Може вън да е люта зима,но в душата на МАРТенската мама топличко е за двамина!

  • 12 077
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • София...........
  • Мнения: 955
Привет:)

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на празнуващите днес!

Къпането - и аз съм на мнение , че всеки ден трябва, като може да не се ползва шампоан всеки ден на косичката. Къпането е както от хигиенична гледна точка така и удоволствие Wink след това е съпроводено с лек масаж и тн.
Ваничките - имам нормална от баткото и затова съм се навила на анатомична със стойка.
Помпата за кърмачки - мисля , че ще е на MEDELA двуфазна механична поне на първо време.
Бебешката козметика - MUSTELA.
Шишетата - още се чудя, но клоня към CHICCO.
Количката - все още сме в дилема сега м/у CHICCO TRIO и GIORDANI 3 per 6/8, много държа кошницата за кола да може да се монтира на основата на количката.

За комплектите за изписване незнам какво да взема, защото тези които съм гледала винаги бодитата са за обличане през главичката Sad и май ще си направя аз комплект Wink

Зори, тази количка , която си показала изглежда много добре , а и за тия парички... Simple Smile

# 31
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Относно ваничките - анатомична CAM предполагам. Държа да има тапа за изливане на водата.
divna_, аз така направих - събрах си комплект, защото не можах да харесам никой от комплектите. Само одеялце ми остана да купя.
Относно името Билияна - много ми харесва, но го свързвам и с хубав човек. Викаме и Бибс Simple Smile

# 32
  • Мнения: 198
Здравейте!
Не бях влизала от 22 декември в сайта и доста време мина докато изчета всичко, което сте изписали Hug
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!
Аз почвам да се чудя коя болница да избера......... уф голямо чудене ще падне.
В сряда съм на преглед и ще видим колко е пораснал бебчо. Килограмите вече почват да тежат и вчера като си говорихме за това и аз се чудех как някои търпят кг които са в повече мъжа ми каза еми какво трудно им е да си връзват връзките на обувките  Shocked

# 33
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравейте!
Да се включа и аз по обсъжданите теми:
-ваничка - анатомична със стойка, но от големите и широките. Синът ми още се къпе всяка вечер в нея с голям кеф, барабар с мотори, коли и още куп играчки  Laughing Снимките оттук ми се качват изключително бавно, исках да ви покажа как лежи във ваничката до 6-ия месец и после седнал от другата страна.
-прах за пране - Тео бебе, много съм доволна. Омекотител на по-късен етап.
-за варианта втора болница (ако бебка тръгне по-рано и в Токуда няма място, тъй като планираното секцио е по-късно) май се ориентирам към 2-ра Градска, че ми е близо пеша. Някой беше ходил на Отворени врати там, как бяха стаите и Родилното?
Искам да поздравя и именниците от днес и вчера   bouquet
За галените имена:
Бояна - Буба
Киара - Кики
Косара - Кора, Кори
Надявам се да съм помогнала  Hug
Сега сте вие - галено на Джорджия  newsm78
......
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора. - К'во правите бе?  Laughing

# 34
  • София...........
  • Мнения: 955
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора. - К'во правите бе?  Laughing

Simple Smile)))))))) Пишеш бавно  Wink

# 35
  • Мнения: 12
Здравейте мамчета Blush

# 36
  • Мнения: 4 406
Сега сте вие - галено на Джорджия  newsm78
......
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора. - К'во правите бе?  Laughing


галено- Гуги.  Laughing
пишем, не си играем  Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен! Само наминах да Ви попрочета, че нямам време - пиша курсова работа и уча за изпит. Благодаря за хубавите пожелания и аз съм именничка днес и ЧЕСТИТО и от мен на останалите именници! Бъдете здрави и много щастливи!

# 38
  • Мнения: 147
Здравейте мами!
Първо Честити Именни Дни на празнуващите вчера и днес, да си носят името със здраве и много радост!
Днес и при нас временцето беше много слънчево и докато се наканя да изляза и слънцето се скри. Сега се сетих, че трябва да платя интернета и излизам....мнооого забравям.
Ваничка  аз мисля да си взема обикновена  а за къпането мисля всеки ден като и падне пъпчето на беба а преди това през ден поне.

# 39
  • Мнения: 44
   Здравейте и честита нова година на всички!

   Честит имен ден на всички празнуващи!
   Много хубава тема сте започнали, та да си кажа и аз мнението:
за ваничките мислим да си вземем анатомична. Ето тази http://www.mamasandpapas.co.uk/product-4538472/type-i/
Може би Олимпия говореше за такава. Изглежда ми доста удобна.
за количките: купихме си Quinny Buzz 3, Design 2007. фен съм на триколките, с дъщеря ми ползвах триколка и съм доволна. Не са изобщо нестабилни както някои смятат.
за шишетата: Авент и Д-р Браун, но не съм вземала още
стерилизатор: Имам си от преди на Авент на пара е, доволна съм
помпа: пак на Авент, ръчна
За къпането: дъщеря си я къпех всеки ден, но само вечер преди лягане и задължително я омазнявах след това. Иначе и миех дупето през деня.

Честит имен ден на IONbonbon!
Галено на Джорджия може Джоди
За останалите имена не се сещам нещо по-различно от това което са предложили момичетата.

# 40
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Olimpia, аз и Ането сме ходили във 2-ра градска на отворени врати.
ВИП стаите са много добри, но са само 2. Цената е 53 лв - най-евтините!
Другите стаи, които не са ВИП са с 2 легла имат си ТВ и мивка. На етажа има 3 бани до колкото си спомням, което е добър вариант. В другите болница е по 1 баня.

IONbonbon, честит празник! Да си жива, здрава и благословена!  bouquet

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравейте отново и от нас!
Докато се обърнем и хоп-нова темичка,за което благодаря на Ангелчето.
За ваничките-смятам да взема обикновена поради многобройните мнения,че анатомичната не е удобна и се ползва малко време и видях,че са на приемливи цени обикновените,но стойките за ваничките ми се видяха по-скъпички-около 39 лева.Навсякъде ли са такива цените на стойките?
Калинка,пиши какво са ти казали на посещението при лекаря,дано резултатите да са добри.
Славундер,отчети се да знаем как си.
Лори и ти не се ослушвай,че наистина се загуби някъде по трасето.Надявам се,че си добре.
Що се отнася до информацията,която Къдричка даде за тази жена,не смятам,че масово ще започнат някога да иплащат болничните за 3 дни някога,ще им коства много работа и най-вероятно тази идея ще претърпи провал поне според мен.Затова не се и надявам.

# 42
  • Мнения: 1 446
Дзак!
Галено на Джорджия - Джия
iliqna22, добре съм, бях без компютър и полудях няколко дни, добре че слънцето си беше вкъщи, та ми обръщаше внимание.
В четвъртък съм на преглед, да видим как вървим. Тогава ще ми пускат и 45-дневния. Освен това родата се е наплашила, че ще тръгна да раждам, а още не сме купили нищо, така че тези дни ме чака тъп и упорит шопинг!

За количките: искам да попитам с надуваеми гуми или с ненадуваеми, кои бяха за предпочитане?
За ваничката - обикновена, с допълнителна подложка за бебчо.

# 43
  • Мнения: 263
запис4е

# 44
  • Мнения: 575
Аз сега се връщам от преглед при д-р Калев от 2-ра градска. Бебка е вече 2 килограма Laughing
Отидох при него уж да си уговоря секциото, а той взе че ме разубеди. Доста си поговорихме с него, много приятен човек ехх какво спокойствие ми вдъхна. Каза, че ако реша да раждам при него ми гарантира да родя за 2 часа и без болка  Mr. Green хехе...
Но секцио пожелание нямало да ми направи, изнесе ми цяла лекция по темата...
Доста ме наплаши за секциото, като почна да ми разказва за някаква майчина смъртност и за какви ли не случаи Confused ...млъквам Twisted Evil
Та значи май ще раждам нормално,...е поне доктора ми вдъхва доста доверие и засега ме успокои, та не ме гонят паранои на тема раждане...пък като наближи март ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт