голямо бебе и естествено раждане ?

  • 14 419
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 553
В допълнение мога да кажа, че често ехографите не са достатъчно прецизни относно килограмите на бебето. Моята дъщричка я виждаха над 4,500 кг. и ме бяха планирали за секцио на следващия ден, но Господ си знае работата и си я родих нормално 4 кг.

# 31
  • Мнения: 337
Синът ми се роди за около два часа - 3 600 без упойка. Леко раждане ти пожелавам Peace

# 32
  • Мнения: 1 173
 Родих с епидурална упойка бебе 4 кг. и 52 см.,имах шевове, понеже бебето заседна в раменният пояс,но много бързо се възтанових.
Първото дете го родих без нито един шев - 3,250 кг. и 51 см. и без упойка.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
И двете ми деца се родиха над 3,700 кг. Родих нормално с два външни шева първият път, втория път д-ра каза, че ме е шил на мястото където са и първите шевове.

# 34
  • Мнения: 941
мисля че зависи колко е голяма главата на бебето и колко е голям таза на родилката, дали ще може да се спусне, а шевовете те нямат нищо общо с таза и килата, то си е до тъкани и разтегливост, а две бебета може да имат еднакво големи глави и въпреки това да тежат съвсем различно, някои са по слаби, други бебета са по дълги, много е относително, но ти желая успех и леко раждане

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Аз не бих.
С големият ми син имах тесен таз поради многото аеробика преди да забременея.
Лекарката каза, че ако е над 3кг, ще бъда секцио.
Както й да е, тръгна нормално, но запецнах точно до 5 см, бебето напъна, но не получих разкритие. Съответно бебето се осука около пъпната връв , имаше проблеми.....
Нямаше време за секцио и накрая родих с форцепс.
И аз и сина ми с сме били в голям риск. А беше само 2950гр!

# 36
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Приятелката ми роди първо бебе 4300 гр, нормално, само с епизиотомия (нямаше други разкъсвания, само направеното от лекарите срязване), независимо че от седмия месец я спрягаха да ражда секцио, че бебето било едро, тазът й не бил малко тесен (19 см), била над 30 г и това й било първо раждане. Но тя искаше да роди нормално, успя да убеди лекарите, че това е желанието й и раждането при всички случаи ще започне по естествен път, а секцио само ако се наложи - и роди нормално във ваната на Св. София Grinning Чувстваше се отлично и на 5-тия ден кърмеше бебето в парка до тях (не преувеличавам, според мен беше доста прибързано) Mr. Green

# 37
  • Мнения: 476
Синът ми се роди 4кг и 56см.
Раждането - нормално, с епизиотомия.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 294
Малката щерка се роди 3930, 51 см., нормално,
без каквито и да било упойки.
За моята фигура и ръст това си е доста,
поизмъчих се повече от първата щерка.
Разбира се сдобих се с няколко шева и това беше  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 6 315
Родих нормално, без упойка дребния - 4,150 и 54см, направиха ми епизиотомия. Шевовете бяха няколко, но не си спомням колко  Rolling Eyes. При мен не беше нито лесно, нито тежко раждане. Малкият не излезе много лесно, но всичко мина Wink. Общо раждането ми продължи около 7 часа, като 2 от тях си бяха неприятната работа, но тя се забравя.

Майка ми ме е родила 4,350 и е било раждане в пъти по-лесно от моето Simple Smile. Тя няма и шевове. Всяко раждане си е различно, аз по принцип съм "за" нормалното сига да няма усложнения, разбира се Simple Smile.

# 40
  • Мнения: 305
Миличка при всяка мама е индивидуално както и ти самата знаеш.Аз все пак си родих секцио защото видеозона преди раждането показваше 4100 гр. и не исках да се правя на майка-героиня Stop Все пак синът ми се роди 3900 гр. Каквото и да ти се случи било то нормално или секцио ти пожелавам здраво бебче и много усмивки  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 171
Родих нормално с епидурална, Алекс беше 3900 гр. Ще излъжа, ако кажа, че ми е било лесно или че раждането е било най-хубавото нещо в живота ми. Голям зор видях, въпреки епидуралната ме болеше много, имах и много вътрешни и 3 външни шева.
Все пак истината е, че при всеки е различно, много е индивидуално всичко Peace. Аз съм решена да раждам пак нормално, ако показателите са за нормално раждане. Колкото и да се мъчих по време на раждането, се възстанових напълно за 3 дни, а 3 часа след раждането се разхождах по коридорите. Това е причината да искам пак така да раждам.
На теб ти пожелавам леко раждане Hug

# 42
  • Мнения: 445
Родих 3850, 53см, без упойка. Поразцепих се, но то беше, защото имах напъни без разкритие.
Леко раждане и да си имаш прекрасно, здраво бебче!
Ехографът хич не е точен от към определяне на килцата.

# 43
  • Мнения: 1 069
Родих нормално и двете си деца. Докато се колебаеха дали да ме срежат с големия, поради тесен таз и голямо бебе, се появиха други проблеми и това остана на заден план. Виктор се роди 3,800 54см с пукната ключица и доста шевове за мен.
При малкия нямаше дилема, защото е второ раждане и след първо нормално този върпос изобщо не се повдигна. Емо се роди 4,400 56см с голям хематом на главичката, но за месец всичко беше ОК.
Леко раждане! Не се притеснявай от голямо бебе, по- добре е от малко!

# 44
  • Мнения: 338
Родих нормално-синът ми тежеше 3 880 и 51 см на дължина. Имах шевове но всички се забравя Hug

Общи условия

Активация на акаунт