Има ли Господ и вярвате ли в него? - VI

  • 39 221
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 135
Дийп,

Това е 283 страница от сагата "Съвършенство - що е то и как си постига." Ако проявяваш интерес просто прочети.  Grinning


щом си си направила труда да ги сметнеш  bowuu

ама при това ВСЕ ОЩЕ да  се твърди че "няма съвършенни хора" - каква е причината - психологически дискомфорт, концептуална парадигма на посещаваната църква или... нужда за по-дълбоко запознаване с Библията от някои християнки.
ако са и трите едновременно може да се започне от последното - какво казва Библията за съвършенството и съвършенните!     bouquet

# 1 111
  • Мнения: 2

Призовавам тези които вярват в някой или нещо, както и тези, които в нищо не вярват, да не се подават на провокациите да спорят с хора, които не знаят за какво говорят.


 Прав си rorobobo.Мотивите затова защо го правим най-добре ги знае Бог.
 
         Grinning

# 1 112
  • Мнения: 135

Призовавам тези които вярват в някой или нещо, както и тези, които в нищо не вярват, да не се подават на провокациите да спорят с хора, които не знаят за какво говорят.


 Прав си rorobobo.Мотивите затова защо го правим най-добре ги знае Бог.
 
         Grinning

какво значи провокация, а ако е възможност за нови гледни точки разширяващи виждането то на човека.
или "От Искаро по длибоко нема"?  chef

току виж се оказало че някои протестантски постулати не съответстват на Библията, не е ли по-подходящо коригиране.
(има мюсулманки, които смятат че е много правилно да се носи фередже - така са ги възпитали)   Hug

# 1 113
  • Мнения: 167
Аз вярвам, че има Бог, мисля, че в днешно време едва ли има някой, който да не се е докосвал до него. Друг е въпроса, че Бог е прекалено всеобхватен и според мен ние не можем да го поберем в главите си и за това, всяко едно описание за Него, каквото и да било то е по - малко то Самия Него и за това винаги ще се намери някой, който да каже "Моя Бог не е такъв."  Бях чела някъде /не помня къде/, че ние хората в неспособността си да понятнем какво е Бог сме му дали много човешки черти и съм много съгласна с това. И не ми казвайте - че е така понеже "Бог е създал Човек по свой образ и подобие "... От многобройните ми спорове на тази тема - съм стигнала до извода, че всеки вярва в това, което му е най-изгодно или иначе казано, в това, с което се чувтства най - уютно. Защото истината в повечето случаи не е място, където можеш да се приютиш на топло и защото както казва Тери Прачет "Истината, ще те направи прободен"... За това хората предпочитат да я заобикалят...

# 1 114
  • Мнения: 135
във връзка с темата - все пак тя не е "вярвате ли в църквата"!
ако може таха да се изразя - човек е многодименсиооно(многомерно)  същество - има тела, с които може да оперира и в други светове и са му се казва, че
само тук живее и след като умре след неизвестно време ще го "съдят  на Страшния съд"(като до тогава "заспивал") просто не е така! Няма нужда да се чака Страшния съд, за да се иде на небето, но знанието за това и МЕТОДИТЕ за това май не са в интерес на църквите - загуба на контрол и липса на необходимост от тях!

Цитат
"Има някои от седящите тук, които няма да вкусят смърт, докле не видят Царството Божие дошло в Сила." Марко 9:1

Апостол Павел загатва за посещение на "третото небе"? значи може...
А недопускането на вярващите до това, незапознаване на вярващите с това, както и незапознаването им с методите как се постига дали не е "неауторизирано лишаване от достъп до системни ресурси от жизненоважно значение"?

по каква причина християни са съгласни с това?

# 1 115
  • Мнения: 822
" дали не е...току виж се оказало.....това може да е така ......"

Дийпинсайд, познати ли са ти тези словосъчетания  Thinking ?

 Разгледай постовете си и ще ги откриеш навсякъде. Недомлъвки, предположения, загатвания - защо са всички тези тайни?

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 14:21 от MamaGalka

# 1 116
  • Мнения: 135
" дали не е...току виж се оказало.....това може да е така ......"

Дийпинсайд, познати ли са ти тези словосъчетания  Thinking ?

