Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 695
  • 200
  •   1
Отговори
 Здравейте, мамички!

 Имаме малък спор с таткото. Той иска да кръстим бебето на баща му - Кръсто. Хем бебо ще си има имен ден, хем ще си го кръстим на Кръстова гора, хем ще спазим традицията в тяхното семейство момчетата да носят и трите имена на дядо си. Аз малко се дърпам, щото не ми харесва и е старо името, ама пък като чета и други постове във форума, май се държи на българските имена. А пък и много си обичам и уважавам и свекъра.... и още като ученичка се бях зарекла, че първата ми рожба ще носи името на свекъра, без да знам за името на настоящия си свекър.
 Навита съм повече на Кръстофър или Кристчан...
 Харесва ли ви името, а? Аз се двуумя още...
 

# 1
  • Мнения: 3 932
Нито Кръсто, нито долните две ми харесват, сори...(рядко пиша в теми за имена, но тук съм категорична в мнението си)

# 2
  • Мнения: 1 062
Съжалявам, но и на мен не ми харесва нито Кръсто, нито другите две. Но в карайна сметка, щом имаш желанието да кръстиш детето си на свекъра си направи го. А ако не държиш да е точно неговото име (както се вижда ), може да измислите нещо което да ти харесва и да е на името на свекър ти. Например Кристиян. Peace

# 3
  • Мнения: 1 194
И на мен не ми харесва.
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!

# 4
  • Мнения: 750
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
  Peace
И на мен другите не ми харесват!

# 5
  • Мнения: 128
Имам познат с името Кристофър и ми харесва, струва ми се съвсем нормално, защото го знам от малка.
Приятелите на момчето му викат Фора.  Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
  Peace
И на мен другите не ми харесват!
Peace

# 7
  • Мнения: 2 567
И трите ми звучат странно и не ми допадат.
Първото според мен, макар и българско име е доста остаряло и не добре звучащо.
Другите две пък са прекалено чуждестранно звучащи. Не че няма вече много такива у нас и по принцип нямам нищо против, но специално тези двете лично на мен не са ми по вкуса.
Ако ще е Крисчан по-добре да е Кристиян. Пак чуждестранно име, но поне вече наложено у нас и не звучащо странно.
Има и много други страхотни мъжки имена с К.

# 8
  • Мнения: 98
Какъв е този Кръсто бе? Да не е Кръстю?
На мен ми харесва много Кристо и Кристиан.

# 9
  • Мнения: 5 940
Кристиян или Кристиан.

# 10
  • Мнения: 1 264
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 000
Не съм чувала име Кръсто. Да не е Кръстьо или Кръстю? Нещо не ми се връзва това име за малко дете. По-добре ми звучат Кристофър или Кристиян.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако наистина ще избираш м-у едно от трите-най-добре Кръсто.Кристофър с българска фамислия отзад звучи определено смешно,а на Крисчън дори изписването му на български е тъпо,комбинацията с фамилията също ще е нелепа.По-добре се спри на българския вариант Кристиян. 

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

Съгласна съм с това мнение Peace
Защо си мислите,че авторката е сбъркала името на свекър си newsm78

# 14
  • Мнения: 2 746
Калин е хубаво име.Малко е встрани от спряганите по-горе форми, но Кристофър и Крисчан ми звучат нелепо, /моите извинения на авторката/.И пак ще си има имен ден, но на Цветница Peace А и самото име носи силен заряд.

# 15
  • Мнения: 493
И аз като,че ли немога да ги възприема тези имена....Кристиян ми харесва Peace
Но все пак решението си е твое и ти си знаеш най-добре Wink

# 16
  • Мнения: 98
[Защо си мислите,че авторката е сбъркала името на свекър си newsm78[/b][/color]
Ами защото не съм чувала  такова име досега. По нашия край е Кръстьо или Кръстю.
 Но Кръсто определоно ми е много странно.....не казвам че е лошо.

# 17
  • Мнения: 115
До сега не бях чувала името Кръсто, но не ми допада особено. Харесват ми Кристо и Кристиан Peace

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

Пък и щом е семейна традиция, която ти харесваш и уважаваш /ако е така, разбира се/, значи - това е точното име.

Другите две звучат нелепо.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Кръстьо не ми харесва, но бих го предпочела пред другите две.
Защо да не е Кристиян.Вярно много често срещано име напоследък, но пък хубаво и съвсем се "връзва" с Кръстьо.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Кристиян ми звучи най-добре/макар че не си го сложила в списъка си/.

# 22
  • Мнения: 11 007
От имената, които си изброила, никое не ми харесва. Предпочитам Кристиян или друго име с К.

# 23
  • bulgaria
  • Мнения: 310
Кристо ми се вижда с най-близко звучене. За първи път пиша коментар за име и да ти кажа Кръсто хич не ми харесва Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...

# 25
  • Мнения: 159
А какво ще кажеш за Кръсти? Или българското име Кръстьо/ю? Променя се само една буква, според мен се "омекотява" мъничко името, а същевременно спазваш традицията... 

# 26
  • Мнения: 1 080
На мен пък Кръсто не ми е гадно - даже малко ми харесва, има някаква тежест това име. А за другите - вносните - да не се чува - това "крисчън" изписването му на български по тоя начин е смехотворно.

# 27
  • Мнения: 7 474
КръстЬо звучи по-добре, но определено не ми харесват и трите  Wink Все едно да се казваш Пенка в днешно време не е приятно  Wink

Константин или Кристиян бих предпочела Peace дори Красимир да е по-близко Rolling Eyes

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не, не ми харесва нито едно от трите, но ти решаваш- аз когато си избирах име за детето никого не съм питала

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Не ми харесва това име.Понякога за съжаление децата се принасят в жертва за спазване на семейните традиции.

# 30
  • Мнения: 636
Не ми звучи добре нито едно от трите имена. Аз бих избрала Кристо Peace.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Кристо ми се вижда с най-близко звучене.

 Peace

# 32
  • Мнения: 4 406
не ми харесва, Крис е по- добре като че ли..

# 33
  • София
  • Мнения: 1 529
Име като име,ще свикнеш с него ,да родиш живо и здраво дете е по важно. Като компромисно решение-Кръстин.  bouquet

# 34
  • Мнения: 7 474
. Аз бих избрала Кристо Peace.

Определено е по-добре  Peace и Кръстин по-бива Rolling Eyes

# 35
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Да, харесва ми името Кръсто. И ако ще кръщавате детето на някого, то вероятно уважавате този човек и вероятно ще го засегнете, ако изкилиферчите името му до неузнаваемост, понеже майките от форума така преобладаващо смятали. Успех и зравичко и весело бебче!

# 36
  • Мнения: 97
Според мен Кръсто и по-добрият вариант...Въпреки че може да не е точно Кръсто,а Кръстин например?Според мен звучи малко по-съвременно Peace

# 37
  • Мнения: 116
 Моя свекър също се казва Кръсто и аз мисля да кръстя детето си на него. Много уважавам и ценя човека, за да преиничавам името му. А и не името прави човека, а човека прави името, все пак.

 И това за Кръстова гора...  Peace  Ще ви откраднем идеята...

# 38
  • Мнения: 861
От трите предложени от теб имена определено Кръсто ми харесва най-много. Другите две не бих избрала изобщо.
Предложеното по-горе Кристо е най приемливо като че ли.

# 39
  • Мнения: 4 621
Не ми харесва нито едното Confused

# 40
  • Мнения: 2 171
Не ми харесва. Близки имена, за които се сещам - Христо, Кристиян.

# 41
  • Мнения: 145
Какво значение има какво мислят другите за името? Важното е на теб да ти харесва. Според мен е хубаво, че искаш да уважиш свекър си, но за мен по-важно е детето да си има хубаво име, а не на всяка цена да носи нечие име. Овен това могат да се направят най-различни вариации, които да звучат подобно или да се запази първата буква. И все пак, нека името да ти харесва на теб! Заслужаваш да си избереш име за детенцето!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 734
Предложението за Кръстин ми звучи най-добре.Хем българско,хем съвременно,хем по-оригинално от така разпространеното напоследък Кристиян.

# 43
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Странни са ми и  трите, но Кръсто ми звучи най -добре!
 Кристо , Крис   ?????

# 44
Кръстиян?
Така хем запазваш името на дядото, хем е по-съвременно, хем не е толкова разпространено като Кристиян.

# 45
  • Мнения: 593
И на мен не ми харесва. По-скоро на Кристиян наистина ако се навие съпруга!

# 46
  • Мнения: 545
Здравей!
Не ми харесват и трите имена.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 555
И на мен нито едно от имената не ми харесва, съжалявам.  Но мисля, че няма значение какво мислим ние тук, важното е да изберете име, което на вас ви харесва.  Peace

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Навита съм повече на Кръстофър или Кристчан...
 Харесва ли ви името, а? Аз се двуумя още...

Нито едно от предложените не ми харесва.
Нито пък Кръстин, Кръстиян и пр. Това Ъ в имената само ги утежнява.

Като си се зарекла пред себе си и като искаш да го кръстиш Кръсто, просто го направи.
Лично за мен този избор не би стоял- името не ми харесва и по никой начин не бих си записала детето така. Това за мен. Ти ще си решиш сама.

# 49
  • Мнения: 1 586
Честно казано и на мен Кръсто не ми харесва,това си е мое мнение и аз мога да предложа Кристиян или Краси т.е. Красимир.Успех в избора! Flutter

# 50
  • Мнения: 371
И на мен не ми допада Кръсто, не бих си кръстила детето така Naughty 

# 51
  • Мнения: 377
Е как така Кръсто? Кръстете детето си така че не само на вас да ви харесва, а и на него като порасне, а не да се срамува да си каже името. Другите две предложения също не стават. НО КРИСТИЯН е едно доста хубаво име и има връзка с дядото според мен.

# 52
  • Мнения: 4 668
Ще кажа , че не ми харесва нито едно от трите ... Не можете ли да измислите нещо по - нормално .Кристиян наистина е добър вариант.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 589
Не ми харесва нито едно от трите, особено последните две. Confused
Кристиа/я/н звучи доста по-добре. Peace

# 54
  • Мнения: 1 227
Кръсто за първи път го чувам и ми е леко странно...
но Кръстьо е много хубаво име Peace

# 55
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От това, което си зброила нищо не ми допада!

А защо не КРИСТО?

# 56
  • Мнения: 560
Щом си стигнала до положението нас да питаш-значи и ти не харесваш нито едно от трите.Аз също не мога да възприема бебенце с име Кръсто,а пък другите две не са български и също не ми харесват.
Просто ще ти кажа да внимаваш да не стигнете до там детето ви да чака с нетърпение пълнолетие,че да си смени името.

# 57
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Ако наистина ще избираш м-у едно от трите-най-добре Кръсто.

Хем доволни съпругът ти и свекъра, хем  и след време името ще звучи интересно на фона на "по-модерните" имена Simple Smile
А на мен ми хареса и идеята за посещение после на Кръстова гора, там е наистина уникално място
(иска ми се пак да отида  Cry)

# 58
  • София
  • Мнения: 4 397
Не ми харесват, бих избрала Кристо  Peace

# 59
  • Мнения: 371
Ако наистина ще избираш м-у едно от трите-най-добре Кръсто.

Хем доволни съпругът ти и свекъра, хем  и след време името ще звучи интересно на фона на "по-модерните" имена Simple Smile
А на мен ми хареса и идеята за посещение после на Кръстова гора, там е наистина уникално място
(иска ми се пак да отида  Cry)
А ако на фона на модерните имена започнат подигравки в училище, как би се чувствало това детенце

# 60
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
A на фона на десет кристияновци в блока и класа ще му екстра и той да е Кристиян, всички ще му говорят на фамилно име или прякор, да не стават грешки.

# 61
  • Мнения: 4 555
Моя свекър също се казва Кръсто и аз мисля да кръстя детето си на него. Много уважавам и ценя човека, за да преиничавам името му. А и не името прави човека, а човека прави името, все пак.
Да преиначаваш името на човек означава да се обръщаш към него с друго име!
А когато даваш име на своето дете, то е един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо.

Извинявам се, че се намесвам, но не се стърпях. Тези традиции са абсолютно неуважение към децата и често са си чиста гавра с тях.

# 62
  • Мнения: 982
A на фона на десет кристияновци в блока и класа ще му екстра и той да е Кристиян, всички ще му говорят на фамилно име или прякор, да не стават грешки.
 Joy Joy
На мен Кръсто ми харесва!

# 63
  • София
  • Мнения: 3 249
Свекър ми също се казва Кръсто, но аз не си представям да си нарека детето така. Нито Кръсто, нито Кръстина (чух го по телевизията този женски вариант на името).  Naughty

Самото име не ми харесва, да не говорим че и по принцип съм против това детето непременно да носи името на родителите на мъжа.

Компромисен вариант като Кристин, Кристиян или Кръстин не се ли обсъжда? newsm78

# 64
  • Мнения: 881
Аз съм за Кристиян,но щом държиш да е на свекър ти,тогава го кръсти на него Peace

# 65
  • плевен
  • Мнения: 133
съжалявам и на мен и трите ми звучат много странно направете компромис
Кристиян ,Крис

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Ами, не ми допада нито едно от изброените от теб имена. Щом държите да е на свекър ти, използвайте му само буквичката.

