Скъпи магазини- лошо обслужване

  • 21 133
  • 224
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 4 784
Мен ме дразни това, че в магазините в Бг, където се продават стоките на Клиник, когато си купиш нещо, когато и да е, каквото и да е то, поне при мен винаги така се е получавало, най-много да се отпуснат една мостра на парфюм да ми подарят. Сестра ми живее в Лондон. От магазините, в които пазарува, два пъти в месеца в се обявява промоцинален ден на Клиник. Сега редовно поръчвам на нея каквото ми трябва да ми го купи. За всяка покупка има толкова подаръци, че направо се чудя какво да ги правя. И не са само мострени. Най-редовно има червило. Последно й поръчах да ми купи пудра и руж, а подаръците бяха супер несесесер, в който имаш червило, четка за руж, сапун за лицето, крем за сваляне на грима, лосион за лицето, фон дьо тен за блясък. Абе сума ти неща още. А тук нашите са толкова стиснати, че като ми се наложи спешно да си купя нещо и се пукам от яд. Освен това там цените са и по-евтини.

# 196
  • София
  • Мнения: 6 364
При което една от девойките-продавачки прави коментар,който момичето не чува,но аз чух:"Оф да свърша това намаление,че ми писна вече".

ако собствениците на магазини се сещаха по-често да назначават за продавачки жени над 50 годишна възраст, щяха да имат много по-малко проблеми от този точно род. ама не - всички искат мацки до 22 години, но такива, дето да им се работи съвестно и отговорно по 10 часа дневно трудно се намират.

# 197
  • Мнения: 3 830
Бях в Mall of Sofia, в един от магазините за дрехи. Видях на витрината интересно палто и пола и реших да вляза. Щях да си купя, ако продавачките, 20-25 годишни момичета, бяха престанали да ме зяпат. Ужасно е да влезнеш и да си разглеждаш,  а някакви да те зяпат от глава до пети.  #2gunfire NaughtyБързо бързо излязох Laughing

# 198
  • София
  • Мнения: 4 761
При което една от девойките-продавачки прави коментар,който момичето не чува,но аз чух:"Оф да свърша това намаление,че ми писна вече".

ако собствениците на магазини се сещаха по-често да назначават за продавачки жени над 50 годишна възраст, щяха да имат много по-малко проблеми от този точно род. ама не - всички искат мацки до 22 години, но такива, дето да им се работи съвестно и отговорно по 10 часа дневно трудно се намират.
Повечето жени на 50 години са обременени с много по-сериозни проблеми от тези лигли на по 22. Днес внучето било болно, снахата еди си кво, мъжа еди си що.. Мисля, че са дори по-неподходящи, а и са по-изнервени.

# 199
  • Мнения: 2 018
Пък и търговията включва и консултация. Нали за това се казва продавач-консултант. Е как ще ме консултира една 50 годишна жена - как да се доверя на вкуса и. Все едно да слушам майка ми  Tired

# 200
  • Мнения: 1 111
 Не са виновни само продавачките, а къде са собствениците, които допускат да има подобно отношение към клиенти в магазина им?Или като има обороти много много не им пука дали всички са доволни, клиенти много.Ако беше така поне книга за похвали и оплаквания щяха да сложат, не се изискват кой знае какви усилия да разбереш какво става в магазина ти.Такава е ситуацията тук, засега.

# 201
  • Мнения: 130
Не са виновни само продавачките, а къде са собствениците, които допускат да има подобно отношение към клиенти в магазина им?Или като има обороти много много не им пука дали всички са доволни, клиенти много.Ако беше така поне книга за похвали и оплаквания щяха да сложат, не се изискват кой знае какви усилия да разбереш какво става в магазина ти.Такава е ситуацията тук, засега.
По повод книгите за похвали и оплаквания миналата седмица имах работа в изчеслителния център трябваше да платя едни такси.Та нареждам се аз на опашката чакам,чакам по едно време поглеждам дамата зад гишето си говори по gsm-а хората чакат тя се смее нещо....като приключи разговора започна да обслужва ама бавничко без много зор.Стигайки до гишето виждам книга на която пише:КНИГА ЗА ПОХВАЛИ  newsm78  и нищо друго няма препоръки няма оплаквания стана ми смешно даже си мисля че са я оставили на шега и наистина има ефект успяха да ме разсмеят   Grinning

# 202
  • Мнения: 5 317
Монро-Пловдив.Развикаха се,че паднала една закачалка,колко пари струвала и така ставало като сме ровичкали като невидели.А харесвах роклите им.

# 203
  • Мнения: 6 167
Мен ме дразни това, че в магазините в Бг, където се продават стоките на Клиник, когато си купиш нещо, когато и да е, каквото и да е то, поне при мен винаги така се е получавало, най-много да се отпуснат една мостра на парфюм да ми подарят. Сестра ми живее в Лондон. От магазините, в които пазарува, два пъти в месеца в се обявява промоцинален ден на Клиник. Сега редовно поръчвам на нея каквото ми трябва да ми го купи. За всяка покупка има толкова подаръци, че направо се чудя какво да ги правя. И не са само мострени. Най-редовно има червило. Последно й поръчах да ми купи пудра и руж, а подаръците бяха супер несесесер, в който имаш червило, четка за руж, сапун за лицето, крем за сваляне на грима, лосион за лицето, фон дьо тен за блясък. Абе сума ти неща още. А тук нашите са толкова стиснати, че като ми се наложи спешно да си купя нещо и се пукам от яд. Освен това там цените са и по-евтини.

Клиник дават несесери и пр. 'подаръци' над определена похарчена сума и в София.
За 30-50 лева покупка няма как да ти подарят несесер със спирала, червило, руж и четка.
Последният път, когато направих покупка над Х лева, ми подариха козметична чантичка с мостри ( умалени) на спирала, руж, пурда и крем.  В Италия цените на Клиник са същите, като в България. Не знам защо в Лондон е по-евтино, там по принцип е много скъпо.

# 204
  • Мнения: 1 312

Има едни такива веселячки,които в желанието си да помогнат влагат всички средства.Една веднъж за да ме убеди,че дънките са ми по мярка,опитвайки се да ми ги закопчее направо ме вдигна заедно с дънките,а една друга пак за едни дънки ми каза,че нямало страшно,че са ми длъжки и съм щяла да ги израста Joy,пък аз тогава бях около 22-23 годишна

И после нямали подход Mr. Green
Виж жената как се е вживяла в ролята си Wink

А относно заплатата или процента въобще не съм съгласна,че са определящи за доброто отношение и изпълняването на задълженията.
Човек или си го има отвътре или не!
Има мърлячи,които и за 300,и за 600 ще са си същите...
И не,не говоря теоретично!

# 205
  • Мнения: 1 312
Jam,много си права за консултациите.
Хем боли,хем сърби нашата работа.
Не дай си боже някоя да си позволи да ни консултира-в миша дупка ще я заврем-я на ум,я на глас,я във форума ще я изтипосаме,щото всички се имаме за много знаещи и повече от тях разбиращи.
Абе няма угодия...

# 206
  • Мнения: 395
Ohhh 4akaite i az da se opla4a ot 'otno6enieto' na prodava4kie ili po-skoro ot lipsata na takova.
Rqdko izlizam na shopping, no izlqza li nikoi i ni6to ne moje da me spre...taka de...izhar4vala sym po 3000 lv za 1 den. Ta izlizam az da si tyrsq nqkakvi obuvki i vlizam v edin magazin. Obuvkite tam sa okolo 300lv. Molq prodava4kata da mi dade moq nomer da probvam edni a tq mi vika: "4e ti ima6 li tolkova pari??'"
4estno kazano sigurno 6tqh da si kupq obuvkite, no sled neiniq komentar samo i kazah"Ami vsy6tnost imam mnogo pove4e, ama nqma na vas da gi dam" i si izlqzoh.
Togava mnogo se qdosah...naistina. Taq ovca sigurno cql mesec raboti za 300lv i 100% tq e tazi,koqto ne moje da si pozvoli da si kupi obuvkite, ama se pravi na velika zad 6tanda.

# 207
  • София
  • Мнения: 3 846
По принцип не мога да се оплача от обслужването в скъпите магазини, но ето една забавна случка и от мен в един такъв магазин. Преди 2-3 месеца влизам да разгледам в Emporio Armani на Витошка, и след мен тръгва някакъв мъж, явно "консултант", и след дълги размишления ми задава следния въпрос: "Какво си търсите - нещо по-скъпо, или по-евтино?"  Joy

# 208
  • Мнения: 824
  "4e ti ima6 li tolkova pari??'"
 
Taq ovca sigurno cql mesec raboti za 300lv i 100% tq e tazi,koqto ne moje da si pozvoli da si kupi obuvkite, ama se pravi na velika zad 6tanda.
1.В този форум всички пишем на кирилица!
2.Моля,да ме извиниш,но никога няма да повярвам,че продавачка е способна да зададе цитирания въпрос,дори да е най-необразованата!Просто си намерила начин да се включиш в темата и ти.
3.Никоя уважаваща себе си жена,ако е достатъчно умна и интелигентна,разбира се,не би лепнала етикет на човек,когото не познава!Има по-цивилизовани методи.

Последните ботуши,които си купих струват 320лв.Не го пиша,за да избивам комплекси,а за да разбереш,че и продавачките си купуват това,което и ти!

# 209
  • Мнения: 1 541
miss sixty, такива изказвания са правени не веднъж и два пъти от продавачки, макар наистина да е трудно за вярване. Моя много близка позната с доста солидни възможности, но с малко ексцентирчен външен вид, е чувала подобни въпроси на няколко пъти. Не е истина каква простотия се шири по тоя свят  Wink

Общи условия

Активация на акаунт