Какво точно и трябва на майката, докато е в реанимация?

  • 1 489
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Цитат на: emia
Цитат на: nikol78
Вода в реанимация не ми разрешиха да пия.
Това не мога да си го обясня?На мен ми казаха ДА СЕ НАЛИВАМ С ВОДА за да мине действието на упойката/спинална/и да не ме боли глава на следващия ден.Изпих 4 литра но понеже имах катетър това не беше проблем.Може би ако е с пълна упойка тогава не се пие вода.


Аз бях с пълна, както казах бях на системи, предполагам, че благодарение на тях и катетъра не изпитвах нито жажда, нито глад, нито ми се ходеше до тоалетна, само си лежах   Wink

# 16
  • Мнения: 2 274
Цитат на: emia
Цитат на: nikol78
Вода в реанимация не ми разрешиха да пия.
Това не мога да си го обясня?На мен ми казаха ДА СЕ НАЛИВАМ С ВОДА за да мине действието на упойката/спинална/и да не ме боли глава на следващия ден.Изпих 4 литра но понеже имах катетър това не беше проблем.Може би ако е с пълна упойка тогава не се пие вода.

Точно така  - с пълна упойка се забавя даването на вода  ( ужасно е...), докато със спинална се наливаш на воля!
А по въпроса (освен водата и телефона)най-отгоре в чантата си бях сложила бисквитки  Embarassed ) След първото ми секцио ме държаха гладна 1-2 дни и това просто ме довърши.На третия ден анестизиолог ми каза, че мога да ям всичко и да не слушам тези, които не ми дават да си хапвам! Та за второто секцио се запасих и проходих първа от оперираните! Нямаше други последици!
Успех!

# 17
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Godzilla
Точно така  - с пълна упойка се забавя даването на вода  ( ужасно е...), .......



Чак ужасно не мога да го нарека, по-скоро е странно, горе долу така се чувстват бебетата, хранейки се през пъпната връв - винаги си нахранен и напоен, не изпитваш никакви потребности  Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Хммм това за водата ми е странно. Аз раждах секцио с пълна упойка и като се свестих ми казаха да се наливам с вода. Та ако ти позволят да пиеш както са ти казали другите момичета вземи си от малките шишенца с дозаторче. Мен те ме спасиха, защото нямах сили да се справя с шише с обикновена капачка. На мен също ми включиха три системи подред и не бях кой знае колко жадна. А пък бисквитките може на следващия ден да ти ги донесат. Докато бях в болницата си хапвах точно това-бисквитки с ябълков сок. Инче храната беше отвратителна.
Сетих се и друго-като те приемат сигурно ще ти направят клизма, та не е зле да си вземеш тоалетна хартия. Също така и лигнин.

# 19
  • София
  • Мнения: 572
И на мен ми казаха да пия много вода.Това което на мен много ми помегна бяха 2 марлички,които си мокрех с вода и си навлажнявах лицето.Понеже се вдига температура след операцията и в стаята си е задушничко ако има повече хора,тези марлички ме освежаваха много.Може някой да се смее на написаното,но реших да споделя,защото на мен наистина от това ми стана по добре.Леко раждане!

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ако ще си със спинална упойка, трябва да си вземеш около 4 бутилки мин. вода, от тези с дозатора.
Солпадин! Пие се 4 часа след операцията и е просто вълшебно лекарство!
Не забравяй гребена, че като почнеш да ставаш може много да се изненадаш от гледката в огледалото.  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 2 687
Много ви благодаря за изчерпателните отговори.

Най-вероятно ще съм със спинална упойка.
То още си е раничко, но аз съм си от тия, дето обичат да си планират колкото могат нещата.

В същност не споменах, че ще раждам в Света София.
Там доколкото знам искат памперсите да са опаковани, може би и тях ще взема в първата чанта.

# 22
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
В реанимацията ми трябваше само телефон, вода и ябълков сок ( 3 лвода и 3 л сок - докторката така каза на тати - той ги купи след като родих) Евентолано може и бельо - един чифт гащи, ако ти дадат - като тръгнеш да ставаш на следващия ден да може да си ги сложиш.

# 23
  • Мнения: 174
Лично аз си носех и резервна нощница, която ми влезе в употреба. След операцията заспах и когато се събудих бях вир вода от пот. Акошерката в реанимация ми помогна да се преоблека.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ще ти трябва обслужващ персонал  Wink  Няма да можеш да ставаш извесно време и ще ти е трудно да правиш каквото и да било. По добре си сложи багажа близо до себе си. Ако ще пиеш нещо вземи си сламки. Вземи си 2-3 нищници, че много се цапат. А GSM-а ще ти е първи приятел. Вземи си стотинки за телевизора и по късно за телефона. За да не умреш от скука си вземи книга или разчитай на телевизора, ако има.

# 25
  • Мнения: 948
Ако ще си в Св.София си вземи и тоалетна хартия+сапун+хавл.кърпа, защото с постъпването ще ти направят клизма.
Освен описаните неща(чехли, нощница, 6-7памперса, моб.тел, вода с биба и т.н.) съм си сложила в багажа тефтерче+ химикалка за да си пиша първите впечатления, малко огледалце (действа ми отезняващо, когато ми е зле), тапи за уши (за всеки случай), мокри кърпички за освежаване, 1чифт бельо за другата сутрин, носни кърпички,1пак.превръзки, нощница.
Това ми е в чантата за реанимация, а останалото ще го донесат после.

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
В Св. софия не искат памперсите опаковани - напротив. Всеки ден ни караха да носим 4-5 памперса, в/у които да си напишеш номера на твоето бебе.  Пмаперсите ги искат чак на другия ден след като те преместят в отделението.

Общи условия

Активация на акаунт