За пюретата ''Ганчев...

  • 29 408
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
И обясних в каква връзка-а именно- с гореобсъжданите чуждестранни пюрета, които включват продукти, които уж са неприемливи, но пък са предпочитани пак уж, като по-добри.

То и българските продукти не падат по-долу. В Ганчев включват домат от съвсем ранна възраст, а той се дава доста по-късно. В Ам-Ам май имаше горски плодове, не помня вече. Така че това се отнася буквално за всички бурканчета с детска храна, които са на пазара. И в крайна сметка всеки сам решава какво да дава и какво не.
Като прочетох поста на Бубуто, и се сетих за прясното мляко. Аз на дъщеря си прясно мляко дадох чак след като стана на 3 годинки. Дотогава - Нестле джуниър. Прясното на пазара се прави предимно от сухо мляко, много често украинско. Рядко има истински продукт. Така че като ще й давам сухо, то поне да е читаво. Иначе, когато имахме възможност да вземем от екологичен район истинско мляко, давах й. Но чак като стана на година и половина.

# 241
  • Мнения: 15 379
Сок от грозде, пюре със съставка грозде или боровинки, както и сок или пюре от кайсии може да се дават след петия месец без проблем. Не спадат към мъхестите плодове, семенните и не са алергени.

Значи ли това, че и праскови могат да се дават пак от тази възраст? newsm78

# 242
  • София
  • Мнения: 44 242
пенелопа - хич не съм искала да се заяждам, просто във форума по библютеките са публикувани поне още 10-тина и повече схеми, най-различни.....наистина ми стана чудно защо реши точно тази да пуснеш...
Аз наистина преди да захраня бях изчела библютеката и някакви безумно дълги дестина теми как върви захранването..... и в крайна сметка си направих собствена схема, която в процеса на захранване също така претърпя някакви промени....така че.....всичко е много относително....

lulumba - аз прясно предимно за варене на грис, мляко с ориз и разни такива го давах в началото, но на година и 9-10 месеца моето дете просто категорично отказа да пие АМ вече, така че сега и в чаша му давам да пие...харесва му...предпичитам такова да пие пред никакви Wink


sourcherry
- А за прасковите и касийте аз лично ги дадох на 7-8 месеца като един от първите плодове, само че белени и изчистени от това до костилката.... тогава им беше сезона и реших да пробвам, проблеми не е имал от тях, виж от банана получаваше ужасни колики до към 8-9 месечна възръст...
Някои пък казват , че е правилно да се захранва първо с месните плодове и зеленчуци...така например при гърците един от първите плодове , които се дава е портокал....
Та пак е въпрос на преценка и дали детето ще го приеме добре...

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 13:19 от bubu_to

# 243
  • София
  • Мнения: 44 242
А забелязали ли сте как например на пюретата на Гербер на оригиналната лепка пише за след например 7 месеца, а на бългърския превод за след 6 месеца го направили.... поне като захранвах така беше - питах защо така и ми казаха, че ги побългарявали етикетите по нашите схеми за захранване...

Сега като си купувах тоалетно мляко на хип и ми подариха пюренце за след 12 месеца - южни плодове, ябълка, дива ягода, пише, че няма никаква добавена захар единственото освен плодовете, плодовия сок е оризово нишесте и витамин... на мен ми звучи добре.... това е едно от малкото плодови пюрета на хип попаднали изобщо в къщи....та на ганчев за 4 месеца плодовите им пюрета са доста по-богати на примесни съставки....Wink

# 244
  • Мнения: 9 990
пенелопа - хич не съм искала да се заяждам, просто във форума по библютеките са публикувани поне още 10-тина и повече схеми, най-различни.....наистина ми стана чудно защо реши точно тази да пуснеш...
Аз наистина преди да захраня бях изчела библютеката и някакви безумно дълги дестина теми как върви захранването..... и в крайна сметка си направих собствена схема, която в процеса на захранване също така претърпя някакви промени....така че.....всичко е много относително....

...
Именно затова, защото е относително.Аз съм попаднала на тази схема.А не че ми е зор точно по нея да се случват нещата-факт е, че тя съществува и е предоставена по този начин.Не съм се ровила по библиотеките, иначе ми е ясно че там има много и 5 дена няма да ми стигнат да изчета.Тази схема е най-достъпна, т.е.-аз на първо търсене на това съм попаднала.Затова и нея постнах.Т.е-на мен не ми е било приоритет, сега търся и на това попадам, какво чудно толкова има.То моето е след дъжд-качулка, и просто имам други приоритети, а не тепърва да се заравям в библиотеките именно  в търсене на милион схеми за захранване и да съставя моя.Децата ми са рано захранени дори с "лошите продукти" така или иначе-аз за себе си си имам наблюдения.Минало е.Сега потърсих, защото участвам все пак в темата и в дискусията и на това попадам.И ми направи впечатление.Уффф, сори, за последно се обяснявам защо точно тази схема съм пуснала-еми-на нея попаднах бре ooooh!

# 245
  • София
  • Мнения: 44 242
Ок, стана ми ясно още при миналия ти пост - защо тази схема даваш...все едно...не е най-добрата не е и най-лошата. ВСъщност е компромисно средно положение между ранното захранване препоръчвано преди и сегашните "модни тенденции" както ги наричат...

# 246
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Черешке, като питах познати доктори, ми обясниха, че кайсията не е мъхест плод, но прасковата - мъхест. Аз лично не намирам кой знае каква разлика, но така се водело. Затова праскова се дава в малко по-късна възраст - някъде около десетия месец при сегашните по-късни захранвания и около осмия при ранно захранване.
Бубу, за млякото си абсолютно права - трябва да се дава. Дъщеря ми например, сега отказва да пие прясно мляко, за кисело си умира направо. И решихме проблема с хитрост - в прясното слагам на върха на лъжицата какао на Нескуик - понеже го е попила от рекламите, не защото най-много ми харесва. Но го правя пред очите й и тя е доволна. Друг е въпросът, че млякото даже не усеща от въпросното какао, но така единствено успявам да я накарам да изпие цяла чаша мляко. Тя от малка грис, мляко с ориз и други подобни не обича - като майка си де. Mr. Green Затова и не ми се е налагало да правя такива неща.

# 247
  • София
  • Мнения: 44 242
уффф, Филип ако има само на кремчета и десерти да го кара най-ще е доволен....(също като мен)...
поне се радвам, че какао не обича, т.е. още си пие млякото чисто...даже без подсладител...да видим до кога така Simple Smile

# 248
  • Мнения: 15 379
Lulumba, благодаря ти много мила  bouquet
bubu to, мерси и на теб за инфото bouquet
Според нашата педиатърка, тук се препоръчва избягването на цитруси преди годинката главно заради обработената кора на плода, за да издържи транспорт и да виси по сергиите в добър външен вид. Склонна съм да й вярвам, а пък знам за вносните ябълки, че кората им се обработва с парафин и химикали по същата причина, които за съжаление дори след дълбоко белене пак не са особено полезни ooooh!
Но все си мисля, че човек не бива много да се задълбава, защото иначе ще полудее Crazy 

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 23:51 от sourcherry

# 249
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
уффф, Филип ако има само на кремчета и десерти да го кара най-ще е доволен....(също като мен)...
поне се радвам, че какао не обича, т.е. още си пие млякото чисто...даже без подсладител...да видим до кога така Simple Smile

Ааа, и щерка ми го пиеше чисто, но докато не стана на 3 години. Като мина трите и изведнъж отказа да пие мляко. А за сладки работи за щастие, нямаме проблем. Аз до 3-годишна възраст не давах никакви бонбони, близалки, шоколади и т.н. Първият си шоколад тя опита по изключение на една Коледа като беше на 2,5 години. Донякъде тази стратегия има ефект - сега не обича бонбони и близалки, но пък шоколади харесва. Обаче ги ограничавам - само при специален повод.
Офф, оспамих темата. ooooh!

# 250
  • Мнения: 45
А забелязали ли сте как например на пюретата на Гербер на оригиналната лепка пише за след например 7 месеца, а на бългърския превод за след 6 месеца го направили.... поне като захранвах така беше - питах защо така и ми казаха, че ги побългарявали етикетите по нашите схеми за захранване...
По мои наблюдения вече масово са се изхитрили и лепят "българския" етикет точно върху чуждия, така че да не можеш да прочетеш каквото и да било в оригинал. (И аз не бях фен на Гербер в началото, но като стигнахме до месните - техните са едни от малкото без съдържание на сол.)
Сега като си купувах тоалетно мляко на хип и ми подариха пюренце за след 12 месеца - южни плодове, ябълка, дива ягода, пише, че няма никаква добавена захар единственото освен плодовете, плодовия сок е оризово нишесте и витамин... на мен ми звучи добре.... това е едно от малкото плодови пюрета на хип попаднали изобщо в къщи....та на ганчев за 4 месеца плодовите им пюрета са доста по-богати на примесни съставки....Wink
... и на Е-та...
Извинявам се, че и аз разводнявам темата  Embarassed

# 251
  • София
  • Мнения: 6 011
Виждам, че темата вече не е само за Ганчев, а за пюретата изцяло.
Но да си кажа за Ганчев какво на мен не ми допада - това, че не е описано процентно съотношението на съдържанието. Пише само процента на месото. Аз обичам да знам приблизителното съотношение на различните плодове или зеленчуци.
Например пише, че съдържа тиква, но може тиквата да е !% а аз да си мисля, че детето ми яде тиква. Според мен трябва да има такава информация на етикета. Иначе моето дете не им е фен.

# 252
  • Мнения: 5 940
Виждам, че темата вече не е само за Ганчев, а за пюретата изцяло.
Но да си кажа за Ганчев какво на мен не ми допада - това, че не е описано процентно съотношението на съдържанието. Пише само процента на месото. Аз обичам да знам приблизителното съотношение на различните плодове или зеленчуци.
Например пише, че съдържа тиква, но може тиквата да е !% а аз да си мисля, че детето ми яде тиква. Според мен трябва да има такава информация на етикета. Иначе моето дете не им е фен.
Рецептите на Ганчев са като моите рецепти, слагаш това, онова, без никакви уточнени грамажи  и ей я манджата, да си оближеш пръстите Laughing. Само, че все пак става въпрос за бебета ooooh!. Права си, това означава, че ги правят с  каквото имат, както им дойде. Иначе след многото положителни мнения за пюрета , реших да дам на сина ми да  пробва няколко пюрета на фирмата, повечето ги изхвърлих, но някои му харесаха.

# 253
Черешке, като питах познати доктори, ми обясниха, че кайсията не е мъхест плод, но прасковата - мъхест. Аз лично не намирам кой знае каква разлика, но така се водело. Затова праскова се дава в малко по-късна възраст - някъде около десетия месец при сегашните по-късни захранвания и около осмия при ранно захранване.

В схемите под праскови,   давани след 6м.възраст следва да се има в предвид нектарини, и разбира се ако е дом.приготвено добре и дълбоко изчистена кора.
Що се отнася до фабричните пюрета, твърдят, че при обработка се отстраняват алергенните вещества./ да уточня, за мен продуктите на Ганчев не са подходящи за моето дете, защо описала съм по -горе/
Етикетите на продаваните в бг пюрета се съобразени с политиката на нашата педиатрична асоциация.
А що се отнася с какво да се почне захранването, ако тръгнем да изпадаме в крайности, и в ябълките са два алергена.

# 254
  • София
  • Мнения: 6 011
Рецептите на Ганчев са като моите рецепти, слагаш това, онова, без никакви уточнени грамажи  и ей я манджата, да си оближеш пръстите Laughing. Само, че все пак става въпрос за бебета ooooh!. Права си, това означава, че ги правят с  каквото имат, както им дойде. Иначе след многото положителни мнения за пюрета , реших да дам на сина ми да  пробва няколко пюрета на фирмата, повечето ги изхвърлих, но някои му харесаха.
За детето и аз готвя така - на око, но поне знам, че например основата е картофи или ориз да речем. А в Ганчев - тъмна Индия, може нишестето което го слагат в някои пюрета да е 90%!

Общи условия

Активация на акаунт