Киселини

  • 7 289
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 788
От няколко дена (2-3) имам ужасни киселини. Не ми се гади, стомаха ми гори. Имам болна жлъчка, но нямам криза в момента.
Знам, че лимон помага при гадене, а при киселини? В краен случай мога да се прежаля със сода, но ми става гадно от нея. Ако така трябва да изкарам цялата бременност... направо ще се гръмна.
С Дияна ми се гадеше в началото, но киселини нямах. Сега обаче е ад Sad Само пухтя и мърморя, а мъж ми пее около мен "тежко ли ти е?"
Мами кажете с какво да ги боря тез киселини?

# 1
  • Мнения: 554
Моркови Peace ако се прежалиш и за една чаша газирана вода още по-добре, мен само това ме спасяваше, хрупах 2 моркова, една чаша сода и заспивах, пробвай и после кажи дали и при теб е имало ефект, че съм го пробвала само при мъжо и действаше Peace

# 2
  • Мнения: 4 451
А на мен освен сода, нищо не ми помагаше. Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 161
А на мен освен сода, нищо не ми помагаше. Confused
И аз така

# 4
  • Мнения: 11 009
Сода, кисело мляко, дъвкане на дъвка.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 788
Сурови моркови не мога да ям Sad Явно тази вечер ще я карам с подръчни средства  - сода. Заплаших мъж ми, че ако трябва до края на бременността тъй да я карам ще остане без топки. И той веднага ми рече "ама аз какво съм виновен" Simple Smile
Утре ще си купя газирана вода, вярно че действаше добре.

# 6
  • Мнения: 405
На мен ядки ми помагаха. Бая бадеми бях изяла докато бременеех! Laughing Може да пробваш! Дано и на теб ти помогнат! Hug

# 7
  • Мнения: 5 790
Газирана вода става. Аз пиех и обикновена вода на малки глътки. Помага за кратко, ако не понасяш газираната.

# 8
  • Мнения: 405
Забравих да споделя какво на нас ни казаха на курса за бременни. Препоръча ни:
1. настъргана ябълка
2. истински лакриц
3. кокосови стърготини
Но на мен бaдемите и лешниците ми помогнаха, та не се наложи да изпробвам останалите неща! Wink
Дано някое и на теб помогне!

# 9
  • Мнения: 864
А на мен освен сода, нищо не ми помагаше. Confused
И на мен.Дори от аптеката си взех хапчета и пак нищо не ми помогна  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 39 788
Премъчих содата и е малко по-добре. Ябълка ще пробвам, но с ядките не знам.
С тази моя жлъчка изключих доста неща от храните си.

# 11
  • Мнения: 2 000
И аз съм чувала, че ябълка помага, но никога не съм пробвала, защото нямах киселини.

# 12
  • Мнения: 11 009
Ябълки, моркови, зелена салата, репички - съдържат алкални елементи, които неутрализират киселините.

# 13
  • Мнения: 351
На мен нишо не ми помагаше,към края обаче киселините изчезнаха! Peace

# 14
  • Мнения: 14 495
оф и мен ме мъчат особено нощем. пия спрайт, помага ако не се е разгазирал. ако е много зле пия сода бикарбонат - една чаена лъжичка в чаша вода. само дето от нея имам чуството, че ми имзсъхва целия хранопровод Sick
следи от какво ти стават - на мен задължително от сладко, орехи, мазно, фъстъчено масло.
ако ти стават като на мен нощем трябва да вечеряш рано и поне три часа след ядене да лягаш, не и преди това.

# 15
  • Мнения: 97
Толкова ми е познато....цялата бременност се разсипах от киселини...Содата помага,обаче лошото при нея е че образува още повече киселини...Газираната вода също помага,аз пиех и Талцит,едно хапченце...горе долу имаше ефект от него,пробвай при теб ефекта може да е по-голям:)

# 16
  • Мнения: 593
С първата бременност ми помаше содата, но с втората нищо не ми помага. И сода пия, и талцид, и газирани напитки и ябълки и пак нищо. Не съм пробвала бадеми и стафиди, прочетох по-нагоре че помагат. И лошото и при мен е , че киселините не са само вечер както преди , а денонощно. Дано минат скоро и при теб Peace

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
То май на всеки различно нещо му помага.
На мен ми действаха лимони и фъстъци Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 39 788
Успях да се наспя Simple Smile Киселините ми се засилват вечер. Хапвам нормално, т.е. нищо по-различно, което да ми дразни стомаха. Заредих се с газирана вода. Снощи само сода (за хляб) имах под ръка, оремъчих я, поуспокои ме. Лимона не ми помогна. Според мъж ми когато имаш киселини би трябвало само основи да ти помогнат. Ще се допитам до една видна бургазка химичка Simple Smile Ще проверя в аптеката и за талцид.
Мъж ми е именник днес и снощи след 12 като му честитих именния ден му пожелах да си запзи топките Simple Smile Ама бях малко по-добре в стомаха Simple Smile

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Много жени са ми казвали, че при киселини сутрин като се събудят хапват суха коричка хляб, помагала много.Аз не съм страдала от тях, но опитай.

# 20
  • Мнения: 9 973
солети и хапчета за киселини Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 590
На мен дъвченето на дъвка ми помагаше, колкото и да е странно. Peace

# 22
  • плевен
  • Мнения: 133
напълно те разбирам и съчувствам на мен ми помагаше само сода за хляб
слагаш сода в една малка лъжичка слагаш я в устата си и преглъщаш с малко вода Peace



















# 23
  • Мнения: 1 483
И на мен само сода ми помагаше.

# 24
  • Мнения: 1 146
Аз имах много киселини и единствено Талцид ми помагаше. Опитай и ти  Wink

# 25
  • Мнения: 171
На мен нищо не ми помагаше. Появиха ми се към 7 месец.Имах една седмица киселини и после минаха.После в деветия месец пак ми се появиха,точно преди да родя.

# 26
  • Мнения: 1 317
На мен ми помагаха газирана вода и банани  Peace

# 27
  • Мнения: 168
Имах ужасни киселини през цялата бременност.. Направо ми се ревеше от тях.
Помагаше ми до известна степен талцид. После прочетох тук във форума, че трябва да се спи на по - висока възглавница и вярно оказа се, че като стоя по-изправена не се появяват толкова много. Когато легнех обачее...

Хубаво е, че изчезват веднага след раждането Simple Smile
така, че търпение ..

# 28
  • София
  • Мнения: 6 184
Ябълки ми помагат вечер, ама уви не всички сортове  Confused Иначе изчетох из нет-а кои са алкалните храни, ама нямаше особен ефект.

Това, което ме спасява е вечеря поне 5 часа преди сън, така и ходенето до тоалетна по 100 пъти на нощ се облегчи.

И когато всичко друго не върши работа - уви сода за хляб.

# 29
  • Мнения: 676
Не е за успокоение, но на мен нищо не ми помагаше, просто е хубаво да видиш кои храни ти предизвикват киселини и да ги отбягваш - аз така правих.

# 30
  • Мнения: 6 461
Имах ужасни киселини през първата ми бременност.
Хапвах ябълка и обикновени бисквити,като ,че ли ме успокояваха ,ни и много често си правих сода бикарбонат с вода или пиех газирана вода.

# 31
  • Мнения: 1 243
На мен нищо не ми действаше нито сода смуках и Талцид и Стопацид ефект нулев,бях с много гадни киселини постояно ми гореше отвътре.

# 32
  • Мнения: 1 674
Никога не съм имала киселини и при 2 бременности, Thinkingмамите тук достатъчно са изписали по темата-пробвай нещо. 

# 33
  • Мнения: 1 080
Чувала съм - СОДА - та че помага!!!

# 34
  • Мнения: 4 621
Имах киселини в последния месец от бременността. Помагаше ми газирана вода Thinking

# 35
  • Мнения: 674
Само газираната вода ми помага.Имам киселини горе долу от 5 месец,като сега ,към края положението
е много по-тежко,но съм свикнала вече  Crazy . Пия само и единствено естествено газирана вода Михалково.
От Кинли ми става още по-гадно.

# 36
  • Мнения: 422
уфффф  ooooh! ужас, и аз имах до миналия месец доста сериозни киселини, но пиивах  газирано по малко , но понякога и то не помагаше , сега нямам  Praynig дано и да нямам повече, че никога не бях имала киселини и беше някакъв ужас ! #2gunfire

# 37
  • Мнения: 174
Сода, кисело мляко, дъвкане на дъвка.
И на мен това ми помагаше

# 38
  • Мнения: 371
На мен ми помага някакво газирано, чувала съм и че помага прясно мляко на малки глътки, но ако тези методи не помагат хапчетата талцид са безвредни при бременност

# 39
  • Мнения: 378
На мен само содичката ми помагаше неприятно,но няма как.

# 40
  • Мнения: 588
Аз имах много киселини и единствено Талцид ми помагаше. Опитай и ти  Wink
И аз ти препоръчвам Талцид - много помага newsm10, преди пиех сода, но Талцида е страшен много бързо действа

# 41
  • Мнения: 2 960
Талцид ...това беше вълшебното хапче ,което ме спасяваше от страОтните киселини ...особено в последния месец ми изгаряше сякаш хранопровода и по гърба ми се разсилаше Shocked ужасТ.Но Талцид ми помогна  bowuu страшно много Peace

# 42
  • Мнения: 645
Аз имах киселини последните два месеца от бременността си, но бяха едва поносими. Имаше случаи, при които стигах до повръщане от киселините. И само сода ми помагаше.

