Албена Денкова: Застигна ни проклятието на Моцарт ...

  • 18 257
  • 234
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 62 595
Колко даваш да не изглежда като алчност? Хайде, кажи де!

А откъде си сигурна, че адвокатът на Максим не го е посъветвал така, че да могат да искат по-малка присъда? На не знам какво основание за съпричастност и разкаяние?

# 196
  • София
  • Мнения: 1 890
     Естествено, че го е обработил адвокатът, в това няма съмнение.  Simple Smile  Бъдете сигурни, че всяка една изява пред медиите, всяко едно ходене и до магазина, ако щете, е премерено и обмислено до думичка. Все пак под лупа го гледат и всяка една дреболия може да му изиграе лоша шега в съда. Peace

# 197
  • Мнения: 2 755
Само не разбрах дали роднините на момичето и момчето са отказали да застанат пред камера или просто не са ги интервюирали, защото не са подходящи
Ами, неподходящи. Ти мислиш ли, че ако наистина искаха да говорят, журналистите нямаше да се възползват. Те не пропускат възможност да направят репортажите по-пикантни. Понякога се дразня, като гледам, как след дадена трагедия искат да интервюират пострадалите, понеже на тях в този момент им е само до интервюта.  ooooh!

xenia, доколкото знам, Максим не присъства в списъка на милионерите у нас.

# 198
Колко даваш да не изглежда като алчност? Хайде, кажи де!

А откъде си сигурна, че адвокатът на Максим не го е посъветвал така, че да могат да искат по-малка присъда? На не знам какво основание за съпричастност и разкаяние?
Как мога аз да определя цена за човешки живот,колко и клиширано да е.Има си граници и за обезщетенията,това е абсолютен прецедент ,струва ми се.А ти защо мислиш,че Максим не би желал да помогне ?

# 199
  • Мнения: 200

Само да спомена ,че бащата на Мануела много пъти повтори ,че не иска нищо от Максим ,че няма нужда от помощ.Максим е искал да помогне ,но лекарите също са му казали ,че нямат нужда.Преди време той предложи и да поеме лечението на Мануела в някоя чужда клиника,но лекарите казаха,че не трябва да се мести и си имат всичко нужно тук.Родителите на Петър също казаха ,че не искат стотинка от него,а сега 2 милиона!Наистина е грозно!
Не е грозно. Тяхно право e.  А ако ги няма милионите, ще трябва да си ги набави.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 06:20 от Zara73

# 200
  • Мнения: 4 380
Ох, хора това е някакво безумие ...имам чувството, че всички закони са направени в полза на престъпниците ...това не се ли е знаело по- рано ...що за тъпотия

Цитат
По закон Мануела е пълнолетна и би трябвало да се представлява сама или от адвокат, когото да посочи.
Законът обаче засега не регламентира случаи като на Мануела. В деня на катастрофата тя е била непълнолетна и се е представлявала от своите родители. В момента момичето е пълнолетно. Мануела обаче няма как се защитава сама или да посочи адвокат заради влошеното си здравословно състояние.

http://dnes.dir.bg/2008/01/10/news2526369.html

Това наистина е тъпотия, в смисъла, че всеки болен и неспособен да се представя официално или неадекватен да взима решения за себе си, би трябвало да има официално назначен с нотариус настойник да подобни цели. Родителите в случая би трябвало да са оформили такъв официален документ и да се явяват от нейно име.

# 201
  • Мнения: 6 167

Само да спомена ,че бащата на Мануела много пъти повтори ,че не иска нищо от Максим ,че няма нужда от помощ.Максим е искал да помогне ,но лекарите също са му казали ,че нямат нужда.Преди време той предложи и да поеме лечението на Мануела в някоя чужда клиника,но лекарите казаха,че не трябва да се мести и си имат всичко нужно тук.Родителите на Петър също казаха ,че не искат стотинка от него,а сега 2 милиона!Наистина е грозно!
Не е грозно. Тяхно право.  А ако ги няма милионите, ще трябва да си ги набави.

и аз мисля, че не е грозно.
окопитили са се хорат - 2 милиона е НИЩО. 20 милиона да искат.

колкото до 'желанието' на максим  да помогне мога да съдя само индиректно, защото не го познавам този човек лично - не вярвам в добрите му намерения, не ми се връзва благородството и отговорността проявена сега с безотговорността и арогантността да вилнее с хамър по пътищата пиян, дрогиран и въоръжен.

само да попитам за проклятието - то засяга ли изпълнителите на Реквиема и ако да, леене на куршум или .. какви по-крути мерки се препоръчват?

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 00:28 от Lennie

# 202
  • Мнения: 9 903
разбира се, че не. Едва ли има музикант - оркестрант или певец, който да не е минал през реквиема.

# 203
  • Мнения: 4 380
Чувала съм, че когато на артисти им се налага да изпъняват подобни "прокълнати" произведения или такива, за които се знае, че могат да навредят, те ходят много усилено на църква, молят се, пречистват се, търсят прошка. newsm78 Смята се, че изпълнителите на дадена творба се вживяват много в изпълнението си и самите те си налагат един вид "магия" така че произведението да стане част от собствения им живот.

# 204
  • Мнения: 4 380
Ето малко за пророческите качества на произведенията:

http://www.tnt-tv.ru/programs/NNF/video/124/video04.flv

В същото предаване има доста серии именно за прокълнатите произведения и суеверията, мистиката в актьорския живот, но за съжаление не са качени видео-откъси изглежда. newsm78

# 205
  • София
  • Мнения: 62 595
Колко даваш да не изглежда като алчност? Хайде, кажи де!

А откъде си сигурна, че адвокатът на Максим не го е посъветвал така, че да могат да искат по-малка присъда? На не знам какво основание за съпричастност и разкаяние?
Как мога аз да определя цена за човешки живот,колко и клиширано да е.Има си граници и за обезщетенията,това е абсолютен прецедент ,струва ми се.А ти защо мислиш,че Максим не би желал да помогне ?

А как определяш въпросната цена като висока, тогава? Моля, без измъкване! Хем били нагли, хем не можеш да кажеш къде е границата на наглостта и колко пари прави това. Като не можеш да определиш цената на човешкия живот, значи не квалифицираш като много или малко обезщетението, което искат роднините.

# 206
  • Мнения: 35 968
Хора сме и трябва да си прощаваме - ако се научим да го правим ще се пречистим и омразата която ни пропива ще си отиде!
Ако аз бях на мястото  на родителите на загиналото момче или момичето в кома, щях да искам да се видя с Максим и ако ми поиска прошка да му простя , живота е ценен - това което ми се иска да разберат всички е че от живота и здравето  по ценно нещо няма! Трябва да обичаме живите докато са с нас и да прощаваме на покаялите се.

ха-ха! аз още не мога да простя на Господ, че прибра майка ми, пък камо ли да простя на пиян глупак, размазал детето ми  Shocked

# 207
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Колата ни беше цялата смачкана отзад на едно кръстовище на което не спря недовидял червеното шофъор - малко преди това оставих детето си иначе щеше да е смазано ... но реакцията ми към шофъора на колата бяше - да го попитам добре ли е  Sad , незнам кога се научих да прощавам но ми помага - иска ми се да видите и вие от тази страна.

Повярвай ми - ако детето ти беше смазано, последното, което щеше да те интересува е дали онзи е добре. Последното нещо на света! И нямаше да си толкова благородна. Аз дори не искам да мина на тази страна и смятам, че е гавра да искаш това от близките на Петър и Мануела. Те не могат и не искат да простят! И това си е тяхно право.

# 208
  • Мнения: 232
Вярно,че е виновно момченцето, но си мисля как изведнъж стана черна овца.А до вчера се гордеехме,нали .А и в България не само известни личности изведнъж се оказват невинни.

# 209
  • София
  • Мнения: 62 595
Вижте, играта се промени. Така, че и Стависки независимо колко е виновен, заедно с роднините на пострадалите стават част от една друга работа. Ние се превръщаме в зрители на едно друго шоу. В него степента на виновност е само част от залога.

Общи условия

Активация на акаунт