# 67
  • Мнения: 371
A на фона на десет кристияновци в блока и класа ще му екстра и той да е Кристиян, всички ще му говорят на фамилно име или прякор, да не стават грешки.
А по-добре ли е да се срамува да си каже името?

# 68
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А по-добре ли е да се срамува да си каже името?
Не, но едва ли някой ще се срамува от името си, понеже на теб не ти харесва, а и в случая става дума за съвсем нормално, макар и поостаряло българско име (които се връщат на мода), а не за Радиатор или Кенефка. Аз лично предпочитам името на детето ми да е различно от това на половината деца в парка, дори на теб да не ти допада. По-вероятно е детето на тази майка да има нейния светоглед като порастне, а не твоя. Улях се, айде - със здраве!

# 69
  • Мнения: 14 654
Щом не харесваш името няма какво да мислиш за традициите и Кръстова гора. Избери за детето си име, което харесва на теб. На въпроса отговарям, че Кръсто не ми харесва, нито другите две имена, които си измислила.

# 70
  • Мнения: 371
Доколкото разбирам и на майката не и харесва това име,а като чета и повечето отговорили също не го харесват. Това си е моето мнение за мен това име не е хубаво

# 71
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Rolling Eyesи на мен не ми харесва, на галено Кръст ли ще му викат Sick

# 72
  • България
  • Мнения: 3 621
За пръв път чувам това име, но искам да кажа, че го предпочитам пред Кръстьо.  Звучи някак си силно и интересно. Освен това сама казваш , че винаги си искала да кръстиш детето на свекъра си ( аз също не уважавам тази традиция, но ако името ми харесва с удоволствие ще го направя). Уважаваш семейната традиция, кръщенето на Кръстова гора също е много добра идея и имен ден ще си има. Абе май ми харесва и не мисля , че детето ще се срамува  newsm78 а за другите производни, които си писала ми звучат доста изкелефенчено
.
Rolling Eyesи на мен не ми харесва, на галено Кръст ли ще му викат Sick
Къци

# 73
  • София
  • Мнения: 3 249
Rolling Eyesи на мен не ми харесва, на галено Кръст ли ще му викат Sick

На свекър ми му викат Къци и подобни

# 74
  • Мнения: 403
Извинявай, но и трите не ми звучат никак Shocked.

# 75
  • София
  • Мнения: 928
И трите имена са доста странни.
Кръстин е по-добре според мен  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не ми харесва - нито като звучене, нито по какъвто и да е начин. Освен, че звучи като извадено от нафталина, звучи ми и грубо... Кристи, Кристиян, Дори Кръстан (последното също не ми харесва) звучат по-добре - поне според мен.

# 77
  • София
  • Мнения: 6 011
И трите не ми харесват.

# 78
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми и 3-те не ми харесват, но все пак от тях Кръсто и по-добре от другите изчанчените.

# 79
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кръстин е по-добре според мен  Peace
даааа добро предложение Thinking Laughing

# 80
  • Мнения: 1 335
В семейството на мъжа ми има точно същата традиция.... е спазих я. Вече името Панко е най-хубавото име на света за мен Simple Smile
Така че ако мъжа ти наистина много държи на това и обича тази традиция, кръсти детето така, няма лошо да се спазват и такива традиции. Ако вземеш това решение го направи с любов и уважение към съпруга си, а и да не ти е любимото име ще го заобичаш с детето. Стига нещата да не са насила, защото ако има натиск от страна на свекър ти... е по-трудно да го приемеш.
И не името прави човека, а човека - името.
Всъщност това са нещата, които си повтарях като отидох да запиша сина си...
Мога да пиша много и точно за обратната теза Simple Smile))))
Аре са не може всички да се казват Александър и Виктор Simple Smile

# 81
  • Мнения: 9 973
Кристофър,Крисчън,Кристиян Peace

# 82
  • Мнения: 1 335
Да преиначаваш името на човек означава да се обръщаш към него с друго име!
А когато даваш име на своето дете, то е един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо.

Извинявам се, че се намесвам, но не се стърпях. Тези традиции са абсолютно неуважение към децата и често са си чиста гавра с тях.

Тъй като темата ме засяга не мога да не ти отговоря. По принцип си права, всеки има право да избере сам името на своето детето. Но чак да казваш че това е гавра....
И  "един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо" - според тези думи не трябва да има двама души с едно и също име... а това е невъможно, освен ако не слагаме и цифри към имената - примерно Георги_3  Wink

# 83
  • Варна
  • Мнения: 640
Доста е остаряло, може би Кристо ще звучи по-добре, а относно твоите предложения - смятам ,че детето трябва да може да изговори собстеното си име нали. Сестра ми се казва Вероника и въпреки че името е разкошно,тя до три годишна не можеше да го каже-толкова сложно и се струваше

# 84
  • Мнения: 27 524
Кръсто ми звучи кофти, не бих си кръстила детето така.

Навита съм повече на Кръстофър или Кристчан...

Тези са още по-зле  Crazy

# 85
Избери си име което ти е на сърцето.С таткото ще се разберете нали все пак се обичате.Аз само искам да споделя че нямам добри отзиви за Кръстова гора.Доста хора казват че това място уж е божие но май не е така.

# 86
  • Мнения: 1 095
Не ми харесват ,съжалявам,но съм искрена !
Харесва ми Кристиан   bouquet

# 87
  • София
  • Мнения: 672
то традицията добре -  и аз съм твърдо за и кръстих детето на баща ми, но името трябва да ви харесва. Ако не ти харесва, няма какво да се чудиш - после цял живот ще се чудиш какви прякори да му слагаш - Пиф, Дино и какво ли още не.

# 88
  • Мнения: 961
Не ми харесват ,съжалявам,но съм искрена !
Харесва ми Кристиан   bouquet
Подкрепям това мнение  Wink

# 89
  • Мнения: 116
Моя свекър също се казва Кръсто и аз мисля да кръстя детето си на него. Много уважавам и ценя човека, за да преиничавам името му. А и не името прави човека, а човека прави името, все пак.
Да преиначаваш името на човек означава да се обръщаш към него с друго име!
А когато даваш име на своето дете, то е един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо.

Извинявам се, че се намесвам, но не се стърпях. Тези традиции са абсолютно неуважение към децата и често са си чиста гавра с тях.

    Joy
 Всеки един от нас носи чуждо име, не мислиш ли? Ама аз разбирам под думата "чужд" друго, а свекъра вече искаш, не искаш е част от твоето семейство и не е много чужд човек. Аз не нося името на никой от моите роднини и не е много, много разпространено, но познавам поне 5 жени с такива имена.  newsm78  Май нося чуждо име, а?

 На мен името ми харесва. То е свързано с кръста, на който е бил разпънат Исус Христос и се вярва, че носищите това име са закриляни от "Светия Честен Кръст".

 Познавам майки, които кръстиха децата си Пенка и Кубрат. Дечицата са им толкова жизнени, колкото и останалите в детската градина и не съм разбрала да им се подиграват другите деца, а общувам почти всеки ден с тези майки. Не, че и аз съм решила да къстя детето си с това ОСТАРЯЛО име / Кръсто/ и го пиша в моя защита.

# 90
  • Мнения: 814
...........На мен ми харесва много Кристо и Кристиан.
Мисля, че Кристо е най-компромисният ти вариант  Peace

# 91
  • Мнения: 1 233
И на мен не ми харесва.
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
Peace

# 92
  • Мнения: 2 910
За да бъда и аз откровена, ще напиша, че името Кръсто не ми харесва.

# 93
  • Мнения: 4 555
Да преиначаваш името на човек означава да се обръщаш към него с друго име!
А когато даваш име на своето дете, то е един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо.

Извинявам се, че се намесвам, но не се стърпях. Тези традиции са абсолютно неуважение към децата и често са си чиста гавра с тях.

Тъй като темата ме засяга не мога да не ти отговоря. По принцип си права, всеки има право да избере сам името на своето детето. Но чак да казваш че това е гавра....
И  "един напълно нов човек на този свят и има право на свое собствено име, а не да носи чуждо" - според тези думи не трябва да има двама души с едно и също име... а това е невъможно, освен ако не слагаме и цифри към имената - примерно Георги_3  Wink
Явно трябва да уточня.
Гавра е не самото кръщаване на детето на свекъра. Имах предвид, че в стремежа да се спази тази традиция и да се угоди на кой ли не, най-често страдат децата, защото често получават много изчанчени компромисни имена в стил "хем на бабата хем на дядото" и от сорта. Много често като приоритет не стои това как ще се чувства детето с името си, а по-скоро дали свекъра ще се обиди или ще се изкефи.
Тук имаше една потресаваща история за майка, родила преждевременно, която едва не загубила бебето си при раждането и когато свекърът се обадил да ги чуе, не питал нито как е бебето, нито как е майката, а дали са го записали на него. И като разбрал, че не са, им казал, че повече не иска да ги знае! Ето това също е гавра, затова не уважавам никак тази традиция.

Колкото до името, което не е уникално и се повтаря - нормално е да е така. Но ти не си кръстена на всички онези други хора, които имат същото име като теб, нали?

# 94
  • Мнения: 14 654
Моето дете носи името на баща ми. Изобщо не ме интересува дали според Карина това е гавра  Wink
Харесвам традицията детето да е кръстено на някого, стига името да допада на майката. В мига, в който давам име на детето си, това име става негово. Мисля, че е ясно на всички.

# 95
  • Мнения: 9 973
Кристо Peace

не се чувствай задължена,избери име да ти е на душа.
мед да ти капе от устата като го изричаш!! Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 625
Ми не може ли вместо Кръсто да е Кристо-почти е същото.

# 97
  • Мнения: 1 335
Цитат
Колкото до името, което не е уникално и се повтаря - нормално е да е така. Но ти не си кръстена на всички онези други хора, които имат същото име като теб, нали?
Ти каза че така детето ще носи чуждо име, е аз отговарям, че по твоята логика почти всички хора носят чужди имена. А какво по-хубаво от това да носиш името на човек, който е много важен за майка ти или баща ти; като например дядо или баба....

Аз познавам задръстеняци, които носят страхотни имена, както и познавам чудесни и готини хора с имена като - Иванка, Ставри, Цено и Палка. Така че... всеки си решава сам, няма лошо да искаш да зарадваш баща си(примерно) и да му окажеш уважение по един такъв прекрасен начин Wink

Аз лично ... хмм отстъпих за името на сина ми... и мисля че постъпих правилно. Тъй като не името е важното, ами възпитанието, любовта и грижата, която давам на детето си; това са нещата които правят един човек такъв какъвто е...  А пък това че сина ми се казва точно като дядо си е голяма радост за свекър ми, а и най-важното е че е голяма радост и за съпруга ми.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 541
важно е да е живо и здраво детенце а да се казва както ще

# 99
  • Мнения: 116
Много често като приоритет не стои това как ще се чувства детето с името си, а по-скоро дали свекъра ще се обиди или ще се изкефи.
Тук имаше една потресаваща история за майка, родила преждевременно, която едва не загубила бебето си при раждането и когато свекърът се обадил да ги чуе, не питал нито как е бебето, нито как е майката, а дали са го записали на него. И като разбрал, че не са, им казал, че повече не иска да ги знае! Ето това също е гавра, затова не уважавам никак тази традиция.
Аз искам само да доуточня, че свекъра ми няма и най-малката представа, че първото му внуче ще бъде кръстено на него и ще спазим традицията да се кръщават децата на баби и дядовци. А съм убедена, че няма и да се разсърди на това, ако не го кръстим на него. Правя го от голямо уважение, един вид, към този човек, защото е наистина голяма душичка и е правил и прави всичко за децата си и ги е възпитал да бъдат стойностни хора и да уважават обикалящите ги...

# 100
  • Мнения: 205
Нито едно от изброените не ми допада.По-добре Кристиян или пък Кръстьо

# 101
  • Мнения: 476
Още един глас за Кристо. Струва ми се по-подходящ вариант.

# 102
 Хей,хей, аз исках само вашето мнение, а не да се карате по между си. Разбирам, че всеки има собствено мнение по въпроса но не спорете заради мен, моля.
 Не съм писала Кристия/а/н като вариант, защото си имаме двама в махалата и не ми се ще да сме третите с такова име.
 Иначе на свекъра му викат Краско и Къци и не е чак толкова не благозвучно, а ме притесняваше най-вече факта, че е старо самото лично име.
 Той е много съвременен човек - свекъра - и много пъти ни е казвал да не се съобразяваме с традициите, но това е желание на съпруга ми, а не искам да му чупя хатъра, както се казва..?
 Благодаря би за мненията. Ще очаквам още такива и моля не се карайте.