 Разгледай постовите си и ще ги откриеш навсякъде. Недомлъвки, предположения, загатвания - защо са всички тези тайни?

е хубаво е човек да е тактичен и внимателен, щото ако се напише "църквата манипулира вярващите за да ги управлява, и ги лишава от методи за по-дълбоко духовно развитие, представяйки нещата не съвсем такива каквито са в Библията, или измествайки фокуса от фундаментално важно въпроси, като постигане на съвършенство и познаване на Бога, и двете присъстващи в Библията"!

как звучи, скандализиращо, нали, още повече че, май, съм прав... не искам аз такава църква, не ми е нужна, но вие защо искате и сте съгласни с нея е друг въпрос(интересно ми е).
Сегащната църква !=(<>) от раннохристиянската, основана от апостолите и техните ученици!

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 14:30 от Deepinside

# 1 117
  • Мнения: 15 243
Сат-Чит-Ананда ми го писа ти. Битие, съзнание и блаженство. Идеята е всеки да намери собствения си път на блаженство. Явно пътищата на всички са различни.
 
Кабала определя "духовното" като нещо, което няма никаква връзка с времето, пространството, материята и представлява сила, не облечена в тяло - духовността е силата в идеален вид.

http://www.kabbalah.info/bulg/academy/mod/book/view.php?id=168&chapterid=394

според "Двери на православието" духовността е култивиране на човешкото сърце до състояние то да срещне и познае Бога.

http://www.dveri.bg/content/view/2598/65/

Не знам по коя система се усъвършенстваш, но С кое знание казвате "съвършено" или "не съвършено"?
Трябва да сте Съвършенството за да може да отсъдите за... себе си.(Това е също глупаво)
Казвайки "това е съвършено" внушава мисълта, че вие сте СЪВЪРШЕН.
По същият начин правите себе си съвършен когато казвате "няма съвършенство" (парадокс)

съжалявам, че не мога да посоча автора, но е от източните философи

А пък за цитата, който си дал - Марко 9:1, прочети още малко и ще разбереш за какво става дума. Ако обаче знаеш "метод" за ходене до там и най-вече за връщане, преди да ти е дошло времето направи туроператорска агенция. Ще имаш небивал успех.  Peace

# 1 118
  • Мнения: 135
Цитат
Казвайки "това е съвършено" внушава мисълта, че вие сте СЪВЪРШЕН.

Съвършен е БОГ("както е съвършен Отец ваш") , мисля че не трябва човек да е съвършен да разбере това, но според мен наистина трябва съвършенство  или много близко до това състояние, за да може това да не е просто "инфо" а реален опит на Живот в Духа - извън всички ограничение на материалния и другите светове. Има хора, които са го постигнали! Възможно е!

Цитат
"Чудото не е че някой е Постигнал, а че някой е започнал"

но ако не се започва, ако не се работи съзнателно и целенасочено за това(тъй като посещение на църква веднъж седмично може да е доста недостатъчно), може ли да очакваме че нещата "ще станат от самосебе си"?
Узрялото грозде може да е сладко и съществуват жирафи, дори да не бродят на воля из Шопско  bouquet

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 23:08 от Deepinside

# 1 119
  • Мнения: 3 675
Ето една статия, която може да ви се стори интересна.От уебсайта на Двери, а линкът е - http://www.dveri.bg/content/view/6677/64/. Тази тема доста сме я обсъждали, но статията е хубава, струва си да я прочетете.

# 1 120
  • Мнения: 3 675
Ето още една за Окултизма по време на комунизма и по специално за баба Ванга/пак от същия сайт/ - http://www.dveri.bg/content/view/6653/172

# 1 121
  • Мнения: 135
Ето още една за Окултизма по време на комунизма и по специално за баба Ванга/пак от същия сайт/ - http://www.dveri.bg/content/view/6653/172

автора не е съвсем информиран за някои неща. и сатанисти има в бг, и не са окултистите най-големия проблем на България. Няма нужда да се плаши народа с тях(нелоялна конкуренция?  Mr. Green )

# 1 122
# 1 123

Общи условия

Активация на акаунт