# 43
  • Мнения: 409
Аз имах много киселини и единствено Талцид ми помагаше. Опитай и ти  Wink
И аз ти препоръчвам Талцид - много помага newsm10, преди пиех сода, но Талцида е страшен много бързо действа
Талцид ...това беше вълшебното хапче ,което ме спасяваше от страОтните киселини ...особено в последния месец ми изгаряше сякаш хранопровода и по гърба ми се разсилаше Shocked ужасТ.Но Талцид ми помогна  bowuu страшно много Peace

Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 627
В края на 7-мия месец имах ужасни киселини от които ме спасяваше само повръщането  Sad

# 45
  • Мнения: 52
газирана вода на малки глътки

# 46
  • Мнения: 21
 Laughing Laughing LaughingТова ли ме чака newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 5 079
Пийвай си по чашка бира преди лягане, давам ЛИЧНА гаранция, че ще забравиш неразположенията. Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 3 064
Пийвай си по чашка бира преди лягане, давам ЛИЧНА гаранция, че ще забравиш неразположенията. Peace

Добре, че прочетох отговорите докрай Simple Smile И мен бирата ме спасяваше. Една приятелка, обаче не можеше и глътка бира да пийне заради киселините, явно е индивидуално.

# 49
  • Мнения: 728
аз ядях бейк ролс и кубети.. помагаха  ми. Можеш да помолиш лекаря ти да ти изпише подходящи антиациди ако другите неща не помагат

# 50
  • Мнения: 117
Когато бях бременна имах ужасни киселини, чак повръщах от тях. Съвсем случайно открих, че ми помагат киселите краставички (въпреки, че според мен няма ама никаква логика) и бях унищожила цялата наличност от тях, че даже не ми и стигнаха. Бях казала на една приятелка - и при нея е имало ефект. Но преди известно време прочетох някъде, че киселите краставички не се препоръчват на бременни.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Мен само сода бикарбонат ме спасяваше Peace

# 52
  • Мнения: 27 524
Здравей,
нормални са киселините. Има няколко начина - основно - никога не се навеждай и сгъвай след хранене. Не яж пържено, консервирано и престояло сготвено. Пий на малки глътки и по малко през деня сода (газирана вода). Не ставай рязко сутрин, преди това изхрупай за разсънване една обикновена бисквита. Не пий кафе на гладно. Яж препечен хляб.  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 92
Момичетата май са изчерпали почти всичко.
Но искам и аз да препоръчам бирата, и в момента ме мъчат, но с една чашка бира може да се спи спокоино. Даже преди 2 дни се събудих в 5ч. сутринта от ужасни киселини и като алкохолик ходих до магазина за бира, но ефекта беше страхотен. Joy
Незнам дали защото бирата е газирана за или заради маята. Може и газираната вода да е със същия ефект
А вода Михалково наистина е страхотна, все пак е естествено газирана, и е много по мека от другите, но в северна България трудно се намира- даже почти невъзможно Sad
Успех ти пожелавам

# 54
  • Мнения: 229
На мен ми помагаше Талцит. Имах киселини основно вечер и докато заспя ми е  помагал Peace

# 55
  • Мнения: 18
Аз по съвет на д-ра си взех Хелицид, но го пия много рядко.Иначе много ми помагат билковите лукчета.

# 56
  • Мнения: 228
на мен ми помагаха само ябълки.... последните три месеца от бременността с Мария бяхя ад... никога не бях имала такива киселини... но ябълките ме спасиха... успех.. дано намериш и твоята рецепта сред множеството отговори Peace

# 57
  • Мнения: 18
Кокосът също върши стахотна работа и не толкова млякото колкото месестата част

# 58
  • Мнения: 26
Аз също имах страхотни киселини даже ходих на гастролог и ми  предписаха квамател 2 по 1 хапче а също може и талцит но в никакъв случай сода било мн вредно за стомаха

# 59
  • София
  • Мнения: 39 788
На мен киселините ми минаха преди 5 месеца Simple Smile Ама хора четете когато пишете де. "Последният" пост е от 22ри февруари. Отдавна забравих проблемите Simple Smile
Мисля да подключа темата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт