Албена Денкова: Застигна ни проклятието на Моцарт ...

  • 18 305
  • 234
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595

Вече са замесени адвокатите. И при положение, че и двете страни в катастрофата са достатъчно объркани, подложени  на натиск и т.н., то те се доверяват на адвокатите си така, както болните се доверяват на лекарите. А хора всякакви. Ние не знаем всъщност какво става зад кулисите. Още повече, че става въпрос за публична личност.

# 166
  • Мнения: 1 043
Хора сме и трябва да си прощаваме - ако се научим да го правим ще се пречистим и омразата която ни пропива ще си отиде!
Ако аз бях на мястото  на родителите на загиналото момче или момичето в кома, щях да искам да се видя с Максим и ако ми поиска прошка да му простя , живота е ценен - това което ми се иска да разберат всички е че от живота и здравето  по ценно нещо няма! Трябва да обичаме живите докато са с нас и да прощаваме на покаялите се.
Може би има виновни за катастрофата и може би вина могат да имат не само Максим - а и самите обстоятелства, това което искам да кажа е че нетрябва да съдим виновните с омразата си - ако трябва да излежи наказание според законите на държавата ни - то нека да си я излежи , но поне да сме хора и да му простим грешката , нека се сетим че не само той може да сгреши .
Ако тяхното дете беше на негово място надали щяха да го намразят ! Щяха да са съпричастни и да го подкрепят докрай - както трябва да се подкрепяме всички - всички който сме хора . Има хора психически зле - такива който отнемат живота защото не го разбират и приемат такъв какъвто е всъщност - дори и на тях небива да мразим, камо ли изпаднали в такава ситуация отнемайки и осакатявайки живот неволно !

# 167
  • София
  • Мнения: 4 423
Трудно се прощава такова нещо.
За мен той е направил предумишлено убийство - в момента, в който се е качил пил на колата се е превърнал в убиец.
Няма никакво значение кой е той, какъв е, какво работи.., факт е, че има едно завинаги почернено семейство, че едно друго семейство от месеци заспива и се събужда с ужасната мисъл дали ще оживее детето им...
Няма какво повече да се каже, жалко е, но е жалко за семействата на пострадалите.

# 168
  • София
  • Мнения: 62 595
Грешка, ама зависи от коя страна на грешката е човек.
Не виждам как си представяш роднините да съчувстват, подкрепят или прощават на този, който е вкарал любимия им човек в гроба.

# 169
  • Мнения: 1 043
Незнам защо толкова много значи за мен това дело и следя как се развива , не съм някоя върла фенка на Стависки - просто малко преди да се случи всичко това седяхме с двете ми дъщери и им стискахме палци - пожелавахме им късмет и се надявахме да победят - защото бяха най добрите на леда ! Просто не мога да повярвам още че всико това се случи - честно казано на мен Максим ми изглежда като едно хлапе - може би се сещам за това колко пъти съм бъркала аз - катастрофирала съм , но слава богу без жертви. Колата ни беше цялата смачкана отзад на едно кръстовище на което не спря недовидял червеното шофъор - малко преди това оставих детето си иначе щеше да е смазано ... но реакцията ми към шофъора на колата бяше - да го попитам добре ли е  Sad , незнам кога се научих да прощавам но ми помага - иска ми се да видите и вие от тази страна.

# 170
  • София
  • Мнения: 4 423
Разбирам желанието ти, но в момента го мислиш от страната на човек, на когото не му се е случвало.
Как да простя на човека, причинил смъртта на девер ми - та той беше само на 40 години, какво да простя? - кефа да изпиеш няколко питиета и да се качиш доволен на волана, без да помислиш, че на този свят съществуват и други хора освен теб и че в колата отсреща може би се вози твоята майка или баща, или дете...
Не, не, прости ми, но не съм толкова благородна.

# 171
  • Мнения: 1 043
Може би си права , може би болката от загубата на близак и обичан човек би променила нещата, не съм губила по този начин никой когото обичам, но пък смъртта не е подминала по друг начин близките ми - не се сърдя на живота , знам че така им е било писано / незнам каде точно го пише и не съм фанатично вярваща в разни небивалици - просто вярвам в живота , всяко човешко същество идва и си отива от този свят по един или друг начин - ако позволя да ме изпълни омраза надали ще мога да дам на всички останали от семейството си  любовта която заслужават , болката от загубата надали преминава - винаги когато се сетя за баба си примено ми е мъчно...   
Иначе що се отнася до проклятията - не съм дорасла за да вярвам в това,  виж в положителна и отрицателна енергия съм сигурна, че има и така се движи животът ни - така както си го подредим, виждаме доброто ако искаме да видим добри и лошото ако искаме лошо  Peace ох как ми се иска да живеем в един малко по друг свят ... найвна съм и ми се иска да сме малко по добри отколкото лоши  Sad

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 21:00 от krissie

# 172
  • Мнения: 4 380
Близките и роднините обърнаха делото в печалбарство.Много е грозно.
http://dnes.dir.bg/2008/01/10/news2526369.html

Всеки един съдебен иск за нанесен морален или физически ущърб е оценяван във вид на конкретна сума за пострадалия. Абсолютно резонна сума имайки предвид първо, нуждите на момичето и цената на лечението, и второ...,финансовите възможности на Стависки като вип-персона. 500 000 за загиналото момче е смешна сума. Shocked

# 173
  • Мнения: 1 216
Близките и роднините обърнаха делото в печалбарство.Много е грозно.
http://dnes.dir.bg/2008/01/10/news2526369.html

Всеки един съдебен иск за нанесен морален или физически ущърб е оценяван във вид на конкретна сума за пострадалия. Абсолютно резонна сума имайки предвид първо, нуждите на момичето и цената на лечението, и второ...,финансовите възможности на Стависки като вип-персона. 500 000 за загиналото момче е смешна сума. Shocked
Кое е грозно? За мен също 500 000 лв са смешна сума. Напълно подкрепям родителите.
И да, в случая на Мануела, здравето понякога има цена, всички знаем колко са скъпи операциите и рехабилитация в чужбина, а и в България, и те струват конкретна сума. Много хора се възмутиха като се каза цифрата за лечението на изпадналия в кома Манол Велев.

Максим не е дал никаква сума за лечението на Мануела на този етап, бил предложил лекарства и оборудване на болницата, но те отказали.
 “Това че не излизам всеки ден пред камерите и да се отчитам какво съм направил и къде съм направил не означава, че не участвам. Задайте си въпроса по какъв начин се озова това момиче Мануела Горсова в болницата. Няма да коментирам този въпрос. Предлагал съм на докторите и специални лекарства, и финансова подкрепа. Казаха ми, че няма дефицит на лекарства и на апаратура. Много добри са специалистите и надявам се, че ще се оправи и тогава можем да говорим

И сега искът на родителите на Мануела е отхвърлен.

Не мисля, че делото тръгна добре.

# 174
  • Мнения: 5 651
Просто не мога да повярвам още че всико това се случи - честно казано на мен Максим ми изглежда като едно хлапе - може би се сещам за това колко пъти съм бъркала аз - катастрофирала съм , но слава богу без жертви. Колата ни беше цялата смачкана отзад на едно кръстовище на което не спря недовидял червеното шофъор - малко преди това оставих детето си иначе щеше да е смазано ... но реакцията ми към шофъора на колата бяше - да го попитам добре ли е  Sad , незнам кога се научих да прощавам но ми помага - иска ми се да видите и вие от тази страна.
Прощавай за въпроса и дано никога не ти се случва fingerscrossed, но ако детето беше отзад какво щеше да попиташ шофьора и щеше ли да простиш?
Да поясня, че към Максим специално нямам никакво отношение - не се интересувам от фигурно пързаляне, нямам близки, загинали в катастрофа. Отношението и съответно въпросите ми са породени във връзка с казуса "Шофьор, изпил няколко чашки се качва на автомобила си и разбива няколко човешки живота /включително и собствения си/".

# 175
  • Мнения: 822
И аз не мисля, че делото тръгна добре... Много ми е жал за Мануела  Cry  Знаете ли какво хубаво и мило момиче е...
Дано поне парите им дадат, да я лекуват... То е ясно, че Стависки затвор няма да види.
Даже ми се стори, че на интервюто тази вечер по бТВ го видях леко да се усмихва. Отвратително противни са ми и той, и Албена, дето все блее около него, колко нещастни били те двамата, как не могли да спят 5 месеца.
А сигурно на Мануела майка й и татко й спят спокойно.
Или на Петър семейството.
 Sick

# 176
  • Мнения: 5 651
Ще помоля да си спестите .... и обръщения от типа на "кукле" и "слънчице".
Понеже горните обръщения ги ползвах аз, те уведомявам, че ще ки ги спестявам, когато не ме наричат "дама" и "умен" човек в кавички.  Peace

# 177
  • София
  • Мнения: 62 595
Само не разбрах дали роднините на момичето и момчето са отказали да застанат пред камера или просто не са ги интервюирали, защото не са подходящи. Поне в едните новини имаше интервю само със Стависки и Албена.

# 178
  • Мнения: 822
Аз гледах новините по бТВ, там споменаха, че родителите не са искали да говорят пред камера...
За сметка на това, екшън-героя не се посвени да се ожали, в случай че досега не са разбрали, колко нещастен е той...  Sick

# 179
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, разбрахме колко му е тежко. Но е е жив и здрав. Ще се приспособи, че и след някоя друга година и поколение ще произведе. Съвестта е чудно нещо, все си намира начин да оцелее.
 А момчето ще е изгнило в гроба, за момичето още нищо не се знае.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт