Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 714
  • 200
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 770
Има доста хубави и много имена с К! Защо точно Кръсто? Вземете само първата буква! Все пак името е важно и е за цял живот (ако детето когато пораснене реши да си го промени, и то по уважителни причини) Peace

# 136
  • Мнения: 1 479
Не,не ми харесва!А и Кристафьр би ми звучало,като Ричард Груев JoyПодкрепям Кристо или Кристиян!

# 137
  • София
  • Мнения: 2 808
Ако си решила да спазваш традицията, то трябва да вземеш пълното име на свекъра си, а не само първата буква. Името Кръсто е хубаво, различно е и има тежест в него. Искам да споделя, че тази традиция не е характерна само за България. В много други държави (нали все се сравняваме със западните и с щатите) тази традиция съществува и се спазва и никой не мисли кой и как ще произнася името на детето му. Ама нали българите сме комплексари и все гледаме да им се нагодим на чужденците, та ги измисляме едни... баш като предложените от теб Кристофър и Крисчън.
Успех в избора на име! Hug

# 138
  • Мнения: 1 931
Кръсто за първи път го чувам и ми е леко странно...
но Кръстьо е много хубаво име Peace
Това е и според мен. Познавам едно момченце кръстено така на дядо си Кръстьо- чудесно момче и не се срамува от името си.
А и какво значение има какво ще кажем във форума, това си е вашето дете.

# 139
  • Мнения: 487
И на мен изброените от теб не ми харесват...Бих го кръстила Кристин.  Peace

# 140
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
И на мен изброените от теб не ми харесват...Бих го кръстила Кристин.  Peace
То е момченце Grinning.

# 141
  • Мнения: 8
Здравей!
Определено името Кръсто не ми допада. В работата ми имахме един човек, който се казваше така и на кратко му казваха Къца  Simple Smile 
Бих ти препоръчала името Кристиан или Кристиян. Имам приятелка, която кръстиха сина си така.
А в един сайт срещнах имена като: Кръстин, Кръстомир, Кръстиан
Но наистина помисли, така че след години да не се срамува от името си.

# 142
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може също Кристо

# 143
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
А някой сети ли се да предложи Кристиян, например?

# 144
  • Мнения: 812
нито Кръсто,нито другите две имана ми харесват!

# 145
  • Мнения: 750
А някой сети ли се да предложи Кристиян, например?
да, сетихме се  Peace

# 146
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не ми харесва, но изборът е твой. Все пак имай едно наум, че името остава за цял живот и трябва да звучи все пак в крак с времето си. Как ще се чувстваш един ден, ако синът ти те упрекне, че му се подиграват заради името му?  Naughty
Понякога, в стремежа си да угодим на всички, в крайна сметка не правим добро на никого. А детенцето ти  и неговото бъдеще би трябвало да са ти приоритет...
Peace Peace Peace
Не е задължително,като порасне съвсем спокойно може да си смени името Peace

Е, 18 години трябва да живее с име, което не харесва ли???  newsm78

# 147
  • Мнения: 8 242
Кристофър и Кристчън  Sick Уджас..
Кръстьо също не ми звучи особено..

Един наш познат се казва Кръстан..

# 148
  • Мнения: 3 478
И на мен не ми харесва, но аз по принцип не си падам по стари имена Peace

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Вземи нашето име.Sorry,но никое не ми харесва,а и по принцип съм много против това детето да се кръщава на който и да е,без значение колко уважавам човека.Ако и той ме уважава,няма да се сърди и да се кара с мен за избора на име на детето ми!

Общи условия

Активация на акаунт