Помощ имам много пъпки по лицето-как да ги премахна

  • 33 518
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
Здравейте хора!  smile3547  Ровя се аз из интернет, чудя се какво да правя. Имам същия проблем като вас  smile3518 smile3518 Четох на няколко различни места коментари и мнения и така като гледам от д-р Лиляна Маркова има положителни отзиви! хмм някой ще се наеме ли да ми обясни ... такам... по-подробно за нея, ако може? newsm03  newsm17 Благодаря! smile3523

# 46
  • Мнения: 556
естествено първо препоръчвам консултация с дерматолог,особено ако не ти е известна причината за появата на пъпките-дали са от мазна кожа,или алергия,или пък друго.Ако просто ти е мазна кожата,аз бих препоръчала да изпробваш маската на Талодерма против пъпки с няколко вида киселини.Има страхотен охлаждащ ефект и изгаря пъпките.Аз съм доволна-евтино и практично.За тези,които я имат,искам да вметна-ако ви се стори,че се разтечнява маската,просто я разтръскайте добре,за да стане отново хомогенна.Не се е развалила Peace

# 47
  • Мнения: 7 430
lalique, мерси за обяснението Peace ама в нашия град не съм чувала да правят билков пилинг  Tired
Аз вече нямам пъпки, но пък белези Cry

# 48
  • Мнения: 7 947
Здравейте хора!  smile3547  Ровя се аз из интернет, чудя се какво да правя. Имам същия проблем като вас  smile3518 smile3518 Четох на няколко различни места коментари и мнения и така като гледам от д-р Лиляна Маркова има положителни отзиви! хмм някой ще се наеме ли да ми обясни ... такам... по-подробно за нея, ако може? newsm03  newsm17 Благодаря! smile3523
Действително доста се е писало за Маркова...но аз определено не мога да я препоръчам! Тя изписва едни мазила, които се правят в определени аптеки по поръчка, които не са лоши, но ефекта им е толкова мимолетен...че не си заслужава. Докато ги ползваш - има подобрение, кожата се поизчиства, но много бързо привиква към тях и на втория месец ефекта започва да намалява. Ако пък спреш да ги ползваш - бързо бързо си става предишното положение на кожата - тоест нямат дълготраен ефект. Това е личното ми наблюдение, но се оказа, че и една позната е ходила при Маркова и сподели същото - подобрение за кратко , но без траен ефект. Възможно е и сигурно е така, че всяка кожа е индивидуална и при едни ще помогне може би повече, при други по-малко, но лично аз не съм доволна. А и честно казано, не съм била тежък случай - по една две пъпки са ми излизали и имам много мазна кожа, но ето...Сега и аз като Дидка - имам неравна кожа и някой и друг белег, пъпки вече не, и продължавам да търся отзиви, защото май и аз на билковия пилинг се насочвам. Единствено ме притеснява последващото белене и изнежване на кожата, затова и не съм на 100% сигурна. Бих се радвала, ако тези от вас, които са си го правили този билков пилинг - да споделят повечко и да кажат къде са го правили, защото е пълно вече с козметици и салони, които го предлагат, но не бих се решила, ако нямам препоръка от някого, затова  Praynigсподелете.

# 49
  • Мнения: 289
lalique, мерси за обяснението Peace ама в нашия град не съм чувала да правят билков пилинг  Tired
Аз вече нямам пъпки, но пък белези Cry



Дидка, и при мен основният проблем са белезите  Cry За тях освен освен пилинга (който определено има най-бърз и най-добър ефект) бих препоръчала и използването на хубава козметика с пилинг ефект - аз лично ползвам Total Turnaround + 3-те стъпки на Клиник - ефектът е по-бавен, но определено е налице Peace Една приятелка ползва Idealist на Ести Лаудер и също има ефект.

# 50
  • Мнения: 7 430
Благодаря   bouquet аз сега се мажа с един  ексфолиращ гел за мазна и акнетична кожа на Неострата - миналата година едно момиче от форума ми го препоръча, каза, че при нея е имало ефект - правих процедури зимата няколко седмици, но уви резултат при мен нямаше Tired'

Сега ще потърся някъде да прочета за 3-те стъпки на Клиник Wink

# 51
  • Мнения: 7 947
 Naughty NaughtyЕксфолиращия гел е за дълбоко почистване на кожата, ти какво очакваш от него? За да се премахнат белези и да се заглади кожата по-добре си вземи пилинга на Неострата, за който съм чувала добри отзиви, но лично не съм пробвала. Но този екс.гел - не е за тая работа!

# 52
  • Мнения: 7 430
...това ме посъветваха да взема и без много да се замисля го поръчах
Благодаря ти за препоръката Peace

# 53
  • Мнения: 7 947
Няма нищо Wink, но къде поръчваш? Аз Неострата съм купувала от аптека... newsm78

# 54
  • Мнения: 420
естествено първо препоръчвам консултация с дерматолог,особено ако не ти е известна причината за появата на пъпките-дали са от мазна кожа,или алергия,или пък друго.Ако просто ти е мазна кожата,аз бих препоръчала да изпробваш маската на Талодерма против пъпки с няколко вида киселини.Има страхотен охлаждащ ефект и изгаря пъпките.Аз съм доволна-евтино и практично.За тези,които я имат,искам да вметна-ако ви се стори,че се разтечнява маската,просто я разтръскайте добре,за да стане отново хомогенна.Не се е развалила Peace

абе аз реших че ще си я купя,питах в една аптека и уж ми казаха на другия ден че ще дойде,след тва ми казаха че нямало в складовете да не я спряха тази маска..  Sad скоро някой взимал ли си е от нея.. newsm78

# 55
И аз да се включа по темата, изпробвала съм много продукти във времето, доволна съм от:
Лосион - зинерит и далмацин - кожата привиква и спира да помага така че, ползвайте месец едното после сменете с другото - 10-15лв са. Също за мазане - скинорен, кремчето акнеаут на биотрейд е невероятно (ползвах и другите - лосион и т.н. но бяха прекалено агресивни) около 5-10лв последно като взимах. По принцип добър ефект има цинка върху кожата - в аптеките има цинкова маз известно време пробвах помага, но внимавайте защото мазта е мн гъста и запушва порите..след време може да има обратен ефект. Пила съм и цинк на таблетки, но не забелязах промяна. Пила съм и сяра на прах (в малки количества) - може би помага, но само с нея не става.
 Освен това си имам няколко "хитринки" ако не мога да изтърпя някоя пъпка стискам внимателно слагам спирт на мястото, и после плътно крем "бочко" - от него веднага хваща коричка и зараства - уникално просто..слагам бочко и като ми е възпалено лицето (но не с пъпки а просто зачервено) и пак внимавам, че е доста гъст.  Друга хитринка по-горе са споменали - маска с мед - страхотна е стига да не сте алергични към меда. Друго, след дълга нощ -  диско и т.н. след много грим и други мръсотии почиствам хубаво и си слагам герикапс (това го има в аптеките - 3лв - всъщност е комбинация вит а + е) много освежава и предотвратява появата на пъпчици..създала съм си и други навици - грим на приятелка не давам, гъбичката на пудрата след всяко нанасяне я мия.. и т.н. - доста често именно грима е причината. Другото, което СТРАШНО много ми е  помогнало са билките - маточина и зелен чай. Сварявам си чай от пакетче и щом изстине си обтривам лицето с памуче. Става и вместо лосион да се ползва - наистина много е добро.  За почистване (винаги измивам тоалетното мляко) ползвала съм серията на лореал - средно доволна, и на мерк ексфолиак - крема ми беше мн силен и черните точки станаха на пъпки ?!? но гела за измиване е супер, ако пък усетя че ми е много суха кожата се мия с линола фет - масло за баня. Кожата не трябва да се оставя да изсъхне - попаднах на перфектния крем - с урея е - ексипиал хидрокрем на фирма спириг - много е лек и може да се ползва заедно с лекарства. Излагането на слънце лятото е много вредно!! Предполагам се отнася и за солариума - пъпките се спичат, кожата се изсушава - временно изглежда ок после става много по-лошо. 
Хубаво е да се направи изследване за стафилококова инфекция -  лекува се с антибиотик. Друго - може и да е на хормонална основа и с противозачатъчни да се оправи.
Пила съм и ревалид(комбин. за коса, кожа и нокти) и подобни - но от тях пък ми се отвори апетит - иначе помагаха.
Изпробвала съм страшно много неща, това е най-доброто на което съм попадала. Продуктите трябва да се сменят за да не свиква кожата.
И така , надявам се да съм полезна, наистина какво ли не ми е минало през ръцете (лицето) вече.

# 56
От пубертета, та чак до сега(30 г.) си имам пъпки. Мазах се с какво ли не, посещавах дерматолози и т. н. Докато не прочетох, в една книга - "Лечение чрез хранене", че за някои случаи помага селен. На мен във всеки случай помогна. Взех си първия попаднал препарат със селен (Триовит). След няколко дни употреба пъпките и омазняването силно намаляха. Ползвала съм и други, в които количеството на селена е 50(единици? микрограма? забравих в какво го измерват). Докато ги ползвах, проблемите бяха силно редуцирани. Засега съм спряла селена за няколко месеца, защото не е безобиден за продължително време.
На моя приятелка, обаче, не й действа. Така че, явно е важна причината за пъпките - при мен се оказа вътрешна и свързана с това вещество.

# 57
  • Мнения: 55
Здравейте хора!  smile3547  Ровя се аз из интернет, чудя се какво да правя. Имам същия проблем като вас  smile3518 smile3518 Четох на няколко различни места коментари и мнения и така като гледам от д-р Лиляна Маркова има положителни отзиви! хмм някой ще се наеме ли да ми обясни ... такам... по-подробно за нея, ако може? newsm03  newsm17 Благодаря! smile3523
Действително доста се е писало за Маркова...но аз определено не мога да я препоръчам! Тя изписва едни мазила, които се правят в определени аптеки по поръчка, които не са лоши, но ефекта им е толкова мимолетен...че не си заслужава. Докато ги ползваш - има подобрение, кожата се поизчиства, но много бързо привиква към тях и на втория месец ефекта започва да намалява. Ако пък спреш да ги ползваш - бързо бързо си става предишното положение на кожата - тоест нямат дълготраен ефект. Това е личното ми наблюдение, но се оказа, че и една позната е ходила при Маркова и сподели същото - подобрение за кратко , но без траен ефект. Възможно е и сигурно е така, че всяка кожа е индивидуална и при едни ще помогне може би повече, при други по-малко, но лично аз не съм доволна. А и честно казано, не съм била тежък случай - по една две пъпки са ми излизали и имам много мазна кожа, но ето...Сега и аз като Дидка - имам неравна кожа и някой и друг белег, пъпки вече не, и продължавам да търся отзиви, защото май и аз на билковия пилинг се насочвам. Единствено ме притеснява последващото белене и изнежване на кожата, затова и не съм на 100% сигурна. Бих се радвала, ако тези от вас, които са си го правили този билков пилинг - да споделят повечко и да кажат къде са го правили, защото е пълно вече с козметици и салони, които го предлагат, но не бих се решила, ако нямам препоръка от някого, затова  Praynigсподелете.
[/size]
Оше едно отрицателно мнение за Маркова-ползвах нейните мазила много старателно в продължение на 3 месеца без особен ефект!

# 58
  • Мнения: 78
мисля,че медицинската козметика може да помогне. Моята сестра е много доволна от серията за мазна кожа Rurif-ac  на ROC. Но ако се чудиш,по-добре отиди на дерматолог.

# 59
  • Мнения: 764
Защо давате по 200 лв.за пилинг.като Акнедерма върши същата работа,само че в домашни условия и е доказано лекарство в борбата с акне,петна и лоша кожа?В темата за борба със стриите съм писала как действа.

Общи условия

Активация на акаунт