и ръцете му бяха доста премръзнали.А свеки като надигна врява и се скараме,че било -11,как може да помъкна детето и т.н.
А пък педито ми каза под -8,-9 градуса,че не се изкарват деца до 2-3 години
Та да ви питам има ли наистина официални препоръки,че и аз започнах да се чудя?
А иначе всеки си преценява,разбира се,но дали има правило?
Днес беше -12 в 12 ч и не го изведох-заради вчера

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
И аз съм фен на закаляването, обикновено е едно от най- леко облечените деца в парка, но ако е под -5 не го извеждам.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 064
Излизаме, да! Най-вреден е въздухът на закрито. Мамата, която не е извеждала детето 2 месеца, по-добре да го направи, защото рискува да стане болнаво. Не може дете да не вижда слънце и въздух 2 месеца, независимо какво е времето. Мен ме спират от разходки - проливен дъжд, ураганен вятър, мнооого гъста мъгла или собствения ми мързел!

# 38
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Излизаме, да! Най-вреден е въздухът на закрито.................
Излизахме ,но преди да падне еднометровия сняг.Сега какво ти излизане, то улиците не са изчистени.Има направени само пътечки по които като се срещнат двама души трудно се разминават

# 39
  • Мнения: 1 092
на мен ми се струва неподходящо изкарването на бебо навън в тези температури Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 005
Тук е -15градуса и не го изкарвам въобще , той и без това кашля newsm78

# 41
  • Мнения: 389
Хайде и аз да си отговоря на въпроса - ами днес излязохме, беше наистина -9 градуса, но имаше слънце и не се усещаше толкова много студа! Според мен, на Криси му се отрази добре разходката - бяха 3 деца, повозихме ги с шейната и поиграха. Май ще продължим с разходките дори и при минусови температури.
Като прочетох толкова много положителни отговори за разходките през зимата, се престраших, за което благодаря на всички вас!

# 42
  • Мнения: 1 685
ние ходим на разходки въпреки, че температурите на вън са минусови.наистина въздухът е чист и полезен  а и щом детето е облечено   добре ...

# 43
  • Мнения: 3 932
Тук (Канада) ако е -8 си е направо пролет, така че излизамв с шейната или на люлките да потича и при -20, стига да няма вятър.
Хубавото е, че Дамян е на 3 години и половина и, когато му стане студено си признава без бой...

# 44
  • Мнения: 1 900
Вчера и онзи ден при нас имаше слънце и въпреки минусовите температури излязохме. Стояхме на терасата където е завет и напича. Облякох го дебело и постояхме около 30мин. Днес нямаше изобщо слънце и не посмях. Дано да не го разболея ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт