Ще се отбиваме, но как?

  • 2 252
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 796
Айде и аз в отбора,мислех да пиша на Хедра за съвет,ама ще се запиша тук първо Peace
Синът ми е на 8м./почти/,кърмя го само вечер ,но той отказва да суче и от 3 дена се цедя/излиза 80мл/ и му давам с шише,обаче нямам нито нерви ,нито време за такива процедури,но на мен също ми стават твърди гърдите ако не се изцедя примерно,и аз не знам какво да правя,мислех да опитам с хомеопатични -Lac Caninum 30C/прочетох го в библиотеката вместо чая от салвия/,някой беше писал че Вит.Б6 също намалял кърмата,и ако ги пия мога ли да му давам примерно изцедена кърма/ако изцеждам/,или с тоя Достинекс ще е най-добре,не знам,кажете вие какво смятате да правите Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 949
Опитвам от няколко дни да разреждам суканията, но ако отдалеча във времето на нея не й прави впечатление, тъй като яде доста други храни вече, но на мен гърдите ми стават твърди на камък като в първите дни!  Crazy Кошмар е и боли.
Другото, което ме притеснява е не, че няма да поема друга храна и течности, а че идея нямам как да я приспивам и успокоявам по друг начин като от раждането до сега това ни е единственият!  baby_neutral

Изцеждай по съвсем малко, докато усетиш облекчение. Постепенно нещата ще се регулират.
За приспиването - аз малко по-горе в темата бях описала нашите надлъгвания.  Laughing Ама се получи! Без "вълшебното" шише кисело мляко не бях за никъде. АМ дъщеря ми отказваше категорично. А и аз бих го отказала, който е опитвал, ще ме разбере  Sick

# 17
  • Мнения: 13 805
добре де а какво става ако детето е приема шише , както и адаптирано мляко?
премахването на нощните кърмения без тези атрибути изглежда немислимо...Ние сме на една година и биберон или шише се приема като гавра с личността а всички видове адаптирано мляко дори и в попара или каша се разпознава и отказва .. Изглежда смешно посред нощ да го храня с пюрета ганчев от лъжичка ...
За сведение нощните хранения са действително хранения - поне два пъти а нощ отброявам като минимум 200 преглъщания докато сучем ...

# 18
  • Мнения: 22


Изцеждай по съвсем малко, докато усетиш облекчение. Постепенно нещата ще се регулират.
За приспиването - аз малко по-горе в темата бях описала нашите надлъгвания.  Laughing Ама се получи! Без "вълшебното" шише кисело мляко не бях за никъде. АМ дъщеря ми отказваше категорично. А и аз бих го отказала, който е опитвал, ще ме разбере  Sick
Пробвах да изцеждам, но не тръгва или съвсем малко се отцежда, а тя като засуче си върви и намалява напрежението. А за нощните будения няма да мине номера с шишето май. Тя суче по 5-10 мин мах. и се унася пак. То е по-скоро за успокоение, а не за хранене. Ей това ме притеснява, че ще й отнема успокоението. Биберони не цака хич, едва от скоро пие чай, вода не предпочита, залъгалка не понася. АМ не съм давала, но нещо не ме блазни идеята, по-скоро кисело мляко да започна, някак по-лесно ми е.
anira , сподели за този Достинекс, какъв е? Чувала съм за медикаментозно спиране, но не съм се интересувала, защото все смятах, че има време.
Днес пак я приспах с кърмене. Не мога по друг начин.  Blush

# 19
  • Мнения: 796
Ами аз във форума прочетох,че Достинекс са хапчета за спиране на кърмата,предполагам хормонални,най-добрите уж,но все пак трябва консултация с лекар.Аз първия път пих бромокриптин-ужасни са,свалят много кръвното,абе гадост пълна и сега ми се искаше да стане уж естествено.В една от темите беше писано,че по-добре било спирането да стане с хапчета.И аз не знам обаче как е по-добре newsm78

# 20
  • Мнения: 1 949
dodkoDD, явно твоята кукла е точно с една година по-малка от моята  Hug Криси също е родена през март. Та спомените ми са, че по нова година (миналата) бях направо изпаднала в истерия как ще я отбия. Приспивахме се следобяд с кърмене и по никакъв друг начин. Но след това нещата някак-си си дойдоха от само себе си. Без да съм ги насилвала. Да вметна, че Криси си беше страшно злоядо дете, докато не я отбих. Не признаваше никакви пюрета и пр. други неща. Не е истина на какво съм се правила само за да хапне нещо. Луда ставах! Но откакто я отбих и постепенно минахме на обща храна, тя си хапва от всичко  Hug
А след като спряхме нощните кърмения, тя не иска да яде нищо нощем. Преди пиеше чай, но много се напишкваше и й смених чая с вода (да не й се услажда толкова) и от тогава и вода пие изключително рядко нощем.
Струва ми се, че след като навърши 11м някъде започна да разбира повече и разбираше, когато й казвах, че като пийне малко мляко от шишето, после ще й дам да суче.  newsm78 Може и да си въобразявам, но номерът минаваше  Mr. Green

И при вас ще стане, повярвай ми, но е излишно да хабиш и ти нервите, които изхабих аз мин.година по това време.

Много дълго стана, дано не съм била досадна  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 22
Търпение му е майката май! И без това имам 2-3 месеца, докато спра, но се подготвям сега.
 DessyM, на 7.март е родена.  Heart Eyes За мен беше много полезна информацията. Благодаря!  bowuu  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 949
Търпение му е майката май! И без това имам 2-3 месеца, докато спра, но се подготвям сега.
 DessyM, на 7.март е родена.  Heart Eyes За мен беше много полезна информацията. Благодаря!  bowuu  bouquet

Значи дори точно 1г им е разликата  Laughing  bouquet

# 23
  • Мнения: 151
При мен стои същия проблем. Моят юнак е  на година и почти десет месеца. Бях твърдо решила есента да го отбия, но лятото боледува и лекаря настоя да бъде само на кърма докато се оправи. Това беше добре за детето, но лошо за мен. Бях го научила само вечер да суче, а с това боледуване се върнахме от начало. Лошото беше после, че след обяд нямаше как по друг начин да го приспя освен с кърмене.  Беше ужас дете на година и половина което разбира всичко и си иска своето "ам ам" и сълзи. Сърцето ме болеше, но гърдите също. Тогава нашият татко даде идеята да пробваме с шише мляко с биберон /отчаян опит защото Ивчо никога не е пил от биберон дори вода винаги е отказвал/ и тога мъника в отчаянието си започна да пие и уморен заспа. Така плака три - четири дни и след обяд вече не сучехме даже отказа и млякото. Нощното хранене го махнахме от само себе си. Леглото на Ивчо е залепено плътно до нашето и когато се събуди се прехвърля при нас дърпаше ме и викваше "ам ам", но няколко пъти аз му обърнах гръб и се направих, че не го чувам и той заспиваше до мен хващайки ме за косата, за да не му избягам. Сега остава да махна и кърменето при заспиване, но все не се решавам. А всичките ми познати ми се подиграват, че нямало да го отбия скоро. Е вярно, че не ми се иска имам чувството, че нещо между нас ще се скъса за винаги  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 758
Ами то си е така - завинаги се скъсва тази близка връзка между майка и бебе. И на мен ми е мъчно, но знам, че неможе да се протака безкрайно. Аз си мислех, че ще отбия след 6-тия месец, но не стана, естествено. Как може бебе, което суче 6-7 пъти на ден изведнъж да се отбие? Тя също не пиеше вода, не се научи да пие от шише с биберон, въпреки, че доста време опитвах. Не харесваще АМ. Обаче....всичко става лека-полека. Постепенно пропусках по едно кърмене през деня, когато видех, че яде достатъчно количество твърда храна. Започнах когато беше на 7 месеца май....Смених няколко марки АМ, докато почна да пие един НАН, съвсем символични количества. Сега на 11 месеца имаме само едно вечерно кърмене, пие сутрин и следобед по 180 мл АМ от чаша с накрайник. Скоро ще спра и вечерното кърмене. Отбиването досега протича без проблеми, но все пак ми отне около 4 месеца...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 057
И аз стоя пред същия проблем. Захраних уж,  уж яде малката (синковеца вече почти 3 месеца го захранвам, и освен че се научи да плюе друго не постигнах), ама стигна до там че вече и каши не ще. Вода не пие, само на кърма кара. В резултат не наддават, даже малкия  губи тегло. Направо съм отчаяна. Вече хванах мастит при опит да отбия отведнъж, след като ги мъчих цял ден и нищо не ядоха накрая мастит и ща не ща продължих да кърмя. Постепенно отбиване не виждам как може да се получи, при положение, че ядат, не пият ни от шише ни от чаша ни АМ ни вода  ooooh! Лекарства за спиране на кърма ли да вземам вече не знам. Пък после да карам на риск да видим колко време ще се инатят да седят гладни и жадни. Малката доказа че може да не пие нищо 13 часа след които се предадох. Ама като нямам кърма няма опасност да се предам - остава те да се предадат  Thinking

За толкова малки бебета нищо не ми хрумва. Може би това е техния начин да ти кажат, че още не са готови да приемат различна храна...
Пробва ли да цедиш и да смесваш кърмата с безмлечна оризова каша или каша от елда? Моят син на 7м. освен кърмата, ядеше само намачкан банан и пасирано заешко месо с малко картофи. Нищо друго. Вода не пиеше, само плакнехме устата.

# 26
  • Мнения: 378
     Отбихме се постепенно - първо заместихме дневните кърмения с пюре, каша, супичка, кисело мляко ( Бинко беше на 2 г и 8 месеца,  Цвети - на 1 г и 3 месеца ). Последния месец имахме само вечерно. След  като спрях, понякога пак са искали да сучат и съм им давала. Когато ми бяха напрегнати гърдите, пак съм им давала за по 5 минути.
    На моя приятелка  и се наложи да прекъсне кърменето, като бебето и беше на 7 месеца - по здравословни причини. Беше захранено само с каша ("Слънчо") Храниха го само с каша около 2 месеца - друго отказваше. Постепенно му въведоха плодово пюре, кисел . Адаптирано  мляко прояде , само ако е с бисквитки, сутрин за закуска. Към 10 - 11 месеца  му дадоха и кисело мляко и то го хареса. Размачкваха му с вилица картофки и зеленчуци от тяхната супа - и постепенно детето се научи да яде.

# 27
  • Мнения: 59
Алекс сега е по4ти на 10 месеца. До 7 месеца беше само на кърма и после постепенно го захраних. Сега хапва всичко, но остана проблема с пиенето на вода. Купих му магическа чаша но не иска да пие. Преди две седмици почнах работа и започнах да го кърмя само сутрин и вечер. Сутрин пие и вечер ме 4ака да се прибера и е много жаден. незнам какво да правя . Ще пробвам със сок.


# 28
  • Мнения: 48
 :blush:PRIVET.i na men mi predstoi suchtoto izpitanie.I kato gledam i 4eta nqma da elesno.No loshoto e 4e az nqmam vreme,she hodq v 4yjbina da rabotq.Nemoga da go otloja.4esno kazano mn.me e strah i neznam .Tq malkata mi hybavica ne she da qde pureta,kashi,ne pie voda.NEZNAM!!!Kakvo 6te pravq.mu4a q s razni kashi i pureta  s nadejdata da namalim kurmeniqta prez denq,no tq ne 6te.Doktorkata kaza da vzemam hap4eta za spirane na mlqkoto.kak da  zapo4na kato malkata ne 6te drygo osven cicka.Kusa mi se surceto. Thinking Thinking Thinking

# 29
  • Варна
  • Мнения: 912
Да споделя и аз до къде стигнахме:
От два дни, спрях да го кърмя, оставих само нощното (към 4-5 часа се буди).
Давам му АМ с малко каша от рожкови, за да му е по-сладичко, че иначе не иска да пие само АМ, но изпива само около 20-30 мл, (това е сутрин, в 18h и в 21h)ще го наблюдавам още ден-два и ако не увеличи дозата, ще трябва да продължим с кърменето  Rolling Eyes
На обяд изяжда 180мл зеленчуково пюре, а в 15h - 180мл.каша.

Общи условия

Активация на акаунт