# 103
  • Мнения: 3 092
Определено не съм фен на темите за имена , но нито едно от трите не ми допада. Sad
Добре де , няма ли вариант да се казва по друг начин ...мъжа ти много държи точно Кръсто да е, така ли  Thinking

# 104
  • Мнения: 469
За първи път чувам това име и не ми звучи добре,а пък другите две хич.
Все пак има време,ще си помислите и ще изберете най-доброто за вашето бебе. Peace
Леко раждане. Hug

# 105
Определено не съм фен на темите за имена , но нито едно от трите не ми допада. Sad
Добре де , няма ли вариант да се казва по друг начин ...мъжа ти много държи точно Кръсто да е, така ли  Thinking

Да. Кръсто или в най- добрия за мен вариант Кръстьо. Второто ми е по-приемливо, май  Confused

# 106
  • Мнения: 14 654
Не разбирам защо толкова държиш да зарадваш съпуга си като дадеш на детето име, което явно не ти харесва. По-нормално ми се вижда майката да избере името. Изобщо не е редно някой да ти оказва натиск в това отношение, дори собственият ти съпруг. Краско ми харесва как звучи.

# 107
  • Мнения: 228
и на мен не ми допадат, НО ВСЕ ПАК ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ, ЧЕ НЕ ИМЕТО ПРАВИ ЧОВЕКА, А ЧОВЕКА ПРАВИ ИМЕТО  Naughty                                                                                                                                     Кристиян и красимир са много готини имена  thumbsup 

# 108
  • Мнения: 105
Абе то хубаво, ще се уважите вие със съпруга, ама това дете дали няма един ден да му е малко странно с това име. Аз се изказвам така, защото баща ми се казва Кръстьо и сина ми уж е на него, но се казва Калоян, един вид е наречен на него. Ако искаш да е по-близо Кристиян, Кристиан, Кристо, мисля, че са по-удачни, но моля това са мои разсъждения Thinking

# 109
  • Мнения: 2 172
Абе,хайде стига с тези Кристияновци  ooooh! .Вече всяко второ дете се кръщава Кристиян,като че ли е много  хубаво името.Първо произлиза от Християнин и сега много набожни станахте,много нещо.Името Кръсто е толкова остаряло,че чак би звучало модерно в днешно време предвид странните имена ,които навлязоха,по никакъв начин няма да звучи странно.Просто е малко неблагозучно като изговор,защото няма омекотяващ звук в него.Най-близкото е Кръстин,което също е добра идея.Аз лично съм против кръщаването на някой,защото новородения човек си има собствена индивидуалност и не виждам защо трябва да преповтаря някой си дядо или баба.Твърде егоистично е да се изискват подобни неща,като че ли тези дядовци и баби ще направят кой знае какво за това дете,чак пък такива уважения.....още повече,че самият свекър не държи на това.съпругът ти не би трябвало да изисква подобно нещо,камоли ти да се примиряваш само зада не му скършиш хатъра  #2gunfire Сигурна съм ,че после би съжалявала,ако не си ти лично убедена.Но все пак ако си решила го кръсти Кръсто.Поне да си е баш името.Другите две ми звучат малко неестествено.тъй-тъй ще е особено името,поне да е Кръсто.Пак ти казвам не е толкова странно,даже е интересно( не говорим за Кръстю,което вече си е отживелица).А като се има и предвид"Кръстовата гора" мисля,че би имало хубава история името  Peace

# 110
  • Мнения: 3 376
Абе това дали ще чупи хатъра на мъжа си или не си е нейна работа,кви са тия пищови???
Ти не си човека,който ще каже как да се казва детето или на кой ще е кръстено.
По-спокойно го давай Peace

# 111
  • Мнения: 337
И на мен не ми допада нито едно от трите имена

# 112
  • Варна
  • Мнения: 25 254


   Не ми харесва това име.Понякога за съжаление децата се принасят в жертва за спазване на семейните традиции.

На същото мнение съм. Нито едно от трите имена не ми харесва. Ама никак. Кристиян е хубаво име.

# 113
  • Мнения: 1 121
Определено не съм фен на темите за имена , но нито едно от трите не ми допада. Sad
Добре де , няма ли вариант да се казва по друг начин ...мъжа ти много държи точно Кръсто да е, така ли  Thinking

Да. Кръсто или в най- добрия за мен вариант Кръстьо. Второто ми е по-приемливо, май  Confused

А защо не го кръстите Кръстан? Поне на мен ми звучи по-добре.

# 114
  • Мнения: 592
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...
Peace Peace Peace

# 115
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...
Peace Peace Peace
Не е задължително,като порасне съвсем спокойно може да си смени името Peace

# 116
# 117
  • Мнения: 116

  Абе ви не четете ли???
 Жената не иска Кристиян или Кристиан, защото си има причина. А и наистина ако в бъдеще на детето не му харесва името може спокойно да си го смени. Само живо и здраво да е.

# 118
  • Мнения: 4 555
Rhiana, anilinda, говоря за случаите, когато майката не харесва името, но е принудена да си кръсти така детето. Ако го харесва и сама го е избрала, то може да е както на свекъра, така и на каквото друго и хрумне - изборът е нейн. Гадно е, когато е лишена от избор заради традицията.

А самата традиция изобщо не ми харесва. Мисля, че децата повече страдат от нея, а когато едно дете се ражда, неговото добро трябва да е приоритет за родителите, а не да мислят как да го кръстят, че да не се обиди този и онзи.

Към авторката на темата - запиши го или Кръсто или с друго име, което ти харесва. Опитите за преиначаване и модернизиране на името само ще са демострация, че самото то не ти харесва достатъчно, а когато искаш да демонстрираш уважението си към някого с подобен жест, такова преиначаване разваля жеста. Все едно - абе аз много те уважавам, ама не ти харесвам името достатъчно... абе хайде от мен да мине.
Най-добре си прецени кое ти е приоритет - хатъра на мъжа ти или детето ти да носи име, избрано от теб. Прецени кое можеш да жертваш и кое не и решението само ще се покаже.

# 119
  • Мнения: 3 695
Още един глас за Кристо. Струва ми се по-подходящ вариант.
Peace

# 120
  • Мнения: 2 498
Никое от имената, които си изброила не ми харесват....много ми харесва КРИСТИЯН.....все пак името не прави човека, но познавам много, които се срамуват от името си-не допускай това да се случи на детено ти....

# 121
  • Мнения: 1 371
Ох, и на мен нито едно от изброените имена, хич, ама хич не ми харесват.

# 122
  • Мнения: 674
Не ми допадат имената които си изброила,но видях че ти бяха предложили КРИСТО ,
то ми звучи някак си по-добре.Но в крайна сметка това си е твоето дете,твоето семейство и името което ще дадеш на
сина си трябва да ти харесва на теб самата .Което и да предпочетеш винаги ще е харесвано от едни и нехаресвано
от други.Пожелавам ти лека бременност и раждане и едно хубаво здраво бебе   bouquet

# 123
  • София
  • Мнения: 35 972
Не ми харесва
Харесва ми Кристо

# 124
  • Мнения: 4 546
Не ми харесва нито едно от тези, които се написала. Детето си Кръстьо не бих кръстила. не искам да го е срам от името му.смятам, че името е много важно за самочувствието на човек. разбира се не само то. но как би се отразило на самочувствието му, ако го е срем да каже как се казва. особено пък и ако по натура е по-затворнен. 
Отстоявай позициите си! Ти си майката, ти решаваш! Второто и третото име така или иначе са на бащата, имаш право да избереш поне първото, а не да ти го налагат! Щом имаш желание да уважиш свекъра си, може просто да вземеш първата буква от името му.


както и да се казва детето ти, винаги можете да го кръстите на Кръстова гора и можете да изберете име, което има имен ден  Simple Smile Кристо е много добро предложение. и е близко до Кръстьо  Peace

# 125
  • Мнения: 1 121
А самата традиция изобщо не ми харесва. Мисля, че децата повече страдат от нея, а когато едно дете се ражда, неговото добро трябва да е приоритет за родителите, а не да мислят как да го кръстят, че да не се обиди този и онзи.

Тази традиция аз не мога да я разбера, честно. Имам позната, която въпреки огромния натиск не кръсти детето си на свекъра и той не го погледна повече. Никога не се обади, никога не го потърси, все едно не съществува. Било вековна традиция в техният род първородният син да носи името на дядо си ooooh!   

# 126
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

И аз така мисля... Кръсто ми звучи добре

# 127
  • Мнения: 474
Специално за Кръстю  Confused Confused Confused не ми харесва, а още по-важното е, че и на теб също!!!!!
Традиция, традиция, ама те не са това, което бяха......Аз бих го кръстила Кристо...много е сладо името, пък и не се отдалечаваш много по смисъл и значение....  Peace
А за Кръсто - все едно го боли кръста...  Rolling Eyes не се сърдете secretgarden и sleepy - разни хора, разни идеали  Wink

# 128
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И според мен идва от кръст, но кръста като християнски символ ... Кръсто, Кръсте, Кръстена .... популярни имена от нашето минало ... иначе Боли ме крЪсто много ме разсмя

# 129
  • Мнения: 3 929
Твоите имена не ми харесват, как беше - Крисчън, не ми харесва. Звучи глуповато. А като не ти харесва Кръсто, защо не изберете Кръстьо или Кръстю? Кристиян според мен е най-удачно - хем е хубаво, хем е българско, хем ще е на свекър ти, хем детето няма да се срамува от името си.

# 130
  • Мнения: 143
Здравей и от мен!Малко глупав пример ще ти дам ,но не се здържах! Embarassed Аз по фамилия съм Кръстева-дадо ми се казваше Кръстьо на мен лично това ми харесва!!!! Peace

# 131
  • Мнения: 676
Не ми харесва нито един от трите варианта. Ама хич.
Ако толкова държиш да го кръстиш на свекъра ти, можеш да употребиш първата буква само.
Нали е важен жеста, а не дали детето носи абсолютно същото име като дядо си.

# 132
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Аз бих се замислила и за вероятността след години детето да се подвизава в чужбина и да не му се налага всеки път да повтаря и потретя името си. Мен редовно ме прекръщаваха и сричаха тукашните, имах остаряло име за фамилия. Та уважението и жестовете са едно, но името и бъдещето на детето е друго.

# 133
Не ми харесва Кръстьо ,но като искаш толкова много да го кръстиш на свекъра- направи го.Аз бих го кръстила Красимир или Калоян.

# 134
  • Мнения: 8 999
Кръстофър или Кристчан изобщо не ми харесват. Много по-семпло и нормално /за България/ е името Кръсто. Вярно, че е малко архаично, но пък това го прави още по-оригинално.
Твоите имена не ми харесват, как беше - Крисчън, не ми харесва. Звучи глуповато. А като не ти харесва Кръсто, защо не изберете Кръстьо или Кръстю? Кристиян според мен е най-удачно - хем е хубаво, хем е българско, хем ще е на свекър ти, хем детето няма да се срамува от името си.

Кристиян, освен че не е българско име, ами и няма нищо общо с Кръстьо/Кръсто. Преводът му на български е Христиан.

# 135
  • Мнения: 770
Има доста хубави и много имена с К! Защо точно Кръсто? Вземете само първата буква! Все пак името е важно и е за цял живот (ако детето когато пораснене реши да си го промени, и то по уважителни причини) Peace

# 136
  • Мнения: 1 479
Не,не ми харесва!А и Кристафьр би ми звучало,като Ричард Груев JoyПодкрепям Кристо или Кристиян!

# 137
  • София
  • Мнения: 2 806
Ако си решила да спазваш традицията, то трябва да вземеш пълното име на свекъра си, а не само първата буква. Името Кръсто е хубаво, различно е и има тежест в него. Искам да споделя, че тази традиция не е характерна само за България. В много други държави (нали все се сравняваме със западните и с щатите) тази традиция съществува и се спазва и никой не мисли кой и как ще произнася името на детето му. Ама нали българите сме комплексари и все гледаме да им се нагодим на чужденците, та ги измисляме едни... баш като предложените от теб Кристофър и Крисчън.
Успех в избора на име! Hug

# 138
  • Мнения: 1 931
Кръсто за първи път го чувам и ми е леко странно...
но Кръстьо е много хубаво име Peace
Това е и според мен. Познавам едно момченце кръстено така на дядо си Кръстьо- чудесно момче и не се срамува от името си.
А и какво значение има какво ще кажем във форума, това си е вашето дете.

# 139
  • Мнения: 487
И на мен изброените от теб не ми харесват...Бих го кръстила Кристин.  Peace

# 140
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
И на мен изброените от теб не ми харесват...Бих го кръстила Кристин.  Peace
То е момченце Grinning.

# 141
  • Мнения: 8
Здравей!
Определено името Кръсто не ми допада. В работата ми имахме един човек, който се казваше така и на кратко му казваха Къца  Simple Smile 
Бих ти препоръчала името Кристиан или Кристиян. Имам приятелка, която кръстиха сина си така.
А в един сайт срещнах имена като: Кръстин, Кръстомир, Кръстиан
Но наистина помисли, така че след години да не се срамува от името си.

# 142
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може също Кристо

# 143
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А някой сети ли се да предложи Кристиян, например?

# 144
  • Мнения: 812
нито Кръсто,нито другите две имана ми харесват!

# 145
  • Мнения: 750
А някой сети ли се да предложи Кристиян, например?
да, сетихме се  Peace

# 146
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...
Peace Peace Peace
Не е задължително,като порасне съвсем спокойно може да си смени името Peace

Е, 18 години трябва да живее с име, което не харесва ли???  newsm78

# 147
  • Мнения: 8 242
Кристофър и Кристчън  Sick Уджас..
Кръстьо също не ми звучи особено..

Един наш познат се казва Кръстан..

