Пак за бабините деветини.

  • 10 299
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 633
В моята тема исках съвсем други отговори.

Е, това е невъзможно.  Laughing Колкото човека, толкова истини - не може да получаваш само тези, които са ти изгодни на теб.  Wink


Пак повтарям - не става въпрос за чайчета,билки и всякаква народна медицина.Става въпрос за бабини деветини като къпане със сол или яйце,мазане с мас,даване на червено вино за червени бузки,по лъжичка мед за здраве,червено вино с черен пипер за настинка,за мазане с мас и аспирин за настинка и такива подобни.Имам позната която даваше на едногодишната си дъщеричка по 50 грама ракийка на ден за "дезинфекция". Shocked
Освен това не става въпрос дали биха помогнали на възрастен,а дали биха помогнали на дете и евентуално как биха му навредили.


Ами да беше уточнила още в първия пост! Нямаше да се изпишат толкова излишни спорове.
Защото "бабини деветини" е доста разтегливо понятие - всеки разбира различни неща. За някои и хомеопатията е бабина деветина, за други, както стана ясно - и хидратирането на организма при повръщане и разстройство...  newsm78

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Аз едно не мога да разбера. Защо си мислите, че хомеопатичните лекарства нямат странични ефекти и противопоказания? Както всяко лекарство, така и те имат. Затова хомеопатия - ДА, но за всеки отделен случай, за всеки човек, даже съсъ сходни симптоми да се ходи при специалист.

# 47
  • Мнения: 14 654
Самата ти си насочила собствената си темата в грешна посока, защото говориш БАБИНИ РЕЦЕПТИ от самото начало, Деветините са по- скоро суеверия, а не рецепти. Няма какво да се ядосваш, след като не можеш да се изразяваш разбиераемо  Wink

# 48
  • Мнения: 2 587
Не се ядосвам,просто се опитвам да вкарам темата в коловоза който трябва.

# 49
  • Мнения: 2 309

Ако съм схванала правилно каква ти е идеята  LaughingКато дете ме лекуваха предимно с народна медицина. Баба ми е биолог и събира рецепти от много години. Ходехме лятото на Витоша, правехме преходи и беряхме билки, които после се сушеха и пиехме чайове всеки ден през зимата. Спомням си някои неща от тогава, ето малко примери:
чай от жълт кантарион и мащерка - винаги изключително добре е действал на чувствителния ми стомах
невен - силно антимикотично действие
живовляк - за кашлица
джоджен, мента, зелена кисела ябълка - пак за стомах
компрес от мед на гърдите - за дълбока кашлица
инхалации с лайка, мед и сода - за суха кашлица
чай от орехови черупки - пак за кашлица
прополис - смуче се при заболявания на устната кухина или болки в гърлото

и др.

Когато спрях да живея с баба ми - на 15-16 г. някъде и се завърнах при майка, започнах да се храня безразборно, да не поемам достатъчно пресни плодове и зеленчуци...почнах много да боледувам, пиех набързо хапчета, защото не ми се занимаваше да си варя чайове. На 19 г. направих изключително тежка вирусна бронхопневмония, която откриха в много късен стадии, 3/4 от дроба ми беше засегнат, вкараха ме в интензивнто на белодробната клиника към МА. Една седмица не спряха да ме наливат със системи, бодяха ме с инжекции, пиех и хапчета...всичкото това антибиотици, един месец след това продължих приема на антибиотици, имах чувството, че вече буквално нямам имунна система, да не говорим колко наплашена бях. Тогава посетих един лекар, който се занимава с билколечение, даде ми някакъв пакет с билки / комбинирани от него/, които пих всеки ден в продължение на година. Вече почти 7 години от тогава съм се разболявала веднъж годишно от леки настинки и не съм пила антибиотик, сега за пръв път съм болна от грип. Живот и здраве щом детенце поотрасне малко смятам да я лекувам предимно с народна медицина. Проблема е, че тя дава бавно резултати и хората смятат, че не помага.

Под бабини деветини разбирам - обтриването със сол, даване на мед с биберона, закачане на червен конец, простиране дрехите на бебето само по светло, неизвеждане на бебето преди 40 ден и пр.

# 50
  • Мнения: 27
За обтриване със сол не съм чувала. Кажете какво е това "осоляване" #Crazy
Аз лично и двете си деца съм къпала в началото със солена вода. Вкусът й е точно като на физиологичен разтвор. Това пречи на сапуна/шампоана да се пени и не дразни кожата.
И за мазането със мас съм "за". Е, с някои уговорки. Дъщеря ми е януарско бебе. Чувстваше се много добре загрята след намазването с мас. Не е имала обриви и т.н. Но пък маста беше домашно произведена - маста от булото на прасето - варена, а не пържена, без сол - въобще доверих се на майка си.
Синът ми е роден през септември. Него го мажех с масло Джонсън - струваше ми се малко в повече да го загрявам през онази топла есен.
За червения конец нямам мнение, но след като сме имали гости, били сме с децата на място с много хора или на тях са им обръщали особено много внимание вечер (пак по съвет на майка ми) изгасях няколко запалени кибритени клечки в купичка вода и с нея обтривах лицето на детето. Надявам се, че им е било от полза. Поне вреда няма!!! Laughing

# 51
  • Мнения: 720

 Живот и здраве щом детенце поотрасне малко смятам да я лекувам предимно с народна медицина. Проблема е, че тя дава бавно резултати и хората смятат, че не помага.

Под бабини деветини разбирам - обтриването със сол, даване на мед с биберона, закачане на червен конец, простиране дрехите на бебето само по светло, неизвеждане на бебето преди 40 ден и пр.
Съгласна съм с мнението на Дейзи  Simple Smile
На мене много ми помга отвара от ленено семе - като отхрачващо средство (ползвала съм го много пъти , винаги съм оставала доволна) През бременността се бях разкашляла , много храчки имах , и вместо да взема антибиотик , реших да сваря пак от лененото семе .(макар че малко се боях дали може при бременност да се пие - разпитах в различни аптеки , никой не можа да каже дали може да се пие при бременност newsm78 казаха ми да си купя антибиотища , който ми бяха изписали...)Ама с ленено семе се оправих и си отхрачих за 2-3 дни храчките , и се разминах с пиенето на антибиотик...
Ползвала съм отвара от пресен гьозум , също и от мента съм пила , помага при раздразнен стомах... Simple Smile
А по въпроса за къпането в солена вода -  малко съм резервирана  newsm78 (това си е мое мнение) Като си помисля - като се къпем лятото в морето , как после бързаме да си вземем душ , та да отмием солената вода от себе си ... кожата не може да диша , и ми става усилно и тежко - бързам да вляза под душа ... Whistling

# 52
  • Мнения: 917
предпочитам алтернативната медицина и бабините деветини и при мен лоши ефекти е нямало  Wink

Общи условия

Активация на акаунт