За натоварването в училище

  • 6 828
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 470

По важно е според мен,че тях просто нищо не ги вълнува,нищо не им е достатъчно интересно,дори не мечтаят,не творят,не измислят,нямат хобита,нямат желания,не им се играе,не им се излиза,не търсят контакти...Сега ще ме нападнат амбициозните мами,знам!!!Но в своя защита ще кажа,че съм направила всичко възможно да провокирам някаква емоция у тях,но...И това не са само моите деца.Бъдете откровенни,вашите не ви ли напомнят на обрисуваните по горе?!

Не мислите ли че това е така защото нямат поле за изява?!Защото всичко им се налива в главичките като с фуния?!Къде в училище,къде от медиите,къде в интернета...

Трудно ми е да разпозная децата си в горното описание. Не съм амбициозна майка, дори се плаша от всичко, което те са подхванали, но момичетата ми (според възможностите на възрастта) рисуват, четат, пишат, майсторят (колажи, апликации, макети, ...) Вълнуват се от спорт, музика, кино и театър... Мечтаят за пътешествия, приключения, кариера... У дома непрекъснато нещо се случва. Чувствителни и емоционални са... И не мисля, че са изключение. Не знам защо са едва ли не нарочени като специални деца. Обикновени са, точно като всички техни приятели.

Дали пък просто не сме случили на изключителни учители, стимулираща среда и много късмет  newsm78

Радвай се на късмета си  Hug

Може би всичко си зависи от всичко...Ние живеем в един прекрасен квартал,близо до гората,имаме прекрасен двор,и всичко за което обикновенното дете би мечтало...Така са и нашите съседи,като в село сме,познаваме се,поздравяваме се...И въпреки това по улиците ни,и по дворовете няма детска глъчка...Защо?!Не познавам родител който да не живее за щастието на детето си,и въпреки това те не изглеждат по детски щастливи...Все си мисля че системата ги унищожава още от малки...Имам много теории за това...Говорила съм със специалисти в тези области,които го потвърждават,но не ми се спори вече...Аз искам просто да виждам децата си в полет,а те като че гаснат...

# 61
  • Мнения: 2 270
Дъщеря ми е в 5-ти клас. Ходи на тренировки всеки божи ден, което заедно с пътя до там и отнема поне по 4 часа. Когато е следобед на училище цялата сутрин и е заета, а когато е сутрешна смяна е по- свободна. Та с този си режим тя се справя нормално. Не е гениална, съвсем не, средностатистическо дете е. Помагаме и понякога по разказвателните предмети, но то е главно заради съдържанието на учебниците. Щом тя успява да се справи с такава хронична липса на свободна време, не виждам проблем не толкова заети деца също да го правят. Това, че правят контролни не е никакъв проблем. Така просто проверяват какви са им знанията. А нали все пак те трябва да си научат всичко, без значение дали ще ги проверят или не.
Децата според мен трябва да са умерено натоварени. Така сами се дисциплинират и се организират. Забелязвам, че когато не ходи да тренира учи пак по- толкова, през останалото време се мотае и се занимава с глупости. Отпуска се и просто си губи времето. Simple Smile

това все едно аз съм го писала за моята дъщеря.Явно спорта помага и освен всичко друго учи и на дисциплина ,отговорност и способност да организираш времето си.

Общи условия

Активация на акаунт