# 148
  • Мнения: 3 478
И на мен не ми харесва, но аз по принцип не си падам по стари имена Peace

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Вземи нашето име.Sorry,но никое не ми харесва,а и по принцип съм много против това детето да се кръщава на който и да е,без значение колко уважавам човека.Ако и той ме уважава,няма да се сърди и да се кара с мен за избора на име на детето ми!

# 150
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И трите ми звучат странно и не ми допадат.
Първото според мен, макар и българско име е доста остаряло и не добре звучащо.
Другите две пък са прекалено чуждестранно звучащи. Не че няма вече много такива у нас и по принцип нямам нищо против, но специално тези двете лично на мен не са ми по вкуса.
Ако ще е Крисчан по-добре да е Кристиян. Пак чуждестранно име, но поне вече наложено у нас и не звучащо странно.
Има и много други страхотни мъжки имена с К.

 smile3521 smile3521

# 151
  • Мнения: 99
И на мен не ми харесва никое от тези имена. А и какво значи - харесвали се българските имена - кой ги харесва? Важно е, само ако е някой, чието мнение уважаваш.
Кръсто наистина звучи твърде старо, но другите две са простооо... Sick
Кристо не е лошо, но само ако фамилията ви не е Христови...
А защо не Христо?
В крайна сметка може и Кръсто - все пак човека прави името!

# 152
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Кръстофър или Кристчан са УЖАСНИ  #Crazy

# 153
  • Мнения: 378
Би могло да се помисли за Кръстан, Кръстомил, Кръстислав...  Последните две ги видях скоро и ми харесват.   

# 154
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Кръстозар или Кръсто - Крисчън.

# 155
Най-вече ти пожелавам едно здраво и жизнерадостно бебе.
Аз харесвам старите имена и бих кръстила детето си с по-различно име.
А детето ми е кръстено на баща ми.
Сори, ама Кристиян вече е толкова банално, че няма на къде. А детето на Кристиян, дето ще се казва еди кой си Кристиянов много добре ли звучи?
А детето ти няма да се срамува от името си, ако ти и таткото го научите да се гордее с него. А като е по-различно от останалите, по-лесно ще го запомнят.
Успех, и ако след толкова освирквания решиш, можеш да споделиш все пак какво избрахте.

# 156
  • Мнения: 13 819
Какво ще кажете за
КРЪСТИН
сестра ми имаше съученик с това име близко е Кръсто

# 157
  • Варна
  • Мнения: 25 254

Не е задължително,като порасне съвсем спокойно може да си смени името Peace

Е, 18 години трябва да живее с име, което не харесва ли???  newsm78
Да не говорим, че самата идея изглежда шантаво - демек, ще си кръстя детето с гадно име, какво толкова, нали може да си го смени после ooooh! Нали идеята е да изберем най-хубавото име за детето си? Ако изхождаме от презумпцията, че то ще си го смени после... защо е цялата работа?

# 158
  • Мнения: 4 451
И аз не харесвам името Кръсто, а чуждите (които си изброила) съвсем. Момичетата са ти дали чудесни идеи. Присъединявам се към тях. Много ми допадна Кръстин Peace

# 159
  • Мнения: 208
Извинявай,но и3 не ми харесват.Как ще сеобр.към него- Къци или Къко(като на мои познат).

# 160
  • Мнения: 169
Ми не не ми се нрави.

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 523
На мен името Кръсто ми харесва - има някаква тежест в него и не мисля, че звучи смешно или остаряло. По-скоро смешно и странно ми звучат Крисчън и Кристофър, особено в комбинация с традиционна българска фамилия.

# 162
  • Мнения: 4 784
Нито едното от теб изброените имена не ми харесва. Ако живеете в чужбина по съм съгласна с Крисчън и Кристофър, но за Бг...?

# 163
  • Мнения: 13 819
междудругото името трябва да е КрисТчън..

# 164
  • България
  • Мнения: 3 621
и защо трябва?

# 165
  • София
  • Мнения: 2 105
баща ми се казва Кръстю, може би затова си го възпримем съвсем нормално
щерката е на него-Кристина
имам и позната, която се казва Кръстина- също хубаво име според мен Peace

# 166
# 167
  • Мнения: 217
Според Петър Дънов / тъкмо го чета, защото и аз избирам име/ добре е да се избягват комбинации  в името на буквите кр и ст.

# 168
  • Мнения: 116
Според Петър Дънов / тъкмо го чета, защото и аз избирам име/ добре е да се избягват комбинации  в името на буквите кр и ст.

 А защо?  newsm78  Дай линк, моля те...

# 169
  • Мнения: 1 900
Не ми допада Кръсто, виж Кристиян ми звучи добре Peace

# 170
  • Мнения: 116
Според Петър Дънов / тъкмо го чета, защото и аз избирам име/ добре е да се избягват комбинации  в името на буквите кр и ст.

 А защо?  newsm78  Дай линк, моля те...

 Не няма нужда. Намерих го.... Аз имам книгата, но в момента не мога да я намеря и доколкото си спомням "К", "Х" и "Й" се водеха Царски числа. А в тази таблица са дадени "К"- на 10-та и 2-ра позиция, "Х" - на 11-та и 4-та позиция, а "Й" го няма ... как да изчисля? Нещо не ми е ясно...  newsm78
 А иначе за комбинацията на буквите не споря. Не съм запозната и ....

# 171
  • Мнения: 145
Толкова много от вас казват,че детето щяло да страда и да му се подиграват с такова име!
Ние като майки трябва да възпитаме децата си да не се подиграват за такива неща!
Аз харесвам много имена,които обществото смята за остарели,Кръсто също ми харесва.На фона на модерните изгъзици ще е много интересно име.
А това се превръща в поредната тема спор за семейните традиции и "остарели имена". Айде стига вече!

# 172
  • Мнения: 573
И трите не ми допадат. Confused

# 173
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Кристо ми харесва - близо е до името на свекър ти и до Христо, което е пак хубаво бг име.

# 174
  • Мнения: 4 520
Нито Кръсто, нито КрЪстофър (за първи път чувам за такъв вариант Embarassed), нито КрисТчън. Съжалявам, ама и трите не звучат добре, особено последните две. Confused

# 175
# 176
  • Мнения: 232
Детето има да се срамува от името си /извинявай ,че го казвам/ А другите две също не звучат добре. Кристиан или Красен.

# 177
  • Мнения: 511
Нито Кръсто, нито долните две ми харесват, сори...
Shocked

# 178
  • София
  • Мнения: 2 105
Детето има да се срамува от името си /извинявай ,че го казвам/ А другите две също не звучат добре. Кристиан или Красен.

