Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 713
  • 200
  •   1
Отговори
# 105
Определено не съм фен на темите за имена , но нито едно от трите не ми допада. Sad
Добре де , няма ли вариант да се казва по друг начин ...мъжа ти много държи точно Кръсто да е, така ли  Thinking

Да. Кръсто или в най- добрия за мен вариант Кръстьо. Второто ми е по-приемливо, май  Confused

# 106
  • Мнения: 14 654
Не разбирам защо толкова държиш да зарадваш съпуга си като дадеш на детето име, което явно не ти харесва. По-нормално ми се вижда майката да избере името. Изобщо не е редно някой да ти оказва натиск в това отношение, дори собственият ти съпруг. Краско ми харесва как звучи.

# 107
  • Мнения: 228
и на мен не ми допадат, НО ВСЕ ПАК ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ, ЧЕ НЕ ИМЕТО ПРАВИ ЧОВЕКА, А ЧОВЕКА ПРАВИ ИМЕТО  Naughty                                                                                                                                     Кристиян и красимир са много готини имена  thumbsup 

# 108
  • Мнения: 105
Абе то хубаво, ще се уважите вие със съпруга, ама това дете дали няма един ден да му е малко странно с това име. Аз се изказвам така, защото баща ми се казва Кръстьо и сина ми уж е на него, но се казва Калоян, един вид е наречен на него. Ако искаш да е по-близо Кристиян, Кристиан, Кристо, мисля, че са по-удачни, но моля това са мои разсъждения Thinking

# 109
  • Мнения: 2 172
Абе,хайде стига с тези Кристияновци  ooooh! .Вече всяко второ дете се кръщава Кристиян,като че ли е много  хубаво името.Първо произлиза от Християнин и сега много набожни станахте,много нещо.Името Кръсто е толкова остаряло,че чак би звучало модерно в днешно време предвид странните имена ,които навлязоха,по никакъв начин няма да звучи странно.Просто е малко неблагозучно като изговор,защото няма омекотяващ звук в него.Най-близкото е Кръстин,което също е добра идея.Аз лично съм против кръщаването на някой,защото новородения човек си има собствена индивидуалност и не виждам защо трябва да преповтаря някой си дядо или баба.Твърде егоистично е да се изискват подобни неща,като че ли тези дядовци и баби ще направят кой знае какво за това дете,чак пък такива уважения.....още повече,че самият свекър не държи на това.съпругът ти не би трябвало да изисква подобно нещо,камоли ти да се примиряваш само зада не му скършиш хатъра  #2gunfire Сигурна съм ,че после би съжалявала,ако не си ти лично убедена.Но все пак ако си решила го кръсти Кръсто.Поне да си е баш името.Другите две ми звучат малко неестествено.тъй-тъй ще е особено името,поне да е Кръсто.Пак ти казвам не е толкова странно,даже е интересно( не говорим за Кръстю,което вече си е отживелица).А като се има и предвид"Кръстовата гора" мисля,че би имало хубава история името  Peace

# 110
  • Мнения: 3 376
Абе това дали ще чупи хатъра на мъжа си или не си е нейна работа,кви са тия пищови???
Ти не си човека,който ще каже как да се казва детето или на кой ще е кръстено.
По-спокойно го давай Peace

# 111
  • Мнения: 337
И на мен не ми допада нито едно от трите имена

# 112
  • Варна
  • Мнения: 25 286


   Не ми харесва това име.Понякога за съжаление децата се принасят в жертва за спазване на семейните традиции.

На същото мнение съм. Нито едно от трите имена не ми харесва. Ама никак. Кристиян е хубаво име.

# 113
  • Мнения: 1 121
Определено не съм фен на темите за имена , но нито едно от трите не ми допада. Sad
Добре де , няма ли вариант да се казва по друг начин ...мъжа ти много държи точно Кръсто да е, така ли  Thinking

Да. Кръсто или в най- добрия за мен вариант Кръстьо. Второто ми е по-приемливо, май  Confused

А защо не го кръстите Кръстан? Поне на мен ми звучи по-добре.

# 114
  • Мнения: 592
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...
Peace Peace Peace

# 115
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 557
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...
Peace Peace Peace
Не е задължително,като порасне съвсем спокойно може да си смени името Peace

# 116
# 117
  • Мнения: 116

  Абе ви не четете ли???
 Жената не иска Кристиян или Кристиан, защото си има причина. А и наистина ако в бъдеще на детето не му харесва името може спокойно да си го смени. Само живо и здраво да е.

# 118
  • Мнения: 4 555
Rhiana, anilinda, говоря за случаите, когато майката не харесва името, но е принудена да си кръсти така детето. Ако го харесва и сама го е избрала, то може да е както на свекъра, така и на каквото друго и хрумне - изборът е нейн. Гадно е, когато е лишена от избор заради традицията.

А самата традиция изобщо не ми харесва. Мисля, че децата повече страдат от нея, а когато едно дете се ражда, неговото добро трябва да е приоритет за родителите, а не да мислят как да го кръстят, че да не се обиди този и онзи.

Към авторката на темата - запиши го или Кръсто или с друго име, което ти харесва. Опитите за преиначаване и модернизиране на името само ще са демострация, че самото то не ти харесва достатъчно, а когато искаш да демонстрираш уважението си към някого с подобен жест, такова преиначаване разваля жеста. Все едно - абе аз много те уважавам, ама не ти харесвам името достатъчно... абе хайде от мен да мине.
Най-добре си прецени кое ти е приоритет - хатъра на мъжа ти или детето ти да носи име, избрано от теб. Прецени кое можеш да жертваш и кое не и решението само ще се покаже.

# 119
  • Мнения: 3 695
Още един глас за Кристо. Струва ми се по-подходящ вариант.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт