Има ли Господ и вярвате ли в него? - VI

  • 39 262
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1 065

Ако след около 400 години църквата признава че Земята се върти както е твърдял Галилей, аз какво, да ги чакам 400 години да признаят че има духовен свят и че хората не заспиват в чакане на Страшния съд след  смъртта  ли?
Не ми е "изпила чавка ума" ! Naughty
Точно така!  Simple Smile Тя църквата още колко неща ще признае! По-горе пуснах статия  в която църквата вече не отрича съществуването на извънземни и че вярата в тях не противоречала на Библията, тъй като всичко било Божие дело.

Ето   http://big.bg/modules/news/comment_new.php?com_itemid=62617

# 1 066
  • Мнения: 822
Нека уточним за коя църква говорите Дийпинсайд и Амулет?

И какво предлагате, след като не сте съгласни със съответната църква?

Защото това например :
" .....потвърди вероятността за наличието във Вселената и на други разумни форми на живот, освен човека, съобщава Associeted Press"
е ясно и без потвърждение. Естествено, че е вероятно да има - вселената е необятна, но в същото време има вероятност и да няма - допускаме такава, нали  Wink .

А това как ще го коментирате http://astrollusion.free.bg/  ,     http://astrollusion.free.bg/media.html   - освен упреци за заклеймяване и съдене, които никак не отиват на хора, които непрестанно упрекват и съдят ???

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 12:43 от MamaGalka

# 1 067
  • Мнения: X
miqito, не съм искала да ти изопачавам думите, просто написах това, за което те ме подсетиха. Ти си тази, която изопачаваш моето мнение. Много ясно казах, че нямам предвид магьосници и есктрасенси, нито чудеса, че да ми даваш пример със забит нож в стената, от който тече кръв. Много добре зная, че да се вземат амулети е вредно.
Прекрасно е , че е излекуван синузита ти. Но някои хора, колкото и да вярват, имат нужда и от човешка намеса, за да се излекуват. Било то за тях да се помоли свещеник, или съответно ходжа, да пият билки, да отидат на лекар, да правят диета, да спазят някакъв ритуал. Бог лекува, не друго. Ако не живееш правилно, пак ще се разболееш, дори и да са те излекували.  Ама всяка болка и човек само Бог знае по какъв начин да излекува.

Така че въпросът ми беше защо заклеймяваме хората от други религии, които са посредници в излекуването на човека от Господ. Смятате ли, че такива хора не съществуват - или християнин може да помогне за истинско излекуване, или никой? Или автоматично се приема, че щом са от друга религия, тялото може и да се излекува, ама ще последват проклетии и за децата! Ами че то когато човек се кръсти и приеме прошка, този акт ли го прави праведен, или какво поведение има занапред и как живее? Трябва ли да приемем, че всички друговерци, били те болни или здрави, са прокълнати те и цялата им рода? И нямат право да бъдат истински здрави - и душевно, и физически? Ако един обикновен човек - тибетец напр., се разболее и отиде в  храма , в който от хилядолетия ходят и се молят неговия род и етнос, за да се помоли за здраве? Ако неговия свещеник го разпита, поговори му, помоли се с него, даде му напътствия, и после човека се успокои, получи надежда, започне да се подобрява здравето му - пак ли душата им ще е проклета?

Разбира се, че е важно човек да е спокоен и щастлив - това означава, че живота му е правилен, че не е притесняван от лоши чувства и мисли, а напротив. Лично аз ако се безпокоя, страхувам, нетърпелива съм, искам нещо, дето не ми се полага, обиждам някого и т.н, хич не съм спокойна и щастлива. Защо според теб да си спокоен и щастлив е нещо лошо? Мисля, че Господ би искал да се радваме...

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 13:30 от Анонимен

# 1 068
  • Мнения: 15 278
И какво предлагате, след като не сте съгласни със съответната църква?

Дийп, присъединявам се към това питане, но ако е възможно конкретно и без полуизказност и въпроси.

# 1 069
  • Мнения: 135
Нека уточним за коя църква говорите Дийпинсайд и Амулет?

И какво предлагате, след като не сте съгласни със съответната църква?

Защото това например :
" .....потвърди вероятността за наличието във Вселената и на други разумни форми на живот, освен човека, съобщава Associeted Press"
е ясно и без потвърждение. Естествено, че е вероятно да има - вселената е необятна, но в същото време има вероятност и да няма - допускаме такава, нали  Wink .

А това как ще го коментирате http://astrollusion.free.bg/  ,     http://astrollusion.free.bg/media.html   - освен упреци за заклеймяване и съдене, които никак не отиват на хора, които непрестанно упрекват и съдят ???

съответната църква се игнорира, нейните постулати се приравняват на "нищожни" (в юрисдикцията има такова понятие), и се стараем да освободим съзнанието си от вековните внушения на дадената църква.
и съответно да компенсираме липсите които са произтичали от рестриктивната догматика на въпросната църква, включително и за собственото духовно развитие на вярващия.
(който може да е не само вярващ, но и знаещ, можещ и познаващ!)

по въпроса за астрологията човека смятам че е или предубеден или незапознат със основни неща в Астрологията - това е свързано със съществуването на други светове (по библейски - небеса) освен физическия, също както човек има не само физическо тяло, има правени снимки на аурата (биополето)
.
Който смята че астрологията е лъженаука, предлагам да направим следствен експеримент -дава часа датата и мястото си на раждане и му се казва според астрологията какви предразположения или възможности в живота би могъл да има, и всеки да си прецени.(Аз имам случаи в които хората са били силно впечатлени колко много може да се даде за тях на базата на астрологически анализ, и то направен от астрологична програма), което е много по различно от някои прогнози печатани във вестници!

# 1 070
  • Мнения: 15 278
собственото духовно развитие на вярващия.
(който може да е не само вярващ, но и знаещ, можещ и познаващ!)

Ако е само вярващ от къде черпи знания? Ако ще заменяме пастора с учител не виждам смисъл.

Дори в личен хороскоп с начални точни данни се чете "възможно е", "добре би било". Преценката която правя днес от казаното преди 10 години е коренно различна. Просто писано ли ми е да сгафя и да го знам и да не го знам пак ще сгафя. /Човек има предопределеност, мисля че ще се съгласиш. Не всичко може да промени./

Всъщност това ли е - четем хороскопа /професионално направен/ и се развиваме в духовен аспект като освобождаваме съзнанието си от затормозяващи мисли.
Не е лоша идея, но не знам как се реализара точно - нямам доверие на хороскопите.
 

# 1 071
  • Мнения: 135
собственото духовно развитие на вярващия.
(който може да е не само вярващ, но и знаещ, можещ и познаващ!)

Ако е само вярващ от къде черпи знания? Ако ще заменяме пастора с учител не виждам смисъл.

Дори в личен хороскоп с начални точни данни се чете "възможно е", "добре би било". Преценката която правя днес от казаното преди 10 години е коренно различна. Просто писано ли ми е да сгафя и да го знам и да не го знам пак ще сгафя. /Човек има предопределеност, мисля че ще се съгласиш. Не всичко може да промени./

Всъщност това ли е - четем хороскопа /професионално направен/ и се развиваме в духовен аспект като освобождаваме съзнанието си от затормозяващи мисли.
Не е лоша идея, но не знам как се реализара точно - нямам доверие на хороскопите.
 

за мен специално астрологията има важно значени от гледна точка на това, че може да спомогне на човека по-дълбоко да опознае себе си, да знае положителни те си черти, за да ги усилва, и слабостите , по които трябва да работи - това касае рожденния хороскоп. С работа върху себе си, молитва, пречистване, пост и духовна музика, някои неблагоприятни влияния може да бъдет избегнати или поне намалени като влияние или съдба. Колкото по-съзнателен е човек, колото по високи положителни вибрации има, толкова е по лесно преодоляването на съдбата (с Божия помощ) Бог не благоволява в смъртта на грешния.


Цитат
Душата, която греши, тя ще умре; синът няма да понесе наказанието на бащиното беззаконие, нито ще понесе бащата наказанието на синовото беззаконие; правдата на праведния ще бъде за него, и беззаконието на беззаконника ще бъде за него. 
Но ако беззаконникът се обърне от всичките грехове, които е сторил, пази всичките Ми повеления, и постъпва законно и право, непременно той ще живее, няма да умре.
Никое от престъпленията, които е извършил, няма да се помни против него; чрез правдата, която е сторил, ще живее. 

 Благоволя ли Аз в смъртта на нечестивия? казва Господ Иеова, а не по-добре да се обърне от пътя си и да живее?
Езекиил, 18
от горното се вижда, че не винаги заплатата за греха е смърт, с което са наплашени някои християнки.

# 1 072
  • Мнения: 806
Kakво сте заспорили?  Църкви хиляди.  Религии хиляди.  Има ли господ????? Това е което се пита.  За мен има.  Имало е от както свят светува.  Тангра, Буда, алах, Зевс, Афродита...... че наречете го както искате.  Богове много, хиляди са имената.

Господ е в човека.  Да, не всяка религия учи на добро, но това не е въпрос тук.  Вяра трябва да има, за мен най правилна християнска... за други друга.

# 1 073
  • Мнения: 135


Господ е в човека.  Да, не всяка религия учи на добро, но това не е въпрос тук.  Вяра трябва да има, за мен най правилна християнска... за други друга.



тука някои дали не искат да внушат концепцията, че право на съществуване има само християнската (и ако може - точно на тяхната църква  Crazy) , с което естествено не съм съгласен, каквито и цитати да ми превеждат(или от  девет кладенеца вода!)
(да не говорим че някои дали няма да останат в усещането че те са толкова несравнимо над тези които се опитват да им показват доколко са запознати със самата Библия, че дали въобще им обръщат внимание?
Но самите те може да са подведени и нямам идея да ги съдя. По добре да изучават усърдно библията, да мислят и да се молят да просвети Бог ума им да я разбират правилно, за разлика от тълкувания/допускания взети на някой събор преди векове и утвърдени едва ли не като неоспорима аксиома. Stop

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 15:29 от Deepinside

# 1 074
  • Мнения: 806
Тук изобщо никой не иска да внуши нищо.
Отвлекли сте се от темата "дълбоко вътре".

Мисля аз, че се опитваш да слагаш погрешни думи в моята уста.   Не съм и споменавала църква.  И не налагам мнението си на никого за разлика от теб.

# 1 075
  • Мнения: 135
Тук изобщо никой не иска да внуши нищо.
Отвлекли сте се от темата "дълбоко вътре".

Мисля аз, че се опитваш да слагаш погрешни думи в моята уста.   Не съм и споменавала църква.  И не налагам мнението си на никого за разлика от теб.

определено нямах теб предвид  bouquet

# 1 076
  • Мнения: 806
Цитатът е от моят отговор.   newsm78
Както и да е.  Не мисля, че Бог се превежда или цитира.  Аз вярвам и знам че го има.  Силно се надявам да е така с всички.
Мисля, че вярата носи доброта.   Praynig 

# 1 077
  • Мнения: 822
Тук изобщо никой не иска да внуши нищо.
Отвлекли сте се от темата "дълбоко вътре".

Мисля аз, че се опитваш да слагаш погрешни думи в моята уста.   Не съм и споменавала църква.  И не налагам мнението си на никого за разлика от теб.

Много бърза и точна преценка  Peace

# 1 078
  • Мнения: 3 675
Не знам дали това има отношение към провеждания спор, но искам да пиша за две-три неща.Първо има свидетелства за чудотворни икони, които са помагали не само на вярващи християни, но и на мюсюлмани.Акцентът тук е, че ако човек наистина вярва в Бог няма значение дали той е християнин или принадлежи към друга вяра. Второ не мислите ли, че самите отчета се превърнаха в знахари четейки всякакви молитби за любов, здраве и благополучие.Защо да се ограничаваме само до баячки и гледачки, като може и дядо поп да помогне с някоя молитвичка.Колкото до наличието на извънземни, тях или ги има ли ги няма.Ако ги няма и сме единствени във вселената, значи Господ така е приценил и това е доказателство за неговата голяма любов към хората.Аз лично не вярвам в извънземните, но ми е интересно как изглеждат......

# 1 079
  • Мнения: 135
Тук изобщо никой не иска да внуши нищо.
Отвлекли сте се от темата "дълбоко вътре".

Мисля аз, че се опитваш да слагаш погрешни думи в моята уста.   Не съм и споменавала църква.  И не налагам мнението си на никого за разлика от теб.

Много бърза и точна преценка  Peace

от историята на тези дълги теми аз ли искам да си наложа мнението или...
поне малко обаче се "освестихте" и поне се замисляте(поне отвреме навреме)  преди да напишете някои работи, какво беше в началото... да не си спомням    ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт