нека намерим отговора на този въпрос:

"Отказваме ли секс.... и ако да, защо?"

Чудесна тема, интересни мнения, но изглежда много зависи колко сексуална е дадена натура. Евала на всички вас момичета, които можета да правите любов с мъжете си винаги и то с желание, че сексът ви лекува и помага. Искам да мога така, но аз също често отказвам или правя любов с нежелание. А причини има винаги, но не са оправдания. Главоболие, умора, нервност покрай децата...това са дребните неща, но ако не си достатъчно сексуален, можеш да се скъсаш да опитваш, но няма как да намираш желание за любов по-често от 4 пъти в седмицата да речем. Аз лично се чуствам презадоволена сексуално и може би затова и ми липсва желание. На мъжът ми му е гадно, то е ясно, това леко полеко се превръща в проблем. Много го обичам и в 50 % от случаите правя любов заради него, въпреки че пак ми е хубаво, но малко трудно. В останалите 50 % аз поемам инициатива, за да компенсирам някак си. Мисля си за сексолог и някакво евентуално стимулиране на сексуалното ми желание. Обикновенни трикове като театри или игри няма да свършат работа, най-много да се раздразня още повече. Забравих да спомена че когато нямам силно желание или по-точно възбуда, усещам болка, понякога доста силно. Болката се появи в още в началото на първата ми бременност и все още не се е намерил лекар да ми каже от какво ме боли. .. newsm78