Защо? Мислиш ли, че Кръстьо Лафазанов се срамува от името си например?
Или по-добре да го кръсти Елвис или Силвестър?  Mr. Green

# 179
  • Мнения: 363
стига,моля ти се! ужасно е това име!!! Кръсто!  Shocked
мойте уважения към свекър ти,но все пак!
аз бих го кръстила Кристиян!

# 180
  • Мнения: 1 733
Ако толкова държиш да го кръстиш на свекър си, наречи го Кръсто. Макар и остаряло, името е хубаво. Недей да правиш експерименти с детето, като го кръстиш Кръстофър или КрисТчън!!! Звучат ужасно! Сетих се и за Кръстин (но Кръсто ми допада повече).

# 181
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
стига,моля ти се! ужасно е това име!!! Кръсто!  Shocked
мойте уважения към свекър ти,но все пак!
аз бих го кръстила Кристиян!
И аз мисля така......

# 182
  • Мнения: 159
Не ми се сърди ама ужаааас #Crazy По - добре Кристо или Кристиян. Много съм любопитна в крайна сметка какво ще решите! Peace

# 183
За мен не е важно на кой е кръстено детето, по-важно е детето да е живо и здраво и някой ден да си харесва името. Не е толкова важно да носи неговото име, а да бъде възпитано в моралните ценности, на които са ви учили вашите родители. Важно е и за да не да си го променя, както се случи със сестра ми. От Пенка се прекръсти на Пепа. И на мен не ми харесва името, никой не е казал че традициите не трябва да се променят. Името е много остаряло и ми се струва тъпо всички деца да се казват еднакво. Наистина Кристиан ми звучи по-добре. Пак ще уважите свекъра, ще му кажете че е кръстено на него, пък и нали носи неговата буквичка. Аз имах късмет, защото на свекър ми има кръстено дете и не ми се налагаше да кръщавам на него. Исках да се казва Кристиан, и щях да кажа че е на майка ми Катя. Но мъжът ми настояваше да го кръстим на баща ми (евала за това, защото повечето настояват да кръстят първо на своите родители) - Николай, но на мен името не ми харесва. Дърпах се много, но накрая постигнахме консенсус - Никола. Така че ще те посъветвам да не бележиш живота на детето си с такова име, а да търсите компромисен вариант, който да харесва и на двамата. Ти си майката, ти ще го раждаш и ти ще го гледаш - съответно и твоето мнение има значение.

# 184
  • Мнения: 655
Аз мисля, че Кристиян е чного добро решение. Кръстофър пак е ОК, но Кристчан-няма такова име. Има Крисчън, което е Кристиан, но се произнася Крисчън на английски.

# 185
  • Мнения: 319
Мъжът ми се казва Кръстьо, но повечето хора му казваме - Кънчо, Къне или прозводни. На мен лично името ми харесва. Но като вариант ми харесва и Кристо.

# 186
  • Мнения: 159
безумно много исках да кръстя второто си дете кристо!
завиждам ти за възможността да го направиш!
дано изберете най-красивото и подходящо име за бебчо! успех и да се похвалиш!  bouquet

# 187
  • София
  • Мнения: 1 946
Ако толкова държиш да го кръстиш на свекър си, наречи го Кръсто. Макар и остаряло, името е хубаво. Недей да правиш експерименти с детето, като го кръстиш Кръстофър или КрисТчън!!! Звучат ужасно!

И аз ще кръстя детето си бащата на баща му, ако се роди момче.  Hug

# 188
  • Мнения: 323
И на мен не ми харесва.
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
Peace

# 189
  • Мнения: 1 196
Аз съм за Кристиан,Крисчън....и Кристо-това ми звучи доста тежко и хубаво!
И трите са страхотни!
Извини ме,но Кръсто нещо не ми звучи!
Успех! Heart Eyes

# 190
  • Oslo
  • Мнения: 659
Кофти звучи... Послушай вътрешния си глас, иначе ще съжаляваш. Детето ще живее цял един живот с име, което и майка му даже не харесва... Свекър ми се казваше Янаки, кръстих детето Янислав, сърди се цял месец  че не е точно на името му, но му мина. Важното е, че синът ми не се срамува от името си(вече е почти на 11).

Кристо и Кристиан са добре за мен.

# 191
  • Мнения: 5 362
Кръсто точно не ми допада.Виж Кръстьо по-бива.

Моят съвет е да дадеш име,което на теб(вас)ви харесва,а не заради някой друг.Ще дойде ден,в който може да съжаляваш Wink Така че не прави компромиси,заради детето си,а избери име,което да  ви носи радост за ушите Peace

# 192
  • Мнения: 315
Ами по-добре: Кръстин, Кръстан, Кръстиан или Кристиян.  Peace

# 193
Моля ви бе хора какъв Кристо,Крисчан или други лигавщини, бе! Кръсто е много хубаво старо българско име. Аз познавам един чичо Къци и истинското му име е Кръсто и е един от хората, които с мъжа ми уважаваме най много! А аз вярвам, че името на човек носи информация за него.
 Освен това моят пра пра дядо се е казвал Кръстан и също е имал много силен дух! Сега чакаме момченце и моят баща много иска да кръстим бебето ни на този мой пра пра дядо, за да може евентуално някой ден нашата фамилия Кръстанови да се появи пак, тъй като с мен тя се прекъсва. Моят съпруг не го харесва това име, а и сме решили да го кръстим на баща ми вече, но според мен името Кръсто е много хубаво.
 Личното ми мнение е че имена, като Кръсто или Кръстан носят много силна енергия и само си представи човек, който ти се представи с това име - на мен би ми подейставало респектиращо.
 А и е страшно гот да имаш по- рядко срещано име, защото хората те помнят. Аз съм отрасла със странно име, мъжът ми също и е супер. Айде, че май се унесох.....

# 194
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Тя авторката на темата май не влиза вече ooooh!

# 195
  • Мнения: 106
Не ми харесва името

# 196
  • Мнения: 252
Еййй все ще се намери някой да размаха пръст и да каже лигьовци на хората които не си кръстили децата със стари български имена като Кръсто. Изобщо не ми харесва това име и не звучи добре , ама това си е мое мнение.

# 197
  • Мнения: 138
не съм против традиционните имена, но това име не ми харесва, ако държиш да запо4ва с буквата к има толкова хубави имена. стегни се и измисли нещо, от което няма да се срамува детето ти след 5 години

# 198
  • Мнения: 1 536
Не бих си кръстила детето така за нищо на света.Избери нещо по съвременно за да не го е срам някой ден да си каже името

# 199
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Извинявай,но нито едното не ми харесва.Особено пък Кръсто.По скоро обмислете вариант за Кристиян.

# 200
  • Мнения: 332
На мен ми харесва Кристо

Общи условия

Активация на акаунт