Кисело ли е "Киселото мляко" произвеждано извън родните граници ?

  • 4 616
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз пък в България не съм яла от години нормално кисело мляко  newsm78
тук купувам едно от Алто Адидже, което ми харесва пове4е от разните Данони, Иомо и т.н.
не съм спец по лактобактилуси, но на това си му пиШе в съставките баШ булгарикус  Rolling Eyes

пп. погледнах наро4но, пиШе 4е според ит. закон, за да се нари4а yogurt, трябва задължително да съдържа Lactobacillus Bulgaricus e Streptococcus Termophilus, като вирее само в България как го карат до тук?  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 907
о тук кисели млека има всякакви: със захар, без захар, плодови, натурални, с незнам си какви си работи за усилване на имунната


Ако им погледнеш съдържанието, ще видиш, че всички са кисели сметани в най-добрия случай. Млека с бактерии са много малко.


аз пък особени прилики между наШето сирене и фетата не намирам (освен в цвета)
тук има пове4е от 300 регистрирани вида (не марки) сирена, та особена поребност да ходя в турки магазин заради сиренето не 4увствам (може би заЩото и не ми харесва наШето)

Тук подобията, които се продават в супера не става за ядене (соред мен). Имат консистенция на брашно с мляко. Но и турски магазини има под път и над път и напоследък всички продават 1-2 много добри бг сиренa.

# 32
  • Мнения: 811
Само киселото мляко на LIDL  наподобява наШто.Специално за него ходим всяка седмица и понеже купуваме по много,хората все ни гледат ей така  Shocked..Испанците не харесват киселото мляко.Купуват си такова със захар  Sick.Но всеки път някой се "излъгва" да си купи кисело,като ни гледа какви коли4ества купуваме  hahaha.

# 33
  • Мнения: 6 167
като вирее само в България как го карат до тук?  Rolling Eyes

Предполагам, че се внася под формата на култивирана бактериална култура, която после се поддържа ( на принципа на закваската). Това, че даден организъм е ендемитен вид ( в случая този бацил), означава, че естествено се среща само и единствено на едно място ( в БГ има доста ендемитни видове разни неща). Което не му пречи да 'вирее' изкуствено където си иска, дори и в Япония, където като кажеш, че си българин ти казват " йогуртто, йогуртто"  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 567
В REWE открих наскоро bulgarischer Joghurt, по-скъпо е от другото, но се надявам да е и по-нашенско. Истинско българско овче сирене си купувам, когато смогна, че почти винаги е изкупено, от Метро, Мариска се казва.

# 35
о тук кисели млека има всякакви: със захар, без захар, плодови, натурални, с незнам си какви си работи за усилване на имунната


Ако им погледнеш съдържанието, ще видиш, че всички са кисели сметани в най-добрия случай. Млека с бактерии са много малко.


ами просто нямаШе да се казват иогурт (виж феиам какво пиШе по_горе)

нама да е лоШо в бг да запо4нат да го правят хубаво, 4е тук с иогурт свързват само Гърция, където наистина съм яла хубаво такова, а и тук се продава гръцко, хубаво и гъсто

а бактерията по слу4айност са я нарекли булгарикус, можеШе е туркус или гъркус да я нарекат ....


Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 12:26 от gioia

# 36
  • Мнения: 907


а бактерията по слу4айност са я нарекли булгарикус, можеШе е туркус или гъркус да я нарекат ....


Е тя и БГ по случайност така се е нарекла, можеше да е Кубратия или Аспарухия или кой знае какво.  Wink

# 37


а бактерията по слу4айност са я нарекли булгарикус, можеШе е туркус или гъркус да я нарекат ....


Е тя и БГ по случайност така се е нарекла, можеше да е Кубратия или Аспарухия или кой знае какво.  Wink


и ти си права  Grinning
та затова викам, аспарух4овците да си подобрят продуктите и да организират малко промоция, вместо да раз4итат на слу4айности и омонимия в историята  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 6 167
тя е булгарикус, защото е ендемитен вид.
систематиката не се интересува от националния интерес  Laughing

# 39
  • Мнения: 907

и ти си права  Grinning
та затова викам, аспарух4овците да си подобрят продуктите и да организират малко промоция, вместо да раз4итат на слу4айности и омонимия в историята  Mr. Green

И аз това викам, ама кой да чуе. Това което мога е само да поддържам качеството на 4ма аспаруховци, мисля и туй е нещо  Blush.

# 40
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
като вирее само в България как го карат до тук?  Rolling Eyes

Предполагам, че се внася под формата на култивирана бактериална култура, която после се поддържа ( на принципа на закваската). Това, че даден организъм е ендемитен вид ( в случая този бацил), означава, че естествено се среща само и единствено на едно място ( в БГ има доста ендемитни видове разни неща). Което не му пречи да 'вирее' изкуствено където си иска, дори и в Япония, където като кажеш, че си българин ти казват " йогуртто, йогуртто"  Mr. Green


ех, у4еното си е у4ено  Laughing
бях разбрала, 4е не може да се пренася даже  doh



а бактерията по слу4айност са я нарекли булгарикус, можеШе е туркус или гъркус да я нарекат ....


Е тя и БГ по случайност така се е нарекла, можеше да е Кубратия или Аспарухия или кой знае какво.  Wink


и ти си права  Grinning
та затова викам, аспарух4овците да си подобрят продуктите и да организират малко промоция, вместо да раз4итат на слу4айности и омонимия в историята  Mr. Green



не е омонимия бре, то4но заради България му е името  Rolling Eyes

# 41


а бактерията по слу4айност са я нарекли булгарикус, можеШе е туркус или гъркус да я нарекат ....


Е тя и БГ по случайност така се е нарекла, можеше да е Кубратия или Аспарухия или кой знае какво.  Wink


и ти си права  Grinning
та затова викам, аспарух4овците да си подобрят продуктите и да организират малко промоция, вместо да раз4итат на слу4айности и омонимия в историята  Mr. Green


[/quote]

не е омонимия бре, то4но заради България му е името  Rolling Eyes
[/quote]


упс, хвана ме в логи4еска греШка  newsm78

бакатерията, доколкото знам, са я нарекли така заЩото е била открита и класифицирана  в Бг, което не и пре4и да си съЩествува свободно в Гърция или Турция , та затова викам, 4е можеШе и по друг на4ин да се казва
ина4е погледнах в нет_а: произходът на киселото мляко бил в обЩи линии неясен, но като цяло от средна азия (както и на прабългарите всъЩност  newsm78), абе мътеница ....  Wink


 

# 42
  • Мнения: 6 167
E как да не може да се пренася... купи си едно мляко "Елена" или друго с жива култура, за 2 часа си в Милано и по рецептата на моя кукла ще си размножаваш колкото си искаш кисело домашно мляко и бактериите ти няма да умрат. 
Брат ми имаше един период, в който беше решил да си прави таратор ( докато беше студент в Мюнхен) и се беше специализирал, увиваше буркани в едно одеало, мереше температура... голяма галимация. Произвеждаше страхотно кисело мляко.  Laughing Друг е върпосът, че ние май сме свикнали в БГ на кофти кисело мляко ( и сирене) и сега, като (ако) случим на хубаво такова не можем да направим разлика. Аз затова купувам от нам' си къде едно водно такова, киселеещо.. Което обаче мухлясва, а не се надува и после да стане свръх-кисело. Според мен няма живи бактерии, ама става баницата.

# 43
  • Мнения: 3 521
В немско си продават съвсем българско и родно кисело мляко - казва се "Булгара" и се произвежда от Паладин. Като цена е малко скъпичко(39 цента за кофичка от 200 мл.), но е много хубаво и с него може да се заквасва прясно мляко по технологията на брата на Лени Laughing.

# 44
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
E как да не може да се пренася... купи си едно мляко "Елена" или друго с жива култура, за 2 часа си в Милано и по рецептата на моя кукла ще си размножаваш колкото си искаш кисело домашно мляко и бактериите ти няма да умрат.  
Брат ми имаше един период, в който беше решил да си прави таратор ( докато беше студент в Мюнхен) и се беше специализирал, увиваше буркани в едно одеало, мереше температура... голяма галимация. Произвеждаше страхотно кисело мляко.  Laughing Друг е върпосът, че ние май сме свикнали в БГ на кофти кисело мляко ( и сирене) и сега, като (ако) случим на хубаво такова не можем да направим разлика. Аз затова купувам от нам' си къде едно водно такова, киселеещо.. Което обаче мухлясва, а не се надува и после да стане свръх-кисело. Според мен няма живи бактерии.

аз съм мързелив консуматор  Laughing, това което мога да купя готово в приемлив вид (мляко, хляб, тесто, паста) не съм си и помислила да си го произвеждам  Embarassed
само сосовете си правя сама, 4е купеШките не ми задоволяват претенциозното небце  Mr. Green

за другото съм съгласна


упс, хвана ме в логи4еска греШка  newsm78

бакатерията, доколкото знам, са я нарекли така заЩото е била открита и класифицирана  в Бг, което не и пре4и да си съЩествува свободно в Гърция или Турция , та затова викам, 4е можеШе и по друг на4ин да се казва
ина4е погледнах в нет_а: произходът на киселото мляко бил в обЩи линии неясен, но като цяло от средна азия (както и на прабългарите всъЩност  newsm78), абе мътеница ....  Wink



пфу, тъкмо рекох, 4е само в България вирее таз бактерия и ти ми разби патриоти4ната гордост.
4акай да отида да про4ета и аз

Общи условия

Активация на акаунт