голямо бебе и естествено раждане ?

  • 14 418
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
И двете ми деца се родиха едри- над 3,700.Първият път докато получа разкритие направо полудях,иначе родих за 30 минути.Много трудно се възстанових в продължение на 4 месеца.С второто обратно имах разкритие 10 см/за 3 часа/,но беба не искаше да излиза,тъй като беше високо.В продължение на 3 часа напъвах за да се смъкне бебето и най-накрая тя се появи.Вторият път обаче 4 часа след раждането бях на крака.Не съжалявам нито за миг че родих нормално.Според мен всичко е въпрос на психическа настройка.
Желая ти леко раждане!

# 61
  • Мнения: 431
Оффф,днес ходих на преглед и нямам НИКАКВО разкритие  Sad .Утре ми е терминът,а бебчо не иска да излиза и става все по-голям  Crazy .
Отново ми беше напомнено,че е по-добър вариант секциото,че не ми е голям тазът  Tired.
Мноооого съм нервна,голямо чаканееее  Shocked
Много съм благодарна на всички за отговорите   bouquet

# 62
  • софия
  • Мнения: 257
Родих нормално 3750 гр. с епидурална и няколко шева. На ултразвук го бяха определили на 3800 гр. Peace

# 63
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И аз исках нормално, но не стана на моята! Ехографа показва винаги + или - 500гр! На мен ми показваше 5000гр, а тя се роди 4580! Леко раждане и да се похвалиш после!

# 64
  • Мнения: 367
Аз родих естествено, бебето ми беше 3 600 и си го родих без проблем. Също съм с тесен таз и слабичка... Не мисля че бебе 3700 е много голямо. Важно е лекаря ти да прецени дали и е голямо за твоя таз. Консултирай се с него, ако вече не си го направила

# 65
  • София
  • Мнения: 2 734
Родих нормално без упойки.Момата беше 3.850.Имах 2 външни и няколко вътрешни.Не съжалявам,че родих нормално,за следващото бих прибавила само епидурална.Тя е значително успокоение за майката и според мен улеснява нещата.

# 66
  • Мнения: 473
Родих със секцио - 4,710 кг. Не бих рискувала нормално.

# 67
  • Мнения: 97
Родих нормално,бебето ми беше 3.720кг.,53см,при вътрешен таз 17.5.Правиха ми епизиотомия,вярно помъчих се доста,но накрая всичко беше ок Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт