вие как бихте се справили с това

  • 2 913
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Така е. Един порочен кръг- семейство, общество.
В крайна сметка всичко е и до самия характер на детето. Има деца, които не се поддават на влияние от чужди хора. За тези деца родителите са авторитетите и трябва много да се внимава за всяка една дума и всяко едно действие пред детето.
В други случаи децата просто не "поемат" нищо от родителския положителен опит, колкото и да се стремим към това. Обществото влияе по- силно с негативните си прояви и някои ситуации стават критични. Като описаната в началото.

# 46
  • Мнения: 371
Съгласна съм че в детската градина научават всякакви неща, но мисля че от родителите зависи дали ще допуснат детето ще си позволява да прави това което е видяло в градината. Не бих оставила детето ми да ме удря и псува смятам, че от малко трябва да се възпита да има уважение към възрастните

# 47
  • Мнения: 999
Моята дъщеря се беше научила да псува от мъжът ми и баща ми. Щом се качим в колата и тя почваше да псува, защото ги беше чула че и те псуват тогава.Ние не и обръщахме внимание и се правехме че не я чуваме и след известно време тя забрави псувнята и не я повтаря вече / баща ми и мъжът ми също не псуват вече пред нея/. А за удрянето мисля че детето го прави защото и те го правят с него. Ако те го шляпат и то ще ги шляпа.

# 48
  • Мнения: 403
Явно има "добър" пример пред очите си. Thinking

# 49
  • Мнения: 4 621
Вярно е, че много глупости се научават от градината или дори от улицата. Моята дъщеря също на няколко пъти е казвала някоя цветуща псувня ooooh! като разбира се няма ни най-малка представа какво означава. Като не и се обръща внимание и не се проявява интерес ги забравя и не се сеща повече Praynig
За боя случвало се е да се опитва да ме скубе или да ме удари, но след много обясняване, че хората и децата не се скубят и удрят, защото ги боли, както и нея би я боляло се е вслушвала Hug

# 50
  • Мнения: 3 929
Моето дете още не е започнало да псува баш както си трябва, но свекърва ми има навика, когато се ядоса, да се изпуска и да казва "Майка му стара", което е направило впечатление на 2-годишния ми син и когато детето играе с нещо и то се счупи, в пристъп на яд детето казва: "Стала маката". Обаче започна да ни удря, когато се ядоса. Прави го, за да се защити, естествено, но все пак удря. Тогава го карам да се извинина този, когото е ударил и да го целуне. Не съм привърженик на боя, но се улавям, че като си изпусна нервите, го удрям, за което после съжалявам. Защото, малко или много, така му показвам, че когато човек е ядосан, трябва да удря. Затова се стремя да му обяснявам, че не трябва да посяга, че не е хубаво и така. Но си мисля, че най-добрият пример е лично нашето поведение.

# 51
  • Мнения: 27 524
Моето дете още не е започнало да псува баш както си трябва

Дано и не започне  Laughing

# 52
  • Мнения: 24 467
А как "си трябва" да псува детето?  Laughing
Когато големият беше на две и нещо години, когато ми се ядосаше през тези 1-2 месеца, за които споменах, ме дърпаше яко за ръката и ми крещеше: "Ще те скъса-а-а-м!" Не съм удряла, не се и каня, именно поради споменатите от теб причини, zuki, просто го хващах за ръкавченцето и- хайде в неговата стая, това също го споменах вече, да се навилнее. Действително ако взема, че и аз го цапна /то това не е трудно/ ще стане все едно ако ме напсува и аз така да му отвърна.  Laughing

# 53
  • Мнения: 2 309
Тогава го карам да се извинина този, когото е ударил и да го целуне.

А защо го караш и да целува? В смисъл, че според мен е достатъчно извинението, така или иначе се е пречупил вече.

Мойта щерка номера с целувките го владее безпогрешно. Като се заинати, я водя за ръката в нейната стая, карам я да си седне на стола и й казвам, че я чакам в другата стая като й мине лиготията, тя се наревава и идва и ме прегръща и ме целува.Отскоро практикувам този метод, но има ефект засега.

# 54
  • Мнения: 411
Това дали ще те псува детето ти зависи изцяло от това как го възпитаваш,не е виновна само детската градина.Брат ми например,който е 4 годишен е същия.Кара им се,крещи им,обижда ги - тъпа мама,тъп татко,ти тъпанар ли си какъв си,ще те убия с пушката,заповядва им,удря ги,плюе ги и какво ли още не... Rolling EyesВсичко това идва от прекаленото лигавене и трябва да намериш правилния подход към детето си.Сега гледайки от страни на моменти ми става тъжно,че така се държи.Но пък при мен не се държи така,достатъчно е само да го погледна строго и да му размахам заканително пръст,тогава разбира,че нещо не е наред и в повечето случаи заплаква,но аз не ходя да го прегръщам.Чакам сам да дойде,вече разбрал,че така не бива.Абе всеки би подходил различно,въпрос на добра преценка от родителите (и двамата !!!)

# 55
  • Мнения: 371
Това дали ще те псува детето ти зависи изцяло от това как го възпитаваш,не е виновна само детската градина.Брат ми например,който е 4 годишен е същия.Кара им се,крещи им,обижда ги - тъпа мама,тъп татко,ти тъпанар ли си какъв си,ще те убия с пушката,заповядва им,удря ги,плюе ги и какво ли още не... Rolling EyesВсичко това идва от прекаленото лигавене и трябва да намериш правилния подход към детето си.Сега гледайки от страни на моменти ми става тъжно,че така се държи.Но пък при мен не се държи така,достатъчно е само да го погледна строго и да му размахам заканително пръст,тогава разбира,че нещо не е наред и в повечето случаи заплаква,но аз не ходя да го прегръщам.Чакам сам да дойде,вече разбрал,че така не бива.Абе всеки би подходил различно,въпрос на добра преценка от родителите (и двамата !!!)
Напълно съм съгласна с теб Peace Зависи изцяло от възпитанието!

# 56
  • Мнения: 1 103
Това дали ще те псува детето ти зависи изцяло от това как го възпитаваш,не е виновна само детската градина.Брат ми например,който е 4 годишен е същия.Кара им се,крещи им,обижда ги - тъпа мама,тъп татко,ти тъпанар ли си какъв си,ще те убия с пушката,заповядва им,удря ги,плюе ги и какво ли още не... Rolling EyesВсичко това идва от прекаленото лигавене и трябва да намериш правилния подход към детето си.Сега гледайки от страни на моменти ми става тъжно,че така се държи.Но пък при мен не се държи така,достатъчно е само да го погледна строго и да му размахам заканително пръст,тогава разбира,че нещо не е наред и в повечето случаи заплаква,но аз не ходя да го прегръщам.Чакам сам да дойде,вече разбрал,че така не бива.Абе всеки би подходил различно,въпрос на добра преценка от родителите (и двамата !!!)
Напълно съм съгласна с теб Peace Зависи изцяло от възпитанието!
Подкрепям ви напълно така е  smile3516

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не ми се мисли как бих се справила. Сега категорично бих казала, че няма да допусна подобно нещо, но животът може и да ме обори.....
Абсолютно вярно.Никога не се знае какво ни чака с тези наши ангелчета... Thinking

# 58
  • Мнения: 99
Аз нямам все още дете, но мисля, че основния проблем на тези псуващи и лигавещи се деца е в семейството. Има твърде много млади и нервни майки, пушещи, дори пиещи бира по градинките, които пипат децата си с миришещи на цигари ръце и им крещят изключително каруцарски - простак, тъпак, глупак, лайно, ще те пребия, ще те размажа...Ало! И много бащи герои и пичове, които псуват и си позволяват да бият. Естествено е детето това да научи като начин за справяне с проблемите, за неутрализиране на агресията и за утвърждаване пред околните.
Иначе може да се научат някакви неща и от детската градина, но детето виждайки, че не се котират вкъщи, мисля, че бързо ще се отучи. Не точно на тази възраст, разбира се, а може би като поотрасне малко и попрочете малко книжки с които облагороди чувствата и мислите си.
Поне при мен беше така, за днешната младеж не знам  Laughing

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честно да ви кажа не мога да си представя за какви псувни става на дума от страна на  2 годишно дете  newsm78
Едва ли са някакви каруцарски напеви, на определено ще се израсте с възрастта, а и доста деца копират поведение, не е задължително да го е видяло или научило в градината, достатъчно е да е видяло баща си веднъж да псува и ругае някой кофти шофьор на пътя и да му се струва мъжко...

Общи условия

Активация на акаунт